Grafická karta (náhrada za starú)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla hier ktore hrajes a podla toho ci pouzivas nejake poloprofi applikacie a'la Autocad, Siemens NX, PTC Creo, atd ktore typicky lepsie podporuju Nvidiu z historickych dovodov. Takisto Photoshop/Premiera su viac prisposobene Nvidii cim netvrdim ze s AMD nefunguju.

Raytracing takisto bude rozhodovat. Rozlisenie v ktorom hrajes asi nerobi moc rozdiel pretoze 1080p aj 1440p su prakticky rovnako vyrovnane.
4K je uz velmi narocne pre tieto karty, ale mnohe tituly sa furt daju - toto ale nebude tvoj problem.

POZOR NA PAMAT, 6700xt ma 12GB co je absolutna parada hlavne do buducnosti pre novsie narocnejsie hry.

6700xt by mala mat vacsi vykon vo vacsine hier. Rozdiely su typicky male, insignifikantne (to je slovo !),
https://www.techpowerup.com/review/amd- ... -xt/6.html
https://www.youtube.com/watch?v=pnZRuY-jFVM

Keby som si mal vybrat ja, bolo by to 6700xt. Ono vlastne krpcovi idem kupit na Vianoce, takze uz mam vybrane :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa Sohi »

Myslím, že 6700XT bude do budúcna asi lepšia voľba. Nvidia síce má svoje vychytávky (DLSS,RT) no pamäť neoklameš. Do budúcna sa bude hodiť viac.
Musím sa ale trochu pousmiať, keď vidím, že téma má už 1,5 roka. :-) S tými cenami síce bol problém, ale už pomerne dlhú dobu sú celkom priaznivé. Už fakt nie je na čo čakať.
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa rudo959 »

Máte pravdu, už ho dlho naťahujem, ale trpezlivosť ruže (GPU) prináša :-) Teda oželieť ray tracing a DLSS a dať prednosť väčšej pamäti? Tá 6700 XT, ale asi podporuje FidelityFX Super Resolution, teda akúsi náhradu DLSS.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Podla mna by si si to mal este poriadne rozmysliet. Amd je sice amd, ale nvidia je predsalen nvidia.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co to konkretne znamena ? Nejake hry padaju, nechodia dobre, robia cirkusy... ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa wingo »

FSR2 je náhrada DLSS2 a ak ju aj priamo nepodporuje hra dá sa modom dorobiť do každej hry podporujúcej DLSS.

Ray tracing funguje aj na 6700XT, len je pomalší. Často sa to preháňa ako keby Radeony nevedeli raytracing vôbec alebo bol nepoužiteľný. Tragédia to je hlavne v dvoch nVidia friendly hrách, Control a Cyberpunk 2077, zvyšok je trochu horší ale nič tragické. Ak chceš robiť cherry-picking môžeš dokonca povedať že Far Cry 6 či Doom Eternal si na 6700XT zahráš pohodlne aj v 4K s raytracingom, ale na 3060Ti si to nezahráš lebo dôjde VRAM :D
Ale bude to rovnako pokrytecké ako vykrikovať že Radeony raytracing nezvládajú. Jednoducho závisí to od hry ako je spravená. Pozri tu (pozeraj 6700XT, nie recenzovanú kartu ktorá je 6750XT, bohužiaľ v recenzii na 6700XT porovnanie raytracingu nie je):
https://www.techpowerup.com/review/msi- ... io/33.html
Samozrejme môžeš si tam poprepínať a pozrieť aj výkon v jednotlivých hrách či sumárne.

IMHO tie karty sú výkonnostne porovnateľné a každá má svoje pre a proti, svoje silné a slabé miesta. Záleží len od teba čo je dôležitejšie, ale vyslovená chyba nie je ani jedna z nich.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Ut 22. Nov, 2022, 17:07 co to konkretne znamena ? Nejake hry padaju, nechodia dobre, robia cirkusy... ?
Nič to neznamena :). Slovna vata bez významu, ktora len zbytocne zabera miesto na obrazovke. Myslena ako vysmech celej tejto temy :D
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa rudo959 »

Ďakujem všetkým za rady a doporučenia. Objednal som teda Sapphire Radeon RX 6700 XT PULSE 12GB. Len sa chcem opýtať, že či mi bude stačiť pôvodný 600 W zdroj (Evga 600W2) pri zostave: Ryzen 5 3600, Kingston HyperX Fury 3600 MHz 2x8 Gb, MSI B450 Tomahawk Max II, Samsung 860 EVO 500 Gb, Patriot Burst 240 Gb, Kingston 64 Gb.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa CageJ »

Jop
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa rudo959 »

Ďakujem, bál som sa, že nie lebo všade doporučujú 650 W zdroj.
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Grafická karta (náhrada za starú)

Príspevok od používateľa rudo959 »

Ako som písal, mám objednanú Sapphire Radeon RX 6700 XT PULSE 12GB. Teraz som však našiel túto: MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X 12G lacnejšiu o 30 eur. Obe sú výkonovo asi rovnaké, na MSI som čítal pozitívne recenzie, ale Sapphire je asi lepšia značka. Ktorú podľa Vás vziať?

Návrat na "Nákupná poradňa"