Orange VDSL

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
MACHiS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 16. Júl, 2013, 00:01

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa MACHiS »

Tak už mám VDSL, ale rýchlosť nabehne asi až od nového fakturačného obdobia, teraz idem na 15/1Mbit, profil linky je 20996/5248 kbps.
Používateľov profilový obrázok
MACHiS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 16. Júl, 2013, 00:01

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa MACHiS »

Takže už mi to pustili aj tak ako je to na papieri, spokojnosť, do dvoch týždňov od žiadosti vybavené, na to ako to vyzeralo zle pri objednávke v predajni, to skončilo veľmi dobre. Myslím, že by to mohlo ísť o kúsok lepšie, ale rozhodne je to viac ako 15/1Mbit.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ahojte,

Potreboval by som info ohladom pokrytia VDSl signalu od Telekomu . VIem ze sa to da overit cez web ale nasa dedina nema ozancene ulice a podla cisla domu mi nenajde ziadnu sluzbu. Aktualne rodicia platia magio a turbo 2 a kedze ustredna, co bude asi ta mala miestnost s nalepkou telekom sk :D je odo mna necelych 300m vzdusnou ciarou vyzeralo by to viac nez realne. Moze mi niekto poradit ako si mam overit dostupnost signalu ?

Dakujem

Andy .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
urna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2014, 18:07

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa urna »

Mate niekto uz spustene 50/5? Ja som objednaval zaciatkom aprila a zatial idem len 38/3,5 :E
dushqoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 21:28

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa dushqoo »

Tak to máte dobre...ja som poziadal o zvýšenie linky v sobotu a od soboty ma totálne ze vypli...od vtedy som bez netu
Používateľov profilový obrázok
MACHiS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 16. Júl, 2013, 00:01

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa MACHiS »

@ Andrew007 --> ja by som sa asi išiel skúsiť opýtať priamo na pobočku, tam by ti to mali byť schopní povedať, za to nič nedáš.

@ urna --> byť na tvojom mieste, už by som ich otravoval telefonátom, že ti to nejde tak ako má.

@ dushqoo --> tak to je zaujímavé riešenie z ich strany, určite by som im tam volal, že čo sa deje, lebo platíš za to čo ti nejde.
Používateľov profilový obrázok
slaviq
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 00:11
Bydlisko: Bytča

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa slaviq »

Dá sa na nete zistiť kde je ústredňa?
Macbook Pro 13" late 2013
iPhone 5S
dushqoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 21:28

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa dushqoo »

Ved tam volam skoro kazdy den a nič s tým nevedia spraviť, nakoľko je chyba v Telekome
urna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2014, 18:07

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa urna »

Tak dnes znova telefonat na za. linku. Povedali mi ze od 07.05 je moja poziadavka ukoncena a ze mam nastavene 50/5. Tak som jej povedal aky vidim profil linky (38844/3496 kbps) a aku mam realnu rychlost v teste. Spisala poziadavku na preverenie a ze sa ozvu!? :wallbash:
urna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2014, 18:07

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa urna »

urna napísal:Tak dnes znova telefonat na za. linku. Povedali mi ze od 07.05 je moja poziadavka ukoncena a ze mam nastavene 50/5. Tak som jej povedal aky vidim profil linky (38844/3496 kbps) a aku mam realnu rychlost v teste. Spisala poziadavku na preverenie a ze sa ozvu!? :wallbash:

Neviem co tam pani napisala ale za par minut mam zmeneny prifil na 52496/5248 kbps a realnu rychlost Obrázok :good: Otazne je co budem tahat ked je vsetko teraz nelegalne. :hysterical:
najx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 12:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa najx »

mam v orange 20/2 a profil linky stale 16895/1687, uz som mal niekolko telefonatov a emailov a stale sa vyhovaraju na telekom, ze viac to neda. momentalne som podal pisomnu reklamaciu tak uvidime. chcem vas poprosit ci by ste mohli uviest ake mate profily linky, hodnoty SRN a vzdialenost od ustredne. moje udaje:
- od ustredne som cca 500m,
Obrázok
Obrázok
najx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 12:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa najx »

vyriesene

Obrázok
dushqoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2014, 21:28

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa dushqoo »

Ja som stale na tom istom

Obrázok
svito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 19. Jún, 2014, 20:54

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa svito »

No mne len dnes spustili 50/5 no ale i napriek tomu že rate sú nastavené na 38844/3496 kbps nedosiahnem pri meraní ani takú rýchlosť ako by toto nastavenie malo pustiť. Na chvíľu to pri meraní vyskočí nad 30 Mbps /nejakých 33 Mbps/ ale potom je to v priemere okolo 21 Mbps.

Obrázok

Neviem teraz či to nestíha linka alebo sa to len ešte nerozbehlo keďže to len dnes a to pred niekoľko minutámi spustili.


p.s.: inak aj pri VDSl sú stále využívane len dva káble zo štyroch v tom telefónnom kábli?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

4 sa vyuzivaju na aDSL/VDSL bonding/vectoring
O tom ale mozeme snivat u nas..

Návrat na "Siete"