Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

na cely dom asi len odvapnovac
a do kuchyne zvlast bateriu na pitie, filtre mas naj http://aquaphor.sk/8-filtre-pod-drezy

btw nepochopil si, nechaj tak
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Ozaj, co sa baterii tyka, tak ja sponzorujem Sagana (Hansgrohe) a zatial spokojnost (kuchyna, umyvadlo, aj vana+sprcha). Nasi maju taky mix, nieco Grohe, nieco Gustavsberg (lebo cerveny hlinik). Grohe vyzeraju tiez dobre, by som povedal, ze maju o nieco lahsi a presnejsi chod. Ten eloxovany hlinik by som si nedaval, na hranach som si vsimol, ze to straca farbu, ked sa o sprchovu bateriu sucha sprchovou hadicou. A celkovo by som uz asi pri vybere baterie nebral nic, co ma nejaku horizontalnu rovnu plochu ukoncenu hranou (napr. Hansgrohe Focus) - drzi sa na tej rovnej ploche voda, neodtecie -> vodny kamen -> robota
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4582
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa killswitch »

este k drezu: mam doma Franke a po roku sa ulomil ten kryci pliesok na odtok z odkladacej plochy. po dvoch rokoch sa ulomila ta otocna vec, co nou uzamykas odtok. https://www.franke.com/in/en/ks/product ... etail.html

pozrel by som sa uz nabuduce po inej znacke.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

bateriu po x vymenach kartuse do https://kuchynske-baterie.heureka.sk/fr ... 031-chrom/
kupena lacna 2 roky dozadu a stale ako nova https://kuchynske-baterie.heureka.sk/no ... e-36713_0/
(vyzera lepsie nez na foto a nie je tam odskok v klbe)
Naposledy upravil/-a Andre v Po 03. Dec, 2018, 17:25, upravené celkom 9 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

quicky, este k drezom. Co tak keramicke (lahko sa to cisti, kvapky vody na tom nevidiet)? Mame doma v podstate toto (https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S39253713/) a sme spokojny.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Len pri keramickych drezoch pozor na farbu. Na tmavych je hned vidno vodny kamen. Pieskova, siva, biela su ok. Bateriu mam stvrty rok v kuchyni Blanco Mida Chrome a stale chodi ako nova a hlavne je ticha. V kupelni mam rovnako staru Kludi a ta uz nema taky pekny plynuly chod ako ked bola nova.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

kartusu vymen, je to normalne, no na tej franke trebalo skoro kazdy rok +boli drahe
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

A čo potrebuješ upravovať na tej vode? Daj na rozbor vodu a potom pories akú úpravu potrebujes. To ti moze aj tvoj vodár zaobstarat.

Ja mám doma podomietkové sety a batérie Grohe super zatiaľ žiadna porucha, chválim. Mám ich päť rokov a sú ako nové troška poutieras a OK.

Inak Sušičku a práčku odporúčam AEG neskutočné tiché stroje. Za mňa zatiaľ najlepší spotrebič keď som to kúpil som bol snáď radšej ako žena :D aj vyzerajú pekne.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

po skusenostiach so servisom AEG pracky nie, aspon nie v ZA
o plesni ani nehovorim
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

quicky: riesenie v bytovke mame od BWT, obytny dom s 12 bytmi, instalovane je to centralne na privode do domu. Asi ti to ale az tak moc nepomoze, celkovo som vsak spokojny s chutou vody a voda je aj pomerne makka, lebo sa nikde nejak extra neusadza kamen.
FVE 12.45 kWp V/Z
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Andrej v pivnici mám starú Zanussi ktorá nemá pleseň ani na jednej gumicke, to ze to plesní za to si ľudia môžu sami tým že práčku zatvárajú hneď po praní a nie práčka samotná, či naschvál tam tu pleseň výrobcovia davaju alebo co?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Tusim ze Andre napise, ze plesen nie je iba na tesneni a v Miele manuale pisu, ze sa dvierka zatvaraju. A Miele predsa nema plesne. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11514
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

Sme dost OT. Na fore sa to uz rozoberalo. Je to konstrukcna chyba, pracka nema co plesniviet a praveze by sa mala zatvarat. Problem s tym malo vela vyrobcov(Bosch, LG,..), sudnych procesov okolo toho je kvantum. Ktore znacky plesnivenie uspesne odstranili som nezistoval.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Co sa tyka upravy,ide mi o nejaku vseobecnu filtraciu,istota je istota,avsak skorej ma zaujima tvrdost cosy,kedze vseobecne je to v nitre problem...cize nieco na zmakcenie/filtraciu na vstupe do domu/ v technickej...

Andre vies ofotit realne tu bateriu co si postol? Presne po takej pozerame od franke (zatial prvotny vyber), idealne ta kartusa keramicka,to by sa uz kazit nemalo,ci?

Akoze takto nejde nam o znacku,nejak si z toho nerobime ego,skorej najst ten kompromis...

Teraz mame doma kludi/grobe a mam.pocit,ze po 4 rokoch idu stale skoro ako nove,akurat nejake vole jemne - nic co treba riesit...a ozaj to boli z tych lacnejsich...

Mam proste veci do ktorych som ochotny nainvestovat a veci ktore su mi ukradnut,len nech funguju :D

Dakujem maniak, nejaka znacka typ podla coho sa navigovat?

Inak niekto kontakt na kupelnove studio cim blizsie k nr, co robi navrhy/vizualizacie za rozumne peniaze?idealne ked aj obklady dlazby predavaju.

Návrat na "Debata o všetkom"