Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Ak nestoja na skladoch, ale ludia na auto cakaju, tak je to bud nedostatocna produkcia (nedostatok suciastok) a/alebo neschopnost vyrobcu. Kludne to moze byt kombinacia oboch (pricom vieme, ze dodavky suciastok boli problem v uplynulom roku). Rozhodne by som si ja netrufal povedat, ci to je uspech, alebo nie, nevieme, ako mali nastavene ciele, kapacity vyroby, ...
FVE 12.45 kWp V/Z
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Niečo pre turba k vyske skody pri EV vozidle toto mam z FB skopiny novy Sportage
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Naco, teraz tu budes mat kiometrovy prispevok onicom a zbytocne budes drat displej ked budes skrolovat aby si ho preskocil..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to sa mi zda nejak malo.

cize ked si kupis vsetky suciastky na Kiu a poskladas auto doma, bude nasobne drahsie nez Chiron. A aby sme sa neposrali z dlzky prispevkov - cely svet sa neda zmestit do 159 znakov na Twajtterri.

Beardie by povedal ze hento su neoverene cisla a nie je iste ci faktura za opravu je naozaj od tohoto auta.
Ale to uz prispevok presahuje 160 znakov takze tato nadmerna dlha cast sa zamieta.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

tiez by ma zaujimalo, co tam robili za 10k. Zvonku to nevyzera moc poskodene, ktovie ako je to vnutri.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Dostanes k tomu 2 strany veci "co tam robili"
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

riadene funkcie, montaz/demontaz kazdeho dielu, vsetko nove diely, lakovanie, material, ak je co i len jeden uchyt na svetlo poskodeny tak vsetko nove...pochybovaci neuveria, kym nezaziju :D pri kii je problem aj to, ze ak su o nove modely, na diely sa caka extremne dlho
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Pre predstavu.. Komu by sa to nechcelo pocitat tak 5,3k, za suchnutie naraznik+blatnik+svetlo na parkovisku (ziadna buracka v 90km/h). Kedze bol oderok (bodka) na dverach od otlaceneho plechu, tak aj tie. Diely dosli druhe rano kedze to nebola kia. :D A keby sa niekomu na screene zdali drahe diely, tak to je bez dane.
Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: Pi 03. Mar, 2023, 10:17Beardie by povedal ze hento su neoverene cisla a nie je iste ci faktura za opravu je naozaj od tohoto auta.
Ale to uz prispevok presahuje 160 znakov takze tato nadmerna dlha cast sa zamieta.
urcite budem viac verit fakture ako neodzdrojovanemu pamfletu z viacnasobne z klamstiev a zavadzani usvedceneho populistickeho platku urceneho pre jednoduchsich
ja dobre viem kolko stoja opravy, ktore sa nezdaju, ty si s tym mal v minulosti problemy
moje 5. dvere stali trojku a to bola vlastne len vymena kus za kus a lakovanie, spredu naburana otcova ASX bola za osmicku a menil sa v podstate len predny naraznik, jedno svetlo, kapota a chladic, pricom nove auto stalo 16

P.S.: twitterovy post bol limitovany na 140 znakov, v roku 2017 to zvysili na 280 znakov
bolo to kvoli tomu, ze chceli mat podobnu dlzku postu ako pri smske, pricom 20 znakov bolo vyhradenych pre uzivatelske meno, spolu teda max 160 znakov pred zvysenim (niektore, predovsetkym azijske, krajiny mali trochu ine obmedzenia, kedze nepisu latinkou), momentalne sa experimentuje s 4000 znakmi pre predplatitelov
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ja dobre viem kolko stoja opravy, ktore sa nezdaju, ty si s tym mal v minulosti problemy

no veru hej, uz sa dostavam do reality. Pochadzam z lacneho kraja, mozno aj preto mi zatial nejako nevonaju 55.000 eurove 4.3metrove elektroautíčka ktore sa neprilis hodia na nejake zurive cestovanie pripadne pre rodinu.

Ale zase vlastne ked mame 286km dole na juh Dalmacie ci Istrie ci coho to bolo... to sa moc nenacestujem. To by slo !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

mp3turbo napísal: St 01. Mar, 2023, 13:44Preco by som si mal kupit za 13990,- spalovaciu masinku
nebolo to povodne 12k (bez dph)?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zase si to zlahka poplietol : v hentej vete co si odcitoval nekompletnu to bolo o [cenovom] porovnani spalovaku versus elektra.

Ze za aku cenu mozol clovek dostat normalny spalovak versus elektro ; navyse to bolo v kontexte kupy noveho vozu - cely paragraf hovoril o novych vozoch - a bol to taky poloťažký od srdca výšplech. Bolo to vo vseobecnej rovine, neslo konkretne o to aky vehykel kupim ja pretoze sa zda, ze ja zjavne nebudem mat zaujem o 39999.- eurove elektro ktore bolo zmienene hned tri slova dalej v tej istej vete ktoru si neodcitoval kompletnu.

Proste namiesto novych aut za 14000 evra cize hjundaj i30, sopel astra, fijat tipo, kija cííd a podobne sa terazki budu kupovat bzučkoelektrá podobnej triedy za 40. Pridam, ze bohuzial zatial som si za 25-30k eur prilis vela podobnych bzuciakov nevsimol.

Mimochodom, 12.000 bez dépéháhá je 14.400 vratane. To ty ako podnikatel co kupil 540i dobre vies. Tie cisla nemam overene.

Inak mam dojem ze to plati aj pre jazdene vozidielka. Za 13990,- sa daju kupit Superba kombi, Mondejo kombi, nejake 2017, 2018 ktore este hodne dlho posluzia ; za par tisic menej Koktáviu kombi z tych istych rocnikov. Akekolvek elektro sa sotva zmesti do tej ceny a v ziadnom pripade to nebude adekvatne zmienenej Superbe kombi.


edit : inak som nejaksi dnes zachytil ze 2035 uz nie je hard limit pre koniec predaja novych spalovakov. Nechce sa mi to ale overovat a vsetci vieme, ze toto sa este velakrat zmeni. Tusim predsedajúci švédi zatrubili na ustup...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 03. Mar, 2023, 16:16, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

ja som si kupil moje auto za cash, pracujem na HPP a k tomu nejake brigady na ICO, si ako obvykle mimo :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes mi menili brzdy v skode. 3,5h, platil som 231e, aj olej a prehliadka bola v tom, brzdova ich a aj olej filter ich.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa tron44 »

ktorý že sa tu rozkrikoval že to bez dotacii nepojde, skončia predaje evčok od januara atd? :D

Nórsko
https://cleantechnica.com/2023/03/03/no ... estseller/

Nemecko
https://twitter.com/alex_avoigt/status/ ... 55/photo/1

Čína
https://insideevs.com/news/655448/china ... ruary2023/

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"