Novy telefon

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4557
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa scream »

AOD mam zapnuty jedine kvoli citacke prstov aby som sa hned trafil. Som zvyknuty na okamzite odomknutie pri chyteni telefonu do ruky, ci uz tvarou ( na s22 je to uplna tragedia) alebo prstom, ziadne dvojite klikanie po displayi a potahovanie hore. V podstate mi chyba AOD screen len so znackou na prst, zralo by to o polovicu menej.

Celkovo aj tych nastaveni mi pride pomenej, cakal som od toho samsung UI podstatne viac. Nenasiel som napriklad sposob ako robit screenshot gestom, nieco ako rozdelenu obrazovku. dual app a vela dalsich, rozlisenie foto a videa... Na COD stale nesu drivre, takze na MI8 hram na high tu na low :)
Neviem naco cpu v EU ten zasrany exynos ked to nevedia nikdy vyladit.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ta citacka prstov a odomykanie tvarou funguju nie uplne spolahlivo. Ale za tie roky na problem takehoto odomykania som si zvykol. Asi najlepsie co mi fungovalo odomykanie tvarou a odtlackom bola Mi8.

Ako tak citam chalani, tak majstri v samsungu este maju co podoladovat na S22 rade. Ono chyby sa daju akceptovat pri lacnejsej strednej triede, no u zariadeni okolo 800€ a vyzsie uz nie.

@scream ono exynos nie je zly, ale nie je to TOP procesor. Lenze to nie je ani momentalne Qualcom. Sice je najvykonejsi, ale ma tiez svoje chyby. Daj tomu cas a urcite sa odladi ten telefon. Aj ked je to nepochopitelne, ze pri takto drahych zariadeniach si musis este pockat nejaku chvilu aby to fungovalo ako ma, no hold je taka blba doba. V tomto vyhrava Apple na plnej ciare. Obcas maju nejaky ten zadrhel, ale tie telefony idu bomby od kedy vylezu z linky
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa werwest »

chujovy procesor nemas ako odladit, jedine ze zacnu limitovat vykon a tym padom aj spotrebu. a to je dost naprd, ked sa bavime o "high ende". ktory ma cenovku 850 eur.
exynos bol vzdy horsi, co sa tykalo spotreby a tepla, okrem minulej gen, kde ale zacal byt snapdragon vyrazne horsi ako predchadzajuce, preto ten exynos nevyzeral tak zle. teraz je snapdragon 8g1 zly, ale exynos hrozny, cize ziadna vyhra.

inak, ked zdvihnes telefon, tak sa neobjavi miesto na otlacok? xiaomi to ma tak, ze ked telefon je polozeny, tak tam otlacok nie je, az ked chytis telefon. to iste v noci, ked je aod vypnute.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

Momentalne su vsetky procesory pre Android chujove. Snap to pokaslal na plnej ciare a Exynos sa nepohol nikam. Hadam jedine kladne prekvapenie ma Mediatek, ale zase to nie su procaky do vlajok, aspon nie zatial.
Exynos s odstupom casu nie je taka tragedia. Vykon v benchmarkoch ma nezaujima. Pottebujem realne na telefone fungovat a nie sa ukojovat na tom, ze moj telefon je na vrchnych prieckach v benchmarkoch. Ku exynosu som pristupoval skepticky, dobtedy som vlastnil telefony s prevazne so Snapdragonom a 8 radu. Nastastie som bol exynosom prekvapeny a milo ma prekvapil. Urcite moze za to, ze telefon uz nejaky ten rok na trhu a vyslo uz niekolko aktualizacii.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4557
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa scream »

Mi 8 mala urcity pocet veci lepsie riesenych ako samsung. Samsung zas ma presne rovnaky pocet inych veci riesenych daleko lepsie ako Xiaomi. Pri S22 ma aktualne drzi len lepsi fotak a viera v optimalizaciu. Vykonovo mi postacovala aj Mi8, cakam od noveho cpu hlavne dobry power management.
Zobral by som oba telefony a spravil toto: https://www.youtube.com/watch?v=NfuiB52K7X8 (a nejaky apple k tomu este)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mi8 bol jednym z najlepsich telefonov od Xiaomi. Perfekte vyladeny a optimalizovany. Teda MIUICZ Rom. Taktiez po HW stranke islo o vyborny telefon. Ptom to zacalo Xiaomi nejako serkat a co novy model, to vyzsia cena a cim dalej horsia optimalizacia a MIUI prostredie zapadalo do sedwho priemeru.
Vydrz s22, ratam ze optimalizacne patche budu coskoro dostupne a telefon bude pouzitelnejsi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa werwest »

no optimalizacia tu optimalizacia tam, keby sused nemal s20 tak by som tomu aj veril. ale tak snad hej, velmi na vyber mat nebudu, lebo pod 4 hodiny vydrz je dost extrem.
ja len tolko som chcel k tomu vyssie, nech zbytocne nepisem dlho a neopakujem dookola to iste, lebo to ajtak nikto necita, ze je snapdragon teraz chujovy nerobi z exyonosu menej chujovy procesor.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4557
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa scream »

Zatial takto 5h SOT https://linksharing.samsungcloud.com/c9AfyM85X7Kg
Take bezne domace pouzivanie, wifi, youtube, mesenger a noc s AOD on. Dnes skusim, co spravi rezim setrenie baterie a vypnuty AOD ( a nie pri dvihnuti telefonu sa nerozsvieti AOD). Teraz som si uvedomil, ze mi chyba aj informacna dioda :-(
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa werwest »

nemyslel som cele aod, len miesto na otlacok. divne, je to uzitocna ficurka
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa stiv »

Je to slusna bieda tych 5hod, na rocnom iphone s vyslahanou baterkou davam 10 hodin bez nejakeho snazenia a to ho nijak nesetrim. :D
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa werwest »

tak zase s tou baterkou ked sa to natiahne nad 6h tak to bude asi ok
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ta vydrz bude urcite lepsia postupne

@stiv apple ma perfektnu optimalizaciu HW a SW. Tu nie je co vytknut. Aj oprava chyb je velmi promptna. Tak isto prepojitelnost jednotlivych zariadeni je zavideniu hodna a to co ponuka apple, nema nik iny. iPhone nie je najlepsi telefon na trhu, kazdy ma inu prijoritu hodnotenia, ale urcite ma najlepsiu optimalizaciu
NB: Asus ROG Strix G16
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa |lucas| »

Base S modely boli stále slabé na baterke, s8, s10, všetko jeden deň a aj to už po práci rýchlo do nabíjačky lebo človek príde domov s 15%, minulý rok som prešiel na s21 ultra a konečne som si povedal že parádna batéria, po celom dni v práci ešte pekných 50percent, do večera ešte kľudne bez nabíjania, a nabíjanie fakt až na noc keď telefón išiel z ruky. Nedávno som sa ale vrátil k iOS a toto čo predvádza 13 pro max s batériou nemá obdoby, resp dlhé roky som toto nezažil s telefónom :D žeby som prišiel z prace s 75% a 5h screen timeom som s galaxy S nesníval, pre mňa fakt dvojdňová vydrž, miestami aj viac, optimalizácia robí divy.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4557
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Pi 01. Apr, 2022, 16:11 Ta vydrz bude urcite lepsia postupne

@stiv apple ma perfektnu optimalizaciu HW a SW. Tu nie je co vytknut. Aj oprava chyb je velmi promptna. Tak isto prepojitelnost jednotlivych zariadeni je zavideniu hodna a to co ponuka apple, nema nik iny. iPhone nie je najlepsi telefon na trhu, kazdy ma inu prijoritu hodnotenia, ale urcite ma najlepsiu optimalizaciu
Apple ma velmi agresivnu "optimalizaciu". Ked ten telefon zacnes pouzivat aktivne mimo standby, uz ta vydrz je cca rovnaka ako u lepsieho androidu.
Ja som iphone mal 2 roky, not great not terrible ale ozaj obcas cloveku rozum stoji nad logikou sw.

Pozrel som zbezne aj iphony s dualsim ale bud to bolo drahsie alebo mi tam chybali funkcie. Taky 13 pro je strasne spatny a neforemny telefon.

Cekujem, ze nay spustila predpredaj xiaomi 12 s bonusom 100e a sluchadlami. Baterka 4500mah... batery life test na gsmarena horsi ako s22 :D

Normalne zvazujem, ze napriek odporu ozaj skusim nejaky dualsim iphone... ide mi viacmenej o top fotoa primeranu velkost.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Novy telefon

Príspevok od používateľa HellAngel »

aktualna seria androidov je nic moc. Na trhu nie je ziadny schopny procesor a vyrobcovia mi pride, ze recykluju minulorocne modely. Mozno aj predminulorocne. Ako chapem, korona, setrenie atd. No teraz by som si mal fakt problem vybrat android telefon. Som rad ze moj funguje ako ma a nemusim ho menit. Dlhsie sa hram s myslienkou prejist na iphone, ale zatial vzdy sa nasiel nejaky android telefon co daval zmysel. No teraz by to bolo ozaj tazke rozhodutie a asi iPhone by to nakoniec vyhral.
@scream ano, musis prijat ich zmyslanie, ekosystem a zmierit sa s mantinelmi. No ked to dokazes, zistis, ze v podstate tomu telefonu nic prakticky nechyba. Ak vyslovene nepotrebujes android z nejakeho dovodu, tak iPhone momentalne vidim asi ako najrozumnejsiu kupu. Dufam ze buduci rok to bude s androidmi lepsie
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"