Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Prispevky ako tento su skor dokazom ze to nefunguje.
1. Ten vypocet opotrebenia baterii je vadny. Baterie nestracaju kapacitu linearne. Ale to je jedno, na tom nezalezi
2. Tie trasy su kusok tendencne. Kusok Dost. Schvalne som naklikal kosice-zadar. 5 zastavok, z toho 4 s 10% baterie a v cieli taktiez 10% baterie. Prva v miskolci, druha v budapesti a tak. Naviac chcel by som vidiet toho blazna co bude nabijat v zahranici na relativne nepredvidatelnej ceste pri 10%. To je tak poukazka na odtahovku.

Nehovorim ze zmysel tesly je chodit s nou do chorvatska, ani ze je to minus ktore by ma odradzalo od kupy. Ale tvarit sa ze je to uplne v pohode je rovnake ako ist na prechadzku v kratkom tricku ked je vonku -5°C. Da sa to zvladnut, ale nie je to v pohode.
Chris napísal: Ut 28. Feb, 2023, 23:56 co sa na nom pokazilo ?
Nefunguje, vobec. Akoby bol odpojeny. A tiez vraj este odisla RJ SOS systemu. Ta je nejak za 650 bez dane. Bez toho vraj nespravis STK :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

by ma zaujimalo ako STK overi funkcnost SOS systemu - kazdemu autu klepne kladivom po narazovom senzore :)

no ale ked na twajtteri majster hovori ze 285km znamená "pohodlně dojet na jih Istrie" tak to musi byt pravda a hlavne pre kazdeho ! Ziadne 5x nabijanie sa nekona, to tvrdi len zly antibzučiakový internet.

Ze Zadar 5x nabijanie... chudaci my co cestujeme do Sibeniku a v Primoštene skaceme zo skaly a tak.
Ozaj, prosim vas ukazte mi niekto 285km na juh Istrie. Preco ja chudák-neborák chodim na Donovaly z Bubliny ked len o kusok dalej mam juh Istrie...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: St 01. Mar, 2023, 00:45 by ma zaujimalo ako STK overi funkcnost SOS systemu - kazdemu autu klepne kladivom po narazovom senzore :)
normalne cez diagnostiku
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

haha, nabuduce ta zavolam ked pojdem s europskou Lanciou na STK... to budes kukat na tie ich schopnosti ...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mozno. Ale chyby na passate precita aj 10€ bt diagnostika z aliku.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

werwest napísal: Ut 28. Feb, 2023, 23:46
stiv napísal: Ut 28. Feb, 2023, 22:54 Nie som si uplne isty ci zamestnancov zaujima co kolko stoji firmu…
:good:
Ale zaujima to firmu, to je rovnake ako povedat pridajte mi 500 eur ku platu. To nie je carovna palicka ze jasne tu mas. To auto niekto zaplati, ak je firma ochotna good for you, ale napisat to ako plosne riesenie proti zdrazovaniu je len rant "aha mne firma da auto mna to netrapi"...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak.

Nejaksi nemam dojem ze by drtiva vacsina zamestnacov vo firmach mala sluzobne auticka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.autocar.co.uk/car-news/new- ... 35-ice-ban
https://www.focus.de/auto/news/uniti-si ... 68243.html




zdroj dalsieho clanku radsej neuvediem, lebo je to hnusny nepriatelsky web. Tak skusme len okopirovat text :
========================
V půlce února totiž Tesla informovala agenturu NHTSA monitorující bezpečnost na amerických silnicích, že chystá svolávací akci pro takřka všechny vozy osazené systémem plně autonomního řízení (Full-Self Driving alias FSD). Důvodem dle ní je, že „systém může umožnit vozu chovat se na křižovatkách nebezpečně, tedy třeba pruhy určenými k odbočení projet rovně, nezastavit na červené na semaforu či vjet do nich i poté, co jí to dopravní značení zakazuje“.

To je popis, který by v případě jakéhokoli jiného výrobce vedl k pokutám a pobouření veřejnosti. Tesla totiž v podstatě přiznala, že Muskem vychvalovaný systém, který měl být bezpečnější než lidé za volantem, v těch nejběžnějších situacích naprosto selhává. Je to vlastně totéž, jako kdyby Tesla lidem dala do rukou nabitou zbraň, která nikdy nemůže spustit, a následně dodala, že její spoušť je nespolehlivá a na výstřel tak může dojít kdykoli.

...

Tesla tak nakonec musela udělat jediný krok, který ji skutečně bolí, sama. Automobilka zastavila další uvádění FSD na trh do chvíle vyřešení celé věci - zjevně se bojí, že další netečnost už by ji mohla bolet. Mnohem ráznější akci bychom ale od úřadů čekali dávno.
========================





v Nemecku sa bude riadene vypinat elektrika podla zatazenia siete -
https://www.welt.de/wirtschaft/plus2440 ... echst.html

uz dnes vieme ze budeme mat problemy s elektrikou : ale co to, nieco sa v buducnosti zazracne nevyriesi ?






Prodeje všech elektromobilů Škody překonává 12 let staré auto nabízené v jediné zemi EU

Lancia Ypsilon, auto prodávané v nezměněné podobě od roku 2011, navíc vůz stojící na platformě (též stále aktuálního) Fiatu 500 z roku 2007, totiž i se svým jediným odbytištěm na celém světě stačí se svými prodeji na to, aby strčil do kapsy prodeje všech elektrických škodovek na celém evropském kontinentu.

Konkrétně se bavíme o 3 184 prodaných elektrických Škodách a 3 589 prodaných Ypsilonech. Prodej Ypsilonů navíc meziročně o 10 procent stoupl, prodej elektromobilů škodovky o 6 % klesl. Možná si řeknete, že jeden měsíc jaro nedělá, ale za celý loňský rok byla situace podobná. Tehdy na tom byla Škoda lépe, ale jen o fous. Dnes, s méně velkorysými německými dotacemi a omezením podpory elektromobilů v Norsku, evidentně nemá šanci ani držet stejné - stejně mizerné - dobyté kóty.

Co k tomu dodat? A je vůbec třeba k tomu něco dodávat?

v buducnosti sa vyriesi nariadeniami prikazmi a zakazmi, ved to je jednoduche.
Preco by som si mal kupit za 13990,- spalovaciu masinku ked mozem podobne elektro avsak horsie pouzitelne v realnom zivote len za slabych 39999,- ?





BMVV i7 : https://insideevs.com/reviews/652326/20 ... i7-review/





mexicky prezident potvrdil Tesla fabriku : https://insideevs.com/news/654866/tesla ... ouncement/



a ked sme uz pri Tesle tak ju vraj niekto zaluje za falošné oné... to sa nestalo, to sa nemohlo stať : https://insideevs.com/news/654811/tesla ... ng-claims/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

autoforum napísal:Prodeje všech elektromobilů Škody překonává 12 let staré auto nabízené v jediné zemi EU
The Lancia Ypsilon compact hatchback of the current generation has been produced for more than ten years, but it continues to successfully find new buyers in its native Italy. For example, almost 41,000 such cars were sold during 2022
tu
In 2022, Skoda all-electric car sales amounted to 53,700, which is 9.3 percent more than in 2021 and 7.3 percent of the total volume.
tu
nevychadza-slovensko.gif

zeby pani z autofora zase klamali? ale to snad nie :rolleyes:
nova davka musela byt do 3 dni, to uz je vazne
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uvadzali predaj za posledny mesiac, teda tusim to bol januar. Preto to bolo 3000 kusov, preto ty mas 50000 kusov za cely rok ; TO BOLO S DOTACIAMI KTORE SA UZ MINULI ALEBO OBMEDZILI V MNOHYCH KRAJINACH.

Zober to z nadhladu, z výšky, nepozeraj na posledny kus : zase mi to prislo ako vcelku slusna tragedia. Preto to postujem.

V CELEJ EUROPE ci vlastne NA CELOM SVETE [?] predaj VSETKYCH elektrobzučiakov OBROVSKEJ automobilky ktora chce byt trend-setter, over-the-horizon-Sandokan-Pinokio-Čuk-Noris-maximus-špička v porovnani s nejakou designovo strasidelne čudnou krachujucou Lančijou ktoru 99% ludi ani nema ponatie ako vyzera, ze vobec existuje taky model (!), ktora sa predava na jednom jedinom trhu a fakt je to >10 rokov stary model...

preboha. To je desiva situacia. Strasidelne desiva.
A vyriesi sa v buducnosti, ze ?

Zamysli sa nad tym. Trosku.


edit : ja sa tak nejak zacinam obavat, ze do 10 rokov tu mame polovicku novych aut predanych z Ciny, samozrejme bzukajucich lebo nas europsky autopriemysel nebude schopny tomu konkurovat. Tie cisla predajov co dosahuju nase automobilky su katastroficky zarazajuce. Teda aspon pre mna, vam mozu pripadat uplne uzasne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

zase zavadzali, lebo porovnavali nejaky konkretny mesiac ale ignorovali vsetkych 11 ostatnych v danom roku, bezna prax AF
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cojaviem - to uz nemozu porovnavat jeden konkretny mesiac ? Lebo tebe sa to nepaci ? Lebo tebe to nevyhovuje cojaviem z akeho ginger dovodu ?
Mesiac v Lančii, mesiac v Skodovke. Novsi mesiac (februar) este nemame data pretoze skoncil akurat vcera. Nehnevaj sa na mna...

... a keby aj, predaj 41000 hnusnych krpatych nerodinnych [!] over-dekádu moralne zastaralych Lančijí za cely rok 2022 vyhradne v Taliansku versus predaj 53700 (nech aj 53725) VSETKYCH BZUKAJUCICH SKODOVIEK V CELEJ EUROPE ALEBO MOZNO NA CELOM SVETE - vidis som absolutne lenivy overovat kde to bolo, je ajtak furt tak strasne v riti vysledok ze MfP.

Mega.
Tragedia.

My tu nie sme MekGajver. My nedokazeme varit z vody. Pridat snurku z topanok, pol hrste hliny, šušeň z nosu, trošku mazu z uška a mam bombu ?
Neeee, nemam. Nepodstatne ci za tyzden alebo za rok. Nereaguj ako panic len preto lebo informacia pochadza zo zdroja ktory nemas rad.

Nebolo by lepsie zamysliet sa nad tym, co nam ta informacia prinasa ?
Nechceli by sme vidiet viac pozitivne elektroinformacie kedze je to nasa nadherna buducnost a inej cesty proste niet ?

Nie je namieste zacat mat lahku obavu o buducnost automobilky, o zamestnanost v nasich krajinach, o europsky autopriemysel s milionmi ludi v nom ?
Samozrejme to znamena kupovat menej smradlavych Lančií a daleko viacej bzučkoŠkodoviek... preco sa to nedeje ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

vobec sa nehnevam, ta emocia je skor lutost
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal: Št 02. Mar, 2023, 00:47 Samozrejme to znamena kupovat menej smradlavych Lančií a daleko viacej bzučkoŠkodoviek... preco sa to nedeje ?
Mas pocit, žeby tie auta stali na skladoch? Keď som sa na enyaq pytal v marci/aprili, dodacie lehoty boli ca 12m a ceny o 5-10k viac ako tesla model y. A ak sa niečo náhodou objavilo, tak to zmizlo do 20min z ponuky. Niekedy v júli som dostal mail z VW, že sa podarilo zvýšiť produkciu id4/5 a bude nejak 1200ks pre AT s dodaním do decembra. Dosť možno ešte nejak zvýšili produkciu kvôli zmenám v dotaciach naprieč eu. Teraz možno chvíľu bude útlm, dobehnúť ostatných modelov (obchodný partner vďaka už okolo 20m na Q7 v DE). Nejak tragédiu nevidím. Čítaj menej AF, prospeje ti to.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

citam vselijake veci... napriklad aj Inside Ev : https://insideevs.com/news/655087/toyot ... rk-of-art/

stoja na skladoch, nestoja na skladoch, tie predajne cisla nie su uspech. Takato pochvala Ypsilonky od Tojoťáckych konstrukterov absolutne urcite je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"