Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Easa »

Čo si to ma moc kw a veľa valcov to je zbytočný luxus
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

Tak ale ono vieš to je úžasný motor so super výkonom, bezporuchovy a tak :D narozdiel od atmosferickych 6 či 8 valcov s nižším litrovym výkonom ktoré určite vydržia menej a jazdia na nich len prasatá :D
kto nezacitil iróniu, nech sa dá vyšetriť :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

shajek napísal:a pre mna za mna sa tu zgrcaj ale BMW spolu s VW malo najlacnejsie diely s tym ze na BMW to malo vacsi vyznam pre mna .... a to nehovorim ze trebars loziska na nubiru co je fakt low sracka stoja tolko isto ako na bavor
No nechce s ami verit, bmw vs daewoo...daj ceny :-)
shajek napísal: sex vo felici mi bol pohodlnejsi nez BMW az na jednu vec a to koleno na zemi ... BMW ma 10cm makosti, na felici ma bolelo koleno
....
nic nevydrzis, nebud rozmaznany. Ked sukam tak mi je nejake koleno ukradnute. Na vojnu ta vyhnat k Liptovskemu do lesa, stanovat pod tenuckou dekou v -5C :D
shajek napísal:viem ze mas este nejake otazky, tak kludne. Ale fakt len konstruktivne veci ziadne podla mojho nazoru . Chcem vidiet vozil som sa v tom a v tom a mozem povedat ze toto je lepsie pre toto ... ak sa rozumieme .. a este jedna vec ... radsej vrazam peniaze do BMW ako do felicie pretoze to stoji takmer tolko isto ale viem ze v BMW to bude sluzit a dlhu dobu o tom nebudem pocut narozdiel od felicie ....
Pocut, pocut...nechapem ludi, ktorych rozhodi kazde zavrznutie plastu alebo kazde tuknutie od podvozku. Kokos si neviem rpedstavit ako musi takemu clovek stupat adrenalin ked mu v byte buchne sused odvedla, alebo nebodaj dakto vrta...ked je tak alergicky na rozne zvuky. Uvedom si, akuto je mechanicky stroj, casom sa rozbabre, rozhrka, rozhega. Je fuk, ci je to bmw, alebo felda, casom to pride. Na bmw to akurat ovela dlhsie trva. Obzvast ak mas starsie jazdene auto. Ak ti stoji za to, vozit sa v bmw aj napriek problemom ktore tu popisujem, je to tvoja volba, natahovat sa nejdem.
shajek napísal: ze felicia je lespia ako 525 e34 .. ak zacne niekto s rozmermi tak ho asi rozkopem nakolko som sa v prerove musel otacat na dvojprudovke na 2x!!!! so spiatockou ... proste to auto to nedalo ... a na bavore zaparkujem tam kde s feliciou nie skrz jej rejd .... rposte je to tak, a to nehovoriac o komforte ludi co sedia na zadnych sedackach .. ako boli spomenute ochcavie a ine chyby prirody od firmy skoda ...
Mas nejake data tykajuce sa polomeru (priemeru) otacania feldy a tvojho bmw?
felicia je lepsia - rozmerovo do mesta, cenou ND a mozno aj spotrebou urcite :-) Naco je cloveku vzadu 30cm pred kolenami, co tam budu svici spartakiadu? V aute sa sedi, ked chces zajazdy behat, kup si autobus. Neviem preco si vsetci myslite, ze ked ma vzadu clovek miesto vasich idealnych 30cm iba 10cm, tak tam musi umret ci co.
Snake napísal:ad. parkovanie, ak je niekto debil, neparkne ani smarta
ad. hladanie miesta - mam garaz, mam v <>, aj v BA, aj v GA, este nieco? turbo ocividne tiez problem s parkovanim nema, sef s lagunou grand tour co je o par centi kratsia nez ja, tiez nie, fak jea.
Stastni to vodici :-)
Snake napísal:ad. velke auta - nebyt osmy, uz si tu s vami nedopisujem po minulej sobote, som schytal mikrospanok na D1 pri 140 tempomat, nemohol som za to, chcel som sa dostat domov, nebyt toho ze to auto zacne revat ze prechadzam pruhmi bez smeroviek, tak som mrtvy.

no na druhu stranu - co mas co soferovat unaveny na smrt? Ked uz mas taku super-duper karu, nemozes v nej prespat, ak nemas kam ist do bytu? Auto-neauto, keby si ma takto ohrozil, utrhnem ti hlavu a potom fakt mozeme obsrat nejaku debatu o spojkach, lebo by bolo o diskutujuceho menej....
mp3turbo napísal: tak veru. Do brata v starom meste napalila fabia minuly rok, ach uz som spominal ze ma tiez vojajáger ? Rozbite bocne dvere a blatnik. Teraz vypocet skody na fabii : totalka. Odhodilo ju, prevratilo na strechu, vytrhlo motor von, urvalo zadnu napravu a nacapilo do stredovych zvodidiel. Este predtym ako niekto zacne rozpravat o poaknovanych najrychlejsich vodicoch ktorych som dnes videl asi troch, a to bol kludny den, zdoraznim ze fabiu soferoval asi 70 rocny pan ktory naozaj o taketo problemy nestal. Fakt ze ne.

To siel s raketovym pohonom ked to tak rozmlatil? Ked sa uz urve motor, to je uz co povedat.
mp3turbo napísal:edit : s gombikmi ma predbehli. Ved hovorim ze kto nemal taketo "velke" auto by sa fakt nemal vyjadrovat a vidis to sam :)
No fakt, riesit 3.14viny ako sex v aute, to uz mi je len dovod na velke auto :D Kolko krat do roka trtkate v aute?
Odar napísal:shiro ty sa musis velmi nudit, ked si schopny na fore riesit taketo kraviny. Lopatu do ruky a makat. Potom nebudes mat cas na taketo prizemnosti.
kopa ludi tu riesi ovela vacsie blbosti, to mi mozes verit.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa galen »

ad lane assist vs sleep @ 140km/h dialnica:
aj drkotanie kolesa/napravy iducej po hlinenom pase vedla dialnice vie zobudit ... nepotrebujes na to elektronicke kraviny (a ano, trubenie kamionu znie pri spanku ako lahodna uspavanka)

ad hratky v aute:
vsetko ma svoje caro ... a ked je chut, a do miesta urcenia daleko ... tak preco neodbocit kamsi z cesty ... a ked sa ti nechce ist von, auto pomoze
zauimave je, ze v toyota yaris je na vysku viac miesta ako v golfe VI ...
a ano, zadne sedacky maju tiez svoje vyhody... a predne sa tiez daju sklopit ... potom clovek oceni take vymozenosti ako packa, namiesto koliecka na nastavenie sklonu sedadla ...

ale uz sme trosku odbocili od temy ;)

taaakze vodici a obrovske auta v meste ? super vec ... preferujem cim vacsie-tym lepsie ... velkostou minimalne mikrobus, lepsie autobus/trolejbus a pre odvaznych elektricka :cool:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Papek »

Najlepsie vozenie do mesta je 6m Transporter. Ked to je prazdne, tak to ide jak utrhnute z retaze, mas v tom vysoky posed, dobry rozhlad a odolne matne plastove narazniky. Co viac treba ku stastiu?

edit: pardon, Transporter ma len necelych 5,3m, to iba Ford E-150 ma krasnych 6m :-)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

A presne z tohoto dovodu ma sused Hummer H2, Ford F-250 a jeho manzelka Cadillac Escalade :laugh:.

Na Hummeri ma ladeny vyfuk, takze to buble ako sopka pri erupcii. Ten zvuk je masaker.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shajek »

nechce sa mi citovať
1. trebars autokelly.sk je pristupne aj pre teba, Daj si nubiru limuzinu , motor 1.6 16v a tam je podvozok a prednu napravu. U bavora si vyber 5radu e34 , a v podvozku zadnu napravu. To iste sa tyka aj inych dielov
2. Vydrzim vela, a vydrzim rad ... to mi ver ... hlavne od frajerky .. ale od auta nie .. ja si chcem aj užiť tu mrdačku ... a ešte vzhľadom na moje dokazené koleno na ktore si nemozem klaknut lebo si mi to tam vsetko popohyba ale podla doktora OK ...
3. Ked ides a pernamentne ti nieco vrze nieje to pekny pocit ked vies ze este starsie auto nevrze. A byvam v zasranom panelaku kde ludom nerobi vrtat do steny v nedelu o 6tej rano a taktiez o 10tej vecer .... Uvedomujem si ze auto je mechanicky stroj a tak sa k tomu chovam. ALe preco by som mal trpiet feliciu rozheganu z roku 98 ked bavor z roku 92 ktory ma tachometrovych 450k km a ovela menej vrze a vseliake zvuky a luxus samozrejme. Nejde o to ci mi to za to stoji. ale ide o realitu ze je to proste lepsie
4. Bohuzial nemam, pokusim sa casom zistit. Mam len tie skusenosti ze som sa najprv bal ze kde to do riti zaparkujem ked s feliciu mam problem ... ale problem sa vyriesil sam ze sa tam narvem ovela luxusnejsie a rychlejsie ako s tym srotom
Nie, felicia nieje lepsia. Este raz. Odvez sa v tych dvoch autach. Rozmerovo je mi to uplne u riti pretoze skor ta sepalim v krizovatke feliciou skrz ten mizerny rejd ako na bave. Cena ND nieje vobec rozdielna nakolko sa u obidvoch autach jedna o komorkovy diesel a znova, ta musim sklamat, mi felicia stoji pred domom v ovela nepouzitelnejsom stave i ked som vrazil 400€ do generalky jej 1.9D motoru, zatial co mi 2,5L R6 turbo motor v klude dalej ide a na nic si nestazuje.
A sme pri spotrebe Felicia mi papka pri jej 47kw a 110Nm (ci kolko+-) presne 6 a nejake drobne kombinovane zatial co mi bavorak ktory ma 12x(nebol na brzde este)kW a 400+Nm papinka kombinovne od 6,5-7L ... si udiveny ? Tie auta jazdil ten isty clovek ...
naco je cloveku vzadu 30cm ? Tak na co ti su v predu .... ved boha tiez je to len clovek ten v zadu a to je nieco menej aby si tam cuchal vlastne pety ktore ma za hlavou aby si sadol do fabie ? ked mas viac miesta tak to nevadi, ale ked mas malo to len tak nedorovnas
4.5.6. uz neboli na mna takze k tomu len zbezne ... To ze urval motor je dane hovnovou konsturkciou auta ... grandu sa nic nestalo ... fabia to neustala ... takze je rychlost ireleventna .. A tema trtkania v aute nieje na smiech ... ked si mlady sa moze prihodit cokolvek a skor si zatrkate vo velkom ako v smarte kde by si mozno aj prvy krat vyskusal anal .....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

no akoze 4.7-5m dlhe kombi su hrozne krasne, velmi sa mi pacia a nevadia
do vcera som sa na tejto teme a niektorych prispievateloch celkom zabaval, ale dnes som zistil, ze dlhe auta by fakt nemali parkovat vsade
keby aspon ten polovodic vnutri vedel zmysluplne zaparkovat
ObrázokObrázok
...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

isto by bolo lepsie keby trcal smerom na cestu jak na Xm siroky chodnik co?





.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak zakryva cely cyklisticky pruh ked sme pri tom
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

Snake napísal:isto by bolo lepsie keby trcal smerom na cestu jak na Xm siroky chodnik co?
uplne skludom mohol cely nacuvat este dalej az za hlavny chodnik na jeden z dvojice pristupovych ku vchodu

zamozrejme som nemyslel nech ako samovrah trci do cesty inym vozidlam
...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale hento neni 5m vozidlo ale trosicku viac. A samozrejme problem je v tom ze slovenske parkovacie miesta su sotva dimenzovane pre opel corsa a aj to v prevedeni extremely shortened wheel base, nie v tej standardtnej VELKEJ verzii korzicky.

Pozri, niekto ti ten chleba, sedacku, okno, kozub, postel a podobne veci do toho posrateho obchodu proste priniest musi aby si si to ty mohol kupit a potom na zapozicanom KikaTragači odniest domov (lebo tvoje velkostou samozrejme nestaci). Bohuzial tak to chodi ci sa nam to paci alebo nie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

to ze to niekto musi doviez, to je sice pekne, ale o tom sa tu vobec teraz nebavime. myslim ze pri obchodoch obvykle byva nejaky ten loading bay, to vobec nije pointa, a myslim ze dodavky su uplne ina kategoria, hlavne vodici dodavok, niektori su seriozni extremisti...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Papek »

nove GL-ko je prostě boži :OO= kamos ma to starsie a uz to bol mastodont a prdelka v bavlnke ... ale to nove je taky sukromny jet na ceste. Ked raz budem nechutne bohaty, tak si chcem v tomto vyvazat moju ctenu prdel. Hoci aj len do Auparku :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

ale tam s tym fakt nezaparkujes :D tie miesta tam su zalostne male...
aj ked, tam v predu na invalidoch zaparkujes a s takym autom ti to uz moze byt jedno lebo s tym idu aj penaaaze a konexie :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"