NAS na doma

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1986
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: NAS na doma

Príspevok od používateľa Gumkac »

riesilo sa tu len to, ze to pi sa za tu cenu absolutne neoplati. kedysi som kupoval pi4 za 40e ci kolko. Aj to len preto, ze mi na tom bezi na stavbe 1-wire teplomer, cez rs485 si meriam spotrebu TC a bezi im tam webserver ktory mi poskytuje dane data ako obrazok. rpi je na taketo zabavky. nie na bezanie dacoho podstatneho (aspon za mna). Doma mi este nejaka 3B bezi riadenie svetlenia akvaria a po prestahovani prevezme este nejake dalsie spravovania akvaria (skimmer, vykon filtra, atd). Ale uvazovat nad pi ako nad dacim na vykon / spolahlivost,... vazne? btw, ked vravis ze pri full loade ma pi 7.5W, skus dakde kuknut nejake porovnania tych CPU, napr v nasku, nejaka custom board a to pi. ci by to, co vytaiz pi na full, nepobezi na dacom inom na pol vlakna. ale mozno ze je pi vykonnejsie, neviem :)

Co citam, tak sa ti len snazia povedat, ze za tu cenu je to useless kus HW, ktory uz nijak inak moc nevyuzijes.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: NAS na doma

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

A ja ho ani inak nevyuzijem, nikdy, na nic ine. :)

Ps. Objednal som posledny kus este rano ... Takze to nemusime riesit uz.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS na doma

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... ty vies ako šetriť :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"