Router 1Gbit

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono s vMotion nie je ziadny problem, ani jeho zavislost od latencie - ide predsa o zivu migraciu virtualnych strojov medzi roznymi servrami "za jazdy", tj bez vypadkov. Skor ma prekvapuje ze niekto riesi takuto technologiu cez internet, pretoze to na toto jednoducho vobec nie je urcene.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ale na druhej strane, jednoducho neni normalne ze by nejakemu softu vadilo 19ms latencie.

je to absolutne normalne. A nie je to "softu", spravne sa musi pouzit "technologii".

Pozri, poviem ti tajomstvo o ktorom si doteraz netusil : pri 512kB window size a 1Gbit linke a 5ms latenciach z takejto linky vykuris plnu priepustnost, niekde na urovni 990Mbit/s (preboha nie s realtekom, bavime sa o serioznych sietovych kartach). Pri 512kB window size a 1Gbit linke s 10ms latenciami z tej istej linky vyrazis LEN 400Mbit/s !! A to nie je vec toho alebo onoho softu, to je vec tcp/ip samotneho a jeho prace.

Ked na 1Gbit linke s 10ms latenciami nastavis 1280kB alebo vacsi window size, mas zase plnu priepustnost. Sranda, co ? A 20ms je zabijak, tam uz ides hrubo dole. Neviem presne kolko lebo to nemam otestovane, s 20ms ma totiz nikto do ziadneho projektu ani nahodou nepusti.

V svete v ktorom sa pohybujem ja sa rozprava o latenciach s obrovskym respektom. My zijeme a padame na latenciach. Je uplne normalne ze migracia virtualnej masiny nemoze prebehnut alebo skoncit, pretoze latencie ju zabijaju a jednoducho sa nestiha replikovat to co ta virtualka robi. Moje auto nemoze jazdit 340km/h lebo proste nemoze. To iste virtualky, velke latencie, mala priepustnost (niezeby 250Mbit/s bolo nejake velke terno, to nie ale da sa), hotovo, fail.

Bol to konkretne Vmware, ktori spravili ze Enterprise licencia dokaze robit vMotion pri maximalne 5ms latenciach (klasika, lokalna siet, dve datacentra krizom cez dvor firmy kvoli redundancii atd). Nad 5ms uz potrebujes Enterprise+ licencie, pretoze vMotion Metro ktore dokaze dynamicky na zaklade podmienok na linke upravovat transfer dat. Nad 20ms ta nezachrani ani zlaty dazdnik... Ze z toho chcu vytlct prachy ? Ano, chcu. Kvalitna linka vsak 10ms nema mat.



>> Skor ma prekvapuje ze niekto riesi takuto technologiu cez internet, pretoze to na toto jednoducho vobec nie je urcene.

ty dobre vies ako to v dnesnom svete je, cez jeden a ten isty schlauf alebo maximalne chranicku ide vsetko. Internet neinternet, privatne siete neprivatne siete, hlas nehlas... vsjo ravno, ako hovoria nasi russkije druzja. Ked si objednas nieco privatne, tak stonasobna cenovka a trosku ine garancie dostupnosti, ale technologia v pozadi je furt ta ista.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha, kto si mysli ze turbo keca nezmysly :

http://www.tomsitpro.com/articles/asper ... -1499.html

o com to bolo ? O latenciach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa shiro »

no ked sa na to divam sedliadkym rozumom, tak jednoducho nechapem na co ti je v prvom rade nejaka latencia pri virtualnych masinach?
Sak virtualna masina je virtualny stroj s vlasnym OS beziaci v ramci nejakeho fyzickeho servera.
A ked daco robis, tak sa tam vzdialene pripojis na polchu, ktoru si vyberies, ci virtualnej masiny beziacej na fyz. serveri, alebo na system fyzickeho servra, na ktorom bezi dalsich X virtualok. Naco ti tam je riesit nejaku latenciu? Jedine, aby si mal co najrychlejsie updatovany obraz danej plochy, na ktoru pristupujes cez remote connection.

Mozno to vidim moc jednoducho....

A co myslis tym 512kb window size?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa faugusztin »

@shiro: vMotion je o presune virtualneho stroja z jedneho hosta na druheho. Teda ak mas napriklad jeden server hostovany u GTS a druhy u povedzme Slovanetu, no a z nejakeho dovodu potrebujes presunu zivu virtualku za behu zo servra v GTS na server u Slovanetu bez toho, aby sa prerusili sluzby poskytovane tou virtualkou - nuz v takom pripade je proste technologia obmedzena maximalnou povolenou latenciou, aby sa nic "nerozpadlo".
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne.

Shiro, zopakujem domacu ulohu ktoru si prehliadol : nasprtat co je vMotion a vMotion Metro, aky je medzi nimi technicky (latencie) a monetarny (tisice eur) rozdiel.

Teraz nehrame moju domacu hru, ale v enterprise prostredi sa prudko oplati zaplatit o 2000eur viac za KVALITNU linku a usetrit stovky tisic az miliony za licencie a downtime a plus ziskat kopec prachov za technicke vymoznosti ponukane zakaznikom. Och ano som zdegenerovany, sakra ved stvrt gigabitu domov na nic nepotrebujes. Ani na hovno.

Pridame : nastudovat co je to window size a ako ovplyvnuje spravanie tcp/ip protokolu. S dorazom na priepustnost, tentokrat.


Chalani ono proste veci nie su take jednoduche ze "gigabit". Gigabit a gigabit je obrovsky rozdiel, rovnako ako frajerka a frajerka, auto a auto, byvanie a byvanie... router a router je tiez rozdiel, ako vidite. Nikdy v sne by ma nenapadlo ze toto Dlink vyvedie. Prave preto to pisem, aby sa poucili aj ostatni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa shiro »

to uz dava zmysel s tym co pisal mp3turbo...ze vyrobca vmware tam ma odstupnovane licencie podla milisekund...totalna svinarna.

ale aj tak, ked uz kopirujem XY GB virtualnu masinu po sieti, tak sa rozhodne daju ocakavat vyssie latencie, lebo zatazim linku na plne gule...a ked migrujem od hostingu X k hostingu Y, tak to ide internetovou linkou, nie? Alebo maju na toto daco vyhradene?

A tiez, tam, kde sa riesia podobne pokrocile veci ako virtualne masiny a ich migracia urcite nik nekupi lacny Dlink router, mp3turbo sice testy mohol robit, no isto si to do siete nezapojit, to je domaci router a nie na taketo nasadenia...
mp3turbo napísal:
Shiro, zopakujem domacu ulohu ktoru si prehliadol : nasprtat co je vMotion a vMotion Metro, aky je medzi nimi technicky (latencie) a monetarny (tisice eur) rozdiel.
priznam sa, pozeral som si to len povrchne na webe vmwaru, nemam na to cas.
mp3turbo napísal: Teraz nehrame moju domacu hru, ale v enterprise prostredi sa prudko oplati zaplatit o 2000eur viac za KVALITNU linku a usetrit stovky tisic az miliony za licencie a downtime a plus ziskat kopec prachov za technicke vymoznosti ponukane zakaznikom. Och ano som zdegenerovany, sakra ved stvrt gigabitu domov na nic nepotrebujes. Ani na hovno.
lenze enterprise prostedie je ina vec ako lacny dlink na doma :-) Co som aj pisal vyssie. V praci mas isto ine zariadenia za ine prachy a s iymi parametrami, ako lacny domaci router.
mp3turbo napísal:Pridame : nastudovat co je to window size a ako ovplyvnuje spravanie tcp/ip protokolu. S dorazom na priepustnost, tentokrat.
ani na toto nemam cas, priznam sa...vianocny frmol, sak to poznas :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ze vyrobca vmware tam ma odstupnovane licencie podla milisekund...totalna svinarna.

nie je to uplne presne tak ako hovoris, ono je to skor takto : spravna linka sa ma spravat do 5ms pretoze v ramci tejto latencie bezia tcp/ip veci v pohode a netreba moc spekulovat.

Vmware urobil pre menej narocnych zakaznikov pripadne pre zakaznikov ktori maju velmi daleko od seba (=geograficky oddelene) systemy barlicku v podobe najvyssej najdrahsej licencie ktora sa ciastocne dokaze adaptovat na "horsiu" linku. Cize oni vlastne umoznuju - SICE ZA PRACHY ale tak to v dnesnom svete chodi - tym menej nabuchanym zakaznikom ktori nemaju desiatky tisic mesacne za linku pouzivat tieto pekne funkcionality za "jednorazovy poplatok" vo forme zvysenej ceny produktu v najvyssej konfiguracii. Pripadne naopak, tym najnarocnejsim zakaznikom ktori prevadzkuju viacere datacentra... ti nemaju v penazenke dieru.

Ze je to svinstvo ? Ale kde, vitaj v kapitalizme. Ze to nemaju v zakladnom baliku ? Neni problem, sprav vlastnu platformu, daj ju milionom zakaznikov zadarmo, rob im support a natrieskaj tam maximalnu moznu funkcionalitu - ale ja do toho s tebou nejdem, prachy sa musia niekde zarabat. Takyto svet zijeme.

Bohuzial, pri tych ozaj zlych linkach nad "radovo 20ms alebo 30ms" sa uz carovat prilis moc neda :) tam uz ani peniaze nepomahaju.



Mas absolutnu pravdu s tym domacim a enterprise nasadenim. To nic nemeni na fakte ze taketo hulvatske spravanie som este od ZIADNEHO routra nevidel a co je moc to je moc. Zober to z inej strany, hras sa hry ? Ja nie, neviem ake latencie su "pouzitelne" ale viem ze ked si nad 100ms tak ta vsetci zastrelia este predtym ako ich stihnes zbadat. Takze ked si niekde doteraz chodil na nejake servery "na hrane" okolo 40 az 60ms, a teraz ti henten sprosty Dlink prida dalsich 15ms navrch, tak si sa vlastne dohral pretoze prestavas byt realne schopny tu hru hrat.

Ci ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa shiro »

Taketo daco by som povedal ze spravia odjakziva do tej vMotion technologie...a nie sa hrat s milisekundami kvoli tomu aby mal papalasko na nove kozene sedacky do bmw 2x do roka....

Tak mam napr. dva severy 250km od seba a medzi nimi ping 40ms lebo mam slabsiu linku, napr. 50MBit up/down... sak sa to bude kopirovat z jedneho na druhy o nieco dlhsie, lebo mam slabsiu linku, a co? Proste nevidim v tom ziadny problem, ci 5ms, alebo 50...ale ked to takto umelo odfajcili, tak jasne ze je to hovadina. Len kvoli ludskej nenazratosti. ANo, zarabat peniaze chcem aj ja, no takyto system by som sa hanbil dat na trh vobec, ved je to nenazratost a chamtivost maximalna.

Co sa tyka hier, sem-tam nejake onlinovky hram a vacsinou byva problem az od tych 100ms vyssie a nemas problem hrat sa aj so srackovym dlinkom napr. BF3 alebo WoT. Ale rozhodne neni v poriadku ked ti len router samotny prihodi 19ms k latenciam, je to moc. Bud je to zle nastavene, alebo je ten router proste blbo navrhnuty.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nechapes to uplne - ked mas proste "slabsiu" linku, je jedno o akom cisle sa bavime, tak ti hentie veci proste neprejdu vobec. Cize nie je to umelo vytvorena vec, proste kazda technologia si pyta svoje. Nie kazda vec sa da spomalit v case "no ved si trochu pockam". Bohuzial nie. Ked tahas p0rn0 z internetu tak si v pohode pockas, minuta alebo stvrthodina je uplne jedno. Ale pri niektorych inych veciach to proste takto nefunguje a nemoze fungovat.

Hentie potvory to sice "umelo rozdelili" na <5ms a >5ms "riesenia" ale proste za istou hranicou zhasinaju uz aj oni a nedokazu s tym nic urobit. Funkcionalita nechodi, technicky nemozne. Ta hranica je bohuzial dost mala. Zatial neexistuje take ze replikacia zivych dat 1:1 v obrovskom kvante Moskva-Barcelona. To je ta CIASTOCNA ADAPTACIA o ktorej som pisal hore. Odtial-potial mozes bicyklovat, ale nalozeny zeleznicny vozen na bicykli proste nepotiahnes ani ked budes Čak Noriss.

Ked mam raz napriklad virtualnu masinu ktora v pamati preklopi vymyslim si 200MB dat kazdu sekundu alebo storage co zmeni tolko dat na svojich diskoch a CHCEM ZAGARANTOVAT SYNCHRONNU REPLIKACIU niekde na druhej strane teda "realtime 1:1" alebo co najviac realtime, tak proste potrebujem extremne spickovu lajnu s minimalnou priepustnostou 1.6Gbit/s (=200MB/s) plus nejaky overhead navrch aby som to zosynchronizoval a aby som to stihal. A nielen to, ale ta lajna musi mat aj nejake latencie. Nestaci ze mas 2Gbit linku ; tie data musis vediet dostatocne svizne dopravit na druhu stranu pretoze medzicasom uz doslo k dalsim a dalsim zmenam ktore zase a zase nestihnes. Ked taku linku nemam, prichadzaju ku slovu rozlicne asynchronne replikacie a kulehy desiateho stupna co je zase na vedecky elaborat.

Ono to proste cele musi fungovat. To mas cojaviem ako motor na aute, raz ked nenamazes loziska na kluke tak si skoncil s celym strojom - darmo je 95% ostatnych suciastok v motore v pohode ked ti piest vystreli dieru do bloku :)

Snad teda naposledy : CELE TO NIE JE umelo vytvorene, ciastocne ano ale to su barlicky pre zakaznika - kto to naozaj potrebuje a inu moznost nema, zaplati si. Teda sa nejedna vyhradne len o peniaze, proste mozes mat aj sto milionov a nespravis si nieco co je za hranicami moznosti techniky. Preco dnes nemame stojadrove 200GHz procesory ? No pretoze nemame. Mozes mat penazi ako Intel alebo stokrat viac a ajtak nebudes mat taky procesor. Nedokazeme to.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

shiro napísal:Taketo daco by som povedal ze spravia odjakziva do tej vMotion technologie...a nie sa hrat s milisekundami kvoli tomu aby mal papalasko na nove kozene sedacky do bmw 2x do roka....

Tak mam napr. dva severy 250km od seba a medzi nimi ping 40ms lebo mam slabsiu linku, napr. 50MBit up/down... sak sa to bude kopirovat z jedneho na druhy o nieco dlhsie, lebo mam slabsiu linku, a co? Proste nevidim v tom ziadny problem, ci 5ms, alebo 50...ale ked to takto umelo odfajcili, tak jasne ze je to hovadina. Len kvoli ludskej nenazratosti. ANo, zarabat peniaze chcem aj ja, no takyto system by som sa hanbil dat na trh vobec, ved je to nenazratost a chamtivost maximalna.

Co sa tyka hier, sem-tam nejake onlinovky hram a vacsinou byva problem az od tych 100ms vyssie a nemas problem hrat sa aj so srackovym dlinkom napr. BF3 alebo WoT. Ale rozhodne neni v poriadku ked ti len router samotny prihodi 19ms k latenciam, je to moc. Bud je to zle nastavene, alebo je ten router proste blbo navrhnuty.
ak mas 2 servery vzdialene 250km, tak latencia 40ms je uboha

propagation delay na optike ~6ms/1000km
ovplyvni to aj processing delay na kazdom zariadeni, ale kedze skoro vsetko sa vykonava v hardveri alebo je minimalne hardverovo akcelerovane, nie je to take signifikantne
no a v pripade zahltenia este aj qeueing delay, ale to vies osetrit QoS politikou (ak mas celu siet pod palcom, ak je to cez verejny internet tak je to zial len best-effort)

a cele to je o tom, ze kym povodna linka mala 0.7-1ms do SIXu, tak po zmene uz ma zrazu 3-4ms aj bez toho blbeho dlinku (to uz je len klincek do rakvicky)
...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa Chris »

mna by zaujimalo aka firma si dovoli takto riskovat.

Vacsina firiem co ma na licencie VMwaru, tak ma servery v DC, kde maju priamu linku do sixtu. Alebo vacsie firmy si proste tu linku zaplatia.

Ale nikde som nevidel, aby niekto tak riskoval a presuval horucu online VM medzi Datacentrami. Pri zachovani aspon stipky rozumu ju exportuju, presunu ova a naimportuju na datastore cez maitenance window.

vMotion pouzivame maximalne v ramci bladu alebo DC, ale nie urcite medzi nimi. :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je riskovanie, ber to ako moje hratky. S mojou vlastnou infrastrukturou. Velmi prijemne, velmi pohodlne. Vynikajuce na backup, vynikajuce na disaster recovery, vynikajuce na...

vsetko.

Ked mozem mat datacentrum doma na stole, preco nie ? Styri servery sa mi zmestia. Este tu linku keby sme mali v poriadku :) ale mame, mikrotik a som hrubo pod 5ms do sixu a po Bratislave. To mi staci.

Za tie prachy ? Neblazni, bavime sa o 35eurach mesacne, vratane telky a pevnej linky ktoru som v zivote nepouzil.
Za 35eur rozhodne ano, hned a zaraz. Viac za tie prachy asi snivat nemozem, Bratislava-Kosice nehrozi, ale... za tie prachy nevadi. V pohode.

Len som sa chcel vyplakat lebo normalne to teda nie je. A upozornit ludi ktorym zrazu prestanu chodit poriadne hry.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa Erazer »

BiFino napísal:Ak máš ten konvertor biely tak ten má len 100 Mbit porty takže potrebuješ nový konvertor huawei = nová viazanosť a prenájom.
odkial je pls tato informacia ? vies sem postnut technicke listy och oboch modelov ? ja som nic take nenasiel...k obom je len velmi strohe info
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Router 1Gbit

Príspevok od používateľa shiro »

trochu som googlil, fak to treba vediet najst, orangaci to nikde sami nepisu poriadne....

100MBit fiber
Konvertor ONT g25e
Wifi Router D-link DI-524 alebo novsie modely DIR-300 alebo 600


Novy 250MBit fiber od decembra 2013
Konvertor Huawei HG8240
Wifi Router D-link DIR-636L
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Nákupná poradňa"