Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

shiro> hohoho, tablety prvotne neboli urcene na zabavu, tento trend a boom sa podarilo spavit apple. Najprv to mali byt hlavne pracovne nastroje. Transformer je pekna vec, ale chcem ta na tom vidiet skutocne pracovat. Za tie prachy radsej kupim notas.
CO na tom zvladnes okrem pisania poznamok, pozrietia PDF, prezeranie doc, xls. Nic poriadne. Jednoducho je to hracka, na to je cely tablet s ios a androidom urceny.
W8 ale na tom uplne inak, je to proste klasicky OS co mas aj na PC. TO jest chces pracovat v photoshope, corel, 3d studio a co ja viem co, tak to tam mas. Neexistuje obmedzenie. Chcem plnohodnotny notebook, tak ho mam. chcem iba tablet , tak ho mam tiez. Ale stale rpacujem s 1 zariadenim. + sa mi zacina pracit celkova synchronizacia telfonu s W8 so systemom v pC/notebook/tablet. Myslim ze MS zaplnil prazdne miesto na trhu.
Co sa tyka vydrze, ta i5 ma pisanu vydrz 5 hodin, co je realne, + si mozes dokupit dokovacku co ti prida dalsich 5 hodin. A potom tu mas aj atom procesory, pripadne som zahliadol W8 pouzity s tegra 4. Konecne je tu konkurencia pre iOS a android, iked som velky fanda androidu, tak musim uznat ze MS sa tento krok podaril. Pre mna tablety s androidom a iOS stratili vyznam, pretoze W8 s jeho moznostami ich utlacil do pozicie iba for fun
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal:Lenze tie hybridy su vonku uz nejaky piatok a funguju, teraz nemam ma mysli transformer, ci padfone, ale surface pro, elitepad, nove delly, vivotab ci ativtab. Su to tablety ked to chces, a su to ultrabooky ked to potrebujes, novy trend je tu len ty to nechces prijat ;)
trend tu byt moze no krizia medzi sebou dve rozne veci. Jednu cisto zabavnu a druhu cisto pracovnu. Hra sa to na nahradu notebooku, ale nema to velky vykon. Hra sa to na super pracovny nastroj, no android verzie su v tomto nepouzitelne (vlastna skusenost).
HellAngel napísal:shiro> hohoho, tablety prvotne neboli urcene na zabavu, tento trend a boom sa podarilo spavit apple. Najprv to mali byt hlavne pracovne nastroje. Transformer je pekna vec, ale chcem ta na tom vidiet skutocne pracovat. Za tie prachy radsej kupim notas.
Byvaly sefko mal este starucke HP tablet pc s winxp. drtive mnozstvo casu na tom pracoval s touchpadom, lebo winxp nebol robeny na dotykac a ani sa tak nedal poriadne ovladat, malo to malu vydrz, aktivne chladenie, proste imidzovy predrazeny notebook s dotykacom...takze aky pracovny nastroj? To mozno tak s dnesnymi modelmi. Ked som kupil transformer, mohol som za tie prachy mat lepsi notas. Ale v tej dobe som mohol snivat o notase ktory vydrzi 16h realneho casu (vlastna skusenost), nevrci, nastartuje sa v priebehu sekundy (zobudzanie win trva niekolko sekund ) a stoji do 500e. Chcel som daco male co dlho vydrzi na rychle pozeranie netu a zabavku.
HellAngel napísal:CO na tom zvladnes okrem pisania poznamok, pozrietia PDF, prezeranie doc, xls. Nic poriadne. Jednoducho je to hracka, na to je cely tablet s ios a androidom urceny.
Ano, to bol zamer apple. Tablet ma byt na zabavu. Na serioznu pracu ma maly displej, na vsetko ostatne okrem kancelarie ma maly vykon (nepocitam hry). Pisat dokumenty na 10"displeji? dobry for. Akoze mail a nenarocne veci budiz ale seriozne office? lol.
HellAngel napísal:W8 ale na tom uplne inak, je to proste klasicky OS co mas aj na PC. TO jest chces pracovat v photoshope, corel, 3d studio a co ja viem co, tak to tam mas. Neexistuje obmedzenie. Chcem plnohodnotny notebook, tak ho mam. chcem iba tablet , tak ho mam tiez. Ale stale rpacujem s 1 zariadenim. + sa mi zacina pracit celkova synchronizacia telfonu s W8 so systemom v pC/notebook/tablet. Myslim ze MS zaplnil prazdne miesto na trhu.
pracuj na atom cpu alebo ARMku plnohodnotne a normalne v photoshope, coreli a 3dmaxe, uz ta vidim :-) Tieto softy ti vytazia 100x vykonnejsie nadupane pccka, nejake nizkoodberove atomy a ARMy su vykonovo sracky oproti nadupanemu pc ktore sa na taketo ucely bezne pouziva. Umelo to tam tlacia. Ze ti to podporuje system je pekne, ale tam to konci. Tie veci nemaju na to vykon. Jedine asi modely s i5 cpu, ale tie si asi nebude moc ludi kupovat kedze budu drahe....
HellAngel napísal:Co sa tyka vydrze, ta i5 ma pisanu vydrz 5 hodin, co je realne, + si mozes dokupit dokovacku co ti prida dalsich 5 hodin. A potom tu mas aj atom procesory, pripadne som zahliadol W8 pouzity s tegra 4. Konecne je tu konkurencia pre iOS a android, iked som velky fanda androidu, tak musim uznat ze MS sa tento krok podaril. Pre mna tablety s androidom a iOS stratili vyznam, pretoze W8 s jeho moznostami ich utlacil do pozicie iba for fun
Dalo sa cakat ze MS do toho vtiahne windows aj s celym jeho ekosystemom a podporou. Maju v tom vyhodu. No kvoli tomu teraz isto nebude s priemerne vykonnej masinky s pomalym cpu a srackovou grafikou (oproti pc a lepsim notebookom) nejake supervykonne zariadenie co nahradi vsetko.

Treba sa schladit a nepovazovat nove zariadenia za daco extra len preto, ze maju win8 a dotykac. Nenahradi to lepsi notebook a uz vobec nie pc. Notebook to poraza vykonom naproti tomu tablet poraza pc mobilitou.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

shiro bude len otazkou casu ked to toho narvu vykonejsi HW. Ak to bude trh chciet, tak to bude aj v ponuke. pozri sa na taky Asus zenbook. i7, 4GB ram, 256 SSD, intel hd 4000. Nevravim ze je to masina na rendering. Ale ako prezentacny stroj svojej prace je to super. A ak robis vo phootoshope tak si na tom HW spravit aj rozne upravy, nato to zas ten vykon ma. A co nedokazes spravis na PC doma. W8 ma domyslenu aj synchronizaciu medzi sebou, takze nemas problem s prenasanim dat.
Ukaz mi tablet s iOS a androidom kde toto spravis. proste tieto zariadenia vidim ako medzi kus mobilnych zaraideni ktore na trhu chybaju.Vydrz na baterku pojde tiez len vyzsie. Napriklad ten Asus s tou konfiguraciou ma pisanu vydrz 7 hodin +. a hruvkovo sa moc nelisia.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Chris »

no nevim ti karle, urcite by som si nekupoval tablet na photoshop alebo na upravu fotiek.
Proste tablet je mobilne zariadenie na ciastocnu pracu a fun, ale mobilne.

Co nexus 7 splna, na synchronizaciu cez cloudy mas kopec softov, ci ty chces vo velkosti ipadu vykon superpocitaca ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Snake »

Kriste, tu nikto nehovorí o tom, že niekto si miesto wéčkového Elitebooku alebo Xkového ThinkPadu prinesie VivoTab do práce s dockingom, zvlášť keď je zamestnaný ako programátor :rolleyes: .

Tu ide o to, že keď chcem, tak môžem, u iPadu/Androidu neviem, a ani nemôžem. Keď sedím niekde s klientom, a prinesie mi DWGčka/PSDčka, môžem ich otvoriť, prípadne niečo malé urobiť, nikto tu nehovorí o tom že to bude fulltime device, ide o možnosť, nie o povinnosť...





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

aspon niekto tu chape o com stale vravim.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal:shiro bude len otazkou casu ked to toho narvu vykonejsi HW. Ak to bude trh chciet, tak to bude aj v ponuke. pozri sa na taky Asus zenbook. i7, 4GB ram, 256 SSD, intel hd 4000. Nevravim ze je to masina na rendering. Ale ako prezentacny stroj svojej prace je to super. A ak robis vo phootoshope tak si na tom HW spravit aj rozne upravy, nato to zas ten vykon ma. A co nedokazes spravis na PC doma. W8 ma domyslenu aj synchronizaciu medzi sebou, takze nemas problem s prenasanim dat.
lenze zase pc v tej dobe to aj tak vykonovo precura, lebo aj ono bude vykonovo dalej. Nic sa nezmeni :-) Mobilny HW nikdy z principu nemoze dosiahnut vykon desktopoveho HW.
HellAngel napísal:Ukaz mi tablet s iOS a androidom kde toto spravis. proste tieto zariadenia vidim ako medzi kus mobilnych zaraideni ktore na trhu chybaju.Vydrz na baterku pojde tiez len vyzsie. Napriklad ten Asus s tou konfiguraciou ma pisanu vydrz 7 hodin +. a hruvkovo sa moc nelisia.
na android mas photoshop a aj ine podobne veci. Na iOS si niesom isty, zatial som to nevidel.

Co sa moznosti pouzitia tyka, ako pises ty a Snake - ano moznost mas. ALe naco to bude ked tam otvoris daco v autocade alebo 3dmaxe a otacanie modelu bude trvat 5 minut lebo to nema vykon? To si rovno mozes urobit obrazok zo vsetkych strana mas to iste a rychlejsie :-)

No nakoniec uvidime co sa z tychto hybridov vyvinie, ci nahradia ntb.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Snake »

nemyslím že by súčasné Ultrabooky mali problém s otáčaním modelov a podobne :-). Plus je tu stále možnosť použiť AppV, RemoteApp s RemoteFX, možností jak ošťať dnešný nedostatok výkonu je mnoho, u Winu s tým problém mať nebudeš, zatiaľ čo Android/iOS sa po niečom takom ani len pozreť nemôžu. Posledné RDP napríklad natívne podporuje Touch a Voice cez TCP/IP, spolu s BITSom netreba mať ani nejaký vysoký bandwidth na to aby to šlo svižne...





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak hadam tu nejdeme porovnavat win verziu photoshopu a PC verziu. Doma si nieco nakodim, pripravim vo photoshope. Pacnem to na tablet, pridem ku zakaznikovi a on mi povie toto a toto by som chcel upravit. Ok nie je problem. Otvorim to priamo u neho a upravim. Kde chces upravovat subory PSD, AI na androide alebo iOS? A mi nevrav ze na zostave s i5/7, 4 gb ram, ssd nedokazes nic urobit/urpavit. Proste moznosti W8 vs android/iOS su neporovnavatelne, lebo W8 je plnohodnotny OS, kde je miliarda aplikacii. Tu sa uz nebavime o osekancoch na app storoch. Ale netvrdim ze android/iOS su na zahodenie, do telefonu to povazujem sa TOP system, ale v tablete je to len na zabavu.
a nevravim to ze pouzivam nokiu 3310, ale mal som android tablety, bavil som sa iPADom a mal som naposledy moznost skusit to vaio a musim povedat ze ak uz tablet, tak jednoznacne pockam na W8
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Snake »

Obrázok

:-)





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Chris »

len ide o to, ze nie kazdy pracuje s grafikou a strihanim videa :D

uz len cakam kedy prepukne virtualizacia na tabletoch :hysterical:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Snake »

Normálne rozmýšlam že zložím z HW čo mám doma mašinu kde nastavím RemoteFX, GTAIV na tablete predsa nemôže byť také hrozné :D, či ? :D





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa HellAngel »

:laugh: no tak sup sup to chcem vidiet :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa Chris »

odpoved ? :D bude ti to lagovat aj keby si bol na spolocnej wifi. Z internetu si to neviem ani predstavit, ale rad sa necham prekvapit :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Načo je ľuďom tablet /iPad/?

Príspevok od používateľa LordKJ »

GtaIV je hrozne este aj na PC nieto na tablete

Návrat na "Mobilné PC"