Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Stále dúfam, že je to jeden veľmi sprostý sen a o chvíľu sa zobudím. Ideálne tak o 10 rokov mladší, čerstvo zo strednej školy, nech si znova užijem to relatívne bezstarostné obdobie :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

preco smetie blokuje dikusie o filkovom kajaku?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak lebo tam je predpoklad, ze bude flame, stacia mi na FB komenty o tom ako je na belize s plnym kontom...

https://dennikn.sk/421473/bol-tam-ked-m ... i/?ref=mpm

Skoda ho chalana... ale tak, az moze byt clovek na neho nahnevany, ze ani len vestu nemal... ale tak to je vsade aj na bicykli plno ludi prilbu nenosi az kym sa im daco nestane
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

dalsia perla europoslanca na Sulikovu otazku:http://www.mojevideo.sk/video/26ff2/ric ... tella.html

to chcu naozaj, aby sa tu zacalo bojovat? dokedy si myslia, ze ludia v EU budu toto tolerovat? znasilnenia, kradeze, utoky :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

Ve své knize „Praktický idealismus“ Kalergi prohlašuje, že obyvatelé budoucích „Spojených států evropských“ již nebudou původními národy Starého kontinentu, ale bude to druh zvířeckých podlidí vzniklých míšením ras. Tvrdil, že je nezbytné „křížit“ evropské národy s asiaty a černochy, aby vzniklo mnohaetnické stádo bez specifických vlastností, snadno ovladatelné elitami u moci. „Člověk budoucnosti bude smíšené krve. Mnohost národů bude nahrazena budoucí euroasijsko-negroidní rasou, velmi podobnou starým Egypťanům.“

viac na:
http://nejvic-info.cz/kalergiho-plan-le ... iseni-ras/
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Neviem ci to bude tak jednoduche, ze ked je clovek hnedy, zlty alebo zeleny, tak uz nemoze byt francuz, chorvat alebo nor... Poznam cernosku, ktora sa narodila v Holandsku a neciti sa byt o nic menej Holandanka ako "typicke" 2 metre vysoke blondate holandaky.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

tam ide skor o to, ze ta cernoska holandanka ma v sebe africku geneticku vybavu, ale to tu nebudem rozvadzat lebo hned budem rasista xenofob a pod
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

to si uz aj bez toho podla mna
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

jergus napísal:tam ide skor o to, ze ta cernoska holandanka ma v sebe africku geneticku vybavu, ale to tu nebudem rozvadzat lebo hned budem rasista xenofob a pod
Ale stale neviem, co to ma spolocne s rozvratom narodov. Ide o to prijat miestnu kulturu, zvyky. Ta baba sa tam narodila, chodila tam do skoly, pracuje, odvadza dane. Pozna narodnu hymnu, pri futbale fandi svojim krajanom a hovori tou ich chrochtactinou. Pochybujem, ze by jej na Holandsku ako takom nezalezalo a ze by si povedala jbmnt ja som europanka... Hlavne chcem vidiet, ako chcu rasovo pomiesat madarov a slovakov, lebo na pohlad nerozoznam madarku od slovenky. Cely ten clanok mi pride ako nejaka uchylna teoria, ktora nema s realitou nic spolocne. Vzdy je to o kulture a vychove. Vid aziatov v US, ti su uz hrdi americania... tak isto armenci, poliaci, slovaci. Niektori sa k svojmu povodu prihlasia, ale nerozvracaju americku "kulturu".
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Papek napísal:...Hlavne chcem vidiet, ako chcu rasovo pomiesat madarov a slovakov, lebo na pohlad nerozoznam madarku od slovenky. ...
Sak v nich ani nie je ziaden rozdiel geneticky. Ak sa nemylim, nejake geneticke vyskumy boli uskutocnovane v zasade napriec europou a v madaroch je len ca. 1-4% (nepamatam si presne cislo) genov z povodneho madarskeho etnika, ktore sem prislo v minulosti. Inak sme vsetci napriec pomiesany celkom kvalitne so vsetkymi okolitymi statmi, vramci byvalej monarchie, ... Z mojho pohladu je jergusovo tvrdenie len klasicky populisticky nacionalizmus.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

maniak: SAV v spolupraci s madarskou akademiou vied robili par rokov dozadu geneticky fond slovakov, cechov, poliakov, madarov a zapadnych ukrajincov. z genetickeho hladiska sme jeden velky oblastny mix a mas pravdu madari maju do 5% povodnych hunskych genov. zaujimave este je aj to, ze geneticky su slovaci blizsi madarom ako cechom. tusim ze minuly rok to savka aj publikovala.
ovsem problem imigrantov hlavne z afriky je ten, ze podla nemeckych studii maju priemerne IQ medzi 60-80, co je v europe klasifikovane ako demencia, retardacia. americania sami priznavaju, ze v testoch 10 rocne africko-americke deti maju IQ okolo 60. a co to ma spolocne s rozvratom narodov? no len jednu vec, ked sa do europy kde je priemerne iq 120-130 nahrnie niekolko milionov retardov z afriky, za par rokov sa pomiesaju a celkove IQ "oblasti" sa znizi, a cim je populacia sprostejsia, tym je lahsie manipulovatelna.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

v europe je priemerne iq 120-130?
a ty zijes v rovnakom svete ako my?
https://iq-research.org/en/page/average-iq-by-country
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

jergus: priemerne IQ v europe by malo byt 100 (to je aj definicia IQ, vid https://en.wikipedia.org/wiki/Intelligence_quotient, tretia veta). Ak sa nebudem bavit o aktualnych pristahovalcoch, tak asimilovany ludia akejkolvek rasy (teda prijali miestnu kulturu, zvyky, to vsak neznamena ze si neponechaju vlastnu kulturu a zvyky, ak tieto nikomu neprekazaju), sa za normalnych okolnosti nebudu lisit od ostatnej populacie, vid USA (uprimne pochybujem, ze su to ojedinele pripady, ale tak napr. sefom MS je povodom Ind, sefom Intelu bol isty cas povodom Madar, ..., ludia, ktory zapadli medzi populaciu, slusne a poctivo sa vypracovali, ...). Vsetky tieto bariery su len v ludskych hlavach a tieto bariery treba burat (to avsak neznamena, ze budeme tolerovat ludi a zvyky, ktore nam ublizuju, nas obmedzuju, ..., proste ziadna pozitivna ani negativna diskriminacia, vsetci sme si v principe rovni). Ja napr. nie som zastancom extremnej imigracie, ale nemam problem pracovat s ludmi rozlicnych ras, pre mna je to prirodzene. Kazdy ma svoje specifika, s kazdym sa pracuje inak (priklad, s Cinanmi/Taiwancami sa mi pracovalo doteraz najtazsie, lebo im clovek vsetko vysvetloval aj 20x, naopak s Japoncami je ciastocne radost robit, lebo si vsetko vopred do bodky nastuduju a niekedy az velmi usilovne), s kazdym sa vychadza inak, lebo je proste individualny. A preto nemam problem ani s tym, ze sa niekto chce niekam prestahovat. Je to jeho rozhodnutie, ak splni podmienky a prisposobi sa, nech sa paci.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

maniak: v principe mas pravdu, kto zapadne do spolocnosti kde prisiel a asimiluje sa, je to ok. lenze toto su pripady jednotlivcov, pripadne malych skupin ludi, nie milionovych najazdov. ked pride jeden slovak do rakuskeho linzu, zacne makat lebo chce zarobit, po case si najde frajeku rakusanku, zoberu sa, maju deti a za 100 rokov sa jeho geneticky fond rozplynie v spolocnosti. teraz tu nejdem vypisovat dristy o kulture, jazyku, zvykoch a pod. ale ked pride 10 000 africkych kozomrdov do "europskej oblasti", chcu vyuzivat socialny system, oddelia sa tak ako to aj robia, mnozia sa medzi sebou zavratnou rychlostou a nemaju zaujem prijat ani len zakony "novej oblasti". je to v podstate to iste ako nasi cigani. par osamotenych jednorozcov sa zaclenilo do spolocnosti a 400 tisic ich vyuziva socialny system, byvaju v osadach, kotia sa ako mysi a ich geneticky fond sa nemeni. a tak ako na slovensku vzrasta percento asocialnych ciganov v pomere k beznej populacie, tak sa bude presne diat aj v eu s imigrantami.
a ludia si nikdy neboli a nikdy nebudu rovni.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

jergus napísal:ovsem problem imigrantov hlavne z afriky je ten, ze podla nemeckych studii maju priemerne IQ medzi 60-80, co je v europe klasifikovane ako demencia, retardacia.
by som nasiel takych plno aj na slovensku ale boli by troska bledsi, cca tak bledy ako ja, nie je problem. trocha asi bude zalezat aj od toho aku maju vychovu a vzdelanie, taky neil degrasse tyson alebo obama urcite nemaju 80 iq.
socialny system sice vyuziva vela ciganov, lenze ovela viac bielych slovakov ho asi vyuziva tiez, ci? ;)
zas rasizmus sa neda vygumovat z mysle ludi, v usa tiez mali do 1989 segregovane niektore skoly podla farby, chvilku to asi trva a dovtedy to bolo dost blbe pre vsetkych
v indii je tiez plno idiotov, pretoze tam je VELA ludi a preto ti idioti kusok viac vyniknu ako v inych krajinach, preto aj v amerike "su" vsetci sprosti, lebo ich je tam plno
lenze india ma napriklad vesmirny program, tak isto aj arabi https://www.youtube.com/watch?v=ZHen3W3g0K0
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502

Návrat na "Debata o všetkom"