mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

skor to smrdi podvodom, lb prve 4 roky ho nikto nekotroloval kolko km najazdil a po 4 rokoch pri predaji moze kludne stocit, lb nikde neni zaznamenane kedy kolko km mal :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

molnart napísal:nehladajte pri starych (ch)ujoch logiku. proste to bral tak ze auto kupil a je mu jedno za aku cenu to preda, bude to prenho iba bonus. ale ked ma na vyber z dvoch moznosti ci ma zaplatit za prenho rovnaky ukon 300 eur ...
mas recht, preto pisem, ze to treba dat riadne zkontrolovat. Bud je to chujovina, alebo dobra kupa. Myslim si, zle ze poriadny preklep v servise aj s diagnostikou by mohlo o aktualnom stave napovedat viacej.

chris: tiez moznost, treba to proste preklepnut a uvidi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

co uvidia ? nic

bezne tak robia s tymi ciernymi E200 E220 S320 co jazdia BA-Schwechat-Praha-Budapes. Kazdy rok najazdia mozno do 100k, ale pred kazdorocnou servisnou prehliadkou maju zazracne 25k km, po 4 rokoch na tacho 100k km, realne 4xxk km a myslis ze je to vidno pri aute co jazdi dialku 1, max 2 sofermi, ktore je kazdyden udrziavane ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa molnart »

a myslis ze na tom zalezi ked na tom aute to nevidno a a podla servisu je tiez vsetko v poriadku ? ;)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa shajek »

poloz si tu otazku este raz, a zamysli sa nad nou hlbsie ..... a potom si otvor nejaky 500+kkm motor
PS: nech niesom uplne hnusny .... tak ti dam hint ... daj si servisu skontrolovat rozvody, ventily, ovalitu valcov, ojnicne loziska ... atd atd atd ... pre teba teraz pridam do vseobecnej diskusie nieco :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ovalitu ? Na teba vyplestia oci ked poziadas o kontrolu pritomnosti CO2 v nadobke s chladiacou, nieto este ova...čoto-****.
To ich rovno mozes zaukolovat ci vedia zapnut osciloskop co tam maju volakde.

Pista, do ktorej Mazdy pojdes kontrolovat, uz si sa rozhodol ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

ren hint isiel mne?to co si popisal presne mam dat skontrolovat servisu?dedko ma cca 65roky a povedal ako molnart ze sa neda okradat a kamos v toyo mu to spravi za padicek. socka kde sa da. tie stocene km ma tiez napadli ale ako veterinar neviem neviem zeby lietal xy km. inac avensis mal. vraj aj dve oktavky. dedulo pomenil auta ale ked sadol za volant zrazu fitipaldi.
ps,volali mi z mazdy,maju pre mna 07/2013 sedan 6tku120kw, najvyzsia revolution vybava v bielej kozi,alarm,adapt tempomat atd , 138tis km,komplet historia v mazde,prehliadky 2x rocne, zaruka este do 07/2018 za 15800€(majitel bere dalaie nove mazda 6). dedko ma-01/2013,horsiu vybavu attraction.slabsi motor 107kw vraj 61tis km,bez zaruky za 14k€. rozdiel 1800€. a zase som v riti a nespim. shajek a hel a chris a stiv.dik borci aj ostatni.dedkovi navrhnem 13500€. ci dakto chce?
dedko trva na kosice, bo nema dialnicnu a ze nezabije 4hod v presove s cestou. ale asi budem trvat na presovom.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ser na deda, ta ponuka z mazdy vyzera lepsie a doveryhodnejsie
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa shajek »

hint bol pre kazdeho ... a v servise ti to neskontroluju ... to bolo na margo molnarta ...

rozhodne by som radsej bral tu ponuku mazdy ako od dedka ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

ta revolution je s automatom?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som zbil na cene tu drahsiu a zobral tu. Lahsie ju predas v buducnosti - teraz do toho vlozis viac dukatov, ale v buducnosti z toho viac dukatov vyberies. Auto so socialnou vybavou sa v buducnosti bude tazsie predavat, cim dalej tym tazsie ako sa automobilovy svet bude pohynat a ludia jednoducho budu ocakavat viac "veci"... nemas head up display ? Jeeeezisi to je strasny problem - ako sme bez toho mohli 150 rokov jazdit, najpodstatnejsia vec na svete od vymyslu teplej vody. Nemas devatpalcovy entrtejnment displejicek, ty mas len sedemapol, to sa nehanbis pozriet do zrkadla, paneboze tvoje auto sa nevie samo zaparkovat a rozbehnut do kopca ?

Chapes taketo tie sedlacke rozmyslania ludi co nemaju peniaze a za to malo co maju budu chciet uplne najviac.

Budes predavat masinu za 9000, alebo 10000 dukatov (teraz kupis za ~14, po nejakych troch-styroch rokoch pojdes do upgrade ale do coho upgradujes ? Pre teba bude REALNA cesta hore len nieco na sposob BMV 7, Ojdi A8, lebo upgradovat z trojky do trojky, pripadne zo sestky do sestky, vies to je taky upgrade ako si si prave teraz vyskusal... cize motivaciu predat auto NEBUDES mat taku aku mas teraz, bude to chodit, bude to vacsie, bude to vybavene koza xenony automat blbosti, no do coho pojdes... do Fabie jednanula ? Asi ne!

Navyse ti kazdy bude krutit noštekom tak ako ty teraz, joooooooj boooooze to nema zaruku, jaaaaaaj aaaaaach to uz ma devat rokov... ta znaš.

Ze nespis ? Prosim ta nerob cirkus zo zasratej kopy plechu, netreba tancovat jak strnastrocna ked sa na nu Tom Krujz usmeje.

Dedulo ze sa neda okradat, vieme, uz sme prebrali ze tie najdrahsie veci nevidi :) jaaaaaaaj ludia su ale tupela. Ked sa s nim budes lucit tak mu vyloz moj vypocet - ak si ho zaregistroval - a povedz mu ze s novym autom chodit do autoterorizovaneho servisu NIE JE OKRADANIE, ALE JE TO PRIRODZENA SUCAST KUPY O KTOREJ VEDEL A S KTOROU MAL POCITAT. To je ako ked si kupis dom a potom zistis ze v zime treba kurit aby si sa necitil neprijemne alebo ze v byte v panelaku treba platit najomne a odvoz smeti... no neokradaju ta tie svine ?!

Hlavne mu vysvetli aky je keket, a ze usetril 150 eur za 4 roky. Po makovici ho netreba klepnut, nenechas sa zavret.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja som tiez nakloneny tej istejsej verzii s 1rocnou zarukoua presnou historiou, ale 140tis km nie je naznak ze prve 2 roky nebudem do nej uz len davat? rozvody, tlmice, dedko ked nema problem do hockaeho servisu mozno neklame a rozdiel 80tis km, je v mojom pripade najazd 3,5 roka. pozeral som vcera detailne vybavy a dedo ma 3/4 a nie 3/5, mazda 6 ma len 4 stupne, to mazda 3 ma 5. cize az tak zlu vybavu nema.
rozdiel v dedovej je 1800e, ale tieto veci by som musel dokupovat, co v aute chcem(navi-100e,kamera-100e, potahy mad 300e,) to su veci uz zistene aftermaker alebo aliexpres.
zase ta za 15800 ma 2 sady 19" diskov a jedne by som predal(za 400e? ) cize ked dokupim co mi v dedovej chyba, a predam disky z autorizaku tak je rozdiel 900e
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja by som siel do tej 6tky z mazdy, predsa len ta plna servisna historia + zaruka ma vacsiu silu pri dalsom predaji ako ta dedova. Tych km by som sa nebal. Skus mrknut to mazda forum, ale podla mna ten motor musi dat 300t bez nejakych investicii. Ak ak je rozdiel nakoniec 900e tak to nema zmysel, keby ze 2000e tak mozno. Das ich bokom na pripadne opravy. Naozaj ma odradzuje to ako sa dedo stavia k servisu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

Vasa fantazia konci pri mojom predoslom aute. Nakupna cena 37000E. Auto bolo kupene v honde VT a na slovensku prvy a zaroven posledny krat navstivilo autorizak v BA kvoli vymene bocneho skla asi po 50tis km. Pri 350 000km som to auto predaval s tym, ze to co je v aute v najlepsom stave je motor... Su ludia, ktorych spravanie sa tazko chape ale zas netreba byt paranoidny.

A k tej 6tke... myslel som, ze sa bavime o 2.5l. 2.0 pojde hovno nic, to by som za tie prachy nebral, toboz ked ides po vykone a vybave.

A inak tu s tymi autami spekulujes jak polka slovenska. Lacno kupit, draho predat dokolecka dokola... Sak si kup auto, co ti bude plne vyhovovat, nie nieco s cim nebudes spokojny len preto bo zaruka, dobra cena, dobra ponuka. Mne osobne rozdiel ceny 1000-2000E nezaplati ten vnutorny klud, ze som si kupil auto, ktore som chcel a nemusim minimalne dalsi rok sliedit po bazare, hladat jak zvysit vykon, dorobit tempomat, lebo mi auto nevyhovuje alebo preto lebo som dostal lepsiu ponuku jak som kupil atd... :rep:
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty si v inej pozicii - tvrdis ze si kupoval masinku za 37k eur, tolko Pista nema a takisto dalsich 90% citatelov tohoto fora, skor by som tipol 98%.
Toto bude rozdiel. Tebe sa lahsie povie "sak si kup tragac co ti bude vyhovovat"... iste, taky chceme viaceri z nas.

Istu mieru rácia (racionality) pri rozhodovani chapem. Dukaty este netlacime a zodpovedne sa rozhodnut co chcem mi nepride ako najhorsia vec na svete. Ano, moznoze Pista uz zlahka splieta veci dohromady, ale zase vidis tam jasny a priamy rozhodovaci proces. Dedulova sa mu lubi lebo ma malo centimetrov (pozdravujeme 99.99% slovenska ktore pri vyhladavani tragacu v inzeratoch MUSI napisat ciselko 120.000 alebo mozno uz je to nejake ine dnes, neviem, strasne mi to liezlo na nervy). Ja som kupoval 9 rokov dozadu moju sucasnu Galaxiu, malo to take cisla ze som 95% kamaratov musel kardiostimulatorom kriesit ked to zbadali, a masina je tu so mnou dodnes. 9 rokov, nie dva tyzdne. Mna cisla nevzrusuju.

Som majitelom 626ky z minuleho tisicrocia, konkretne 1996. Dodnes je tam povodny starter, alternator, prevodovka, spojka, klimakompresor, samozrejme na motor nesahane, uz ma cez 300k km, poslednych sedem rokov sa ju snazia zavrazdit na firme. Neuspesne. Zavrazdili akurat tak obidva narazniky, inak nic. Na tom voze nebolo robene absolutne nic co by stalo za zmienku. Ja sa ciselok nebojim, ani roku vyroby, ani pod volantom.

Pista sa zjavne boji. Tak ako 99% slovenska, ktore ma skusenosti s hrkalkami jedna-dva... 17k km padnuty motor, 28k km hapalo DSG, no nekup si VV V Pólo len za 520.000 korun aby ti potom vzdychalo ako Filipove a nevedeli to odstranit.

PS: ak dobre vidim, Sestka ma v cenniku päť stupnov vybavy. Z nejakej premiovej vybavy nebolo vymenovane nic. Ze ma xenony a digiklimu je snad jasne v cenovej kategorii 30.000 za nove auto, to je prachsprosta povinnost a nie premiova vybava. Co si chcel mat za 28k halogeny alebo elektricke okna len vpredu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"