Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Na snieziku ti aj tak v priebehu 100m zahadze senzor a len preblikne hlaska ze tempomat je nedostupny :D
A tiez ti ho vypne pri prvom prebliknuti ESP, cize napr. pri kasovitom snehu na dialnici takmer hned.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

michalesku napísal: Po 20. Mar, 2023, 00:37 Matador, Matador, Kleber, Nexen, Matador, Hong Li...
punc premiovosti :rofl:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »



Skoda ze nemam zadnu kameru, ale presne takto vyzera typicky vychovavac ktoreho bezne stretnem na ceste :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne sa zdalo ze sa zabudol v tom lavom , ale neako extra bezpecne to esicko mi tiez neprislo. pred tou dodavkou si nemal sancu vidiet co je. vidiet ze aj ta dodavka zacala stresovat a stiahla sa kvalitne. nebolo to rozumne takto to volvo predbiehat. ze tam zavadzal je jasne ale to predbehnutie mi prislo dost riskantne. a to dalsie jeho saskova ie volva je tiez smutne ale zjavne bol v soku sam co sa stalo. obiehat z prava clovek necaka no
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

1. Jednak to je len video z internetov
2. Ked citas "neverbalne" signaly od volva, tak uz v 22. sekunde je jasne ze o obehovani z prava vie, vidis ako sa podvedome pritiahne na lavu ciaru. A spravil to pekne plynule, ziadne zlaknutie, ziadny sok.
3. Ziadne Esicko tam nevidim. Clovek pekne plynule pokracuje vo svojom pruhu a potom plynule so smerovkou prejde do laveho pruhu.

4. Dodavka nevedela o svete, uz predtym vidis ze sla po stredovej ciare. Zrejme sa hral na mobile, alebo pozeral film alebo co vsetko tie biele dodavky zvyknu robit na dialnici.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som sa najviac v tej situacii bal dodavky.nenavidim ist za dodavkami/kamionom. podobnych manevrov vidim casto a zas sa opakujem ako ludia seru na okoloiducich. tam treba zacat.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tiez by som sa bal dodavky keby som sa spoliehal na ACC ze to ubrzdi
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

a to nemas v tom t5 alebo tej proace? mne to pride ze prave dodavky/kamiony to chyta luxusne ale skutre/motorky mu trvaju dlhsie smejdovi kym chyti
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Na supe si nepamätám, ze by boli problemy s mensimi objektami (motorka), bicykel tusim neriesil (alebo sa mylim, lebo v meste som to nepouzival)
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Na tourane je adaptivny tempomat, nepouzivam ho. Skoda ze sa neda ten radar vypnut a spravit z toho obycajny tempomat.

Vadi mi ze:

1. Ak ides v pravom pruhu trebars 140, pred tebou kamion 90 a ty sa planujes zaradit do laveho, tak to brzdi strasne skoro. Musis pritlacit plyn na to aby neflekoval na 90...

2. Ak ides v lavom a z praveho sa pred teba ide hodit auto, reaguje neskoro. Strasne neskoro, az ked je vpodstate v tvojom pruhu.

3. Na udalosti typu nehybna prekazka, clovek prebehujuci cez dialnicu(stava sa mi par krat do tyzdna) nereaguje vobec.

A celkovo je proste vycerpavajuce byt v strehu a davat pozor na to ci nahodou nezacne brzdit kvoli autu odbocujucemu z dialnice, mysliac si ze je este v tvojom pruhu. Alebo nezačne akcelerovat do auta ktore sa ti preradzuje do pruhu atd...


Ako tak ho dokazem pouzivat na uplne prazdnej dialnici, inak som z neho proste nervozny. Je to ako ist so spolujazdcom ktory ti hockedy, bez varovania drgne do volantu.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

isto sa neda? mozno je to niekde v nastaveniach schovane. u mna sa da. ale zase funguje hodne dobre, rad ho pustam spolu s dialnicnym asistentom nech to rovno aj kruti volantom za mna
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som v Touaregu 2022 isiel trasu az do Neapolu prakticky celu na adaptivnom tempomate a fungovalo to na jednotku. Oproti predoslej generacii je tam obrovsky skok v plynulosti a celkovo sa da na ten tempomat spolahnut v kombinacii s udrziavanim v pruhoch. Prakticky celu cestu odsoferovalo auto za mna, iba ked sme stali dlhsie v kolone, tak som musel tuknut do plynoveho pedalu. Samozrejme ruky na volante, ale inak som prisiel do ciela ovela menej unaveny ako ked musim davat celu cestu pozor.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci pptrebujem z trnavy cosi stiahnut do Ba. oplati sa mi tam pozicat vozik privesny v trnave ci radsej brat svoj z trebisova od brata. sa neviem rozhodnut
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Memnon »

10h mat za ritou vozik cez trmu vrmu, alebo za 15-20e pozicat len na kratky dialnicny presun

parafrazujem jeden vtip:
dam ti dve moznosti, za a) budes tahat 900km privesny vozik alebo za b)...
be be be b b be
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej suhlas. cize poznate overenu pozicovnu vozikov v trnave ale premyslam uz aj pozicat dodavku v trnave.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"