COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Stale to nie je 75 percent ako minule strasili na sme.

Skillex, kosickej stranke ? Myslis nahradnikov ? Neviem o tom, ze by sme mali vlastnu registracnu stranku.

60+ vo vychodnych okresoch,ok. Pripad, co som spominal nie je z vychodneho okresu.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ano, nahradnikov

co som sa rozpraval s ludmi tak ju zriadili pretoze:
1. Kosice uz nemaju astru
2. maju vela pfizera
3. Nemaju dost 60+ aby ten pfizer spotrebovali
4. stat im registrovat pod 60r na pfizer neumoznuje, tak to takto "obchadzaju" aby ockovanie zbytocne nestalo
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

dendroid napísal: Ne 02. Máj, 2021, 12:34 A ty mas 60 rokov ? Ked pises, ze ta to neobmedzuje.
Inac dost strasia tym postcovidom, podla mna to prehanaju. Mate s tym niekto skusenosti z tych, co ste to prekonali ?
Mne nejak nic extra nebolo ani s covidom. Mierna unava, citlivy chrbat a tak. Ziadne teploty ani kasel. Cuch sa mi vratil asi po tyzdni alebo skor. Po prvej davke pfizeru citlive rameno a dnes uz tiez nic. Vo stvrtok regnuty cez formular a v piatok termin. Keby som nedostal covid mohol som byt uz v prvej faze.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

PostCovid sa este len ukaze, respektive cim dalej sa bude o nom vediet viacej.

Inak s tym ockovanim mladisch. Viem o xy ludi z okolia, 60+, ktori su proti vakcine. Par ich uz aj bohuzial skonalo. Ak mame vakciny dostatok a je rezerva v ockovani, tak nevidim problem v tom, ockovat aj mladsich ak maju zaujem
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Neposlete link na tu stranku ? Nech sa tiez registrujem ...
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Na NFŠ dnes tiež len Pfizer. Bolo tam x ľudí okolo 30ky. Určite viac ako 60+.

Po prvej dávke Pfizeru už, zatiaľ len mierna bolesť v ramene.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

jakeby im koncila zaruka ta tlacia ten pfizer. skoda ze malo mobilnych ockovacich aut /busov je. mali bum hned ako na letisko naviest mhd busy a seniorov z dss
hry- ps5
doma-HP probook
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pfizer tlacia, pretoze to je jedina vakcina, ktorej dodavka je zabezpecena. Astra Zeneca dodava tretinu dohodnuteho mnozstval; J&J nikde, Sanofi nema ziadnu vakcinu zatial.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Sanofi ani ziadnu do budúceho roka nebude mat. J&J mal byt povodne az Q3, takze terajsie dodavky, hoci male, su len bonus. Pfizer navysil vyrobu tak, ze presunul 50m davok z Q4 do Q2, SK z toho dostane o 1 m viac davok ako povodne sa planovalo. Btw, v podstate sa jedna o najlepsiu vakcinu, takze by si stefan mal byt rad, ze ju pretlacaju.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ved igor doniesol sputnik. Mala to byt zachrana v podobe 2mil davok. Preco nic nerobi?
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Ne 02. Máj, 2021, 14:14 PostCovid sa este len ukaze, respektive cim dalej sa bude o nom vediet viacej.

Inak s tym ockovanim mladisch. Viem o xy ludi z okolia, 60+, ktori su proti vakcine. Par ich uz aj bohuzial skonalo. Ak mame vakciny dostatok a je rezerva v ockovani, tak nevidim problem v tom, ockovat aj mladsich ak maju zaujem
Sa cudujes, ked sa niektori zdravotnici odmietaju dat zaockovat, pripadne sami lekari neodporucaju ockovanie astrou a podobne. Do toho to tu a tam stopnu, kvoli neziaducim ucinkom a umrtiam... Ja plne chapem, ze ludia vahaju.

Post covid sa najskor ukaze po tazsich priebehoch nie po lahkych.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite potazsich, preto som za vakcinu, ktora by aj v pripade nakazenia mala priebeh ochorenia znizit na uplne minimum

ja sa necudujem ze niekto zavaha, ale po zvazeni pre a proti urcite vyhrava vakcina. Tu zas chyba nejaka vseobecna osveta, vysvetlenie ludom co a ako. Tu sa len strasi a dopredu sa dostavaju len informacie, ktore maju za ulohu sokovat. Mozno to ale nie je len vina medii, oni len prinasaju a pisu informacie tak, aby ludi zaujali. Nejake vedecke clanky, vyjadrenia odbornikov nie su v kurze. Lahsie sa pocuva Kotleba s vodkou a bromexinom
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

No ja sa nestacim divit. Cely tento cirkus je tu hlavne kvoli 60+. Mladsie rocniky za to platia obrovsku cenu od vzdelavania po biznisy zatvorene takmer rok a buzeracie testovacie a domace vazenia a pozastavene operacie. Spusta ludi zije z celozivotnych uspor. A niekto 60+ ma moznost sa zaockovat absolutne bezpecnou spickovou vakcinou zadarmo. Pricom riziko, ze sa mu nieco stane pri covide je x nasobne vacsie ako ze sa mu nieco stane po vakcine, obzvlast Pfizer. A on sa neda zaockovat, ved naco ...Tu uz demokracia akosi naraza na svoje limity. Ja by som im dal cas do konca leta, nech sa zaockuju. A potom ich nebrat do nemocnice s covidom a dovi dopo. Teda brat, pokial to kapacity dovolia, s tym, ze nemocnice budu fungovat normalne. Mal si moznost sa zaockovat, nevyuzil si ju. Nes za to zodpovednost.

A zdravotnici, co sa nechcu zaockovat su ti, co su naockovani konspiracnymi srackami. Nepoznam jedineho lekara. Sestry mozno, upratovacky a podobne.
Naposledy upravil/-a dendroid v Ne 02. Máj, 2021, 22:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Z mojho osobneho prieskumu v okolí mi vychadza ze vacsina 60+ caka na sputnik
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Ne 02. Máj, 2021, 22:28, upravené celkom 1 krát.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Cista retardacia, cakaju na neoverenu vakcinu pofidernu nizsej kvality. Nechapem, preco by sa na toto mal brat ohlad a preco by na to mali doplacat ini. Zasa vina Retardovica, trebalo nam Sputnik.

Návrat na "Debata o všetkom"