Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5189
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa Chris »

truecrypt urcite nepovoli nejake backdoor, aby si vyssie moci mohli odkryptovat obsah, preto je to aj open source.

Co mi mozu spravit ak budu mat reporty, ze som nieco stahoval, ale dojdu a disk bude zakryptovany, k comu im to bude ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa killswitch »

drastyk napísal: Infringing File Name: Noah (2014) Dvdrip Xvid-max
ja by som im odpisal, ze dvdcko este nevyslo, tak nech nevymyslaju somariny :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa molnart »

killswitch napísal:
drastyk napísal: Infringing File Name: Noah (2014) Dvdrip Xvid-max
ja by som im odpisal, ze dvdcko este nevyslo, tak nech nevymyslaju somariny :D
[OT]ja by som ta zabasol uz len zato stahujes sracky. dvdrip xvid :facepalm: film ktory sa ku mne dostane a ma pod 5 giga hned mazem, a veci ktore ripujem ja maju okolo 20 giga, nechapem ako moze niekto kukat tie kockate sracky.[/OT]

mp3turbo napísal:ale hovno Gumkac, je to len podla toho co mas v PC. Nemas najmensie skusenosti s domovymi prehliadkami.
To co akykolvek provider povie ze si si stiahol je uplne hovno a nepodstatne v akomkolvek sudno-znaleckom dokazovani.
sorry, ale trpes hovadiny. nikto sa nebude unuvat robit kvoli takymto veciam domove prehliadky, ak to niekto neprevadzkuje v hodne velkom meradle (ale aj vtedy by musel robit obchod s bielym masom a dealovat drogy ako vedlajsak). jednoducho pojdu po ip adrese, max vypocuju par clenov domacnosti (asi netreba byt sherlockom aby sa zistilo ci stahuje je matka - ucitelka, otec - stolar, 16 rocny syn alebo 12 rocna dcera).

ak by to bolo zalozene na domovej prehliadke tak by nikdy nemohli postihovat uzivatelov sluzby ktora on-line streamuje torrenty, alebo odsudit toho chalana co na nejake forum vesal linky z rapidshare a inych stranok s nelegalnym obsahom (pricom sam nic nenahraval ani nevlastnil).

podla mna tento zakon v dnesnej podobe vela neznamena. o chvilu ale pride iny zakon, ovela nenapadnejsi, ktori dovoli (alebo skor vytvori institucianilizovane podmienky) na monitoring netu, aby bolo vzdy jednoznacne kto co robi za pocitacom a ake stranky navstevuje. je to jednoduche, staci vydat nejaku smernicu ktora zahrnie do poziadaviek certifikacie CE aby predavane routre mali nejaku formu monitoringu. a potom uz iba zacnu chodit pokuty, tak ako dnes objektivna zodpovednost pri autach a nikto si uz nic nezmoze.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa drastyk »

molnar: kto povedal, ze ten rip som stahoval ja ? to som dostal taky report...
Naposledy upravil/-a drastyk v Ut 15. Apr, 2014, 21:54, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja tas netaham nad giga..tiez ta nechapem :)

molnart..inak monitoring netu je radovo drahsia zalezitost ako jeho poskytovanie..to by sme si poriadne priplatili za net..a musel by byt zakon ze to isp musi robit..lebo inak by sa na to vysral,kedze je to drahe
a monitorovat by to musel kvanotvy pocitac alebo skynet :D
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Ut 15. Apr, 2014, 21:58, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa killswitch »

molnart napísal:
killswitch napísal:
drastyk napísal: Infringing File Name: Noah (2014) Dvdrip Xvid-max
ja by som im odpisal, ze dvdcko este nevyslo, tak nech nevymyslaju somariny :D
[OT]ja by som ta zabasol uz len zato stahujes sracky. dvdrip xvid :facepalm: film ktory sa ku mne dostane a ma pod 5 giga hned mazem, a veci ktore ripujem ja maju okolo 20 giga, nechapem ako moze niekto kukat tie kockate sracky.[/OT]
neviem ako si vydedukoval co a ako stahujem, ale budis. chcel som poukazat na to, ze ten chudak stahoval prinajlepsom nejaky cam, pri najhorsom si k tomu prihodil aj nejaky ten malware.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa molnart »

ti, ho, mna, jeden fras, nemusite to brat osobne
Mučo Mačo napísal:molnart..inak monitoring netu je radovo drahsia zalezitost ako jeho poskytovanie..to by sme si poriadne priplatili za net..a musel by byt zakon ze to isp musi robit..lebo inak by sa na to vysral,kedze je to drahe
nie, ak sa najde kto by to zaplatil. maly hint:
Obrázok
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Tom95
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2011, 20:54
Bydlisko: Čaradice (Zlaté Moravce)

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa Tom95 »

A ako je to so súbormi ktoré boli nadobudnuté "za legálnych časov"? Znamená to že ma môžu stíhať aj za pesničku ktorú som si stiahol pred piatimi rokmi? :laugh:
Naposledy upravil/-a Tom95 v Ut 15. Apr, 2014, 22:14, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P8Z68-V PRO
CPU: Intel Core i7-2700K + Noctua NH-D15
RAM: Kingston HyperX Blu (4x2GB) 1600MHz
GPU: ASUS GTX 660 Ti DirectCU II TOP/2GD5
HDD: Seagate Barracuda 1TB + TichéPC Vibration Killer , Samsung Spinpoint F3 1TB + Scythe Himuro
PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2
Case: Fractal Define R4 Black Pearl + 1x Noctua NF-P12 (Back)
Monitor: Samsung SyncMaster BX2231
Audio: Aiwa NSX520 > Microlab Solo6c NEW > ADAM Audio F5 + Swissonic Sub10 + Asus Xonar Essence ST
Headphones: Focal Listen Professional / KZ ZS5 + HiFime Sabre 9018 USB DAC
Phone: Samsung Galaxy Alpha
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa LordKJ »

molnart napísal:
[OT]ja by som ta zabasol uz len zato stahujes sracky. dvdrip xvid :facepalm: film ktory sa ku mne dostane a ma pod 5 giga hned mazem, a veci ktore ripujem ja maju okolo 20 giga, nechapem ako moze niekto kukat tie kockate sracky.[/OT]
toz a ja nechapem kto koli ~2hodinam taha 20gb subor.,
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa kovinator »

a co tak neake tie skryte particie? to ako budu riesit? :?
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ked uz ti niekto vyrazi dvere, tak ver tomu, ze to daju niekomu kto vie o skryvani a sifrovani viac ako ty :D
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa kovinator »

sak nech vie, je obrovske mnozstvo ludi co o tom vie viac ako ja(naozaj obrovske), ale ja narazam na to ze viacmenej to hrubou silou nespravis a ako ti dokaze, ze su tam skryte priecinky co sa otvaraju na ine heslo? podla velkosti suboru nie, ved truecrypt ti vycleni neake konkretne specifikovane miesto a to kam subory nedas zaplni nahodnymi datami... nemozu teda vediet aka cast zakryptovaneho disku je realne zaplnena a ci a kolko skrytych priecinkov tam je... tieto info si len tak neako matne pamatam uz som to dlhsiu dobu nepouzival, ale malo by to tak byt
backdoor tam samozrejme nebude ;)
edit: opravene, prepacte
Naposledy upravil/-a kovinator v Ut 15. Apr, 2014, 22:37, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

chlapi,co tak pouzivat ciarky? neda sa po vas citat
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovanie hudby a filmov pre osobnú potrebu . . .

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale co by tam nebol backdoor, moze byt a nemusi, opensource nic neznamena
http://dsl.sk/article.php?article=15472
ale vyzera to fajn no :)


... suma sumarum, vsetko sa da skryt, a vsetko sa aj da zistit, otazkou je ci to niekto bude robit

Návrat na "Debata o všetkom"