Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

nevidim v tom jediny problem, ale nemam krvave oci a zastretu mysel, tak neviem...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

A co jazdne vlastnosti?
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a co bezpecnost pri buracke - mame 400kg na streche, bim do volacoho drcneme, pretazenie 40G... udrzime tu masu na streche alebo zmenime na neriadenu bombu ?

a co nabijanie za jazdy ? kukajuc na ten konektor, mozem si ho strcit akurat tak do... nabijacej zasuvky, ale bude sa auto nabijat za jazdy ? zlahka pochybujem. Takze nosim na streche bombu bez zastretej mysle, musim zastavit aby som mohol nieco nabit a snad sa doplazit o 100km dalej.

A hentake hovno PATENTOVAT, ano ???

Pokrok nezastavis !!!

Uz len cakam kedy nejaky vizionar bez zastretej mysle pojde patentovat privesny vozik s baterkami, lebo ved nema zastretu mysel a krvave oci.
No tak schvalne, ked nemame zastrete oči a krvavu mysel, alebo tak nejak : POVEDZ NAM, Bradáč, AKU -VACSIU ELEKTROKKTINU- SI TENTO ROK POCUL.

Nože skús.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

nemyslim si, ze tvoja mentalna uroven je dostatocna, aby si zvladal pochopit vyznam patentov, preto prepac, ale diskutovat s tebou na tuto temu nie je v mojom zaujme
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa shiro »

Powerbanka pre auto :laugh:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> nemyslim si, ze tvoja mentalna uroven je dostatocna, aby si zvladal pochopit vyznam patentov,

super, takze ked nie su ziadne realne vyhody, zvrhneme to na takuto oblast. Okej. Fakty :

.

a) doteraz absolutne nikoho na svete nenapadlo dat baterkoThule na strechu. Ani si to patentovat. Preco ? Nemaju mentalnu kapacitu ? Alebo to povazovali za absolutnu kravinu lebo to proste fakt je kravina ?

b) 400kg ekvivalent 10kg bandasky s vonavym benzinom je uplne fit, elektropokrok

c) vynalez tohoto rangu - mimo mojej mentalnej kapacity - je hodny patentovania aby nahodou niekto iny na tom mentalne nesiel dopredu

d) este sme nevideli cenovku. Cojaviem 15.000$ aby to mozno predlzilo dojazd o 200km ?


dik. Mam pre teba mentalne-patentovy navrh a mas ho odomna uplne zadarmo : daj si patentovat privesny vozik s baterkami. Zbohatnes, pojdes mentalne dopredu a nechas ma daleko vzadu. Nechcem od teba nic za tuto radu ktora zmeni civilizaciu od zakladu.

Kamos, ja sa vysmievam IDIOTINAM - ty ich mozes kludne adorovat a klanat sa im.
edit : v plnej miere uznavam, ze prives kamionu s baterkami je VYBORNA myslienka. Je to dolezite a potrebne. Samozreme uznavam ze karavan za elektroauto s vlastnymi baterkami je vyborna myslienka - aby si dosiel len s dvomi nabijaniami z Bubliny do Zadaru je to prakticky nutne, ved je to nepredstavitelna 700km diaľka. Ale hento na strechu ? Cojaviem...

povedz nam s tvojou mentalnou urovnou aku vacsiu elektroblbost si tento rok stretol. Jednoducha uloha. Nad moju mentalnu uroven samozrejme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

ach, boli ma to...

kazdopadne, venujem ti teda este 5 minut mojho casu
patenty nie su len pre vyrobky ako take, ale aj pre principy a riesenia, co by si zistil po letmom pohlade na prvy odkaz z guglu

bezna nosnost boxu je 50-75 kg, bez specifickeho dizajnu nie je mozne nosnost boxu navysit, nehovoriac o nosnosti strechy, pre ktoru plati presne to iste

samozrejme, tvojou obmedzenostou si si hned vycucal z prstu vahu 400 kg a ta tam urcite musi byt, urcite to nebude menej, na zaklade toho hned konspirujes o burackach a pretazeniach

denne su vytvorene desiatky patentov, ktore sa nikdy nepouziju, ale su zapisane v zozname patentov a ak by chcel niekto popisany princip vyuzit, musi autorovi patentu platit vopred dohodnuty poplatok alebo sadzbu

si o uroven pod Petrom Milerom, ktory je za tie blaboly plateny, ty ich rozsirujes zdarma a demonstrujes tym svoje obmedzene zmyslanie
ze sa vysmievas podla teba idiotine, pritom nechapes jej vyznamu, robi zial idiota iba z teba (nemyslim to pejorativne)
mp3turbo napísal: St 28. Jún, 2023, 09:21POVEDZ NAM, Bradáč, AKU -VACSIU ELEKTROKKTINU- SI TENTO ROK POCUL.
uprimne? cokolvek, co postnes z AF a tyka sa EV
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked tam das 50kg batercicku, o kolko predlzis dojazd ? Ma to vyznam ? Nejde o patentovanie, to je jasne na co sluzi - mimochodom fakt doteraz nikoho nenapadlo taketo volaco patentovat, preco asi tak...

Ypsilonka ma zrejme 770kg baterku https://vehiclefreak.com/how-much-does- ... d-model-y/

It has a dual-motor all-wheel drive and can go from 0 to 60 mph in as quick as three seconds. The range for this vehicle is up to 303 miles. The battery weight for the Model Y is 1,700 lbs (771 kg).

takze 770kg a plusminus 480km dojazdu, cize matematicky ked to naškálujem - a zanedbam horsi pomer energia/obal/balast pri mensich baterkach - tak mi 50kg baterka vychadza na priblizne 31km dojazdu (770kg = 480km --> 50kg = 31km).

Mas zaujem ? Hovadina na strechu, lahucka ako pierko lebo len 50kg Beardie nastavil (mentalne neriesime kolko kg mozeme nosit na streche, okolo 100kg byvaju maxima takze samozrejme mojich 400kg baterky bolo prehnanych a ja to velmi dobre viem), a 31km mozno zvysi dojazd PRI ZANEDBANI UKRUTNE ZVYSENEHO AERODYNAMICKEHO ODPORU CELEHO AUTA KVOLI TOMU ZE MA VOLAJAKE HOVNO NA STRECHE ?

Este stale mas dojem ze 50kg baterky na strechu ma AKYKOLVEK vyznam ? Mentalne to mam dobre alebo som sa volakde pomylil ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: St 28. Jún, 2023, 09:21a co nabijanie za jazdy ? kukajuc na ten konektor, mozem si ho strcit akurat tak do... nabijacej zasuvky, ale bude sa auto nabijat za jazdy ? zlahka pochybujem. Takze nosim na streche bombu bez zastretej mysle, musim zastavit aby som mohol nieco nabit a snad sa doplazit o 100km dalej.

A hentake hovno PATENTOVAT, ano ???
Urcite si tomu venoval aj trochu casu a zistil si si vsetky potrebne informacie ohladom celeho patentu. kabel na nakrese sluzi na nabijanie battery packu na nabijacej stanici, nie na dobijanie samotneho auta z "powerbanky". Auto z toho bude elektricku energiu cerpat ako keby to bola zabudovana bateria v podlahe.

Dalej nikto netvrdi, ze to sluzi na zvysenie dojazdu elektromobilov pocas beznej premavky po cestach. To by vzhladom na aerodynamicky odpor nedavalo zmysel, ako pises. Ale predstav si, aj vo Forde na to mysleli. Sluzi to na offroad alebo ine miesta, kde je problem so sietou nabijacich stanic:
Users may be reluctant to drive an electrified vehicle in areas lacking charging stations. This disclosure provides a backup battery assembly that can be removably mounted to a roof of a vehicle and utilized to recharge a traction battery pack of a vehicle and utilized to recharge a traction battery pack of the vehicle. The backup battery assembly is particularly useful for vehicles that frequent areas lacking high numbers of charging stations, such as off-roading vehicles utilized for off-roading.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: St 28. Jún, 2023, 10:42Este stale mas dojem ze 50kg baterky na strechu ma AKYKOLVEK vyznam ?
samozrejme
Mentalne to mam dobre alebo som sa volakde pomylil ?
ano, pomylil

vobec neuvazujes do buducnosti, su obmedzeny mantinelmi pritomnosti, co si uz ukazal viackrat, nielen v tejto teme
bod pre zamyslenie sa => zvysenie kapacity baterie na 4-nasobok pri zachovani hmotnosti o 200 rokov je uplne realne a patent moze byt nasledne vyuzity
z tvojho blabolu o 31 km bude zrazu 120 km a to je dostatok

P.S.: priamo v patente spomenuli kempovacie miesta

P.S.2:
samozrejme mojich 400kg baterky bolo prehnanych a ja to velmi dobre viem
ano, hyperbolizacia a infantilizacia nazvov je tvojim nereplikovatelnym trademarkom, spolu s postovanim blabolov z AF
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

200 rokov pises, ano ? https://en.wikipedia.org/wiki/Term_of_patent

50kg baterky na streche dnes ma mensi vyznam ako dva litre benzinu v bandaske, gratulujem. Cakame na ten zazrak 4x lepsich (energeticky hustejsich) baterii, a podla mna sa rovno mozeme tesit aj na tie thoriove prenosne reaktory, ze ? Ja viem, v buducnosti sa vsetko vyriesi - skoda ze my zijeme dnes, a nie o 200 rokov.

a nejake elektronovinky :
https://insideevs.com/news/673683/chevr ... o-ev-dead/
https://www.motor1.com/news/673972/mili ... ler-debut/
https://insideevs.com/news/673996/kia-e ... -revealed/
https://insideevs.com/news/673967/vw-be ... ruled-out/
WV za 22.000 dolare : tesime sa na krpčeka : https://insideevs.com/news/673887/volks ... hatchback/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

Áno, v budúcnosti, kedy už dávno nebudeš šoférovať, bude drvivá väčšina aktuálnych problémov vyriešená
Ako veľmi ťa dnes ovplyvňuje elektromobilita? Núti ti ju niekto? :rofl:
19700 eur za entry EV model VW je pekná čiastka, nepáči sa ti?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Elektromobilita stoji bezneho cloveka tisicky eur aj ked ma spalovak.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

mozes to skusit rozpocitat?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"