COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 826
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa LeaR »

dendroid napísal: St 28. Apr, 2021, 19:43 Neviete tu niekto s predplatnym hodit tento clanok ? Asi to viacerych bude zaujimat, ked uzbto otvaraju od stvrtka pre vsetkych ...Dakujem vopred.

https://domov.sme.sk/c/22647965/ockovan ... en.html#10
http://leteckaposta.cz/788523181
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Neviete niečo o tom výbere vakcíny? Naposledy som počul vyjadrenie že sa chystá o pár týždňov, ale medzitým boli vyjadrenia že kým je nedostatok tak to nespustia, čo môže byť až na jeseň...
Ak človek nechce čakať je nejaká možnosť ísť niekam, prípadne si aj zaplatiť napr. za Pfizer?
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Neda sa, neda sa, nemozes.
.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

V mladosti som mal mal 2x zápal pľúc (pneumóniu) a podľa vyhlášky by som mal byť v skupine “stredné riziko ťažkého priebehu” a dostať Pfizer/Modernu. Som zvedavý či to má ZP v evidencii. Pred 2 rokmi som menil z VŠZP na Union...

// práve som dostal termín na Pfizer 😮
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Registracie zjavne funguju a pfizer smsky chodia. :D
.
salik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: ba/pk

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa salik »

potvrdzujem, ak mate v lek. karte zaznam - riziko, pride sms na pfizer
dokonca uz 16r deckam chodia sms, termin do par dni, pfizer
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

stiv napísal: Št 29. Apr, 2021, 19:29 Registracie zjavne funguju a pfizer smsky chodia. :D
Aj Astra chodí, som čítal tu: https://www.tvnoviny.sk/exkluzivne/2027 ... tal-termin že 31 ročný sa zaregistroval ešte v stredu v noci či kedy a do minúty dostal termín, čiže ako funguje ich systém ja nechápem absolútne.
salik napísal: Št 29. Apr, 2021, 21:25 potvrdzujem, ak mate v lek. karte zaznam - riziko, pride sms na pfizer
dokonca uz 16r deckam chodia sms, termin do par dni, pfizer
Celá čakáreň je taká nanič, ani tá prioritizácia podľa veku akosi nefunguje, ja som prihlásil babku a dva týždne čakala a nič. A teraz chápem, že prioritizácia je podľa veku a prípadne ochorení, ale aj tak niektorí mladší sa dostanú na rad. Ja napr. keďže mám nárok len na Astru tak som sa zaregistroval ráno a zatiaľ nič, zjavne v mojich vybraných okresoch nie je voľné alebo skôr je predomnou viac ľudí s vyšším vekom ako ja.

Ako osobne sa nikam nepoháhľadm, ale zaujímalo by ma ako funguje tá ich čakáreň, vlastne pri Astre iba podľa veku keďže s ochoreniami tým dávajú Pfizer. Len by ma zaujímalo proste, že dajme tomu chápem, že ak sa teraz prihlási niekto starší odomňa tak dostane skôr termín aj keď ja som sa registroval skôr čo je jedno lebo ide sa podľa veku, ale ak oto je potom s tým keď sa niekto zaregistruje v takom istom veku ako som ja a zaregistruje sa neskôr a dostane skôr termín ako ja napríklad, v tom prípade by mohol fakt rozhodovať už termín zaregistrovania sa. Lebo teraz už fakt nechápem ako ten systém funguje.
Poviem príklad:
Zaregistroval som sa dnes 30.4. v okresoch TN, NM, IL, BN. Dajme tomu, že niekto iný v tom istom veku (šanca je, ale fakt maličká, prípadne by mal len pár okresov ako ja tých istých) a zaregistruje sa 5.5. Napr. bude v danom okrese jedinom čo máme spoločný posledné voľné miesto na očkovanie, komu ho systém pridelí? Náhodne, alebo ako?

Ako stále je tá čakáreň lepšia ako boli bitky o termíny kedy človek len striehol kde je voľné, tento systém, že človek si vyberie miesto a hneď dostane termín ako je to pri antigénovom testovaní tak to asi otvoria až keď bude fakt dostatok vakcín, ale stále mi proste nedáva zmysel ako funguje tá čakáreň. Tiež ľudia stále čo čítam odporúčajú viacerým zrušiť a znovu sa zaregistrovať a pridať viac očkovacích miest (teraz okresov) a proste to má pomôcť? Prečo? Čomu to pomôže keď nerozhoduje čas registrácie?

Som ešte zvedavý na ich sľubovanie, že do konca júna dostane prvú dávku každý čo bude mať záujem, len aby, tieto ich kec nedopadli ako na začiatku očkovania, že bude dosť ľudí zaočkovaných už v Marci, a potom sa ako zmenila stratégia s 4. fáz na 11. fáz a ani sa to poriadne nehýbalo.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Vyzerá to tak že kým sú voľné termíny ide to systémom kto prv príde ten skôr melie, pridelený termín už nezrušia. Ale ak sú už najbližšie termíny vyčerpané potom sa prioritizuje.
Potvrdzujem že zatiaľ termíny na Pfizer chodia ihneď. Len svokra bude musieť preregistrovať asi lebo tá čaká už pár týždňov a stále nemá termín, predbehol ju aj svokor čo sa registroval neskôr, asi zostala visieť niekde vo vzduchoprázdne zaseknutého algoritmu... Ak s tým máte niekto skúsenosti, ako robiť tú preregistráciu? Zrušiť a vytvoriť nanovo, či dať zmena registrácie? Neviem či sú pri zrušení nejaké penalizácie (algoritmus zníži prioritu alebo dačo také)...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja som sa tiez preregistroval. Normalne som zrusil registraciu a spravil potom nanovo
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

A potom ze je to polamane ked sa ludia odhlasuju a prihlasuju hore dole. :-D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

JacobSteven napísal: Pi 30. Apr, 2021, 00:13Aj Astra chodí, som čítal tu: https://www.tvnoviny.sk/exkluzivne/2027 ... tal-termin že 31 ročný sa zaregistroval ešte v stredu v noci či kedy a do minúty dostal termín, čiže ako funguje ich systém ja nechápem absolútne.
Ja tak isto som sa registroval hneď v stredu o 21:00 keď to spustili a v tej sekunde mi prišiel aj mail s termínom. Už som aj zaočkovaný.

Čiže ešte vydržať 2 týždne (mal som covid) a už ma nemusia trápiť nejaké testy.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam este 3 mesiace pauzu od testov (uz 3 presli) ale ked uz dosla smska tak vyuzijem. :D

Uz nech sa otvoria tie restiky a bary uplne. A ocenujem ze ten retardovany napad pustat len seniorov od 9. zrusia.
.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

HellAngel napísal: Pi 30. Apr, 2021, 09:44 Ja som sa tiez preregistroval. Normalne som zrusil registraciu a spravil potom nanovo
Aký to má zmysel sa pýtam? :D Ak naozaj to pomáha, že sa človek odhlasuje a prihlasuje tak to potom tá čakáreň je zle spravená. A zároveň ľudia ak toto robia denno denne tak potom sú asi dosť nedočkavý a nerozumia slovu ČAKÁREŇ, že treba ČAKAŤ.
Leon napísal: Pi 30. Apr, 2021, 11:35
JacobSteven napísal: Pi 30. Apr, 2021, 00:13Aj Astra chodí, som čítal tu: https://www.tvnoviny.sk/exkluzivne/2027 ... tal-termin že 31 ročný sa zaregistroval ešte v stredu v noci či kedy a do minúty dostal termín, čiže ako funguje ich systém ja nechápem absolútne.
Ja tak isto som sa registroval hneď v stredu o 21:00 keď to spustili a v tej sekunde mi prišiel aj mail s termínom. Už som aj zaočkovaný.

Čiže ešte vydržať 2 týždne (mal som covid) a už ma nemusia trápiť nejaké testy.
Astra či Pfizer? Možno len fakt šťastie, že akurát tam kde si is dal okresy mali voľné miesto :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Mám Astru, je mi jedno čo to bude kým to nieje spustnik :D

Šťastie to asi nie je, lebo napr u nás na discorde ľudia čo sa registrovali, tak všetci už majú SMSky (teda až na jedného, ale ten je retard, ten nepotrebuje). A to sme tam ľudia do 35 rokov. (na pár výnimiek :P). Aj vo vakcinačnom centre dnes bolo tak 70% ľudí odhadom do 35-40 rokov.

Papiere čo treba vypísať nakoniec ani nechceli, že ich netreba nosiť. Týpek si to naťukal do PC, vytlačil mi potvrdenie o očkovaní a bolo. Za 3 minúty som bol von.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Najskôr k očkovaniu:
Dve nezávislé info ohľadom osôb čo čakajú už pár týždňov na očkovanie, skúsili sa preregistrovať a aj tak naďalej čakajú. Takže problém asi budú plné kapacity v daných regiónoch, keďže si obe zaškrtli len jeden okres (aj keď iné okresy, sú z rôznych).


Pokračovanie z politickej debaty ohľadom AG testovania:

Samozrejme môžme sa baviť o tom či to stálo za to, či by bolo lepšie/horšie zatvoriť ekonomiku v decembri, či neboli pravidlá v automate príliš prísne a porovnávať s nákladmi na testovanie v ostatných krajinách.
Našiel som stránku so štatistikami kde sú AG+PCR dokopy, dosť problém to bol, všade je len PCR, a AG samostatne som nevedel nájsť, ak má dakto info budem rád, rovnako akékoľvek údaje o nákladoch na testovanie v iných krajinách.
https://ourworldindata.org/coronavirus- ... d-each-day

Každopádne zaujímavé údaje sú napr. že Cyprus má dokonca viac testov na tisíc obyvateľov ako my, také Dánsko či Rakúsko majú oproti nám cca polovicu, Luxembursko, UK a ČR tiež masívne testujú a majú cca 1/4 oproti nám, takže až takí výnimoční zase nie sme. Inak tieto vymenované sú presne krajiny ktoré zverejňujú počty testovaní vrátane AG, nie iba PCR. V počte testov na odhalenie jedného pozitívneho sme vysoko keďže AG testovanie klesá o dosť pomalšie ako počet prípadov keďže nám viacej uvoľňovať zabraňujú iné štatistiky čo klesajú pomalšie, ale napr. UK dokonca aktuálne spraví viac testov na odhalenie jedného pozitívneho ako my. Otázka tiež je či je to dobrá metrika lebo v nej sú najlepšie krajiny čo testujú iba takých čo sú takmer naisto COVID pozitívni, s čím sme mali problém aj my na začiatku pandémie a všetci to kritizovali...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Debata o všetkom"