ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa frenky55 »

reklamoval som rychlost pripojenia vecer a cez vidend to islo ledva 8Mbit, 7 krat som nahlasoval problem a po kazdej reklamacii mi povedali ze rychlost je v poriadku co aj bola vydrzala 1den a potom zase spadla na 11-8 Mbit.

routre som skusal 1. klasicky glitel 318 nastaveny DHCP 1PC LAN, 2. D-Link DSL-2641R nastaveny DHCP 1PC LAN

stanardne pouzivam Glitel 318 v bridge mode a router Mikrotik RouterBOARD 433AH.

Vzdy rovnaky vysledok torrenty nestahuje rychlejsie ako 1,3 MB/s HTTP ide v pohode cez 2MB/s.

Co môzem spravit aby som stahoval torenty 2MB/s?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

iny router ti hovorim
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

vymeň ten t-comácky blbý modem glitel... či som mal starý, či nový fimware vždy ten internet blbol na tom... orange neponúka až tak drahý ten ich router a je dobrý... má 150 mbitovú wifinu... nebudeš mať zbytočné straty aj pingoch... a pôjde ti to ok.. alebo si to zober do prenájmu.. a uvidíš že ti to bude šlapať ak má :-) keď chceš používať ten od telekomu dlink tak si tam daj ten najstarší fimware (1,05).. ale ja ti odporúčam skôr kúpiť iný router..
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa frenky55 »

Žiadna zmena - skušal som Glitel 318 nový aj starý dizajn, D-Link DSL-2641R a teraz použivam TP-LINK TD-W8951NB a stale žiadna zmena vecer a cez vikendy to ide na kkt teraz mam download 3,5Mbit takže do 20 mi ešte falatok chýba.

Posledné vyjadrenie na infolinke dnes bolo, že nízku rýchlosť mám kôli agregácii?? WTF. Nevie niekto aká je zmluvná agregácia pre internet na doma?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

taka ako v telekome.. 1:55
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

to je iná blbosť.. ako môžu agregovať 20 mbit... ja si myslím že to robia direkt t-comáci... skús znížiť rýchlosť na 10 mbit ako ti to pôjde.. alebo 15.. ja neviem.. alebo skús u niekoho iného kto má 20 mbit... alebo povedz im že si skúšal pri iných a ti to šlo 20 mbit.. ja si myslím že za všetkým budú oni... a potom zistia že aháá.. "problém na kábli" alebo podobnú blbosť a nie agregácie... ja nikde nevidím v zmluve agregácie...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Inac malo by sa nieco riesit, kto ma profil znizeny.. Tak ak ma niekto zaujem.. Poslite mi kvalitu linky, vratane CRC a lokalitu. Posuniem dalej.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

neviem ako u orangeu ale u telekomu sa deje nieco dost zle, dufam ze len prechodne...
poslednu dobu pozorujem vecer o dost znizeny SNR margin a klesa az k nule, internet sice nevypadne ale pod 1.0 to ide mozno 30kB/s...
teraz je obed, a za posledneho 3/4 roka som vzdy dostal plny profil po restarte routra 5760kbps... teraz sa ledva vysplha na 5200kbps
kamarat mi tiez hovoril ze ma casto vypadky... ja by som mal asi tiez keby mi to ten router nedrzal aj pri nizkom SNR
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa frenky55 »

matuskorv napísal:to je iná blbosť.. ako môžu agregovať 20 mbit... ja si myslím že to robia direkt t-comáci... skús znížiť rýchlosť na 10 mbit ako ti to pôjde.. alebo 15.. ja neviem.. alebo skús u niekoho iného kto má 20 mbit... alebo povedz im že si skúšal pri iných a ti to šlo 20 mbit.. ja si myslím že za všetkým budú oni... a potom zistia že aháá.. "problém na kábli" alebo podobnú blbosť a nie agregácie... ja nikde nevidím v zmluve agregácie...
z tcomu poznam technikov osobne uz boli u mna na vyjazde celkovo 4x kôli rýchlosti, 2x robily nejaky upgrade ustredne a 2x mi povedali, že linka je v najlepsom poriadku. Dnesny den mi to islo prvy krat bez problemov az sa bojim co bude zajtra:) teraz stahujem tak 18,5mbit.

Inak vratil som sa k glitelu funguje na chlp presne ako tp-link, vsetky dsl routre pouzivam v bridge mode,

este si neodpustim a musim popluvat slovanet wimax a dsl u nas v regione VT,
na wimaxe je pocas spicky brutalna agregacia download 0,2mbit vyjadrenie spolocnosti je, ze maju pretazeny pristupovy bod a nevedia kedy postavia novy

a na DSL zase ide download na 2-3,5mbit a kôli zmluvnej agregacii je to vporiadku.

Zatial je Orange ked funguje najvyhodnejsi.
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

Spiny jedne telekomacke vcera som podpisal zmluvu v orange objednal router aj vsetko a dnes tu bol technik z telekomu a mi vravel, ze je mu luto ale, ze vsetko maju plne, ze ma nemozu pripojit :D pricom mam natiahnuty kabel az k domu....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

kabel mozes mat, dolezita je opacna strana :facepalm:
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

Ja viem ale ja proste neverim, ze taka mala dedinka co ma vlastnu ustrednu ma vsetko plne...
Tolko ludi zas tu nebude mat pevne linky a internety keby boly z orangeu normalny poslu tu svojich technikov nech to preveria ale oni len rovno rusia zmluvu
Stavim sa, ze kebyze som vcera siel do telekomu objednal dsl tak dnes by mi prisiel aj kurier aj usmievavy technik ktory by mi to hned pripojil....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

nebudem ti klamat, to je mozne

EDIT :
Mozno by som skusil opat poziadat o zmluvu...
Naposledy upravil/-a CageJ v Pi 05. Apr, 2013, 14:45, upravené celkom 1 krát.
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

Som proste sklamany no...
cakal som viac ale ked si orange nevie s tymto poriadky tak by proste ta linka bola asi aj tak rusiva lebo by telekom robil problemy.
Volal som ci to nemozu este aspon dako preverit oni proste automaticky, ze ked to telekom dal take stanovisko tak to tak je, ze telekom by neriskoval sankcie :D
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

Volal som do telekomu, ze by som mal zaujem o DSL ale ze u konkurencii to nebolo mozne, ze ich technik to sam povedal a ta pani hned nato ze mozme to preverit a poslat technikov aj ked som povedal ze to mozne nieje :D
A chcem sa spytat ked som si to objednal u telekomu ale nepodpisal som este zmluvu, nezaviazal som sa este k nicomu aj keby to bolo mozne nie?
A v pripade ze mi povedia ze to mozne je ako mam postupovat?

Návrat na "Siete"