Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

misko kupuju si dochodcovia nove auta. by si prekvapeny bol praveze. aj malo jazdia ale nemas vek ze napr v 60tke si nekupis auto?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Nové trolejbusové trate dnes asi nik nebude zavádzať, miliónové investície do infraštruktúry a nekonečné naťahovačky s úradmi a povoleniami, a nik u nás neplánuje na dlhšie ako najbližšie volebné obdobie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Odkedy si v 60tke dochodca? AT/DE ma odchod do dochodku v 67, planuje sa posun na 69.
A proste [3]. Niektore veci sa vyriesia casom. Niektore inym sposobom. Do 2035 a stopke prihlasovania ICE je daleko (@stefan, aj pre teba, jedna sa o stopku moznosti prihlasit novy ICE, takze ziaden dovoz z USA ani odinakial ti nepomoze).
Okrem ineho, tato regulacia ma vacsi dosah nez len EU, presmeruva cele technologicke segmenty k priprave na tento prechod (tazba a spracovanie materialov, elektronika, pokrocile cipy (nie Si, ale SiC a GaN), elektromotory, distribucne siete, stavby domov, ...). Nasledny posun o x rokov uz vela neznamena, len predlzenie prechodneho obdobia. Dolezite je pripravit infra a populaciu (a ano, moze to znamenar aj menej aut a viac hromadnej dopravy, nikto nemame nieco ako ludske pravo na auto).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Takže ked to vsetko spravime, spomalime globalne oteplovanie? Budeme mat kvalitnejsi vzduch? Budeme vsetci chudobnejsi? Vidim to na nie nie ano


Viem si predstaviť zit bez auta. V takej prahe mi napr. Nechýbalo. V KE? GL.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

dochodkovy vek sa posunie este aby sa tie dotacie vyrovnali a uz nebude treba nove auta do truhly, inak bezne tu vidim dochodcov s novymi autami, ale takymi do 20k
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

ELEKTROMOBILITA neznamena cistejsi svet, aj ked je to takto krasne prezentovane. Nie dnes a ani za 10 rokov, teda ak niekto nevynasiel revolucnu technologiu ako EKO vyrabat elektricky prud.
Ja nemam nic proti elektro, nech si to hocikto kupi, ci uz z presvedcenia, alebo proste na to ma. Ale to hlupe tlacenie kapusty ludom do hlav ake je to elektro krasne ku ekologii a podobne bludy su pekne laj.na. To ze elektroauto nespaluje palivo a nevytvara spaliny, je pekne. Ale vyroba elektroauta nie je EKO, vyroba baterii nie je EKO, nehovoriac o tazbe, ktora nie je ani zdaleka EKO. V podsate EKO je len proces na konci, ze z elektroauta nejde dym z vyfuku. inac nic.
EKO, BIO a pod. beriem ako marketingovy tah dnesnej doby. Dobre sa pod touto znackou predavaju produkty
V com vidim ja osobne problem, je ze jednu zavislost od ropy, vymenime za inu zavislot, vyroba baterii a tazba kovov do baterii
A ako tu bolo spomenute, keby baterkove auta boli take hyper super duper dobre, tak by sa predavali same ako teple rozky.Ako kazdy produkt, ktory je dobry. Neboli by potrebne dotacie, XY miliard do reklam a marketingu

dochodkovy vek? to je co? dnes maloktory dochodca moze ist v 65 rokoch do dochodku. Ten kto vladze maka aj dalej, kym vladze. A ked prestane vladat a mentalne byt sposobily, tak potom ide na dochodok, ktory je mu naprd a len preziva do smrti
NB: Asus ROG Strix G16
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stefan222 napísal: Po 20. Feb, 2023, 16:16 misko kupuju si dochodcovia nove auta. by si prekvapeny bol praveze. aj malo jazdia ale nemas vek ze napr v 60tke si nekupis auto?
dacie. moj otec vymenil za hrdzavejuci mb. :D
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

wingo napísal: Po 20. Feb, 2023, 16:59 Nové trolejbusové trate dnes asi nik nebude zavádzať, miliónové investície do infraštruktúry a nekonečné naťahovačky s úradmi a povoleniami, a nik u nás neplánuje na dlhšie ako najbližšie volebné obdobie.
V KE tie trate aj máme ale nestihol sa tender na eurofondy tak nám € prepadli :D a trolejbusy sa nekúpili.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

aj v PO trate su . preco dakto nepride s mudrostou ze sak trolejbus usetri na servise prevodovke spojke atd. ako to sa biju do hrude s autami na el. mne sa paci ze su take auta-taxi donaska uradnik mestky policajt, smetiar . a najvecsi gol je poslanci sa na bawach prevazalu po BA. a nedavno nealy luzer si objednal nhjdrahsi bawo eletricke ale ze chodi sam nim nikomu nevadi. preco sa nerobi soveta car sharingu. 8r som dochadzal do Ke z Po a kazde auto 1 sofer. ta ista dialnica. preco nepovedia zober cloveka dostanes 2€ za jazdu. urobit chipove karty , terminal a bum bum s gps vies koho kde vezies . spravime startup ? :D ked ma dakto osere a predbehne ta chcem aspon 5perc za anapd :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

vsak ked chces mozes robit spolujazdu. ja som to dakedy robil. potom ma to prestalo bavit, radsej doma o hodinu skorej ako ju zabit rozvazanim ludi len zeby si sa odviezol "zadarmo"
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa dadik08 »

stefan222 napísal: Po 20. Feb, 2023, 21:54 ked ma dakto osere a predbehne ta chcem aspon 5perc za anapd :D
pytaj si od Uber-u 😀
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Som zvedavy ktory nahodny clovek by ku mne sadol do auta 2x
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> potom ma to prestalo bavit, radsej doma o hodinu skorej ako ju zabit rozvazanim ludi len zeby si sa odviezol "zadarmo"

dokazeme tento financny model aplikovat aj na nafta versus elektro ?

Ze radsej na Donovaloch, vylet v okoli a navrat naspat bez akejkolvek starosti s rezervou 490km (k uz prejazdenym 590km), i ked o 24 eur drahsie nez sa ebať so vsetkym, mat sive vlasy a cely zivot hmatkat kabel ? Ze nebudes vysedavat hodiny na nabijackach ?


(1), (2), (3), (4), (5), (6), (14). Ja viem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

SKiLEX napísal: Po 20. Feb, 2023, 22:10 Som zvedavy ktory nahodny clovek by ku mne sadol do auta 2x
tym by si sa nemal chvalit jozo
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ked nesli mhd mohol si niekoho povozit, jozo :D
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"