Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vylucuje sa obutie lepsich pneumatik s defenzivnou jazdou? Kedy zastavi vitaz 82?

ale jasne ze nevylucuje - takisto sa nevylucuje ze ten oprotiiduci bez vitaza testu nezvladne nejaky uhybny manever v jeho protismere a ze kvoli tomu nedate pusinku predok na predok, 118 + 133km/h lebo uplne vsetci zjavne ideme predpisovo na tej okreske.

Keby mal vitaza, dokazal by sa zaradit, dokazal by zabrzdit / handlovať na tej začínajúcej vodičke na ceste a akurat by sme si ponadavali. Nedostal by aquaplaning. Co chce Turbiatko povedat : isteze, radsej mat rozbity zadok nez predok, lenze nie vsetky buracky [ktore nezavinis] su dozadku.

Skusim ponizene zopakovat : nemaju vsetci vitazov testov a nemaju to vsetci v hlavicke v poriadku. A pridam ze velmi velmi velmi strasne velmi castokrat som stretol najvacsich majstrov sportu ktori mali obutych vitazov testu. Bez ohladu na znacku vozidielka. Chlapcek s nosom hore zahlasi ze on ma najlepsi olej na svete s magnetickymi molekulami a natahuje kozene rukavicky predtym ako sadne do autíčka, no amen tma. Uz je mrtvy, spolu s nim traja nevinni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Ne 19. Mar, 2023, 22:27 Brzdenie na vode zo 100kmh:
Continental 51,1m
Matador 65,6m

:D

V bode ked Continental zo 100kmh stoji na mieste, matador sa podla mojho prepoctu este pohybuju rychlostou 47kmh :D To je masaker.
To ale nie su udaje z rovnakeho testu, ze? Staci iny asfalt a teploty...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Bohuzial su
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Nerozumiem co sa basnik vyssie snazi povedat. Zbytocne dobre gumy ked ta ajtak sepali niekto iny? Odveci.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Turbo:
1. Len tak naokraj. Rychlosti sa pri celnom naraze nescitavaju. Mas sice "2 rychlosti" ale aj 2 telesa. Kazde si pohlti svoju cast energie.

2. Ved lepsie pneumatiky nesluzia len na hasenie tvojich pruserov. Ak ti aj niekto nepredvidatelne neda prednost, radsej mu do vodicovych dveri naburam v 20kmh ako v 50kmh. Tych blbych 30kmh moze byt rozdiel medzi "podme vypisat spravu o nehode" vs 2roky sudov a mesiace bez vodicaku.

Ak oproti tebe niekto obehuje, tiez je kusok rozdiel ked mu dokazes nechat o 15-20m viacej. Ved v takychto situaciach rozhoduju centimetre.

Znamu s kocikom zrazilo na prechode auto. Vodic nedobrzdil mozno o 2-3m. Ked zastavil, zadne koleso este stalo na zebre. 3 blbe metre ho delili od "uff, to bolo tesne". Takto doteraz beha po sudoch, na MHDcke. A to dopadol relativne dobre. Dieta letelo spravnym koncom takze malo zlomene nohy a nie krk.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Rychlosti sa pri celnom naraze nescitavaju.

myslis ze neviem ? Islo o ilustraciu jedneho sudruha a druheho sudruha, detaily su nepodstatne. Čelovica na okreske je vzdy horsia ako "nedobrzdil som do teba v meste na krizovatke".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale ani ta celovica nezvykne byt bez predchadzajuceho brzdenia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jezisi tak to postav do roviny ze isiel som 159, ten druhy 162 a v momente pusinky bolo co som napisal 108 a 129.
Preboha nieze budes tie cisla overovat, nesedia, pouzil som ine :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja ked zapnem acc v meste a auto dodrzuje odstup ta premysla ci ma michelin alebo matador gumy? len sa tak zamyslam. ja to zapinam takmer vsade a sefko si ubrzdi hadam ci? dlhsie ako 4 sezony som ziadne pneu na mojom aute nemal ale pri mojej jazde som ja osobne nepostrehol ziaden rozdiel v pneu. ziaden. 0,0. ale uznavam v noci by som chcel tie matrixy,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

hej lebo acc vyriesi krizovku bez problemu
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Po 20. Mar, 2023, 14:42 jezisi tak to postav do roviny ze isiel som 159, ten druhy 162 a v momente pusinky bolo co som napisal 108 a 129.
Preboha nieze budes tie cisla overovat, nesedia, pouzil som ine :)
Ja som sa v tych tvojich vyrokoch len snazil najst pointu. Asi marne.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

werwest napísal: Po 20. Mar, 2023, 15:09 hej lebo acc vyriesi krizovku bez problemu
mam nastavenu strednu vzdialenost a odstup tam je kvalitny, zrejme museli pocitat aj s opotrebovanim a roznymi pneu tak neaka rezerva tam je. uz sa mi stalo ze na dialnici brzdil a ja az nasledne som videl auto(bola uber mega hmla)
ja stale vravim ze ohladuplnost a rozostupy su najdolezitejsie. Neraz ked idem z BA do Senca na tej carovnej 3 prudovke tak jazda vlavo je skoda sa vyjadrovat ale nie pre srandu tam na ceste su nakreslene tie sipky pre rozozstupy a ked to dodrzuje mozno 3z10 aut ta dost. ludia seru na okolo iduce auta, seru na bezpecnost, seru na uhnutie. ale ne ze 1 ale vecsina. tam by som zacal. a potom si moze tu kazdy jazdit aj na nag tangoch , lebo dobrzdi.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Poviem to jednoducho. ACC v krizovej situacii kludne nespravi nic. Spoliehat sa nanho je samovrazda. 1000x to vyjde a 1001 sa zapichnes pod naves stojaceho kamionu.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

jasne. je to asistent. pomaha. neriadi. to si treba uvedomit. najhorsie je to pocas snezenia. vtedy mu hrabe kvalitne.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono to tak byva - v tych najtazsich najhorsich podmienkach je najzlozitejsie nahradit ludsky mozog so vsetkymi ostatnymi zmyslami. Ked vidim ze je hmla a 1.4 stupna nad nulou, pricom v noci mrzlo, tak nebudem rubat jak Fitipaldi pretoze by sa mohlo stat ze este bude nejaky lad na ceste ze ano. Ked sme uz pri dynamickych Acc, tak niektore idu idu idu jak drbnute, uz by som 5 sekund brzdil, a potom 40 metrov od auta predomnou zabiju taku brzdu ze by som si oholil fuzy na prednom skle (superb myslim 2017 alebo 2018).

Sprav toto v lahkej zakrute na snieziku alebo ladiku a dopadnes ako Nitra Zálužie 2001... 51 rozje-havarovanych masiniek nahromade.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"