Predaje HDD na tomoto a inych forach

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

okej, dourazali ste sa, fajn, na to tu mate ss. Tak k veci poprosim nech zasa netreba cosi riesit pani :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa quicky »

tu neni absolutne co riesit:) je to uplne logicke, kazdy chodi do prace aby zarobil,perco by teda nezarobil pokail sa situacia vyskytla sama?len blb by predaval disk za 40e ,ked za neho moze "momentalne" dostat dvojnasobok a viac. samozrejme nehovorim o tom ,pokial by som tu vec posuvat nejaku blizkemu kamosovi...
ale je to proste tak bola umelo zvysena cena ,tak sa trh prisposobil :) ked to padne ,zas sa bude predavat za stare,ale je normalne chciet zarobit na niecom ked je prilezitost,ti co tvrdia ,ze je to "hyenizmus" je len obycajny alibizmus ,spravali by sa rovnako ,keby napr ten disk volny na predaj mali doma... bohuzial nemaju tak aspon budu prstom ukazovat na druhych a zavidiet :)

na druhej strane vznikla situacia kedy bol hdd zanedbatelnou polozkou pri kupe noveho pc a teraz vznikla ta vec,ze je jednou z najdrahsich,pokial sa kupuje nove :X ale tak to uz chodi.kazda bublina raz praskne,vid stav v europe :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak tak. Pred krizou ked stal 1TB 7200ot disk 55€ nebol problem predat pouzivany rocny disk v zaruke za 45€. Tiez som sa cudoval, preto su disky tak hodnotene, kedze za ine komponenty bolo problem dostat po roku zo 100€ nejakych 60€. No disky su trvacne, a technologia nepokrocuje tak ako inde, asi preto ten cenovy skok inde.
Ale tie mi pride normalne, ked dnes ked stoji 1TB 7200ot disk bezne 105€ tak preco ho neponukat za 80% ceny, ked pred krizou tiez sli disky za 80% ceny? Co je dnes 84€. Neverim, neverim, ze sa tu najde niekto kto mi preda stoj zanovny disk co nasiel zabaleny na policke :hysterical: a kupil ho za 50€ ze mi ho teraz preda za 51€ ked ho moze predat za 80 a viac€ Predajcovia na SVk su svine to ano, ale ja ako bezny spotrebitel za to nemozem a ked ten disk raz taku cenu ma pod cenu ho nedam. A este ina je situacia, ked mam 1,5TB disk na data a chcem 2TB disk na data. To ho mam predat pod cenu a dokladat vela vela € na 2TB? Tiez sa mi to nepaci, ale ked niekto nad tym lamentuje asi je jeden z tych, co nestihol kupit disk a nevie sa dostat k 1TB za normalnu cenu co povazujem 50€. No pokym je disk plne funkcny, ziadne znamky pomalej cesty do vecnych lovist nevidim dovod predat 1TB disk pod 80€ pri sucasnych cenach.
Takze zo strany niektorych vas tu je to nechopitelne. Vy ak kupite nieco za 100€ co ani velmi nepotrebujete a o par tyzdnov cena vystupa na 300€ chcete mi povedat ze to nepredate? :D Neverim, ze tu na fore a v bazari sa najdu taki dobrosrdecny ludia. Dobrosrdecnost skor povazujem to, ze ked sa niekto s niekym na niecom dohodne ze to funguje a ide na 100% podla dohody. Ceny su o inom....
Ano, je pravda ze vacsina na tom chce zarobit, ale skor im ide o to prezit nejaky cas bez 1TB a ked klesnu ceny kupia si 2TB a este im aj ostane na nejake to SSD. Takze ich nesudte, potom mozte sudit ked mi predate 1TB disk za povodnu cenu :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa killswitch »

quicky napísal:tu neni absolutne co riesit:) je to uplne logicke, kazdy chodi do prace aby zarobil,perco by teda nezarobil pokail sa situacia vyskytla sama?len blb by predaval disk za 40e ,ked za neho moze "momentalne" dostat dvojnasobok a viac. samozrejme nehovorim o tom ,pokial by som tu vec posuvat nejaku blizkemu kamosovi...
to je prave problem, ze si vacsina z vas mysli, ze forum a hlavne bazar je pre vas praca. a co sa tyka predaja blizkemu kamaratovi, tak tu na fore to predavas blizkemu kamaratovi z komunity. ale skoda vysvetlovat.
ale to je celkovo o pristupe k tymto veciam v celej spolocnosti. len hrabat peniaze, ojebat aj kamarata, ved ked sa da tak preco nie, ze?
potom sa cudujeme, ze to tu tak vyzera, jak v chlieve vsade.
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa midlet »

Sledujem ze sa sa z HDD robi normalne mega kauza :-D

Robite z toho prilis velke halo... Je kazdeho vec aku cenu si urci, nielen na disk, ale na cokolvek. Ak nemam zaujem, nereagujem... Skutocne mi to pripomina zavist. Ked niekto potrebuje disk, kupi ho aj za vyssiu cenu, ktoru by tak ci tak nechal v obchode. Ja ako kupujuci, kde mam zaruku ze v obchode disky ktore predavaju uz nakupovali za vyssie ceny?

Alebo ako tu uz bolo spominane myslim - priklad - predam 2TB disk za jemne zlacnenu povodnu cenu 70EUR. Do 5 minut je znovu na neho inzerat :laugh:

Nerobilo by mi problem ten disk predat za 70EUR, ak by odo mna kupujuci kupil aj napriklad zakladnu dosku na sc775 za 140EUR, co je cena ktoru som za nu dal pred 2,5rokmi. Sak za staru cenu, nie? Je to podla mojho nazoru to iste...

2killswitch: neviem kolko tu je registrovanych uzivatelov, ale povazovat vsetkych za blizkych priatelov je trosku silne, ci?
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa felipe25 »

[admin]Predošlé príspevky sa necitujú![/admin]

Si trafil klinec po hlavicke.. :) Na bazosi ho preda aj za 140€. Tato stranka je ako tak komunitna, veci sa tu predavaju za realne ceny - teda nie take ako stoja v obchode, na inych strankach bezne vidiet ze niekto predava nieco drahsiie ako v obchode. Prakticky napisem, ze na bazosi nieje problem predat vacsinu veci drahsie ako tu, Samozrejme to trva a prinasa to rizika, ake sa na pc.sk stat nemozu a ak sa stanu aspon sa to nejak riesi a clovek je oznaceny za nedoveryhodneho.
Takze tato stranka ma urcite svoje plusy - serioznost, ratingy predavajuceho ktore ako tak ukazuju jeho serioznost, ale aj minusy co je nizsia cena ako inde. Alebo pravdu povediac - trhova cena, kedze kazdy tu vie co ma aku cenu. Ale ako pisem, ja som na bazosi predal par veci za podstatne vyssie ceny ako by som dostal v komunite ludi tu. Samozrejme, nad 50€ sa uz neplati nieco posielat atd ak tam nieje doveryhodnost, co na bazosi povacsinou nieje.

Kazdy chce zarobit a nech nikto netvrdi ze nie. To ze sme tu komunita skor chapem ze clovek je seriozny a preda za trhovu cenu a nie nadhodnotenu a v pripade problemov sa moderatori postaraju ze tu uz nic nepreda, ale nic viac. Urcite nebudem predavat za kamratske ceny, mne potom kto preda za kamaratske ceny? Kazdy ide smerom predam za co najviac. Ci nie?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa killswitch »

midlet napísal:2killswitch: neviem kolko tu je registrovanych uzivatelov, ale povazovat vsetkych za blizkych priatelov je trosku silne, ci?
blizky ci vzdialeny priatel, aky je v tom rozdiel? mam doma disk, ktory som kupil za 50 eur a uz ho nepotrebujem. predam ho za 40 eur niekomu, kto ho potrebuje. nabuduce mi on preda takto nieco, co uz nebude potrebovat on. stale vam ten princip nedochadza? ide o to, ze pomozes niekomu, kto ma rovnake zaujmy ako ty a vies, ze nabuduce pomoze on tebe.
ja som teraz takto predal disk Mirdisovi. 120GB za 10€ a aj tie mi nanutil, aby som nebol stratovy za cestu na postu a balne. ja som spokojny, pretoze disk co mi lezal na policke niekto vyuzije, on je spokojny, ze mal za dobru cenu disk, ktory potreboval. velmi jednoducha matematika.

ale budiz, mate pravo predavat v bazari za kolko uznate za vhodne. tak nech sa paci. pokial sa za seba nehanbite, tak to kludne robte.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Plne suhlasim, len ci
killswitch napísal:nabuduce pomoze on tebe.
to tak naozaj bude (ale samozrejme, pomoct niekomu v nudzi a cakat neskor nieco na oplatku je len o charaktere cloveka). Myslim, ze len v nejakej uzkej komunite to tak bude fungovat. Nie tu, kde je plno "deti" a beru to vsetko trosku inak :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa landrower »

ja len jedno hovorim stale:
vsetci co maate velke charakterne reci, ja som prave v situacii ked mi ostava 16GB volnych, co je pre mna tyzden mozno a nebude miesto... a najde sa niekto kto mi za rozumnu cenu ponukne disk? pochybujem. na bazari som nic nenasiel, ked som dal ponuky "podla stareho" presli bez reakcie... bohuzial, je taka situacia skratka....
//a mozno predsa len sa este ako tak slusni ludia najdu :) a zjavne to ani nezalezi od toho jak dlho tu su..
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 01#p884501
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa quicky »

killswitch samozrejme ta chapem,ale zrejme hovoris o ludoch s ktorymi mas viacero obchodov pripadne blizsi vztah. ked sa tu na fore predava vzdy sa myslim podari zjednat cenu k spokojnosti oboch stran :)
ale zas nikto nechce ist do minusu pripadne ak si moze bez problemov privyrobit tak to nevyuzit,keby to islo kamaratovi ktoreho poznam 10rokov, tak budiz je mi to jedno,ale zas kazdeho co stretnem ,alebo poznam cez net,to a neda jednoducho tak povazovat,to by sme boli na mizine :D
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa AmOK »

Na kazdy obchod treba dvoch a pokial ziadna strana nema namietky, tak neviem co riesite. Nikto vas tie "spekulativne predrazene" disky kupovat nenuti, ani nenadava na vas nezaujem, ako vy nadavate na niekoho zaujem predat za jeho cenovu predstavu. Ja si myslim, ze bazar je v prvom rade o korektnom obchode a dovere, ze je kupena/predavana vec v takom stave, ako je v inzerate prezentovana a nie o cene, ktora sa dohodne k obojstrannej spokojnosti.
Nespajal by som ochotu, nezistnu pomoc dobrou radou (forum) a obchodovanie (bazar). Su to dve rozne kategorie, ako hovori stare prislovie: Kamarati budme, ale dlhy si platme. :)

Ked chcete moralizovat o kamaratskych cenach pre kupujucich, tak sa potom bavme aj o castokrat zdieracskych sumach, ktore su v bazari ponukane zufalym predajcom!
Clovek predava komponent ktory kupil omylom, alebo si nesadol s jeho HW a "kamarati" mu za novu vec v plnej zaruke ponukaju o -20-30%... Urcite dobre viete o com hovorim. :(
Podla mna sa tu v teme miesaju hrusky s jablkami. Toto pisem ako uzivatel s minimom obchodov v bazari, (teda neobhajujem seba a ani jednu, alebo druhu stranu) co neznamena, ze ho necitam a nie som v obraze.
Tak isto neobhajujem ludi-svine, pre ktorych je forum len bazar a nakupuju tu, stahuju ceny vyslovene len na to, aby vec obratom predali na bazosi. Toto je podla mna ovela vacsi problem, ako trhove ceny HDD, za ktore nikto z predavajucich ani kupujucich nemoze. Pokial tu zozeniem novy, alebo pouzity HDD lacnejsie ako inde, tak je to stale pomoc. Nezaujima ma za kolko ten HDD predavajuci kupil ani dovod predaja pokial nepredava pokazenu vec...
Predala sa tu nejedna vec ktoru predavajuci vyhral, alebo nejak ziskal zadarmo (mimo kradeze). Bol nemoralny, ked zapytal a aj dostal 70-80% z ceny za aku sa vec predava v obchode? ;)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa quicky »

amok to pekne napisal,musim len suhlasit :good:
Používateľov profilový obrázok
sqbo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: Po 19. Apr, 2010, 14:23
Bydlisko: Košice

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa sqbo »

dendroid napísal:Ty si jeden z tych, co si maju co otvarat zobacik. Este aj ten avatar, co mas :facepalm:.Ja tu neskupujem polovicu veci, neotacam to dalej a nemam 80 percent prispevkov v bazari ako ty. Aj z tych, co tam mam, je velka cast informacna. A zaujem mam, to je sice pravda, ale celkom umerny tomu, ze zhanam komponenty/skladam zostavy (zadarmo) vsetkym znamym v mojom okoli.
Ja skupujem polovicu veci ano ? Sa spamataj :rofl:
Vacsinou len predavam ak by som chcel na tych veciach zarobit tak ich nepredavam tu ale na bazosi ;)
Ale ja voem co ti lezi v zaludku http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 3&start=45 :)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa dendroid »

Polovicu veci tu skupuju ini, zle som sa vyjadril. A mozes si kecat kolko chces, naposledy som napr. natrafil na to, ze si cez SS ponukol cloveku za GTX280 60 eur mimo bazar. Pisal som si s nim aj ja, radil som mu, nech tu kartu preda, lebo s nou chcel nalozit dost nerozumne. Dozvedel som sa, ze zohnal kupcu tu na fore za 60 eur, tak som ho upozornil, ze je to pod cenu a opytal sa kto mu to ponukol, a co ma vobec neprekvapilo(vlastne som to tusil), bol si to ty. Kupil si tu zostavu, ktoru si komplet rozpredal na bazosi, a este si vyslovene zavadzal, ako si si ju poprehadzoval do inych zostav, neviem sice co si poprehadzoval, ked to vsetko skoncilo na bazosi. Tvoja posledna ponuka http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =2&t=81592 hovori za vsetko. Dalej si si svojho casu nechal u mna ohodnotit veci, medzi ktorymi bol aj zdroj s nafuknutymi kondikmi. Ked som ti napisal, ze ho podaruj, tak si sa vyjadril v zmysle, ze na bazosi pohodicka. Dalej si mi na bazosi, alebo na pcfore predal disk s bad sectorom, ja som musel ist za tebou, aby si mi vratil prachy. Lezis mi v zaludku, lebo si 16 rocny fagan, co si zaraba takymto kseftovanim a k serioznosti mas riadne daleko. A ta zostava mi je totalne ukradnuta, v zaludku mi lezis ty. Vobec som ju nejako surne nepotreboval, nezhanal som ju dokonca pre seba, takze mi to moze byt jedno. Je to uplne normalna vec, ze ked niekto da vyssiu ponuku,ide to jemu. Ja nie som ziadny zavistlivy zobrak, ak da niekto viac, kludne mu doprajem. Mimochodom islo o tu zostavu, co si celu rozpredal na bazosi.
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Predaje HDD na tomoto a inych forach

Príspevok od používateľa Kicker »

boze dendroid uz tu prestan vyplakavat... toto je uz fakt trapne ;)
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")

Návrat na "Debata o všetkom"