Turistika-debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@dendroid: :-D Vieš, rovno nad tvojim príspevkom ti to Le_Frog napísal dosť jasne a bez adrenalínu, na rozdiel odo mňa.
A ten tvoj link, ktorým sa mi snažíš vyvrátiť tie "2 sezóny" - no haha, do očí bijúce je to tak posledné 2 roky na Slovensku, veď ale ok. Ten môj link je z 2003, takže ak by si aspoň čítal čo ti píšem, tak mi tu nepostuješ dáky článok z 2007. Na ten zvyšok nemá zmysel reagovať.
Ale na čo vlastne zase na teba reagujem...kupujte si paličky keď chcete, je to vaša vec keď ste "trendy" alebo invalidi. Tebe prajem peknú sezónu z večným klikaním v hlave z klopkania paličkami o skaly :P

Keď sa niekomu nechce ísť ani slovenský raj tak radšej nech ide do Veľkej Fatry, behá po Karpatoch alebo sedí doma.
A hentie Hanwag mi podľa tej plejády spojov prídu ako prototyp premokavej topánky.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Shatterhand napísal: A ten tvoj link, ktorým sa mi snažíš vyvrátiť tie "2 sezóny" - no haha, do očí bijúce je to tak posledné 2 roky na Slovensku, veď ale ok. Ten môj link je z 2003, takže ak by si aspoň čítal čo ti píšem, tak mi tu nepostuješ dáky článok z 2007. Na ten zvyšok nemá zmysel reagovať.
Na tvoj článoček som si našiel čas, zaujala ma tiež jedna pasáž podobným spôsobom ako tá predchádzajúca, ktorá dokazuje, že horská služba paličky nespomína ...

Shatterhand napísal: Ty si total, takže paličky sa nosia zrazu kvôli snehu. Nikto to kvôli snehu nenosí, možno tak ty.
Tvoj článoček:

Výhody
Podmienkou získania výhod z používania teleskopických palíc je používať ich správnym spôsobom. Vždy sa musia používať dve paličky, ktoré sú výškovo nastaviteľné, a ktoré majú rukoväte konštruované tak, že poskytujú rukám oporu v smere nadol. Rovnako dôležité je klásť obe paličky čo najbližšie k vertikálnej osi tela. Správnym používaním môžu paličky (najmä počas zostupu) absorbovať niekoľko ton hmotnosti tela za hodinu chôdze. To vedie k významnej redukcii záťaže chrbtice a kĺbov, najmä v nasledujúcich situáciách:

pokročilý vek, nadváha
pri chorobách chrbtice a kĺbov
pri nosení ťažkých plecniakov (expedície)
pri chôdzi na zasneženom svahu, za mokra, pri brodení riek a pri chôdzi za zníženej viditeľnosti (hmla, noc)




Na teba nemá zmysel reagovať, ty totižto reaguješ už sám vlastnými linkami :D :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A ty stále nečítaš medzi riadkami, ja v lete po zasnežených svahoch nechodím, ty asi v lete dovolenkuješ na aljaške. Ty si proste vyberieš ten najextrémnejší prípad, len aby ti to tam aspoň nejak sadlo, ale tých 99,8% ostatných vkľude odignoruješ. To je tvoje videnie problematiky žiaľ. To môžeš rovno nosiť okolo seba Faradayovu klietku na túry, veď šanca že ťa trafí blesk keď nejdeš v ústrety búrké je tiež dakde pod percento, že áno.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

Na tury na uzemi slovenskej republiky nosit palice je cisty marketing. Kto ich nosi, podlahol tlaku predajcov. Ich nosenie je asi tak potrebne, ako nosit snehove retaze v kufri auta a jazdit trasu senec blava...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1530
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa zedolsi »

:hysterical: :hysterical: že Vás to ešte baví :laugh:
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

starsim ludom..cca 40nikom pomozu myslim..fakt by ste to ale mohli stopnut
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa materik »

nedalo mi :D
Obrázok
Povazujme tuto debatu za ukoncenu, ako je vidno, palice je mozne pouzivat kdekolvek. :D
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

Per: no co si nakoniec kupil? aka bola turistika?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Zatiaľ žiadna. Ako mi vzali vodicak,tak som ako krepy niekam sa vybrať busom. A aj naplánovať výlet sám neviem. Frajerka by mala požiadať svojho svagra,tak som zvedavý. Same výhovorky co? :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa jergus »

hehe este ze je na co sa vyhovorit :D
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

ANONYM_a7

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vysoka - Male Karpaty - DONE

https://www.facebook.com/pages/Vysoka-M ... 7084211778

akoze celkom wow vyhladik no celkom dost narocny vystup aspon zatial pre mna :)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Náročný? Záruby sa ti aké zdali?

/EDIT: Práve končí Nízkotatranská stíhačka, boli ste tam niekedy niekto?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
ANONYM_a7

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mám 105 kg :hysterical: čiže áno náročný

Dnes to bola vapenna http://hiking.sk/hk/ar/3061/vapenna_ros ... _spat.html super no stále dosť náročné pre mňa no tento krát 32 počas polovice výstupu čiže poriadne som sa zapotil :D :D

Zaruby nepoznám
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Turistika-debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

105kg je pohodka, ked som mal tolko tak to som bol skoro atlet :D

Návrat na "Debata o všetkom"