Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

1.6tdi, nonstop noha na podlahe, studene starty, mesto, okresky, dialnice. Obehovanie vsetkeho co sa hybe, podtacanie.. a podla sofera. :D

Priemerka 5-8

350.000 - vymeny oleja 30.000, obcas neskor, olej v prevodovke povodny, pdf tiez. Spojka sa menila pri 250 tusim a egr skor. Ale egr stalo par stoviek.

Zvysok klasika - olej, brzdy, klima. To boli vsetky naklady. Je mozne ze sa to rozsype zajtra, ale nieco to vydrzalo.

Hento co kupil bola vcelku vrazda, ale tak uzil si to.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Taaak som domov pre manzelku s detmi doviezol Chrysler Pacifica 3.6 v6, 2018ku, 77T km, okrem par drobnosti v plnke, to je nesmierne zaujimavy rodinny korab ! v prvom rade ma prekvapila spotreba okresky/dialnica prvych 400km - 8,5l /100km. Ten vnutorny priestor ak niekto raz vyskusa, asi tazko sa vrati do normalneho auta. :) rozhodne to uz neni "amerika" ako si pametam.

jeep compass isiel spat predajcovi na vykup, 44tis km, 1x ma nechalo (vymena alternatora, baterky, 2x vstrekovac pri cca 33tis km), následne teraz pri 44tis zas kontrolka motora nejake drncanie od prevodovky pri Rku...takze tak nejak.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12330
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

no a teraz sa to tu spusti :D
quicky: krasne auticko
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co by sa malo spustit... snad len ze prerobit 3.6i na lpg a potom jazdit za ekvivalent 4.75 litrov benzinu znie velmi netraktivne.
Tfuj hnusne ameriky, 15 rokov sa toho neviem zbavit a ani dalsich 15 rokov sa neplanujem. My sme si uz s panom dochtorom pisali o tomto auticku...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12330
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

zastanci green pohonov :D ja nemam nic, proti tomu objemu, mne sa velmi lubi a v spojeni s LPG to vidim na vyborne komfortne rodinne vozenie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

A kolko to prejde na elektrinu?
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Par stoviek metrov určite ak mas dobru baterku
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hubula »

Ako je to s dostupnostou dielov na Pacificu u nas?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

daju sa, hlavne ich nebudes vela potrebovat. Je to benzinovy NEpriamovstrek [ziadny karbon po milione km] BEZ turba.
211kW should be enough for family driving. Pozri, clovek co mal Jaguare, Mercedesy tusim aj Rendž Rouvre a tak, je nadseny z Pacificy, co este chceme.

Som presvedceny ze brzdy su rovnake ako na Vojadzer / Town'n'Country, diely napravy myslim to iste, a keby aj nahodou nie, tak s tymto problem nie je. Mas zastupenie znacky v Bratislave, najoriginalnejsi original Chrysler aky sa len da... Mas silne zastupenie Chrysleru v Pardubiciach a v Rakusku - lebo prekvapivo europsky Vojadzer sa VYRABAL v Rakusku (Linz alebo Graz, furt si neviem zapamatat, vo fabrike Puch-Steyr-Magma). Nesledoval som Poliakov ale ti maju najviac americkych aut z celej Europy takze predpokladam ze Chrysler bude "obrovsky problem". Madarsko nepoznam vobec.

Snad si uz zelat len priaznivu cenu.

A samozrejme z internetu objednas aj certa diabla. Brzdy, tlmice, vyfuk (dnes mam 18 rocny original na aute, nikdy neparkovane v garazi, 280.000km nafta ; brcho ma 17 rocny 350.000km), taketo veci ta prakticky nikdy neprekvapia ze bum. Vzdy vies par tyzdnov dopredu ze ich bude treba menit. Tak si objednaj z Ebayu alebo odhocikade. Brzdy sme menili tusim 2x, su obrovske a maju obrovsku vydrz. Zo srandy som pozeral spojku, 280,-eur komplet a je velka ako na nakladak. Nie je tam dvojhmota, usetrilo sa.

Nie je to raketoplan, je to jeden z najuspesnejsich vanov co sa tyka predanych kusov na svete. Nezhanas suciastky na ISS alebo na Kéniggséég Ageru...

som hladal terazki dpf senzor na tu lančiu... nejakych 300 eur "original" co je uplne bezna cena, nech sa paci Bosch s absolutne rovnakym katalogovym cislom za 28,-eur vratane dépéháhá v Bosch predajni v Rovinke. Uz je na aute rok, samozreme funguje 100.01% bez problemu. Napravy su na suciastky, nemeni sa vsetko ako u jeb...uzasneho Audi. Capy 29,-eur original, vymenene po dovoze auta 14 rokov dozadu lebo klepkali - kde s tym povodny majitel jazdil netusim, vtedy malo auto 145.000km, dnes ma 280.000km a ticho ako v hrobe. Skoro vsetko Bratislava, dialnica extremne zriedka.

No nekup to. Pruser bude samozrejme s displejíčkami za 1800,-eur, snad sa nebudu tolko je...kaziť ako na Pasattoch.

Za celych 15 rokov vlastnictva ma ten Chrysler stal tolko penazi na servise, ze pokial dobehnem tu prezentovanu E60 za 17.000 eur tak umrem nielen ja, ale aj moje deti. Jasne, mame len polovicu z toho co ma najazdene mlady muz, my 280.000km, on ma pol miliona. Okej.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

T6 s 5kw webastom ktore sa aktivuje po nastartovani. 2.0TDI. Niekedy stacilo oskrabat okna, spravit kilometer a pol a rucicka uz bola na 90°C. Tomu odpovedalo aj kurenie v kabine. Potom auto malo velku nehodu, pilila sa lava strana/zadna strana, natahovalo, menil sa predok vratane chladicov.

Odvtedy sa zohrieva dllho. Akoze 10km urcite kym sa vobec odlepi rucicka, potom este ide dlllho k 90tke. Celkovo sa to da zhrnut tak ze nahriatie na 90 °C trva 10-15km a 10-15minut jazdy. Olej dosiahne 90°C skor ako voda.


V autorizaku sa s nimi dotahujem uz rok aby to dali dohromady. Webasto vraj funguje bezchybne, termostat tiez. Vraj to je uplne normalne ze sa takyto dizel nahrieva aj polhodinu, a nie je to ziaden problem.

Nejaky napad co s tym? Obcas jazdim aj T5tkou, tiez 2.0TDI bez webasta, a aj ta sa nahreje za polovicnu dobu.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Daco je rozbite, treba sa s nimi natahovat viac
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ked som sa s nim natahoval tak som ho dostal akurat k tomu ze "vymenime vam teda ten termostat, bude to stat 150€ a nepomoze to"
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

zavzdusnene alebo ?
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to by sa prehrievalo, nechladilo dobre atd. Taketo drobnosti su bohuzial bezne, dnesna technika je uz strasne komplikovana a autorizaku nepracuje ziadny konstrukter ktorych bolo vo fabrike neskutocne kvantum aby dali dohromady hentie nase tragače. Treba sa len obrnit trpezlivostou.

Nepoznam T6 bufikovu sustavu - nemala nahodou nejaky tercialny termostat (myslim ze chladiaci okruh ma standartne dva, takze bufikovy bude treti) aby sa nesnazil bufik zohrievat celu vodu v celom aute plus 2x 4 metre trubky dozadu do zadneho radiatora ?

Konzultacia s lokalnym zastupenim Webasta ? Otravovat importera ze autoterorizovany servis je neschopny riesit uplne jasnu zavadu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Pocificu som tiez pozeral, ale ja som zatazeny na japoncov.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"