Note 4 vs iPhone 6 plus

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa pepo30 »

Tak to si veľmi skromný užívateľ smartfonu, možno aj troška závidím... Inak moja manželka má LG G2, kde má tiež 16GB bez možnosti pam. kariet a po pol roku užívania (tj fotky, appky, sme tam nejaké video natočené) a už musí mazať fotky a videá, lebo ja pamäť plná a to tam nemá ani jeden jediný film, jedinú hru proste nič...
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pre všetkých - 21 storočie - cloud :good:
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa pepo30 »

Jasne toto zbožnujem... A ty povedzme vo vlaku, či na zastavke atd pozeraš filmy z cloudu...??? Lebo taká jedna séria zo seriálu 2 a pol chlapa či Priateľov má cez 5GB, jeden film okolo 1-1,5GB... Aký máš datovy tarif prosim? Mám sice u operatora 6GB a bežne miniem okolo 2-3GB aj to len na FB, mail, appky, sem tam krátke youtube.
Ja napr. pozriem na mobile mesačne 10-12 filmov + seriály na skrátenie chvíle...(samozrejme mimo domu lebo tam pozeram na TV) tj odhadom by som preniesol kolko 15-20GB. Takže toľko ku 21.storočiu na Slovensku....(a nebudem rozoberať to že baterka koliko by vydržala, ak by tie filmy mala ťahať z cloudu...).
sorry ale nedalo mi to nereagovať na ten cloud.
Naposledy upravil/-a pepo30 v Pi 07. Nov, 2014, 15:06, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa LordKJ »

preco by som mal filmy na cloude?, fotky mam na cloude, resp. stare fotky mam na cloude, fotky z poslednych mesiacov sa mi vopchaju do tych 11gb ci kolko mam v telefone, a ked idem pozerat co ja viem fotku zpred roka tak viem aku fotku chcem hladat, teda si to viem v pohode najst na dropboxe/copy
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa pepo30 »

Takže filmy nepozeráš na mobile... V takom prípade ok. Aj ked ja mam na mobile fotky už asi z 4 rokov (celkovo cez 3000 fotiek + asi ja neviem 20-30 krátkych videí rodiny) a vždy pri výmene nového mobilu si stiahnem aj pôvodné do nového, lebo prehladavat fotky na cloude kde náhodou nemáš 3G pripojenie je asi o držku... alebo je to minimálne obmedzujúce. A to píšem ako užívateľ, ktorý má predplatených 100GB na google drive a mám aj 50GB na dropboxe!
Takže kam s filmami? (asi by sme si mali založiť inu temu na toto... :-) )
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Fotky - cloud videa - cloud. Treba to vyuzivat - odporucam osobne onedrive :)

Nepouzeram filmy vo vlaku pozerat filmy na mobile je imo blbost. Pre teba to ma teda zmysel mat vacsi storage ale garantujem ti ze nie kazdy pozera filmy na mobile. Za cely zivot som si pozrel 3 filmy na mobile. Mam notas, mam tablet, naco by som to mal v mobile :) Prosim ta netvrd ze potrebujes mat pri sebe stale 4000 fotiek :D

Vobec sa nemusis do mna navazat ja ta chapem - mas ine preferencie to ale neznamena ze ich musi mat take kazdy. Co sa tyka tych fotiek cez cloud pozeranie skus ten onedrive - mne sa celkom pacil oproti konkurencii :-)

Howk ;)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa dexterav »

bez urážky ako náhle nemáš rýchli net je cloud na 2 veci
6 mesiacov roku mám pripojenie cca 128kb/s imho cloud a spol sú mne na 2 veci a je to aj ukážka že to je absolútne vec k ničomu len sa nás niekto snaží presvedčiť aké je to cool

už sa teším ako si dáme všetko na cloud alebo na nenakú podobnú sra.ku a potom nás odstrihnú alebo zapýtajú e :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Neni to cool je to usefull :) No ved nech si každy jeden pouziva co chce mne je to jedno len radim zo skusenosti :) mam net od telekomu a nemavam v BA, TO problem s cloudom.
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa pepo30 »

Ale jasne v pohode, prosím neber to v zlom (len proste nie vždy a pre všetkých je ten cloud vhodný, takže to s tým 21.storočím bolo troška dosť prestrelené, dovolím si tvrdiť že najmenej pre 80% užívateľov). A máš samozrejme pravdu v tom, že je to o preferenciách. Každý má iné a podľa toho sa zariadi a kupi mobil.
K tým fotkám, možno by si sa čudoval ale neprejde jediný týždeň, aby som si niektoré nich nepozeral (halvne rodinné). Som tiež správcom bytovky s viac ako 90 bytmi a 7 nebytovkami, denne sa tam niečo deje, potrebujem to mať zdokumentované a okamžite vždy a všade po ruke.
Jedna taká chutovka zo včera : https://www.dropbox.com/s/ethkd1pcdv7up ... 2.jpg?dl=0 - fotka balkonu jedneho z vlastníkov, odkiaľ sa rozliezaju červíky a susedia majú obavu o svoje zdravie... idem to akurát riešiť, teším sa.
A filmy na nočnej ked je kľud (hlavne po polnoci) tak kľudne aj dva pozriem + par častí seriálu. Takže mám ako hovoríš mám iné nároky na uložisko.
No čo sa cloudu týka tak ja som spokojný s tým čo mám, prehľadné, dostatočne veľké... Mám tam zazálohované úplne všetky fotky, rodinné videá a ešte aj našu svadbu ;)
Len mi proste nešlo do hlavy, že ešte aj moja manželka, čo na mobile vie max tak zapnuť gmail, FB a SHMU (na mobile bez možnosti pam. karty) vnútornú pamäť vyčerpala po asi pol roku... tj nenáročný užívateľ. V tomto obduvujem tých čo im stačí 10GB ;)
Peace
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+
ANONYM_a7

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Jasne pohoda :) ved rieseni je niekolko aj dake OTG kable su a pod ;) film si hodis napr na flešku zapojiš ideš - no s tym prichadza potreba root myslim :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Note 4 vs iPhone 6 plus

Príspevok od používateľa shiro »

pepo30 napísal:Tak to si veľmi skromný užívateľ smartfonu, možno aj troška závidím... Inak moja manželka má LG G2, kde má tiež 16GB bez možnosti pam. kariet a po pol roku užívania (tj fotky, appky, sme tam nejaké video natočené) a už musí mazať fotky a videá, lebo ja pamäť plná a to tam nemá ani jeden jediný film, jedinú hru proste nič...
Hmm, cim to je, ze na 16GB Iphone mam stale tak 2-4GB volne? Zahada ze? Neviem preco ludia musia v telefone skladovat kazdu blbost, kazdy obrazok, milion fotiek z dovolenky (pre isotu ma kazda 3MB v jpg, ze) a potom to reve ze nema miesto. A dorazi to kupou telefonu bez moznosti rozsirenia pamate...holt, za blbost sa plati, co na to povedat.
Je len dobre ze musi mazat videa, preco musi mat v mobile kazdu kravinu? Kupila si NAS, ci mobil? Aspon to cloveka nuti si vyberat, co tam ma a vyhadzovat bordel.
pepo30 napísal:Jasne toto zbožnujem... A ty povedzme vo vlaku, či na zastavke atd pozeraš filmy z cloudu...??? Lebo taká jedna séria zo seriálu 2 a pol chlapa či Priateľov má cez 5GB, jeden film okolo 1-1,5GB...
Co ti brani si to skonvertovat na rozlisenie napr. 352x288 s mensim datovym tokom? na krpatej mobilnej obrazovke ti to aj tak bude fuk, male rozlisenie tam nevadi. A bum, seria serialu ma zrazu 800MB. Nepotrebujes super rozlisenie pri ktorom budes ratat Sheenovi chlpy na brade.
pepo30 napísal:Aký máš datovy tarif prosim? Mám sice u operatora 6GB a bežne miniem okolo 2-3GB aj to len na FB, mail, appky, sem tam krátke youtube.
mam 2GB a v zivote som to este neprekrocil....
bezne cez den pozeram fb, maily, pustim si hry, pozriem par webov. Jasne ze velke updaty hier a appiek pustam ked som na wifi, je blbost zrat si mobilny net na 250MB update. A okrem toho, rychlost wifiny sa nemoze rovnat s mobilnym netom, ktory je vzdy pomalsi (LTE v tych par mestach teraz do uvahy neberiem)

Toto vsetko, co si tuna napisal je len zbytocne plakanie nad sucasnym stavom. Pretoze ty sam s tym odmietas cokolvek spravit, aj ked moznosti na to mas. To sa potom nestazuj. A obzvlast v pripade, ked vies, ze si obmedzeny ukladacim priestorom.
Videa mozes skonvertovat. Fotky mozes preriedit. Zbytocne blbosti vymazat. Hry ktore nehras nemaju v mobile co hladat. Precisti cache programov a prehliadaca. A hned mas kopu miesta.

Nikdy nepochopim, ako moze mat niekto v mobile 3500 smsiek este z roku 2002...to naco komu je? A podobne aj s kvantom hudby, obrazkov, hier... Obzvlast ked clovek vie, ze ma mobil s malou pamatou, alebo si taky chce kupit. A potom sa cuduje. No facku mu este dat, za jeho vlastnu blbost.

k tomu cloudu - na mobile to ma zmysel, ak je vsade dostupnost aspon 3G pripojenia...EDGE je tragedia a GPRS uz uplne nemozne. Na vela miestach na SK staci zajst dalej za vacsie mesto a mate EDGE, alebo GPRS...a ries tam potom nejaky cloud = zbytocnost. nehovoriac o uploade, ktory ako vieme, je na slovensku vsade dost pomaly. Hned ako sa kazdy zacal ohanat cloudom, tak som rozmyslal, komu sa bude chciet cakat XY hodin/dni, kym uploadne niekolko GB svojich veci na cloud? Skus uploadovat na DSL...cista rychlost 300-400kB/s...no super. A ked chcem na cloud zalohovat 10GB rodinnych foto mam problem. Alebo tam mat filmy, serialy? no lol...este viac GB a cakania...super.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Nákupná poradňa"