Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

zatial som pozeral teploty iba v biose...este nemam softy nainstalovane...po skusany a dlhsom spusteni pc mal procik 50-55 stupnov.dost oproti mojmu staremu Q6600,ktory mal 35 stupnov.v zatazi max 45.dik za tie info.hned ako pridem domov to vyskusam a budem tunit :-) mne staci tak 3,0 -3,2 GHz.mozno az budem mat lepsi chladic (este ich vela neni),tak skusim ist vyssie.pouzivas aj ASUS EPU?ja som to nainstaloval,ale dal som to prec.... doska je fakt krasna.a ozaj.MB ma teplotu tiez 50-55stupnov.neskor poslem screeny
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

Asus Epu mam pustene ;)
Aj ked som zvedavy ako to pomaha, skorej nijako, ale je to tam tak som to tam dal....
Ja mam bezne teploty okolo 45-50 aj na Procak aj na dosku....
Tie iste teploty +/- 5st ak bol pretoceny na 3.3 Na BOX chladici....
V klude ho vyskusaj a pretunuj ho :cool:
Myslim ze si touto volbou chybu neurobil :good: Vela zdaru....
Ja rozmyslam nad tou noctuou chladicom alebo thermalright. No uvidime ako sa osvedci :)
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

ake mas tu hodnoty??? http://www.overclock3d.net/gfx/articles ... 57870l.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
a cim merias teplotu prociku?akym softikom?

dik

na tie chladice si este pockajem...kym ich bude viac na 1366 socket
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

Ahoj ty to mas nastavene na manual.
Ja to mam nastavene na XMP.
To mi zvysuje podla toho aku mam BCLK frekvenciu.
Ak dam 150 hodia sa mi pamete a uclk a qpi podla toho ako to zvysujem.
Chapes ? Nenastavujem uz nic ine. Doska to tam da sama.
Ostatne hodnoty som nehal tak a nic som nevypinal :-)
A to je tvoj screen ? Neviem co s tymi chladicmi, zatial to ide v pohode aj na box chladici....
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

je to screen z dakeho servera kde je recenzia na tuto dosku.ja som bohuzial v robote,takze sa s tym neviem teraz hrat,ale uz sa tesim ako pridem domov :D este som sa nestihol vcera pozriet ani na tie nadstavenia v biose.stihol som si len vypnut floppycku disky nahodit a vypnut zvukovku a ine veci... overclocking som zatial neriesil.diky moc za info!vytunim si ho presne ako to mas ty.dam to na 3,3GHz.a ten OC pam je aky?ja mam P6T Deluxe bez OC palmu.

chladice nam zatial vystacia...na novy rok uz budu dake na trhu podla mna.bude lepsi vyber a z nich si potom vyberieme.pred tym som mal ten velky zalman okruhly.tento je oproti nemu uplne maly,tak taky nezvyk. esteraz dik
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

OC palm ? Co ja viem. Taka mala prkotinka.....
Akurat to vyuzivam ked sa hrajkam a sledujem na tom teploty procaku a dosky, a tiez Rychlost ventilatorov.
Tiez si cez to vies nastavovat pretaktovanie procaku.
Ale aj tak to robim vzdy iba caz TurboV aplikaciu ktoru mas na cd k doske.
Realne vyuzitie OC palm? Tak na zaciatku ked sa hrajkas to hej, je to sranda, ale neskorej neviem....
Dnes som kupil na masinu novu skrinu nech ju mam ako poriadne uchladit, som zvedavy kolko to da.... ;)
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

s cim si pozerate teplotu core i7?co je najlepsi software?dik
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

Ja pozuivam ten co je na cd k dosku.
AI nap, a fan expert.
Co ako ti to ide... ?
Uz si taktil ?
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

hej,ide mi stabilne na 3,4GHz :D skusal som Prime95 asi 15min a GTA som hral asi hodinu.ide paradne.pri hrani GTA sa teploty nevsplhali nad 71 stupnov.to sa mi zda vela... kolko ma tvoj pri zatazi?ja pouzivam ten PC probe II na meranie teploty
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

Vidis :good: na PC probe som zabudol.... Ani neviem niekedy, ja to sledujem cez OC Palm....
Bezne mavam 61 st ak dost robim.
Pri maximalnej zatazi som mal aj 83st.
Co uz bolo dost. A skrina sa rozhucala ako boeing.
Hlavne ak je v nej 8 ventilatorov :D
Ale za chvilu ho uchladilo na 55st. Tych vysokych teplot sa neboj chalani hovorili ze pri tom jeho TPD je to bezne ze tolko zere a ze aj patricne kuri.....
Ak sa podari uz vo februari kupujem noctuu :cool:
Vyssie ti to neslo dat tie frekvencie ?
Alebo si isiel len na 3.4 a zastavil si to ??????
Ale gratulujem aj tak. Necakal som ze to pojde takto lahko pretacat.

Este by ma zaujimalo co pisu k doske
ASUS udava : (100% High-quality Japan-made Conductive Polymer Capacitors! (5000hrs VRM, over 5 years operation lifespan)
To ako znamena ze maju zivotnost 5000 hodin alebo o 5000hod viac ako ostatne.
Je k tomu aj link : http://event.asus.com/mb/5000hrs_VRM/
Podla toho som vycital ze podla zatazenia sa to meni aj zivotne predlzuje... Co vy na to ?
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Gudas »

Marketingový žvást.
Má to znamenať vysokú kvalitu kondenzátorov, pri 105°C takú životnosť, čiže pri bežných podmienkach samozrejme omnoho dlhšie.
Môžeš mať z toho dobrý pocit, že doska má menšiu šancu pobrať sa na druhý svet ako nejaká čo používa bežné, lacnejšie elektrolyty, ale tak či tak tieto dosky človek skôr vymení ako sa na nich niečo pokazí opotrebením...skôr sa odpáli náhodnou chybou...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

viac ako 3,4 GHz som neskusal dat.ani nechcem s tymto boxom.normalne vo win mam teplotu 55.pod 50 nejde.co sa mi zda dost.mam Stackera Nvidia Edition kde mam 4 ventalotry,ktore tocia na dosku.kazdopadne to je stabilne jak svina.co sa tyka crysis warhead tak chipset x58 s Core i7 mi pridal v tazkych sceneriach s dalekym pozadim 10-12fps.mam to vyskusane na jednej etape.oprostim nforce680 s Q6600.je super ta doska.velmi sa mi lubi.neskor kupim este lepsi chladic.

je moznost nadstavenia prociku tak,ze ide na 2,66 a v zatazi v hrach sa automaticky prepne na 3,4GHz?malo by to tam niekde byt,nie?dik


uz sa mi to podarilo.zvlastne.vo viste mi to ide dobre,ked len tak nieco robim vo win mi ide procik 2-2,6GHz a v zatazeni sa mi vytaktne automaticky na 3,4GHz.no v XP ide stale 3,4GHz :?
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

No neviem ci ti to pojde aj na XP-ckach :)
Ja ich uz nepouzivam odvtedy co vydali 64-bitovu Vistu takze uz to je asi rocik :D
Ale viem ze vo viste to ide, aj ja som si to tak nastavil a v pohode. :good:
Ake nastavenia si pouzival tie cez XMP ? Relativne by to malo ist potom aj viacej.
Grafiku pouzivas jednu alebo dve ?
Ja idem kupovat chladic z tichepc.sk Noctua NH-U12P SE1366
Myslím ze za tu cenu je to vynikajuci chladic a netreba 2krat spekulovat. i7 treba chladit a chladit az potom tocit do zavratnych vysok :)
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram
Používateľov profilový obrázok
Jarri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa Jarri »

pri bootovani si vyberam ci chcem nastartovat XP 32bit alebo Vista 64bit.primarny win mam ale Vistu.na XPckach to nefunguje.tam mi ide stale 3,4GHz.na viste mi procik automaticky pri hrani hier ci zatazi skoci na 3,4GHz.inak vklude ide 2,6GHz. XMP mam nadstavenia vsetko auto,aj ratio,no tu nie fsbcku ale to druhe som dal na 170.a samozrejme DDRky som si dal na 1360MHz.teda sa meni pri zatazi iba nasobic.SLI pouzivam.len neviem preco mi nevidiet podsis.mam BFG GTX280 OCX SLI.

ta nocua je dobry chladic.jeden z mala!!! nevies nahodou ako sa nahadzuje?resp. ci sa musi dat pod dosku daky drziak,na ktory sa to nasrobuje ako to byva u vacsiny alebo sa zapaja ako boxovany chladic?...vies,aby som vedel ci musim alebo nemusim rozoberat dosku,tym padom davat vsetko dole a odpajat sata,krafiky,zvukovku....

pockam este tyzden dva a ten chladic ak nebude daky iny si kupim aj ja...

pocuj,tiez sa ti ta doska tak dlho spusta??mne na zaciatku vyhodi logo,v poriadku,potom nieco initializuje dake devices..potom ok..potom v podstatne ten marvell este nieco initializuje,potom IDEcko najde a az potom sa bootuje OS.aj tebe?

a este jedna vec.neviem ci to robi Vista 64bit,ale viem,ze Vista 32bit sa mi spustala rychlo,teda tri zelene palicky od lava do prava presli ani nie 5-6x.vista 64bit neviem ci to je tym alebo novym HW sa mi spusta dlhsie.teda zelene tri palicky z lava do prava prejsu asi 12x.potom sa hned spusti plocha a uz to je sekunda kym mozem pracovat.

tebe to kolkorat prejde? (sksuim odpojit externy disk,mozno to je tym,ale pochybujem...)

http://www.alza.sk/chladic-na-procesor- ... 105935.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
tu je lacnejsi

http://www.noctua.at/pdf/manuals/nh_u12 ... ual_en.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
no vyzera to tak,ze sa montuje tak ako som predpokladal.tak to je najlepsi sposob si myslim.no budem musiet vsetko davat zas dole :E
Používateľov profilový obrázok
typhoon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 22:34
Bydlisko: BA

Re: Core i7 920 a P6T Deluxe/OC Palm ?

Príspevok od používateľa typhoon »

Dobre teda,
K tej noctui, je dodavana k tomu drziaku co das zospodu maticnej dosky a chladic tam nasrobujes... :good:
Dufam ze budem spokojny, hned ako mi schvalia peniaze kupujem od tichepc.sk hned tri tieto, :-D
som zvedavy ako budu hvizdat po skrini :D

Pocuj to nabiehanie dosky to je pohodka.
Len v biose si vypni najprv Express Gate ak ho nepouzivas. Tiez si vypni Marwell SAS ak nemas sas disky, a aj Boot z lanky.
Tiez si mozes vypnut detekciu bootovania z cd, usb a tak dalej.
Dost sa to zrychli.

A vista ? Ja mam 64bit a tiez mi tak dajako chromo nacitava....
Nic nic nic a zrazu sa nahodi plocha a v tej chvili uz makam jak zeravy... :red:
Neboj moze to byt aj externym diskom, mne napr. zoparkrat zamrzol start ked sa snazilo cosi detekovat okolo USB portov, ked to na zaciatku cekuje...

A co ti nejde na tom SLI ? Mas dobre nastavene v biose ? Popripade najnovsie ovladace ???

Popripade update BIOS-U uz vysiel: P6T Deluxe 1003 Bios
Uz ho mam a je to v pohode.... :cool:
PC 1 : Intel Core i7 920 2.66 @ 3.3 || MB: ASUS P6T Deluxe OC Palm :-) 12GB 1333 DDR3 Ram
PC 2 : AMD PHENOM 9950 BE || MB: ASUS M3N-HT Deluxe 8GB 1066 DDR2 Ram

Návrat na "Procesory"