Objednavanie cez Ebay

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa GASPi »

BaRt napísal:Ale na oblecko sa nedava clo ked sa kupuje cez Ebay ci ?
...nie som uplne isty, ale clo platis v pripade, ze dovazas zo statu mimo EU a hodnota tovaru je nad 150€
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa lezgy »

:cry:
este som ti aj napisal co ides kupit za akych podmienok a i tak si to kupil....
akurat som sa netrafil s cenou :)

no vela stastia
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
BaRt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 474
Dátum registrácie: Ut 08. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa BaRt »

Ja som za to este nezaplatil :-) Takze uvidime.

Preco typkovia s ineho fora .... ceskeho pohode objednali a pohode prislo ?
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa GASPi »

...ak vyhras nejaku aukciu a nezaplatis ...moze ta predavajuci negativne ohodnotit, co ti teda na reputacii neprida ;) ..ale mozes sa s nim skusit dohodnut, ze si stratil zaujem, atd. ...vsetko ide, len treba chciet ;)
...osobne by som vsak tak drahe nieco cez eBay nekupoval. Je velmi iste, ze ti dany balicek zadrzia na colnici.
...ako uz bolo spominane, dalsia vec je pripadna komplikovana reklamacia. Co sa tyka samotneho dorucenia a bonity predavajuceho, to by som sa neobaval. Ma dostatok feedbackov, hlavne pozitivnych.
...no vzdy je pri takychto obchodoch riziko, ze sa moze nieco stat pri doprave.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa lezgy »

zwARO napísal:
icefire napísal:
zwARO napísal:a co ak mi to pride,prevezmem to,nic na poste nepodpisem. A dam reklamaciu,tak mi vratia peniaze aj ked mam tovar? :-D
Sorry, ale nemozem si to odpustit. Dalsi idiot, co by chcel zbohatnut a osklbat druhych necestnym sposobom, ze ?
Dakujem za ocastovanie slovom IDIOT,dufam, ze sa dokazes aj ospravedlnit za toto pocastovanie vzhladom na to, ze na fore sme nejaky ten piatok... vsimol si si na konci toho smajlika ? vies tomu sa hovori SRANDA.


BaRt : kolko mas rokov prosim ta? strasne zmatkujes a pytas sa 3 krat na to iste :-D kolko si uz nakupil tych veci?

sak vidis ze kupil prvykrat a ani sam nevie ako a co :)
ak uzteda ches vratit..
s vlastnej skusenosti, i ked jaosobne som to nepotreboval ale
ak slusne vysvetlis situaciu predavajucemu myslim ze sa dohodnete
on ponukne dalej iked stratil na poplatkoch a ani ty mozno nedostanes feedback
ako bolo spominane usetril si 1500sk co prir eklamacke moc nepomoze

skus mu teda vysvetlit situaciu hadam sa dohodnete
osobne si myslim ze teba to nakupovanie velmi rychlo prejde :)cize nejakeho feedbaku sabat asi nemusis :red: :wallbash:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa NuSuey »

zoom napísal:lezgy ti sice naparil clo, ale zabudol este pridat DPH. Pokial ti na colnici prekontroluju balik a usudia, ze dovazas do EU tovar v nadcolnej hodnote, tak ti daju clo (radovo percenta, nezaujimave) a hlavne k tomu DPH, ktore je u nas 19% (cize ti darmozraci na colnici mozu zdvihnut cenu zasielky o 19+3=22% napriklad). Je DOST velka sanca, ze sa nic neplati, pokial pravazas balik obycajnou postou. Pokial vsak pouzivas kuriera, tak na 80% prejdes cez colne konanie, pretoze oni to robia za teba, resp. ty im das splnomocnenie. Mne sa este nestalo, ze by mi kurier zo mimo-EU niesol zakupeny tovar a NEplatil by som clo + DPH. Iba v jedinom pripade sa mi stalo, ze firma, ktora mi posielala tovar, za mna zaplatila vsetky colne poplatky a to som ostal teda riadne vycudovany.

Inak ked si tak citam o tebe... fakt neskutocne. Nevies ani co co znamena, nevies ako sa nakupuje, s nicim si sa neoboznamil, ale hura klikat na tlacitka a vyhravat telefony ci co to chces.

A ak som spravne odhadol TARIC kod, tak na mobilne telefony by malo byt 0% clo, cize by si platil "iba" DPH. Ale nie je to take zle. Ja som sa dnes dozvedel, ze som poslal na eBay 270 € nejakemu ojebavacovi... no co. Vyskusame aspon ten PayPal Buyer Protection program, ci to funguje, alebo je to len marketingovy blabol a ja sa pripojim k nescetnemu mnozstvu paypal nightmare skusenosti.
ak este dost casu neubehlo od kupy tak mozes vytvorit "CASE" .. ak ti nebol tovar poslany, atd.. ja som takuto moznost vyuzil, ked pred kupou bol predavajuci aktivny a odpovedal..zaplatil som a zrazu sa prestal ozyvat a za 30 dni to neprislo, vytvoril som cez ebay - CASE.. a po nejakom case sa dal ten case - eskalovat.. a kedze sa ani do datumu tam uvedeneho typek neozval, odratalo mu z jeho karty (zadanej) peniazky ktore som cez papypal za tovar poslal..a poslalo to mne.. a som happy
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa zoom »

Hej, problem bol vyrieseny za 1 den a refund je na ceste. Udajne. Uvidime, co a ako. Ale toto nebol pripad neseriozneho predajcu, ale hacknuteho uctu. Predajca sa ozval, ze tovar mi pride a tak, ale hned na to sa v PayPal ucte objavilo, ze bol zadany prikaz na refund. Takze neviem ako... radsej si pockam na peniaze a kupim niekde inde.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa Andre »

Kolko moze cca stat poslanie dvoch 22 monasov z DE do SR sukromnou osobou?take priemerne minimum,dik
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa GASPi »

...sukromnou osobou??? ...nemyslis nahodou kurierom?
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa Andre »

Tak, ze to bude posielat sukromna osoba a nie firma, ci uz nemeckou postou alebo kurierom mi je jedno.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa faugusztin »

Kurierom ocakavaj aspon 30€ alebo viac. 1kg balicek stoji nieco vyse 20€.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa faugusztin »

Musis spravit "withdraw", tj odoslanie penazi na ucet. Ale na to asi potrebujes overeny ucet, ja som este doteraz nikdy neprijimal peniaze na paypal.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa beardie »

citrusko: odpovedal som ti na SS
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa zoom »

citrus: Pockaj si par dni, peniaze sa na ucte objavia.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Objednavanie cez Ebay

Príspevok od používateľa beardie »

nemyslim si, ze bude paypal automaticky posielat peniaze spat na ucet majitela, je to pre nich zbytocna zataz, ty ak chces peniaze na ucet, mozes pouzit withdraw, okrem toho, ak raz pouzivas paypal, tak sa predpoklada, ze ho budes pouzivat aj nadalej a platby sa strhavaju z paypal uctu a nemusi to ist cez kreditku => zase o jedno vyuzitie karty menej

Návrat na "Debata o všetkom"