Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mas pravdu, este dostanem epilepticky zachvat niekde pred prechodom, a bude to voci mne pouzite na sude.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Ked zakon s extra zdrazenim registracii vozidiel bol najprv vetovany Zuzkou, a teraz ho jebliny na hrade schvalili, co to znamena? To uz automaticky ide do platnosti a urcite sme od aprila este viac zdierani nez obyvatelia okolitych krajin? Alebo je este nejaky proces, ktorym to musi prejst, aby sa to dostalo do platnosti?

Pohlad na hlasovanie "Proti" mi hovori, ze nabuduce musim volit Fica ci Kotleby. Nak uz tato krajina konecne zakape a odkupi nas nejaka risa ako koloniu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Áno, presne tak. Od apríla bude draho.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

este tam je/bol navrh, ze ak sa pri prepise nebude menit ECV, tak zlava 70% (ale stale min. 33e)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

..
.

kašlať na cele é-čé-vé ; mame daleko dolezitejsie radosti : https://www.mojelektromobil.sk/cena-bat ... tl-klesne/



... zostalo v tom mudrom zakone ze tento spravodlivy poplatoček sa plati pri KAZDOM PREPISE vozu, nielen pri prvom prihlaseni na nasom uzemi ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Zostalo, jediná zmena nastala vo vzorci pre výpočet výšky poplatku
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ku zivnosti v cechach pridam ajauto v cechach, nie je problem :)

Ak doteraz statisti nepochopili ze zvysovabim nakladov zanika dopyt a celkovy prijem do statnej kasy je mensi, musia to vidiet na vlastne oci....

Mi to pripomina situaciu spekulantov na trhu s elektrinou, mladsi brat sa stahuje do svajciarska aj s celou firmou lebo v EU dostali po prstoch na specialnej dani... Vsade clanky ako sme ich sikovne zdanili, super!

Firme sa viac oplati ludom davat 10k v cistom vo svajci a podnikat ako to robit v ramci EU za polovicne platy ale vyssie dane zo zisku.

Takze co uradnici dosiahli? Dalsi odlev firiem a dani prec :) cg
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Presne tak, ocakavam, ze po slovensku zacnu behat stare vehikle so znackami z inej krajiny. Vznik u firmy co ti vybavia pzp, zebezpecia stk a budeme vysmiaty :)
Cele zle cecilko
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

idealny sposob ako zlacnit EV
Volkswagen zvyšuje ceny svojich vozidiel, týka sa to však len modelov s konvenčným pohonom, a to v priemere o 4,4 percenta. Automobilka o tom informovala svojich dílerov v Nemecku, pričom táto zmena by mala platiť už od 23. februára. VW v dokumente určenom predajcom (ktorý získal magazín Automobilwoche) uvádza, že dôvodom zvýšenia cien je „výrazný nárast nákladov na obstarávanie surovín, energie a zariadení“.
Zvýšenie cien sa bude týkať aj populárnych modelov, ako je Golf, Tiguan, Passat, Polo či T-Roc. Otázne však je, prečo sa nárast cenovky netýka aj elektrických modelov? Niektorí za tým vidia umelé znižovanie cenových rozdielov medzi vozidlami s konvenčným a elektrickým pohonom.
Treba však dodať, že to nerobí len VW. Podľa spoločnosti Deutschen Automobil Treuhand, ktorá zhromažďuje údaje o vozidlách, sa priemerná cena nového auta vlani zvýšila v priemere až o 5000 eur.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

vyzsia cena spalovakov neriesi problematiku EV. Akurat znevyhodnuje kupu noveho auta so spalovacim motorom. Stale je ale EV pre vela ludi nepouzitelne a cenovo odpalene na uroven nedosatizelnosti. Toto je ten hlupy natlak, ako dosiahnut nejaky ciel nasilu. EV sa nepredavaju ako teple rozky, nie je o to taky zaujem. EV si neni ani EKO ani cenovo pre ludi vyhodne. Vacsinu
Ja vidim EV ako zlyhanie. Nie je to evolucia, ani revolucia. Je to slepa ulicka. Mozno za tych 10 rokov to bude ine. Ale zijeme dnes, zajtra. O 10 rokov ani neviem co bude.
EV by som prirovnal ako k dnesnym hram. Von sa dostane nejaka BETA verzia hry, ktora ma XY bugov a tie sa postupne opravuju, teda aspon tak slubuje vyvovar hry, ze problemy opravi. EV beriem ako alternativu v dnesnej dobe ku spalovakom, nie ako nieco co ich ma nahradit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

ako uz vysvetloval vyssie maniak, ten prechod na EV nie je mozne vykonat lusknutim prsta, to je aktivita na 2 dekady, prva uz presla a vidime, ze to nie je take jednoduche
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

plus samozrejme z niecoho je treba financovat tie multistomiliardy vyvoja, stavby infrastruktury aj na strane spotrebitelov aj vyrobcov (nabijacky, vyrobne haly, tovarne, stroje...), a to jednoducho nie je z coho ineho nez zo spalovakov. Takze vyrobcovia predavaju dnes 90% spalovakov - neviemkolko to je jedno - a z toho financuju strasidelne stratovy business EVciek.

No lebo z coho ineho by to asi tak financovali.

Jednoduska : presne tak, auta registrovane v zahranici. Pruser je, ze mame zakon ktory tvrdi ze ked mas prevazne obchodne zaujmy na Slovensku, pripadne ked sa zdrziavas tusim 3 mesiace z roku u nas a/alebo nadpolovicnu vacsinu roku, musis sa registrovat na slovenske znacky. Otazka samozrejme je, kto by to kontroloval.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

beriem, ze nasadenie EV a celkovo to zmanazovat aby to bolo pouzitelne nie je jednoduche. To je v poriadku a osobne s tym nemam problem. Co ja vnimam ako problem, je to nasilne pretlacanie EV a klamstva okolo ake je to ekologicke, je to buducnost atd...
Za 10 rokov sa spravil progres, vsak ako inac, veda, technologie vsetko ide dopredu, tak hadam nejake vylepsenie bateriek sa zvladne. Ale baterie su len 1 z mala problemov pri nasadeni EV. My nemame ani dnes poriesenu elektrifikaciu a vyrobu potrebnej elektrickej energie pre ine veci a nie pre EV, ktore si kupi pani na nakup do obchodu. To fakt nie tema, ktoru treba teraz riesit a ani najblizsie roky. Mame podstatne vacsie problemy, ktore musia byt riesene v dohladnej dobe, lebo toho roku 2035 sa nemusime rozpravat cez pocitace ale vedla seba v bani :)
Bezny ludia nemaju dovod prejist na EV, neni ku tomu dovod. Nic to beznemu cloveku neprinesie
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako to ze to nie je ekologicke ?

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ne ... o-slibuje/


ako to ze nemame elektricku energiu ? Kazdy si nainstaluje solarpanel na chrbat, nepytaj sa ma odkial ich zobereme a KOLKO BUDU STAT ked sa cela Europa zrazu vrhne ze ja musim mat solarpanel na streche. Kto nam ich dopravi z Ciny, kde sa vyraba 96% celosvetovej produkcie solarnych buniek a clankov, plus tusim nad 90% solarpanelov. Ziadny prenos netreba, kazdy si spravime elektriku na chrbate alebo na streche a hotovo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Bezny ludia nemaju dovod prejist na EV, neni ku tomu dovod. Nic to beznemu cloveku neprinesie

jakze nie ?! SESTKRAT by som na 540km ceste (idempridem 1080km) stal na verejnych vyondievačkách a diskutoval o usetrenych tonach CO2 s rovnako postihnutymi :

https://www.youtube.com/watch?v=7MtjNKb3IuQ

to je trasa ktoru sfičím na Vojadzeri, cize porovnatelnom aute, bez zastavenia.

PS : uplne zanedbajte ze tohoto elektrickeho blazna stala cesta 4700,-Kc. To tam povedal.
Na 1080km miniem 66 litrov nafty, pri cene 1.6 eura to mame okolo 106,-eur co je 2600,-Kc.

Elektrika : 4700,-Kc
Nafta : 2600,-Kc (automobil z roku 2005)


Uplne zanedbajte, ze jeho cas ma nejaku hodnotu, coze je to vystavat tretinu celkoveho casu na vyondievačkách.

PS : zanedbajte, ze z domu vypalil s 100% baterkou cize nabijal doma. To nie je zaratane v cene.
PS2: zanedbajte, ze na hoteli zrejme nabijal - ak nabijal, to nie je zaratane v sume 4700,-.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"