Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Valid point. ale konkrétnych ľudí poznám :) takže viem že sú tam od výroby, sú to šetrilkovia. ako píšm, zbytočný rant, opakujem že guma by mala imho mať dátum spotreby, popri iných sračkách na STK a EK by toto bolo jedno z rozumnejších obmedzení. Nedbám na vozíku, ten sa len ťahá...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Taha taha kym nepraskne (overene).

Ale hej, ludia setria rozne na celkom nepochopitelnych miestach. Na druhej strane to vidis aj nakupom auta z druhej ruky.

Ludia nevedia ze dojdes s novym autom do servisu vymenit preventivne oleje a filtre v polke intrvalu, dozivotny olej v prevodovke a nechas tam liter. Alebo nechcu vediet. Menit pneu ked maju vzor sa im tiez nechce. Mne sa proste 4mm pneu nepacia a odmietam s tym lietat po vode a po dialniciach. Za tych zopar stoviek to nestoji a radsej ich raz za 2-4 roky vymenim.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5519
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak su tam aj od vyroby, nevidim v tom problem ani pri mojich nadpriemernych narokoch na pneu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vraj sa posuva ten poplatkovy zakon z 1.4. na 1.7. a menit by sa mali aj tie sumy co sa tam platia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Obrázok
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5519
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kto mi povie hocijaky, aj irelevantny dovod na zaradenie sa do lava ked:
1. Na jeho pohyboch bolo vidno ze vie o aute s kamerou, aj to ze si uvedomuje ze mu zablokuje cestu
2. o 200m dalej lavy pruh konci.


Kazdy den by som mohol vytiahnut pamatovku a najst 2-3taketo zabery. Furt dookola rovnaka situacia kazdych 20-30km.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

Predsa kratšia dráha, menšie opotrebenie gúm, celého auta, ušetrené desatinky sekundy
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5519
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jaj, akoze zavodna stopa. Jasne.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

neni tam 80km/h ? :D mozno ta chcel zachytit a predpokladal ze ti nefunguju brzdy a chcel ta zachrániť ;)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5519
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak razantne zabrzdit pred nim ako dokaz ze brzdy funguju je najmenej.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

oponent pri mensej rychlosti vyprodukoval menej CO2 splodin. O zachranu planety ide v prvom rade !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

co stoji taky ozonovac do auta , aby wom nemusel po garazistoch za 10€ behat. viete neaky odporucit?dik
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

hint just for you Pista ... generator ozonu 😜
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2146
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Jazda v lavom pruhu je oblubena kratochvila slovenskych akoze-vodicov. Debil tam nemusi byt, nejde rychlejsie ako pravy pruh, za nim kolona aut, ale aj tak tam zavadzia. Magicky su tam pritahovani. Viackrat som si vsimol nasledovne spravanie - dement ide pred dedinou v pravom pruhu, za tabulou po zaciatku dediny sa preradi do laveho pruhu a tak ide celu dedinu, potom prejde koniec dediny a preradi sa naspat do praveho.

Zacal som robit to, ze im svietim dialkacmi. Zavadzias v lavom pruhu? Pred tebou prazdna cesta? Nechystas sa nikam odbocit, lebo si uz presiel 3 odbocky dolava? Ides len o 3 km/h rychlejsie ako pravy pruh? Presiel si uz 4 velke medzery v pravom pruhu, kam si sa bez problemov mohol strcit? Sup, vysunut auto ku krajnici, aby reflektor svietil do spataku a blik. Pockam. Nic? Blik, blik. Stale nic? Blik, blik, blik, bliiiiik, blik, blik, blik, blik, blik, bliiiiik... idealne do rytmu co prave hra. Toto nerobim, ak idu oproti auta alebo sa to pre ine dovody nehodi.

Treba povedat, ze velka vacsina debilov sa odprace do praveho pruhu, ale mala cast nie. Ti to bud uplne ignoruju, alebo tam zacnu v kabine rozhadzovat rukami. Tak potom sa ich snazim predbehnut, supnem sa pred nich a zacnem zavadzat im. Posledny fajnovy ulovok bola bravcova hlava v Mercedes SUV. Uplne ignoroval, ze zavadzia v lavom pruhu, blikanie, vsetko. Okej, prisla moznost ho obehnut, dal som sa bezpecne pred neho a siel len jemne pomalsie nez on. Ako debil, ale plne v sulade so zakonom - pomale rozbiehanie na semafore, rovnaka rychlost ako auta v pravom pruhu a tak. Zrazu problem, nalepeny na narazniku, ved ho predsa spomalujem. Zacal manevrovat dolava, doprava, ako by ma mohol obehnut, ale vesmir mi poslal pomaleho skodovkara v pravom pruhu. Tak som siel zarovno s nim a on sa tam len prelieval zlava doprava a opacne. Potom zacal blikat, ved aj ja som to robil. Tak som si este jemne pribrzdil do zakruty, nech idem bezpecne. Aj on, konam dobro a zachranujem ho predsa, ci sa muto paci alebo nie. Po par kilometroch som uz na to stupil a odfrcal prec.

Bavi ma to. Za celu moju sofersku karieru ma ani jediny raz neohrozilo rychlo iduce auto (rychlejsie nez MPR). Asi preto, ze soferujem normalne. Pozriem sa, ci je volny pruh, ked nie, pozriem sa 2x, aby som videl, ako rychlo sa priblizuje auto, ak je to mozne, som v pravom pruhu, nesuchcem sa a tak. Kdezto vselijaki prispati, spomaleni, strateni, nepredvidatelni sviatocni vodici, to je najvacsie zlo. Absolutne najvacsie riziko havarie s takym volom. Ale jasne pokutovat za prekrocenie MPR 20 metrov za zaciatkom dediny je lahsie.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Papek napísal: Pi 17. Mar, 2023, 00:19 hint just for you Pista ... generator ozonu 😜
joj hej nazov no. pozeral som ozonshop a idu tak 60-80€ neake. mate nieco overene resp co by ste radili. poziciam aj kamosom a zbytocne sa srat do servisu za dakym 2* rocne. uz mohol byt splateny :( len s karoqom
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"