Slovenskí mobilný operatori.... co vy nanich?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

u akeho ste operatora?

orange
26
32%
t-mobile
22
27%
O2
28
35%
nemam mobil
0
Žiadne hlasovania
radsej poslem holuba ako sa nehat vykoristovat
5
6%
 
Celkom hlasov: 81

cube
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2008, 17:32
Bydlisko: Bratislava a okolie

Re: Slovenskí mobilný operatori.... co vy nanich?

Príspevok od používateľa cube »

Mam net od orange, tmobile, aj o2..
Orange, kvalita nic moc, ak chce clovek nieco reklamovat, musi ich poslat 30 az 50, (seriozne), aby dostal to co mu patri, cize pristup 0 bodov. brachovy sa nejak pokaizl modem/router, ktovie ako, mozno s tym nieco robil, ale nevyreklamovali mu to. samozrejme brat ma silacke reci ze sa to neda,tak naco by som mu pomahal, (orange reklamacie si vzdy s radostou vychudnam)
orange si dokonca fakturoval sluzby ktore som si neobjednal, stacila jedna reklamacia a obropisovali.
orange mal vypadok (roztrhanie spojenia jeden krat za den, v priemere)
tmobile net daleko kvalitnejsi, povedal by som ze ak je DSL od T-Comu 100 bodov, tak T-mobile je 66 a orange 33 dalej o2 asi pochopitelne len 15, kedze je to edge. (nie cenovo, ale cisto kvalitovo).
tmobile, FLASH technologia (najlepsia bezdrotova, lepsia koa HSPDA jendoznacne) pingy su 40-50ms na svk server, versus 70-80ms (realisticky avsak 120-150ms) od orange HSPA, (HSPDA su tie nizsie, malo krat to tam nabehne). vypadky asi tak kazdy piaty den (rozthranie spojenia), tj. odpoji mi vsetko a nasledne do 20s pripoji. alebo ak je silna burka tak na 1-2 hodiny.
signal maju obaja okolo 60-80% v mojej lokalite.
reklamacia u tmobile je fajn, zatial som mal len jednu (ale predtym nereklamacne emaily preco mi to blbne), ponukli 50% zlavu na jeden mesiac (cize v podstate hodili 10eur nech som "ticho")
o2 som zaital reklamovat nemusel, ale rychlost je tma cca 100-150kbps co si spominam.

____ a teraz trosku offtopic pre porovnanie s nemobilnym netom:
mam skusenosti aj so swanom alá netlab, -1bod (garazova firma, pofiderny technici co to nevedia nainstalovat OK, prvy z nich sa dokonca snazil zdrhnut s 60 eurami, samozrejme vratil, ale az po mojej urgencii), te to buran, lebo ping na svk ma cca 10-15ms, mohol by byt velmi dobry az super ISP.
next-com mal tiez fajn internet, sice vypadky boli asi raz za mesiac, ale personal bol OK, vzdy sa dalo dohodnut, net slapal ako mal, pocul som ze teraz su best v tej lokalite, hold som sa ale prestahoval tesne pred tym..
tcom dsl je najstabilnesji co som kedy mal, rychlost z 95% vzdy taka ako mala byt (okrem piatku vecera a vikendov), ping pod 20ms do svk.
no ale nemam skusenosti s optikou, takze predpokladam ze tam dsl ani po clenky nesiahalo :)

zhrnutie:
tmobile 10gb za 19.95 ci kolko to
orange. 16.56eur za 1.5gb (positka 1) maval som ho ako hlavny za 33eur 10gb
o2 za 6 eur (positka 2.)
no a niekedy nejde ani jedne z nich, cize vtedy mam pokoj :)

cize moje hodnotenie v oblasti internetu je
1. T-Mobile
2. Orange
3. O2 (vyhral by sk by som mal porovnavat vyhradne EDGE o2 vs EDGE orange)
Gigabyte GA-P35C-DS3R, E4400 @ 2GHz, 2GB RAM DDR-800, 7600 GS, Seasonic S12II-430 430W.
http://www.speedtest.net/result/520731820.png

Orange Mobilny Internet po 18:00 http://www.merac.sk/rs/20100738156.png" onclick="window.open(this.href);return false; za 33 Eur mesacne v HSPA (3G) technologii.

Návrat na "Debata o všetkom"