Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

A aky je teda rozumny dovod posudzovat Trumpa ako mensie zlo? Lebo nadavat na vsetko vie kazdy, protekcionisticke nalady sme tu uz mali a nie tak davno (ich dosledky teda pozname), pristup k akceptacii vedeckych vysledkov systemom "co nevidim, to neexistuje" je uprimne uchvatny ...
FVE 12.45 kWp V/Z
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

dendroid . je to len môj názor. Samozrejme hodnotiť sa bude po funkčnom období.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Hlavne si treba uvedomit, ze je to len divadlo. Za nitky tahaju furt tie iste skupiny
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Volba Trumpa bude z casti iba protest. Keby namiesto Clinton dali lepsieho kandidata ... Podobne ako v BB Manka vs Kotleba. Z blata do kaluze, ale ak si mam vybrat, tak dam hlas Kotlebovi.
Co poznam zopar americanov, tak nad Obamom iba mavnu rukou, jedna znama ho nazyva rockstar :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Anti-establishment je v móde, bolo to vidno aj v našich voľbách - protestné hlasy. Nie za, ale proti. Podobne Brexit bol v podstate protest a nie reálna túžba reálne vystúpiť z EÚ (aj keď určite sa našlo aj pár jedincov čo skutočne vedome túžilo vystúpiť z EÚ), čo je aj vidno v tom tápaní že čo vlastne teraz ďalej keď dosiahli víťazstvo :D

Najsmutnejšie na tom je že čím viac a arogantnejšie sa mediálne bojuje proti týmto veciam, tým sú populárnejšie, ale akosi si to dotyčným nedopaľuje (alebo sú príliš arogantní na to aby si to pripustili, čo považujem za najpravdepodobnejšie) a robia veci ešte horšími a vzniká pekný začarovaný kruh ktorý v žiadnom prípade nemôžu vyhrať.

Buďme radi že zatiaľ takto, lebo silný anti-establishment sa môže skončiť aj veľmi škaredo (fašizmus, komunizmus, diktatúra či iný -izmus alebo -úra...).
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

maniak napísal:A aky je teda rozumny dovod posudzovat Trumpa ako mensie zlo? Lebo nadavat na vsetko vie kazdy, protekcionisticke nalady sme tu uz mali a nie tak davno (ich dosledky teda pozname), pristup k akceptacii vedeckych vysledkov systemom "co nevidim, to neexistuje" je uprimne uchvatny ...
wingo ti to vysvetlil pekne hore.

Ale po lopate, radsej budem ak je sef vulgarny idiot ktory mi vynada ako ticha vrahyna koli ktorej spacham "samovrazdu" ked nevyhovujem ;)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

To sa mi na tom najviac paci, ako sa vytahuje, co vsetko teda spachala a aky je v porovnani s nou vlastne ten Trump svaty. To je sice vsetko pekne, no ja sa opytam, ake politicke funkcie zastaval za poslednych 20 rokov on a ake zastavala ona. Ako sa vravi, prilezitost robi zlodeja. Lebo to, ze nic nespachal v minulosti (nakolko nemal prilezitost) este neznamena, ze nic neurobi v buducnosti a myslim, ze vo volbach ide prave o buducnost. Takze v tomto pripade by som sa skor spoliehal na dojem z osobnosti dotycneho cloveka a on je proste posuk. A ano, na Clintonovej hlavu je mozne vykydnut vlecku hnoja, no prave o tom ta politika je. Som zvedavy, ci na tom bude Trump lepsie po niekolkych rokoch posobenia a ci sa jeho kariera neskonci prvym a poslednym volebnym obdobim.

Co vysvetlil Wingo hore ? Nemyslim si, ze by to bolo odpovedou na polozenu otazku
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja vidim co pises a je tam pattern no teraz sa zamysli. Hovoris, ze ona je sice spina ale robi to 20 rokov tak to vie robit dobre? A ze on doposial nemal moznost kradnut takze nemame dokaz ze by to nerobil?

Je to trochu prekrutene, teda navrhujes zvolit cloveka ktory je ocividny diabol co odpratava nepriatelov pod zem lebo v tom ma skusenosti? :D

Verim ze si vsimnes ako prehanam pre dobro argumentu ale v podstate si toto napisal ;)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

a on sa chvali aky je super biznisman a pritom keby stymi peniazmi nerobil nic tak ma teraz viac.


vacsi fail jak trump je zvysok volieb, GOP ma vsetko
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

dendroid napísal:To sa mi na tom najviac paci, ako sa vytahuje, co vsetko teda spachala a aky je v porovnani s nou vlastne ten Trump svaty. To je sice vsetko pekne, no ja sa opytam, ake politicke funkcie zastaval za poslednych 20 rokov on a ake zastavala ona. Ako sa vravi, prilezitost robi zlodeja. Lebo to, ze nic nespachal v minulosti (nakolko nemal prilezitost) este neznamena, ze nic neurobi v buducnosti a myslim, ze vo volbach ide prave o buducnost. Takze v tomto pripade by som sa skor spoliehal na dojem z osobnosti dotycneho cloveka a on je proste posuk. A ano, na Clintonovej hlavu je mozne vykydnut vlecku hnoja, no prave o tom ta politika je. Som zvedavy, ci na tom bude Trump lepsie po niekolkych rokoch posobenia a ci sa jeho kariera neskonci prvym a poslednym volebnym obdobim.

Co vysvetlil Wingo hore ? Nemyslim si, ze by to bolo odpovedou na polozenu otazku
takze na Clintonovej hlavu mozme vykydnut vlecku hnoja lebo je to falosna pijavica, ktora je politicky korektna odkedy sa narodila. Ale je proste lepsia lebo reprezentuje a hladka ego vsetkym tym uspesnym vystudovanym kravatakov z wall street, ktorym prerasta ich patent na rozum cez hlavu a keby sa nahodou seknu tak aj tak sa na to poskladaju vsetci predsa. Takze no big deal. O tom je ta politika. ale na Trumpovu hlavu mozme vykydat dve vlecky hnoja lebo on nekradol iba preto lebo nemohol. Keby mohol kradol by a vlastne my vsetci nekradneme lebo nemozeme a preto sme rovnaky hnoj ako Trump. Takze dojem z osobnosti pod jednou vleckou hnoja je lepsia ako pod dvomi vleckami takze = Clinton je lepsia osobnost, ktorej jedina chyba je ta, ze nevie do ktoreho analneho otvoru by sa strcila skorej ci do toho Lockheed alebo do toho Martin.

Ja zase neviem aky je rozumny dôvod posudzovat Clinton ako mensie zlo? Len preto lebo v ramci predvolebnej show nechcela stavat mur?
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa maniak »

Zubesuch, zabudnime na mur, to je sice kapitola sama o sebe, ale nechajme ho tak (rasizmus, xenofobiu, urazanie kazdeho, ... su dalsie temy). Trump slubuje obnovenie uholneho priemyslu (lebo uhlie ani troska nezasvinuje prostredie, vsak?) a navrat vyroby naspat do USA. Dosiahnut to chce zrusenim obchodnych dohod a zavedenim vysokych ciel. Uz toto samo o sebe je slusny varovny signal. Ked sa toto udialo v 20. rokoch 20. storocia, tak sme tu mali ekonomicky zdecimovanu europu (a vlastne aj USA a cely svet), nastup fasizmu a nacizmu a nasledne WW2.
A ze Trump nekradol je otazka podobna ako ze Basternak nekradol. Trump ma za sebou niekolko krachov, kopec sudnych zalob, vyhybanie sa platbe dani (to vsak robi kde kdo) a tusim ako jediny kandidat za poslednych n-desiatok rokov odmietal zverejnit svoje danove priznanie, co je dost netypicke v USA.

Jednoduska, pokladas sa za inteligenta, tak si to sam napisal na predoslej strane. Mal by si teda vediet sformulovat racionalny dovod, preco ty pokladas Trumpa za lepsieho kandidata. Lebo zly a horsi stale znamena, ze jeden bol lepsi a jeden ten horsi. Co z toho, co nasluboval, je podla teba lepsie, nez co naslubovala Clinton?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Maniak, ma tu ides spovedat ako opozicneho poslanca.

Politicke sluby su najmenej splnovane sluby v ghistorii ludstva (Obama je v tomto rekordman konkretne) takze na tomto si zakladat nazor nebudeme.

O co ti ide vlastne? chces ma presvedcit ze hillary je mensie zlo? lebo to sa ti pravdepodobne nepodari. ak aj ano, uprimne ma to netrapi kedze kto vladne za velkou mlakou je pre mna nedolezite (teda az po tom ako dostanem svoju vyhru s kurzom 3,5).
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

jedna vec je co chce a co nakukal ludom pred volbami a co realne urobi pod natlakom lobby a celej tej masinerie ludi ktori budu jeho poradcami. Este neni v urade ani jediny den. Tiez slubil v ramci predvolebnych slubov ze stiahne vojska kade tade po svete roznasajuce demokraciu. co teda povazujem za urcite poztivne. Pretoze napinanie svalov v priamom prenose USA vs. Rusko nepotrebujeme tiez ako nepotrebujeme spinave ksefty so zbranami a ropou na blizkom vychode a SA ktora to hra asi odjakziva na dve strany. A mozno nic z toho co slubil sa realne nestane. Kvoli hocijakej mocenskej lobby.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa dendroid »

Jednoduska napísal:Ja vidim co pises a je tam pattern no teraz sa zamysli. Hovoris, ze ona je sice spina ale robi to 20 rokov tak to vie robit dobre? A ze on doposial nemal moznost kradnut takze nemame dokaz ze by to nerobil?

Je to trochu prekrutene, teda navrhujes zvolit cloveka ktory je ocividny diabol co odpratava nepriatelov pod zem lebo v tom ma skusenosti? :D

Verim ze si vsimnes ako prehanam pre dobro argumentu ale v podstate si toto napisal ;)
Nikde netvrdim, ze ona to robi dobre, lebo ma 20 rokov skusenosti. Tvrdim, ze za 20 rokov vo vrcholovej politike sa naskytlo viac nez dost prilezitosti urobit veci, ktore sa teraz lahko vytahuju. Na Trumpa nemas co vytiahnut. To mas ako porovnavat vyrobok A a B. Vyrobok A zlyhal 20 krat. Vyrobok B nikto nikdy poriadne neotestoval...Tak nebudem tvrdit, ze vyrobok A je horsi ako vyrobok B, pretoze zlyhal viackrat.

Zubesuch napísal: takze na Clintonovej hlavu mozme vykydnut vlecku hnoja lebo je to falosna pijavica, ktora je politicky korektna odkedy sa narodila. Ale je proste lepsia lebo reprezentuje a hladka ego vsetkym tym uspesnym vystudovanym kravatakov z wall street, ktorym prerasta ich patent na rozum cez hlavu a keby sa nahodou seknu tak aj tak sa na to poskladaju vsetci predsa. Takze no big deal. O tom je ta politika. ale na Trumpovu hlavu mozme vykydat dve vlecky hnoja lebo on nekradol iba preto lebo nemohol. Keby mohol kradol by a vlastne my vsetci nekradneme lebo nemozeme a preto sme rovnaky hnoj ako Trump. Takze dojem z osobnosti pod jednou vleckou hnoja je lepsia ako pod dvomi vleckami takze = Clinton je lepsia osobnost, ktorej jedina chyba je ta, ze nevie do ktoreho analneho otvoru by sa strcila skorej ci do toho Lockheed alebo do toho Martin.]

Ja zase neviem aky je rozumny dôvod posudzovat Clinton ako mensie zlo? Len preto lebo v ramci predvolebnej show nechcela stavat mur?
Bud taky laskavy a prestan prekrucat, co som napisal a vkladat mi do ust tebou z prsta vycucane nezmyselne a nelogicke tvrdenia. Vytrhnes tu jednu frazu a dookola ju tu omielas este k tomu. Ak sa nemylim, napisal som, ze Trumpovi nemozes na hlavu vykydnut nic, tak preco tu tvrdis, ze tvrdim presny opak a este to generalizujes na vsetkych ludi ? Kde som ja povedal, ze vsetci ludia by pachali zlo, keby mohli a ze su preto hnoj ? :facepalm: Tvrdim naopak, ze na to, aby si mohol hodnotit charakter cloveka v urcitej oblasti, musi clovek v tej oblasti najprv posobit, aby sa jeho charakter mohol prejavit. A bud sa ten clovek prejavi ako curak, alebo nie. Trump takej situacii vystaveny nebol, preto ho ja za lepsieho kandidata povazovat nemozem. Kto nic nikdy neurobil, nemohol ani nic posrat ...A vtipne este k tomu je, ze ak si si nahodou nevsimol, tak on kradol. A o kradnuti tu aj tak vobec nebola rec, tak co tu placas ?

Len pre tvoju info, Lockheed Martin je jedna spolocnost, takze v tom pripade by mala Hillary az jednu moznost kam strcit hlavu.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

a preto ze tam este nebol a nemohol nic posrat tak automaticky neni lepsi = je rovnako zly/horsi? to je mi logika. ///sry turbo ale poziciam si auta/// akoze mam len auta tejto znacky a seru sa strasne ale nejake auta novovzniknutej/ozivenej znacky budu automaticky horsie lebo este nemali cas sa nikomu po*rat? S tymto chod krmit niekoho ineho.
dendroid napísal:Len pre tvoju info, Lockheed Martin je jedna spolocnost, takze v tom pripade by mala Hillary az jednu moznost kam strcit hlavu.
no nehovor Mr. obvious
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro

Návrat na "Debata o všetkom"