Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

:facepalm: ne ... ty places ja zasnem ... zasneeeem
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

podaktori su fakt exoti :facepalm:

kamos takto dostal pokutu za neuposluchnutie vyzvy, chceli mu prehladat auto, ci nema zbrane alebo drogy
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ako ano, vy tu fejspalmujete, ale ja som sa kosil s vyrazom v tvari ze "co ti *eße?" :D

To že jazdil napitý, ok, sviňa, debil atp atp. Ale to ako sa toto rozhodol vyriešiť, dovidenia :D





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Odporucam stravit par dni s menej inteligentnymi ludmi a zazijes kopec podobnej srandy. Kedze som za mojich stredoskolskych cias brigadoval na stavbe, tak som tam postretaval rozne prapodivne individua, pri ktorych som sa cudoval, ze sa vobec dozili takeho veku. Napr. jeden cigan, co mal vykopat zlab od vytopeneho vchodu do bytovky, aby odtial vytiekla voda smerom na ulicu... To hovado pravdaze vykopalo zlab od vchodu az k najvecsej mlake, ktora bola vyssie v kopci. A hadajte co... mlaka zmizla! Hladina vody vo vchode stupla z cca 10 cm na dobrych 30 :D
Dalsi expert na stahovke, nezmestil sa nam zrolovany koberec do vytahu a jeden, co bol akurat novy, sa pytal, ze ako ho vezmeme, tak sme mu len tak z prdele povedali, ze nech ho vy*ebe cez okno, ze kobercu sa nic nestane. Samozrejme, nepresla ani pol minuta a uz mal polku koberca v okne a na nas krical z hora, nech sa uhneme.


btw. Snake, co pekneho si dostal na vianoce, ze este nespis? ;)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Plačem, 2x :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Papek,mesiac som robil s rumunom ,ktory bol este aj cigan(ako kazdy spravny rumun :-D ) a poviem ti ,ze niekedy som mal chut ho trafit hydrantovym klucom do hlavy... :facepalm:

BTW,akoze tu je o takomto case,tolko ludi?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

neskĺznime do OT páni :) nerád by som niečo mazal...

jj je :D nik nespí :D všetci sa vracajú z krčmy :D





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

qq6600 napísal:BTW,akoze tu je o takomto case,tolko ludi?
seci su happy z darcekov a nevedia zaspat :)
Snake napísal:jj je :D nik nespí :D všetci sa vracajú z krčmy :D
bohuzial, nasa hospudka bola plne obsadena, takze som si doma otvoril jedno pivko a pomaly idem spat

a aby sme neboli uplne OT, tak dalsie dobre citanie
Podla mojich skusenosti zakon hovoriaci o pouzivani autofolii neplati rovnako pre kazdeho. Zastavila ma hliadka, ucelom bola bezna cestna kontrola, musim dodat ze auticko si udrziavam TIP TOP v ramci zakona, ked uz to vyzeralo tak ze je vsetko v poriadku, pan prislusnik ma upozornil s pripomienkou pokuty za pouzite folie ktore mam na zadnom a bocnych sklach s pravoplatnou homologizaciou, co som mu dolozil prislusnym dokladom. Ale podla pana Policajta folie ktore som mal pouzite na auticku su tmavsie ako predpisuje zakon. Kedze ja som mal vsetky papiere v poriadku, neustupil som, a po slovnej vymene nazorov(slusnej vymene nazorov) mi oznamil pan prislusnik ze mi odobera moje vodicske opravnenie, co samozrejme ma uz nenechalo chladnym a podnikol som par krokov ako sa z toho dostat. Ako prve som si vsimol, a bolo to kuriozitou, ze pani policajti maju na svojom sluzobnom vozidle tmave folie aj na strane vodica a aj na strane spolujazdca. Zapisal som si identifikacne cislo pana Policajta, co vyvolalo dalsie pohorcenie voci mojmu spravaniu, nasledne nato som zavolal na cislo 112 a nahlasil som prosbu o pomoc vo veci nezakonneho postupu policajnej hliadky voci mojej osobe, na co pan Policajt zostal uplne v soku a nezmohol sa ani na mäkke F. Po prichode novej policajnej hliadky som im opisal cely postup priebehu kontroly. Reakciou bola vymena nazorou medzi prislusnikmi jednotlivych hliadok. Nakoniec som dostal vodicak a vsetky doklady spät s poznamkami ze nemam robit dalsie problemi a mam pokracovat v jazde. Pomimo tohoto som si poznacil ID cislo prislusnika policajnej hliadky co prisla na moje oznamenie. Okamzite po danej situacii som isiel podat na policajne oddelenie trestne oznamenie na obidve policajne hliadky v ramci presetrenia ich sluzobneho postupu. Vysledok tohoto bol zdlhavy ale stal za to. Kratenie mesacnej mzdy na obdobie 3 mesiace, ospravedlnenie sa za sluzobny postup voci mojej osobe, odstranenie folii z policajneho sluzobneho vozidla. Ale jedno Vam poviem, za tie nervy to nestalo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

jj je :D nik nespí :D všetci sa vracajú z krčmy :D
Bodaj by,ja pisem uz do osmeho servisu v Nemecku,aby mi potvrdili alebo vyvratili servisnu historiu aut... :D
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

U oca robí jeden, mne sa zdá byť počernejší, ale nie je. Keď som brigádoval, no chytal som sa za hlavu a popritom smial ... ( opravoval jedno auto, ktoré bolo totálne na šrot, nejakej slečny ( usudzujem podľa typu + značky a farby ):
Mal zvárať? Jednoducho len prižmúril oči, oco vravel, že raz zváral tak, že priložil sklenenú flašu k tomu a cez to pozeral, hlavne, že má všetko po ruke a tie veci stoja nemalé peniaze ...
Keď má isť pod auto, tak načo použiť zdvihak / niečo podobné? Jednoducho pod auto vliezol, nič si nedal pod chrbát...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

qq6600 napísal:
jj je :D nik nespí :D všetci sa vracajú z krčmy :D
Bodaj by,ja pisem uz do osmeho servisu v Nemecku,aby mi potvrdili alebo vyvratili servisnu historiu aut... :D
ake auto?





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Viacero BMW E46 ...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal:...
Mám lepšie
takze, aby som to zosumarizoval. vo februari som sa zucastnil protestov proti mytnemu podvodu, bol som v kolone, ktoru cajti stopli na Kriznej ulici smerom ku krizovatke s Legionarskou. po par minutach statia v kolone prisla sprava, ze vpredu niekoho hodili na kapotu a zatykaju, preto sme si navliekli reflexne vesty, nechal som zapnute vystrazne svetla a utekali sme na krizovatku. tam uz na chodnikoch stal dav ludi, ktori na policajtov krical "policajny stat". zrejme to ich motivovalo k tomu, aby sputaneho typka radsej pustili. policajne auta blokovali krizovatku a nikoho nepustali po Legionarskej smerom k Racku, kde stalo v pravom pruhu mnozstvo policajnych aut, odhadom tak 10-15. medzitym dosli odtahovacie auta, ktore sa snazili dostat k autam v kolone a brat ich prec. utvorili sme zivu retaz, cez ktoru sme odtahovku nevpustili k autam, po par minutach to vzdali.

asi po trisvtrte hodine policajti zacali pustat auta na regulovanu Legionarsku, na Racianskom myte sa snazili rozbijat kolonu a pustali auta smerom na Mytnu a na Raciansku. mna pustili na Raciansku. snazili sme sa este znova zozbierat na parkovisku pri starej predajni IKEA na Roznavskej/Tomasikovej. ked sa tam zozbieralo asi tak 20-30 aut, zacali zovsadial prichadzat policajne auta, v case, kedy je na celu Bratislavu vyclenenych 5 hliadok, na Tomasikovej ich bolo 17, dalsich 5 bolo podla telefonickych informacii pred Uradom vlady, nejaki policajti boli aj v civilnych autach (sudiach podla toho, ze ich posadky davali instrukcie uniformovanym policajtom. Bolo jasne, ze nas odtial nepustia len tak, ked zacali demonstranti z parkoviska odchadzat, kazdeho podrobovali dokladnej prehliadke vozidla, fukaniu, ... a zrejme by v tom pokracovali, keby tam nedorazil Lipsic so Zitnanskou. ked dorazili kamery, typkovia z jedneho civilneho auta este instruovali novinarov, ze nech sa neopovazia natacat zasah proti demonstrantom, na Lipsicove otazky vsak policajti rezignovali a prestali kontrolovat odchadzajuce auta.

par tyzdnov na to ma v nedelu rano v Humennom zobudila mama, bola hystericka a pytala sa ma, co som vyviedol, ze pre mna prisli policajti. vonku policajti blokovali moje auto, pred dverami stal typek, ktory vravel, ze si prisli pre vysvetlenie k priestupkom na krizovatke Krizna/Legionarska. povedal som im akurat, ze si niesom vedomy pristupkov, ze dopravu som neblokoval, naopak, zablokovali ma policajti, atd.

pred velkou nocou som dostal predvolanie do Humenneho na piatok po velkej noci, zavolal som na ODI HE, ze mi termin nevyhovuje a radsej by som sa zastavil v utorok po velkej noci. policajtka povedala, ze fajn, ale ze moze len rano, lebo autoskola blabla, povedal som jej, ze v poriadku, pretoze ani ju nehodlam prilis zdrziavat, len poziadam o zastavenie konania s tym, ze dalej ma bude zastupovat pravnik DAS. povedala akurat, ze sa mi o chvilu ozve. o niekolko minut hovor, ze ci mi to moze prelozit do BA, ze tak ci tak tam mam prechodny pobyt a ze nech si to riesia tam, ked to cele spiskali.

v BA mi predvolanie za niekolko tyzdnov neprislo, tak som sa teda telefonicky informoval, kde to viazne. zistil som, ze bolo nevyzdvihnute (nic som nedostal). dohodol som si teda termin, kedy sa zastavim na ODI BAIII.

v urceny cas som tam bol, vo vrecku nachystany diktafon. ked som prisiel dnu, policajt hned na mna vybehol s tym, ze ak sa okamzite priznam k priestupku, bude to rychle a lacne, a ak nie, bude to zdlhave a drahe. odpovedal som mu, ze sa nehodlam k nicomu priznavat, kedze si nie som vedomyziadneho priestupku. vypytal si odo mna obciansky a vodicsky preukaz, doklady od auta a poslal ma von.

po asi stvrthodine ma zavolal dnu a zacal mi tvrditl, ze moje doklady nie su platne, ze na vodicskom preukaze je uplne iny clovek, pretoze foto na VP a OP nie je taka ista, a ze na VP nemam magistersky titul, ktory je podla neho osobnym udajom a teda tam musi byt. to som odmietol s tym, ze s takouto sikanou nech na mna neide. vytlacil zapisnicu, dal mi ju precitat - neopravnene pouzivanie vystraznych svetiel, bezdovodne pomala a bezohladna jazda, neoznamenie zasadnej zmeny podoby do 7 dni. podpisal som a vypytal som si kopiu. tu mi odmietol vydat s odovodnenim, ze ziadna kopia zapisnice sa nikde nevydava, na otazku, ze podla ktoreho zakona na nu nemam narok, povedal, ze podla zakona o spravnom poriadku. povedal som mu teda, ze tym padom odvolavam podpis na zapisnici, aby ju roztrhal a vytlacil novu. to odmietol, ale navrhol, ze moze napisat dodatok k zapisnici. ten vytlacil, dal mi ho precitat. blablabla, odvolava podpis, blablabla. povedal som mu: podpisete mi to? podpisal, dal to podpisat mne, ale som sa spytal, ci mi da kopiu. odmietol, tak som to teda nepodpisal.

kedze som si medzitym overil info o tom, ze podla zakona o spravnom poriadku mam narok na kopiu vsetkej dokumentacie v konani, podal som na policajta staznost, ktoru odbor kontroly KRPZ BA odmietol ako neopodstatnenu, kedze pan policajt tvrdil, ze nic som si nepytal. nasledne som teda dolozil zvukovy zaznam a jeho prepis, ktorym som dokazal porusenie zakona o spravnom poriadku zo strany policajta, vo veci je uz rozhodnute a ODI BAIII ma pred par dnami informovalo o tom, ze policajt bol udajne porieseny podla zakona.

medzitym policajt prerusil konanie na 30 dni a v case prerusenia konania rozhodol o sankcii 100 eur plus trovy konania. odvolal som sa na KRPZ BA, kde moje odvolanie zamietli bez toho, aby sa vobec nejakym sposobom vysporiadali s mojimi namietkami voci rozhodnutiu. moje namietky vyplyvaju z niekolkych skutocnosti: jednak som pouzil vystrazne svetla za znizenej viditelnosti na mieste za neprehladnou zakrutou, jazdil som v kolone po policajtmi regulovanej ulici, kde jediny sposob, ako ist rychlejsie, bolo prejst cez dve ciary do protismeru, a spravny organ nijako nespecifikoval moment, kedy doslo k zasadnej zmene mojej podoby, a teda nemozno urcit, ci aj keby sa skutok stal, ci nedoslo k uplynutiu prekluzivnej doby (dilino policajt to mimochodom dokladoval "inou" podobou na OP, ktory bol vydany pred 3 rokmi, cize keby nebol blby ako tago, vedel by, ze k uplynutiu prekluzie uz doslo). kedze KRPZ sa mojimi namietkami vobec nezaoberalo, v piatok som na Krajsky sud v Bratislave odovzdal zalobu o preskumanie zakonnosti rozhodnutia. rovnako cela dokazna situacia stoji na vode, k "pomalej jazde" je k dispozicii videozaznam, kde moje vozidlo ani nie je, v pouzivaniu vystraznych svetiel videozaznam, kde vobec niesu okolnosti zapnutia vystraznych svetiel, dokonca je tam prazdne vozidlo

dokumentacia ku konaniu: http://www.scribd.com/my_document_collections/2547665
videozaznamy policie: http://www.youtube.com/watch?v=PmIeBFGfHpg , http://www.youtube.com/watch?v=SsVutCAYIE8





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

To je fakt nehoraznost,co sa tu deje... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
FoxWear
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: So 17. Apr, 2010, 21:30
Bydlisko: Drahovce (okres Piešťany)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FoxWear »

Akože niektoré situácie s PZ sú na zasmiatie iné zase k plaču, to čo si oni dokážu povymýšľať na ľudí je nehorázne.

P.S.: Neviem aký chuj natáčal to video ale väčšina ŠPZ ani nebol vidieť čo to nevedel zaostriť.
Spoiler: ukázať
MB: MSI P55-GD55
CPU: Intel Core i5 750 2.66GHz @ 4GHz
CPU COOLER: Noctua NH-U12P SE2
GPU: MSI R5770 HAWK
RAM: 2x2GiB OCZ Gold 1333MHz CL7
HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB
PSU: Seasonic SS500ET OEM
CASE: Antec 300
LCD: LG TV 23" M237WDP
KEYBOARD: Microsoft SideWinder X4
MOUSE: Razer Abyssus

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"