Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Presne. To bola sprava turbovi
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

šag ja viem, spalovak nespalovak, to je jedno = vsetko co je komplikovanejsie bude drahsie. Hadam si nemyslime ze displejíček na Pasatt alebo Tesslu v autorizovanom servise bude stat tolko ako climatronic panel na 2009 Seat Alhambra z bazosu (cize 30 eur)...

tie 30eurove casy uz skoncili.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

skoncili uz aj casy, ze nove normalne auto bude stat 15k
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Neva, budeme viac zarabat aby sme si mohli stale kupovat nove auta. Simple as that.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

alebo sa budeme vozit na starych, alebo vyuzivat hromadnu dopravu
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

alebo nechas nech ti kupi firma nove auto, a nemusis nic riesit
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Mno neviem ci hromadnu dopravu. Raz nechodi, raz chodi v prazdninovom rezime, raz random nechodia spoje. Uz som roky nesiel a neplanujem to menit. Sa vzdy radsej zveziem s taxi ak nemam auto a som tam skor, nez vobec dojde spoj. Ale neberiem tieto formy sebatryznenia nikomu.
Naposledy upravil/-a stiv v Ut 28. Feb, 2023, 19:54, upravené celkom 1 krát.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> alebo nechas nech ti kupi firma nove auto, a nemusis nic riesit

ako je to teraz s tym jednym percentom zo mzdy ? Ked ti kupia auto za 30.000 evra, platis 300 mesacne ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Sa mi paci jak sa kazdy ohana verejnou dopravou. V kosiciach. Kde 5minutova cesta autom trva bezne 20-25minut. A spoj ide kazdu kazdu polhodku. Teoreticky. Obcas proste nepride a stojis dalsich 20minut na zastavke vo vetre. Stojis lebo si nemas kde sadnut.

Keby som teraz o 17:34 chcel ist z jazera napr. do optimy vyzdvihnut tovar, tak tam v idealnom pripade dorazim o 18:05 miesto 17:40. A vratim sa o 18:48 miesto 17:50. 15minut v cudu vs hodina a 15minut v cudu.


Ale to sa vyriesi rovnako ako elektromobilita. Parkoviska zrusis a vysadis tam stromy, ostatne miesta spoplatnis, na cestu umiestnis zariadenia na "umiernovanie dopravy", 2pruhy zlucis do jedneho aby si odstal polhodku v kolone. Dosiahnes ze auto bude rovnako zle ako MHD a potom sa potlapkas po pleci aka je MHD vyhodna a super.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

werwest napísal: Ut 28. Feb, 2023, 17:08 alebo nechas nech ti kupi firma nove auto, a nemusis nic riesit
Auto je pre firmu síce optimalizovanejší, ale stále náklad. niekedy bolo manažérsky štandard (passat v plnke a pod.) v pohode na operák do 500 mesačne, dnes za 500 mesačne neviem čo zmestíš nesledujem to. ale to že "firma kúpi" nie je čarovná palička ktorá zmaže náklady preč...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

stiv napísal: Ut 28. Feb, 2023, 17:08 Mno neviem ci hromadnu dopravu. Raz nechodi, raz chodi v prazdninovom rezime, raz random nechodia spoje. Uz som roky nesiel a neplanujem to menit. Sa vzdy radsej zvesiem s taxi ak nemam auto a som tam skor, nez vobec dojde spoj. Ale neberiem tieto formy sebatryznenia nikomu.
Ohladom MHD, v BB podobne. Chodi to riedko a ked pride, tak sa smatla 20-30, a kazdu chvilu stoji. Na krizovatkach sa to nevie rychlo pohnut, brzdi to dopravu. Kks aby som na druhy koniec mesta (7-8km) siel 50min (s prestupom ci dvoma), no sa mozem vykaslat. A este sa prisposobovat...no neviem. V praci som autom za 10-12min, z prace doma podobne. A na druhom konci mesta tiez.
stiv napísal: Ut 28. Feb, 2023, 17:03 Neva, budeme viac zarabat aby sme si mohli stale kupovat nove auta. Simple as that.
lebo inflacia. Zarabas zrazu 5000 a kupis si auto za 40k, ktore by stalo 20k keby debili vo vladach statov EU nepodporovali inflaciu :-)
Su to len cisla a hodnota penazi je relativna.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

SKiLEX napísal: Ut 28. Feb, 2023, 18:40Ale to sa vyriesi
zrovna v tomto pripade existuju kurieri, alzaboxy a podobne srandy
krabice pred 5 rokmi neboli

ja osobne ich preferujem pred kuriermi, lebo ti volaju zasadne vtedy, ked nemam cas
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak to mas recht s kiriermi. Zrovna dnes mi volal, ked som bol tam, kam aj krali chodia peso :D

Inac tez sa snazim vyuzivat boxy ked sa da
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

presne ta MHD v ktorej superis rano so studentami aby si sa vobec dostal do roboty v malom buse? well done, well done :laugh:
o tom ze moj smer medzi 8-14 ani nepremava nebudeme hovorit ani o tom, ze trend je spoje rusit ci uz v MHD alebo vlaky...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Gečko does not make my fizzy go fizz...ale Ford Bronco má v sebe dosť humoru na to aby sa mi páčilo, to intro je super :laugh:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"