AMD/ATi - HD 4870 X2 (R700)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa crux2005 »

kto hovorí, že microstuttering je najväčší problém? existujú ešte ďalšie problémy CF
nie, ďakujem, neprosím, možno jedine ps47 chápe čo myslím
SkJozo napísal:skuste si dať GTX280 do rovnakeho nastavenia a namiesto micro-sutteringu budete mať sideshow
no povedz aké ... lebo smiešne na tom je práve to, že 3DM Vantage @ Extreme preset sa zdá byť plynulejší s jednou GTX 280 ako HD 4870 X2
rado3105 napísal:Hej a micro-stuttering nie je ani taky problem ako to mnohi hlavne NVIDIA-fanbase prikrasluje.
súhlasím, nie je, ale predsa je to problém
Miraculix napísal:ja som priazdnivcom ATi, odjakziva mi bola simpatickejsia, hlavne od ty nVidiackych odrbov a preznacovania kariet...
mne nie je ani jedna značka sympatickejšia
ale keď už to chceš do takej roviny posunúť - kto začal s optimalizáciami AF? mipmaps? a inými?
btw: rovnako by trebalo nVidiu ako aj AMD/ATi za tie (G)X2 poriadne zd**ať
niekde v kútiku mysle dúfam, že dostanú od Intel Larrabbe poriadne ponaučenie, ale toho sa asi nedočkáme tak skoro
Miraculix napísal:naprd ti je 1 silne jadro, ked mozes mat 2 zo spolocnou silo vacsiu za taku istu cenu...
1 = no problemos
2 = más problemos
;)
s pozdravom, crux.
SkJozo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2008, 14:59

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa SkJozo »

Lol keby tak isto rozmyšľali aj ked konštrulovali prve dvojjadra tak by sme teraz bežali stale na jednojadrovych čipoch s dvojnasobnym počtom tranzistorov...

Jasne že su s tym problemy ale večina z nich sa určite vyrieši.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa rado3105 »

Hej presne buducnost je viacjadrova(uvedomil si to aj Intel s Larabee- i ked to je diametralne odlislna koncepcia grafickej karty) a je otazkou casu kedy aj NVIDIA, lebo tie monolyticke cipy sa im zacinaju kazit. A to ze larabee akosi predbehne NVIDIU alebo ATI, tak tomu davam extremne minimalnu sancu, ale nevravim ze nemoze(to by sa cely graficky svet musil obratit - vacsina programatorov nerad prechadza na novinky - vid PS3, OpenGL - ale samozrejme larabee bude nieco ine intel ich pekne zasponzoruje).
Konecne test aj v nasich koncinach i ked s peknym oneskorenim(zauimave preco to tak dlho trvalo). :-) i ked autor je jasny nvidia fan co z recenzie priamo pachne a z toho vyplyva ze pctuning.cz uz smeruje do peknych srac... ked klame grafami a vacsinou veci, keby ktosi veril clanku tak si na 100% kupi gtx280(co je podla clanku podstatne lepsia volba), ale zaujimave ze vsade vo svete testy vychadzaju v prospech R700
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=44" onclick="window.open(this.href);return false;

trosku objektivnejsie:
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3372&p=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hardwaresecrets.com/article/602/1" onclick="window.open(this.href);return false; - tento test potvrdzuje jasne vitazstvo ati r700 a predstavuje ju ako najvykonnejsie riesenie na svete v podobe jednej grafickej karty.

PS: Crux2005 to ze si nestranny si prejavil svojimi prispevkami - prejdi si ich este raz a porozmyslaj(nie reverzne) :D
Naposledy upravil/-a rado3105 v Ut 19. Aug, 2008, 22:32, upravené celkom 2 krát.
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa barco »

rado3105 napísal:... lebo tie monolyticke cipy sa im zacinaju kazit.
GTX 260/280 sa nekazí o nič viac, ako ostatné grafické karty ... Podľa čoho súdiš že áno ?
rado3105 napísal:i ked autor je jasny nvidia fan co z recenzie priamo ...
A ty zasa fanATik ako delo, vyplýva to z tohto príspevku ...
... a z toho vyplyva ze pctuning.cz uz smeruje do peknych srac...
Nikto ťa tam nenúti chodiť ... A keď tak čítam medzi riadkami, že ty rád navštevuješ istý ddworld ? :-)
... ked klame grafami ...
Nejaký dôkaz ? Alebo je to len zasa len Tvoja "špekulácia" ...
PS: Crux2005 to ze si nestranny si prejavil svojimi prispevkami - prejdi si ich este raz a porozmyslaj(nie reverzne)
Kruxo je tu z nás imo najviac nestranný ...
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa rado3105 »

Na pctuning.cz chodim koli novinkam a tuto recenziu ked som videl som si nemohol nechat ujst a hlavne komentar pod nou ako sa pan autor vytratil z debaty, ale ako pctuning prevzal novy majitel je to vyrazny krok k horsiemu. Pozrite si grafy, clanky a testy na objektivnych zahranicnych strankach(nie len na ceskych a slovenskych) a potom napiste riadny argument proti tejto karte. Ja som neni zastanca ATI, ale som zastanca toho kto je lepsi a kona lepsie(dnes to je AMD/ATI - polozilo uplne novu cenovu hladinu pre smrtelnikov, zbytocne nezavadza reklamami a roznymi kravinami - ako nedavno NVIDIA, ovladace su v sucasnosti vynikajuce a hlavne aj pod linuxom kde bezia lepsie ako NVIDIA ovladace - co kedysi tak nebolo, NVIDIA nie je schopna sa vyjadrit k cipom ktore su chybove - je jasne ze su to vsetky mobilne grafiky rady 8 a vraj aj vsetky od 7 rady stolovych - to sa este uvidi a bude to este zaujimave do konca roka. Proti NVIDII nic nemam a chcem aby sa udrzala aby bol konkurencny boj ale trochu by sa mohli zmenit a byt ferovejsi k ostatnym. AMD/ATI tento rok urobilo uzasne kroky za ktore im vzdavam dlhu dobu hold - zasluzia si to.

PS: Barco aku mas doma graficku kartu? :)
PS2: MOJ nazor na kupu grafickej karty: jednoznacne najlepsi pomer cena/vykon: ATI4850, takmer highend: ATI4870/NVIDIA GTX260 - dovod pre kupu priblizne rovnaky v prospech ati hovori cena, highend jednoznacne: ATI R700
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa barco »

rado3105 napísal:... ale ako pctuning prevzal novy majitel je to vyrazny krok k horsiemu ...
Môžem Ti z kľudom povedať, že to tak nieje ... Bolo napr. niečo takéto na PCT k videniu predtým ? :-)
rado3105 napísal:NVIDIA nie je schopna sa vyjadrit k cipom ktore su chybove - je jasne ze su to vsetky mobilne grafiky rady 8 a vraj aj vsetky od 7 rady stolovych ...
Ďalšia nepravda, "odchádzajú" len mobilné chipy G84 a G86 v dôsledku prehrievania ... Tie newsky z Inq, že sú vadné aj dekstopové G80/G92 naozaj netreba brať vážne ...
rado3105 napísal:PS: Barco aku mas doma graficku kartu?
barco má momentálne v PC kartu od ATi :-)


//edit preklepov (G9x -> G8x)
Naposledy upravil/-a barco v St 20. Aug, 2008, 15:29, upravené celkom 1 krát.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa rado3105 »

Kód: Vybrať všetko

Môžem Ti z kľudom povedať, že to tak nieje ... Bolo napr. niečo takéto na PCT k videniu predtým ? :-)
Radšej nech tam nie je nič ako klamanie ľudí

vadne aj G84 aj G86, co si uvedomuju aj vyrobcovia notebookov a preto je poslednu dobu vidiet velke mnozstvo mobilnych cipov ati, este ked vyjdu nove ati mobilnE cipy, tak sa to este viac zmeni

ale uz nema vyznam to rozvijat, chcel som len povedat ze ATI R700 je novy vykonnostny kral, ale zaujimave je ze nikde sa to nijako neprezentuje(tu je vidiet co dokaze reklama alias NVIDIA/ATI)

Dalsi dokaz:
http://www.fudzilla.com/index.php?optio ... 3&Itemid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa crux2005 »

cool_point napísal:Vieš mi to bližšie špecifikovať? Ja by som tiež rád zvýšil FPS "len" optimalizovaním... :rolleyes:
AI-Standard, horšie, len bilineárne AF, optimalizácie mipmaps ...
CCC.gif
animované .gif
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa cool_point »

Ďakujem, poskúšam a uvidím, či to bude mať za následok zvýšenie výkonu. ;)
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: AMD/ATi - HD 4870X2 (R700)

Príspevok od používateľa crux2005 »

v 3DM určite, potvrdí ti to aj A2C
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Chladič na HD4870X2

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Viem ze sa pekne na mne zasmejete, ale nie je nijaky chladic na Saphirre ATi Radeon HD 4870X2 2GB GDDR5???
Nieco podobne ako bolo Accelero S1..bo to bol vynikajuci chladič, ale na HD 4870X2 za ziadnu cenu by nesiel :)
Dakujem :-)
P.S.: Ja viem ze som sprostucky, tak ma neukamenujte :D
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Chladič na HD4870X2

Príspevok od používateľa faugusztin »

Voda. Ziadna ina alternativa asi ani nebude.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Chladič na HD4870X2

Príspevok od používateľa fobos »

jop, keď pozerám na tvoju zostavu z podpisu , tak ti zrejme nebude problém utratiť pár tisíc za komplet vodníka (= 0 dB) . ;)
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Chladič na HD4870X2

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

chcem sa este spatat, ta grafika ma dva sposoby ako ju napojit
vid obrazok:

Obrázok

momentalne ju napajam cez ten 8pinovy
ide sice, ale nie je nutnostou napojit konektor aj do toho 6-pinoveho?
ci to je len "redukcia" pre tych, ktory nemaju 8-pinove napajanie PCI-e???
dakujem lasky :D
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Chladič na HD4870X2

Príspevok od používateľa Andre »

:laugh: treba napojit oba.Aky mas zdroj?
Naposledy upravil/-a Andre v So 20. Sep, 2008, 18:57, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Grafické karty"