Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Tak ked sa ti sypalo nove auto za desattisice, tak myslim, ze tato jazdenka skor prekvapi pozitivne ako negativne :)

Lexus s tym skoncil na stastie, subaru bohuzial nie, mazda tiez nie... Tam proste vies, ze sa to sype... niekto na tom sice urobi 200K ale to je idealny scenar... Ke to pride, tak urobit na kompletku japonsky diesel je raketa vacsinou nezodpovedajuca cene auta. V tomto pripade "zlate" 2.0TDI co chodi este k tomu vo vyssom tempe za 6l ...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> neviem jak je to mozne ale ten motor je tak tichy, ze ked stojis vonku pri aute ho nepocujes...

... ti dosla nafta, kaaaaaamo !





zaujimavosti zo sestdesiatych rokov : https://www.autoforum.cz/zajimavosti/dv ... ilionu-kc/



litrovy trojvalček v ostrom Fordíku. 170 koni. Z litra objemu, to bude sialene spolahlive - podla mna tych 300 motohodin mozno aj dozije :
https://www.autoforum.cz/predstaveni/fo ... -trivalec/
pevne dufam ze aspon jeden valec sa vypina ked pilot nebije podlahu... lebo tri, to je nejak vela.


Chlapci na toto strasne skaredo doplatime s tym europskym autopriemyslom. Cina nas tu zvalcuje kompletne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

170 koni na liter objemu nie je ziadne extra vysoke cislo na sportove auto

gr yaris: 160
m3: 167
giulia: 186
a45s: 208
c63: 238
ITX >>> ATX
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

je to katastrofa, isiel som v tom jeepe compass 1.3turbo hybrid ci co to je, to je katastrofa proste, ako pod 2l + 4valce by to ozaj mali zakazat.

ak clovek "normalne" jazdi na tych mikromotoroch tak to aj tak zerie cca ako vacsie normalne motory. ja som este nesiel na aute co by ako 3valec a pod, zralo polovicu z 2.0tdi alebo 4valce hybrid (napr corolla a pod).

ale najvtipnejsie je,ze EU tu robi doslova fasisticku buzeraciu s emisiami, a aky pocet aut/ludi tvori EU oproti zvysku sveta? tj realna ucinnost? zruinovat plebs, co nebude mat na servisy triturba, pri pravidelnej vymene oleja menit aj motor a kazde 4 roky nove auto lebo nesplni emis limit... :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Mam 1.5 trojvalcek plugin, ma to spolu 262 koni, ide to ako salene, o tom ze tam je trojvalec ani nevies, jedine ked vystupis a ides popocuvat motor
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

nikomu to neberiem, ale sedliacky rozum mi hovori, ze co sa skorej "rozsype" - nepretechnizovany vacsi/velky objem, ktory sa prevaluje spektre 25% otacok ALEBO maly motor preturbeny pretechnizovany, ktory zo seba zmyka vacsinu casu "maximum" ? a pri cenach oprav mat to ako jazdenku tak by ma srdce bolelo.

Inak k tym japoncom "nocna mora 2.2. skyactiv D" je fajn video na volanttv : https://youtu.be/05EU-XQhctM
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Sedlacky rozum hovoril ludom ze sa budu 3kove oktavky a vsetko moderne rozpadat a tiez nic, cize zbytocne emocie.
Pacilo sa mi to video kde rozoberali 1.0 tsi do srobiku po 100k, co sa malo udajne tiez rozsypat, a neboli na nom ziadne naznaky nejakeho vyssieho opotrebenia alebo zeby mal v blizkej dobe zlyhat. Proste mozes mat aj naooko najprimitivnejsi velky motor ktory bude kapat lebo nejaka hlupa chyba pri vyvoji.. nikdy nevies.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

m3, giulia, c63, to su typicke cost-ohlodane autiaciky ako ford puma ? Myslis ze nebude nejaky rozdiel v materialovej vede toho a hentoho auticka ?
okrem ineho, c63 tusim ma udavany ten vykon aj vratane elektrosystemu, pretoze SKUTOCNA c63 (SEST TRI) by mala potom vykon 6.3 x 238 = 1499 koni

ale neberte ma za slovicka, nemam tie cisla overene tak ako vzdy

tfuj zgrc dovolit si ohavnost a oznacit priyebane dvojlitrove hovno ikonickymi cislami 63. Zvratene. Uz len ten napad dat do AMG cokolvek stvorvalcove je ideologicky absolutne mimo. A pritom si nemyslim ze by 500 koni generovanych zo skutocneho osemhrnčeka 6.3 malo totalne ine emisie nez 500 koni vybranych z nejakej zgrcovej trojvalčekovej sedemturbovej štvorkompresorovej konštrukcie ktora sa proste ZAKONITE musi rozpadnut Xkrat a nemoze vydrzat to, co povodne megamotory davali s prstom v... vyfuku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/s ... -vyrobena/

nove praktiky automobiliek ? tak ako vcera bolo vo farebnej bedni ze hotelieri sa obracaju na cestovne kancelarie ktorym za male ceny predali dovolenky a teraz od nich drankaju zarezervovane limity naspat, pretoze ich jednoducho mozu predat inym zaujemcom za drahsie ?

pekny svet... pekny. Nechapem ako si automobilka moze dovolit taketo jednanie - raz som za auto zaplatil za vtedajsich podmienok, tak by som ho podla mna tak nejak aj mal dostat, nieze volakto bude drzat moje prachy dva roky a potom mi povie ze prepacte, nic pre vas nemame s tym ze zjavne mali.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

SKiLEX napísal: Pi 10. Feb, 2023, 23:27 Dakujem. Presne to bola pointa mojho prispevku. Som rad ze si niekto uvedomil ze o ciaru tu absolutne neslo.


Inak dost by som sa cudoval ak by rychlost ktoru vypocita sudny znalec bola nizsia ako 120kmh. Fabii to poskladalo strechu ako harmoniku, ohlo prahy(co je asi najpevnejsia cast auta)... To sa nestava ani pri celnej zrazke s kamionom bez brzdenia... A to od tej fabie este letel dobrych 110-120m smykom. Ako rychlo musis ist na to aby si so zablokovanymi kolesami preletel 120m?
Tragickú dopravnú nehodu spôsobilo jeho BMW. Po košickej Gorkého ulici sa 10. februára rútilo zhruba 135-kilometrovou rýchlosťou.

https://dennikn.sk/3276790/zrekonstruov ... t/?ref=inm
https://pastebin.com/pevAPZes


Vyzera ze som spravne predpokladal rychlost jemne cez 120. Ale podla clanku vyzera celkom realne ze vozidlo v case nehody neovladal.
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Pi 10. Mar, 2023, 14:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: Pi 10. Mar, 2023, 14:33 m3, giulia, c63, to su typicke cost-ohlodane autiaciky ako ford puma ? Myslis ze nebude nejaky rozdiel v materialovej vede toho a hentoho auticka ?
okrem ineho, c63 tusim ma udavany ten vykon aj vratane elektrosystemu, pretoze SKUTOCNA c63 (SEST TRI) by mala potom vykon 6.3 x 238 = 1499 koni
Puma ST za 40k+ je vsetko len nie cost-ohlodane auticko. A nie, je to vykon cisto zo spalovacieho motora, s hybridom ma este o cca 200 koni viac. Posledny argument je teda dokonaly, ale uz sme si zvykli ze ty porovnavas hrusky s jablkami. Davat do porovnania vykon/objem u velkej amosfery vs otrubeneho motora je dobre odveci. Na ten tvoj grc o AMG za tym ani nema zmysel reagovat.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Tam je reakcia naozaj nemozna. Alebo tvrdis ze C63 nie je stvorvalec alebo prestížny vysokoobjemovy dvojliter ? Je tam nieco nespravne ?
zase som si neoveroval... len si dovolim zopakovat : tfuj zgrc dovolit si ohavnost a oznacit priyebane dvojlitrove hovno ikonickymi cislami 63. Zvratene.


ano ano, staci troska rychlosti - v sestdesiatke asi hentaky masaker nevyrobis, ze nie - k tomu jedna drobna La Curva a hned su problemy
https://www.youtube.com/watch?v=cEUBhN7cu6Q

jeden kkt, dva kkt
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

werwest napísal: Pi 10. Mar, 2023, 14:13 Sedlacky rozum hovoril ludom ze sa budu 3kove oktavky a vsetko moderne rozpadat a tiez nic, cize zbytocne emocie.
Pacilo sa mi to video kde rozoberali 1.0 tsi do srobiku po 100k, co sa malo udajne tiez rozsypat, a neboli na nom ziadne naznaky nejakeho vyssieho opotrebenia alebo zeby mal v blizkej dobe zlyhat. Proste mozes mat aj naooko najprimitivnejsi velky motor ktory bude kapat lebo nejaka hlupa chyba pri vyvoji.. nikdy nevies.
kokty kedysi bol aj multilink a ine veci... dnes mas torzku :rofl:
"pokrok" ...
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

V tych sockarskych ucite, inac zacina od 111kw.
.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"