CHLAPI ZMENME SVET

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa HellAngel »

a preto je tolko nezamestnanych VS. velka vacsina si mysli ze ked dostuduje skolu tak musi hned ist na TOP poziciu a zarabat tazke prachy. ale zrazu vidia realitu a sef im ponukne ani nie premarny zarobok, lebo velakrat je potrebn sa na vyzsiu funkcu vypracovat. to sa VS nepaci, ved pesa on nebude robit zato corobi stredoskolak.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Wizik »

Aj tak 95% ludi, ktori ukoncia VS robia nakoniec v inom obore ako vystudovali, to je kruta realita.
Ja som po roku z VS odisiel, mat mesacny prijem sa mi paci. Tento rok mozem ist externe, spravim si skolu a zaroven mam prax, takze aj ked z prace odidem po x rokoch alebo ma vyhodia, som viac ako len cerstvy absolvent, co by chcel nastupne minimalne 2000e, lebo on ma pred menom tri pismenka.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
kasito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 20. Júl, 2010, 23:20
Bydlisko: Čadca

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa kasito »

@snake: naozaj neviem ako si na to prišiel, ale v poriadku... Veď ja nepíšem alebo nechcem napísať, že tí s titulom sú lepší ľudia... ani sa nesnažím škatuľkovať. Veď vy v každej diskusii vehementne nadávate na spôsob rozmýšľania Slovákov, nie ja..... Ja som len chcel vyjadriť názor, že výška nemusí byť len o vzdelaní v obore, ale aj o celkovom názore a širšom rozhľade. Keď proste chalan nebude počuť názor druhých ľudí a ostane len medzi tými istými, tak nemôžete čakať, že bude mať iný pohľad.. Kde ho získa? Čo ho prinúti nevoliť Fica, ktorého tu tak nemáte radi? (nemusí do byt výška, len proste iné prostredie)

Bezdôvodne si na mňa vybehol, ani ma nepoznáš..A to si fakt myslis, ze ten "bullshit" nie je pravda?
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@Snake: Snáď sa ťa to nedotklo :) Ty si úplne iná kategória, a ja obdivujem jak si sa vypracoval už prakticky počas SŠ. Ja som vtedy vôbec nič také neriešil.
A zas aj na tom jeho príspevku je trocha pravdy, druhá vec je, že niekto takých ľudí veľa poznať nemusí, lebo sa takými neobklopuje(alebo čo).

@Wizik: Zaiste, je pekné mať aj titul aj prachy počas školy, byť nezávislý a pod. Lenže podľa mňa sú tie externé štúdia fakt len a len na titul, avšak aj denné sa dajú "preplávať len na titul".
Ja som si tiež mnohol povedať že pôjdem robiť a urobím externe...lenže nemohol :) Lebo som z dákeho priemerného gymnázia, nejaké do života praktické a profesne užitočné koníčky som nemal, športy čo som robil by ma neuživili...takže vlastne nič neviem. Takže radšej budem niečo vedieť a potom sa pôjdem vypracovať, než ako nič nevedieť, ísť čo ja viem opekať hamburgery a robiť akože titul.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Wizik »

Jasne, ak si chodil na gymnazium, tak je to troska ine, aj ked ja robim nieco uplne ine ako som vobec robil na strednej (SPSE). Je to o tom co clovek vie aj mimo skoly, co ho bavi a co chce robit.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Mimiik »

Snake napísal:kym pracovnik velakrat robi do siestej a padla, tak ti menezeri sa nahanaju po ksefte aj cez sviatky a v noci...

ocividne si nikdy tu poziciu nezastaval, takze nema zmysel sa o tom s tebou bavit... :rolleyes:
Do prace chodim o 6:05 rano autobusom/autom, domov prichadzam medzi 19:00 a 19:30 alebo chces mi povedat ze nejaky saso s kravatou ktoremu sem tam koli reklame niekde na internete a pod. sem tam niekto zavola a pokeca s nim zakaznik koli kseftu sa narobi viac ako nejaky pracovnik vo fabrike na pase kde nema clovek cas ist ani na toaletu a moze sa tam aj posrat s prepacenim aby splnil normu?
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa 643 »

Mimiik, nechcem byt zlobota na teba, ale akoze co si spravil pre to, aby si sa posunul vyssie ako technik? Certifikacie? Specializacia na to co ma v IT momentalne buducnost? Ako sa vzdelavas? V KE mas T-systems, keby si na sebe popracoval, urcite by si sa dostal na 4cif. sumu bez vacsej namahy, a urcite o dost dalej ako zaciatok 4cif. sumy... ked si spominal, kolko zarabas, teraz si pridal aj cas odchodu/prichodu, pisal si prec zo slovenska, co tu este robis?

Pasova robota vs. manager/obchodnik .... hrusky a jablka?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa HellAngel »

zaujmave ako vsetci vedia co praca manazera obsahuje a kolko zarobi. Potom ked je to taka lahka praca, preco nie je kazdy manazer alebo na nejakej veducej pozicii? ved to nic neobsahuje podla nazorou tu. staci si vylozit nohy, vediet si urobit kavicku, nejaka ta tabulka a graf v exceli. :facepalm:
Netreba sa vobec snazit, netreba vycnievat z radu, ze dokazem nieco viacej ako 99%. Snake, wizik ... to su len ludia co doma sedeli na zadku, hrali WOW, nadavali ze aky je svet na pi*u a cakali kym nepride nejaky super zamestnavatel a ponukne im pracu za dobre prachy. Nemuseli robit skutocne preto vobec nic. Gabo ani nevravim, ako podnikatel to ma tiez jednoduche, rano otvori oci, precita objednavky, preposle to dodavatelovi a lahne si znova spat.
ale da sa velmi dobre zarobit aj fyzickou pracou. Teraz staviam dom a ked vidim tie cisla za pracu, tak sa chytaju mdloby obcas. Som povedal ze ak bude prilezitost tak si pravim kurz elektrikara, obkladaca alebo murara a budem si chodit na fusky ak budem mat cas.
Naposledy upravil/-a HellAngel v Ut 22. Jan, 2013, 11:13, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Wizik »

Presne ako pise HellAngel, vsetci si myslia, ze manazer na vyssej pozicii je clovek co ma vylozene nohy a nic nerobi. Opak je pravdou a ti ludia pod nim by boli bez neho strateny, keby ich nemal kto komandovat. Ale hold, to nevysvetlis cloveku co robi za par stoviek, nadava ako je vsetko naprd a mysli si svoje, ale pre to, aby bolo lepsie, nespravi nic.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

netreba menit svet,staci nasledovat tohto cloveka ;) http://pretaktovanie.zoznam.sk/memberli ... le&u=28033
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal:beres to trochu zle. fyzicky dokaze pracovat kazdy, a kto to nevie tak sa to nauci. ale robit hlavou, riadit pracu ludi, dokazat zohnat zakazku, urobit z toho nejaky vykaz to neurobi kazdy, kazdy na to nema halvu a ani schopnosti. Bohuzial fyzicka praca nebude nikdy docenena, iba ak budes zivnostnik a budes si uctovat za svoju pracu tvoje vysnivane peniaze. Otazka je ci poto msi najdes zakaznika co ti bude ochotny za tu pracu zaplatit.
Kazdopadne, menezer defakto fyzicky nepracuje. Dnes vo vacsich firmach mas na vsetko postupy kvoli ISO normam a podobnym veciam, takze nejake vykazy ti urobi hocijaka opica co vie citat a pisat.
HellAngel napísal:Ja si velakart poviem ze radsej by som robil maliara a chodil domov s hlavou cistou. Teraz chodim domov, casto myslim ako doriesim problem ktory vznikol, telefon mi zvoni co je vecer, vikend, sviatok alebo mam dovolenku.
Ked si nedokazes zariadit pracovny cas, za to nik nemoze. Ludia musia pochopit ze nik nieje robot a aj ty mas pravo na volno po praci.
Preto som predtym pisal to, ze "keby vsetky firmy pracovali...." Aj toto do toho spada.
HellAngel napísal:Shiro ak si neni spokojny so svojim ohodnotenim tak sa zober a chod z tej prace prec. urob si zivnost a uctuj si tu spravnu sumu.
O tom ze vo vela pripadoch su na manazerske funkcie dosadeny debilkovia, to je bohuzial fakt. Najradsej mam ked nejaky typek pride z VS a hned si mysli ze mu patri svet. Pride problem a zosype sa ako domcek z karat.
So svojou pracou spokojny som, no o istych veciach mam svoje predstavy a na menezeroch ma sere akurat to, co som pisal.
Pretoze sa ma priamo tykaju rozhodnutia veducich a manazerov. Nas veduci pobocky je v pohode, dojde sa spytat ci je cas a podobne, co sa uz neda povedat o ludoch z vedenia nasej firmy v BA.
Snake napísal:kym pracovnik velakrat robi do siestej a padla, tak ti menezeri sa nahanaju po ksefte aj cez sviatky a v noci...
ocividne si nikdy tu poziciu nezastaval, takze nema zmysel sa o tom s tebou bavit... :rolleyes:
Vid co som pisal vyssie - ked si to nevedia zariadit, furt ich budu ludia otravovat. Workoholik sa najde v kazdej firme a v kazdom state. Nik im nekaze dvihat telefony. Sposobili si to sami svojim hnanim sa za peniazmi a riesenim pracovnych veci aj cez vikendy. Ako si ludi naucis, tak sa k tebe budu chovat.
Scorp napísal:
shiro napísal: By som mu vypindal, ze ako si to predstavuje, akym pravom mna tuna nahana, ked sa potom on suchce ku mne prebrat si tovar az o dva tyzdne. A chcel by som pocut jediny normalne znejuci dovod, ze preco to tak dlho trva. Ide tu o tento princip, chapete?
ty potrebuješ jeho, nie on teba
Manazer je bez ludi hovno. Dohadovat si zakazky moze, ale nik mu ich fyzicky nespravi. bude to robit on sam? uz to vidim :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa HellAngel »

shiro pises o niecom co si si nevyskusal. o tom organizovani casu, to je bull shit jak svina. To ze ja pracujem ked ty si valas doma sunky je dalsi rozdiel medzi manazerom a pracovnikom. Ja nemam cas od do, to je len tak na zmluve, ale v zmluve mam dane podmienky, ktore musim plnit aj ked mam volno, vikend alebo som na dovolenke. Bol som ochotny pristupu na tuto zmluvu, lebo ano znamena to viacej peniazi a je to pre mna vyzva. Nie je to prist do roboty, spravit nalinkovanu robotu a ist domov.
Vies je to usmevne ze manazer je zly ked nas nahana do roboty, ale je tiez koko* ked ma prepustia koli tomu ze nebol schopny najist pre ludi robotu.
Ze je to o prachoch? a o com je dnes svet? o fialkach? ja som ochotny robit viacej aby som zarobil viacej. ak si ty neni ochotny robit viacej aby si sa mal lepsie, to je tvoja vec, ale potom tu nenadavaj na svoj plat a podobne.

manazer a robotnik je dolezity pre firmu, rovnako. Jediny rozdiel je potom v kvalite, ci manazera alebo pracovnika. Suhlasim s nazorom ze manazer moze mat kseft, ale ak nema ludi tak spravi hovno, ale to iste plati aj naopak. Ak nie je schopny manazer a nezozenie kseft, tak firma krachne a ty si mozes ist hladat druhy kseft.
A hnehodnot pracu niekoho, ktoru nedokazes ohodnotit. Z tvojho pohladu sa moze jednat o hlupe rozhodnutie, z pohladu manazera sa jedna o rozhodutie ci firma prezije alebo nie.
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa shajek »

shiro napísal:
Snake napísal:kym pracovnik velakrat robi do siestej a padla, tak ti menezeri sa nahanaju po ksefte aj cez sviatky a v noci...
ocividne si nikdy tu poziciu nezastaval, takze nema zmysel sa o tom s tebou bavit... :rolleyes:
Vid co som pisal vyssie - ked si to nevedia zariadit, furt ich budu ludia otravovat. Workoholik sa najde v kazdej firme a v kazdom state. Nik im nekaze dvihat telefony. Sposobili si to sami svojim hnanim sa za peniazmi a riesenim pracovnych veci aj cez vikendy. Ako si ludi naucis, tak sa k tebe budu chovat.
Vidno ze sa vobec neorientujes v tychto koncinach. Ti manazeri ktory len dvihaju firemne telefony a jazdia na firmenych autach... to je ich povolanie ze ? Vozit sa a telefonovat. Kdeze ... oni si to nezariadia ze padne im a vypinaju mobil. Su v tom obrovske prachy a zakazky, keby si aspon poznal nejakeho cloveka manazera a jeho zivot :) V krasnu sobotu co moze prezit s rodinou musi ist na obed s predstavitelmi nejakej firmy, urobit im program. Venovat sa im ... nieje to take jednoduche ako si myslis. Kazdy tyzden jazdit autom z BA do Kosic kvoli zakazkam a kontrolovat stavbu ... A do tho vsetkeho este rodina :) nieje to taka zabava nahanat sa za firmenymi peniazmi
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa Mimiik »

Co som asi mal spravit? Mam 21, pred rokom som skoncil skolu, hned som nastupil do prace. Myslis ze bol niekedy/niekde cas a prilezitost? Na to aby som sa niekde dostal a niekde zacal potrebujem mat nejaky zaklad, nic nieje zadarmo. Niesom niekto kto ma bohatych fotrikovcov, kto po skonceni skoly dostane po znamosti dobru pracu, auto od rodicov.

Btw celkom rad by som sa posunul dalej, ale na to ziadny navod nikto nikde nenajde.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: CHLAPI ZMENME SVET

Príspevok od používateľa HellAngel »

mas si ten cas lepsie zorganizovat :D
to nevysvetlis niekomu kto to nikdy nerobil. Kazdy len ukazuje potom na druheho ze on ma auto , dom a co ja viem co este, ale nikto nevidi ze co ten clovek preto robi. Ze musi robit nieco naviac. Nejde tu len o manazera, clovek sa dokaze urzivt aj rukami, ak je schopny murar, elektrikar ... . Ale tiez nepozna od do a padla. Ak sa chcem mat lepsie, tak musim preto nieco robit. Ak mam dobru halvu a dokezem sa snou uzivit, tak budem makat hlavou, ak som lepsi v manualnej praci, tak budem makat rukami. Princip je stale ten isty. Musis robit viacej ako ostany, prestat pozerat na decka co maju bohatych rodicov, na ludi dosadenych po znamosti, ktory zarabaju niekolko krat viacej ako ty, aj ked nepohnu ani prstom. Lebo ak budes rozoberat ludi co maju viacej ako ty a len im zavidiet, v krcme buchat po stole ako je zivot na pi*u, tak skutocne ten zivot na tu pi*u bude.

mimik 21 rokov? ty si seste musis niecim prejist, musis nadobudnut skusenosti aby si samohol tomu zamestnavatelovi predat. V tvojom veku som robil v cechach vo foxconne ako technik a postupne som sa tam vypracoval este o kusok vyzsie. Ale vies ako som tam zacinal? na linke. Robil som mukla. Potom prisla sanca sa prihlasit na lepsiu poziciu a podarilo sa mi ju ziskat, potom prisla dalsia moznost a siel som po nej. A takto to chodi.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"