"Teplovodiva pasta"

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

podla mojich skusenosti pastu (CPU) treba zahriat, potom tolko nelepi.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
port77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1118
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina or Dolný Kubín

Príspevok od používateľa port77 »

Toman napísal:podla mojich skusenosti pastu (CPU) treba zahriat, potom tolko nelepi.

T. :wink:
to som urobil naposledy a ako po masle !! Toman ma recht funguje to super
ASUS P5Q Deluxe//Core2Quad Q9550@TR Ultra 120eXtreme+NoctuaP12//MSI 280GTX Super OC:700/1400/2300//8GB Patriot ViperSeries 1066Cl5//Asus Xonar DX@Creative 6700@Sony DHC-MDX10//WD VelociRaptor 150HLFS+2xSamsung F1 1TB+WD CaviarBlack 2TB//Sony Optiarc AD-7201S LS//TT ARMOR Silver FullTower+2xMagma+2xNoctua+KazeServer//ENERMAX MOD82+ 625W//26"LG W2600H 1920*1200//MS Explorer Mouse, Natural MS laser 6000, MS Sidewinder X8//MS Sidewinder X6//Logitech Cordless Rumblepad 2//BT2.1//Belkin N router/PinnacleTVtuner@Motorola VIP1910-9DB@Sony BRAVIA KDL-40X4500.
HP Photosmart e-Premium
Acer TimeLIne X 14" ATi HD5650-1GB,i5 460M/4GB-DDR3/640GB hdd/WD 2.5" 750GB USB3.0
HTC HD2 WM 6.5 16GB
Samsung Omnia 2 WM 6.5 8GB :)
Používateľov profilový obrázok
duves
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duves »

Mam otazku-nechcem zakladat nove forum. Da sa poskodit Duron (750) pri odstranovani teplovodivej pasty? Mam dojem, ze to bolo vsade okolo tych mostikov, pasta bola strieborna. Ja mam podozrenie, ze taka pasta je na baze hlinikoveho prasku, cize je to el.vodic? Dik
CPU je zrejme po funuse. :(
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Tie pasty su na baze striebra ale mali by byt 100% nevodive (elektricky), teda tak to aspon vsade pisu.
Ale neda mi to idem to premerat.
Inak ja som mal takto zaondeny procak vzdy a len som hu utrel handrickou s liehom a vsetko bolo ok. :roll:
Používateľov profilový obrázok
duves
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duves »

Na baze striebra by to bola draha sranda. Hlinik je velmi dobry vodic tepla, cize mam za to, ze je to hlinik – je aj lacny. Pametam si ako chlapec, ze kedysi bol dostat hlinikovy prasok. Ak mozes, premeraj to.
Procak je death, utieral som to tiez handrickou a liehom. Mozno skrat a bolo to.
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

sak samozrejme tam neni pomleta retiazka na ruku :lol: ale je to s roznymi primesami (silikon,...). A ten procik mohlo zabit aj nieco ine. Daj foto :wink:
Používateľov profilový obrázok
duves
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duves »

Ak foto, tak podvecer do mailu, ale neviem co ti to pomoze. Procak fungoval 1,5 roka. Mne sa zda, ze som kdesi cital o tych mostikoch, ze treba dat pozor na neziaduce prepojenia, i ked su nalakovane.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

pasta by CPU poskodit nemala
- mostiky sa pouzivaju na "nastavenie" procesora a su chraneneaby ich uzivatelia nemohli "zoskratovat" rucne
- pri nanaseni pasty je zakladom aby si dal pasty len tak malo aby po nasaneni chladica sa "nevytlacila" z plochy jadra na celi procesor. (nikdy sa tam netlaci cela tuba!!!)
- ja to po expertoch odstranujem hocijakym rozpistadlom a handrickou (papierovou vreckoukou) zatial som nenarazil na problem
- bacha na staticku elektriku

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
duves
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duves »

takze je to jasne, je tam hlinik:
http://www.lan-shop.cz/chladice-a-venti ... lver/26384

Inde pisu, ze:
Poznamka: nutno nanaset ve velmi tenke vrstvì a pouze na mista pøimeho styku cipu s chladicem.
Lenze neda sa zabranit, ze sa nezanesie aj na ine casti CPU.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ako to ze neda!!!!!!!
- musis to vediet. dava sa tam len mala "kvapka" tu potom musis jemne roztriet po "jadre" na velmi tenku vrstvu (najlepsie nejakou stierkou), vsetko prebitocne odstranis. as potom nacapis chladic.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

Toman napísal:- ako to ze neda!!!!!!!
- musis to vediet. dava sa tam len mala "kvapka" tu potom musis jemne roztriet po "jadre" na velmi tenku vrstvu (najlepsie nejakou stierkou), vsetko prebitocne odstranis. as potom nacapis chladic.

T. :wink:
Ja to robim tak, ze na aktivnu plochu chladica nanesiem minimalne mnozstvo pasty (cim rovnejsia a vylapovanejsia plocha chladica, tym menej pasty je potrebne). Potom tu stipku pasty rozotieram po tej aktivnej (dotykovej) casti pomocou starej kreditnej karty. Ide to celkom v pohode, len si to treba trochu naucit.
V podstate medzi CPU a chladicom je len velmi velmi tenky film pasty a len velmi malicko sa mi vytlaci spod chladica po nahodeni. Kedze je vacsinou plocha CPU vacsia ako ta na chladici (samozrejme treba ho nasadit do stredu CPU) tak sa mi nikdy este nestalo, ze by sa mi pasta vytlacila na bok CPU alebo nebodaj stiekla. Ak sa ti taketo nieco stava, tak davas prilis vela pasty. Inak pasta je tam len z toho dovodu aby zabezpecovala termodynamicky prechod tepla do chladica a hlavne aby vyplnala a zefektivnovala aj mikronerovnosti na chladici. Proste 100% dotykovej plochy chladica je pastou spojene s CPU. Ak das spatne dolu chladic tak by si mal vidiet na chladici a CPU len rovnomerny film pasty po celej aktivnej ploche chladica.
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
duves
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa duves »

Jasne, takze este menej pasty ako som si myslel. Skor to ma fungovat na adheziu-prilepenie chladica.

Ako vidim, ten problem je opisany tu:
http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... 1000678238
kde sa da docitat, ze tie pasty su na baze striebra, hlinika, ci zinku

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"