UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Odesa to nema sancu zvladnut, proste z dlhodobeho hladiska ne. Tyzden, dva, mesiac, potom to uzavru zhora a dovidenia. Na Krym uz teraz su schopni dodavat cokolvek suchou nohou po moste zdola aj po súši zhora.

Dennodenne sledujem https://www.pravda.com.ua/ a kukam navrchu ten banner ze kolko akej techniky zlikvidovali rusom za posledny den. Su tam hrozino malinke cisla :( teraz tam akurat svieti ze +21 tankov to som nevidel za posledne dva tyzdne ani jeden jedinykrat, typicky su tam cisla ze +4 +8 +6 a taketo sracky.

S tym sa neda vyhrat ani bitka, nieze vojna :( a rusom cas nevadi, ved miliarda penazi im dokvapne kazdy den z Europy a nás mnógo. Oni sa nemaju kam ponahlat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa fobos »

Je jasne ze putin sa z tade nestiahne.. peniaze ma. Sankcie su mu u riti. Technicky bankrot ho nezastavi, realny nehrozi. Ma komodity. Tj to co europa nema. Mozme skakat kolko chceme. Ale moj osobny nazor je ze minimalne luhansk a doneck si privlastnia ako krym. A boh nas ochranuj aby nezhltol celu ukrajinu inak ho mame na hraniciach..
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

ukr sa kedysi vzdala jadrovych zbrani, vymenou za zaruky celistvost uzemia a ochrany zapadu...
no hovno z toho sa stalo. a teraz musime riesit taketo pitchoviny ruskeho rakovinara. pretoze curak si s kazdou zmluvou utre rit.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 770
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

fobos napísal: Ne 26. Jún, 2022, 18:35 Je jasne ze putin sa z tade nestiahne.. peniaze ma. Sankcie su mu u riti. Technicky bankrot ho nezastavi, realny nehrozi. Ma komodity. Tj to co europa nema. Mozme skakat kolko chceme. Ale moj osobny nazor je ze minimalne luhansk a doneck si privlastnia ako krym. A boh nas ochranuj aby nezhltol celu ukrajinu inak ho mame na hraniciach..
Akoze bolo by mi luto ak by cela ukrajina padla ale nic by nemenilo na fakte ze do krajiny ktora je pod NATO si ten kkt netrufne.
otazka ale znie co by robila populacia na slovensku,nakolko je tu vela zmagorenych rusofilov ktori by Vladka vitali na hraniciach a mavali s pozyvacimi listami.

nedavno som absolvoval dovolenku na vychode, kusok od KE a neveril som vlastnym usiam kolko ludi je totalne pomylenych - typu vojnu vyprovokovalo USA, Zly,Zly zapad, NATO provokovalo Rusko,pripadne Ukrajinci vrazdili Russke obyvatelstvo na Donbase a podobne sracky z ktorych sa mi chcelo vracat.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lezgy »

Anubis napísal: Ne 26. Jún, 2022, 19:10
fobos napísal: Ne 26. Jún, 2022, 18:35 Je jasne ze putin sa z tade nestiahne.. peniaze ma. Sankcie su mu u riti. Technicky bankrot ho nezastavi, realny nehrozi. Ma komodity. Tj to co europa nema. Mozme skakat kolko chceme. Ale moj osobny nazor je ze minimalne luhansk a doneck si privlastnia ako krym. A boh nas ochranuj aby nezhltol celu ukrajinu inak ho mame na hraniciach..
Akoze bolo by mi luto ak by cela ukrajina padla ale nic by nemenilo na fakte ze do krajiny ktora je pod NATO si ten kkt netrufne.
otazka ale znie co by robila populacia na slovensku,nakolko je tu vela zmagorenych rusofilov ktori by Vladka vitali na hraniciach a mavali s pozyvacimi listami.

nedavno som absolvoval dovolenku na vychode, kusok od KE a neveril som vlastnym usiam kolko ludi je totalne pomylenych - typu vojnu vyprovokovalo USA, Zly,Zly zapad, NATO provokovalo Rusko,pripadne Ukrajinci vrazdili Russke obyvatelstvo na Donbase a podobne sracky z ktorych sa mi chcelo vracat.
a to robim s vysoko vzdelanymi a clovek by neveril ze ake to nazory dokazu mat, pritom poniektori rusov zazili osobne aj v rodine ... a i tak
ale idiotov mas vsade len ta koncentracia tuna je strasna....uz len holyvudskcyh zachrancov sveta vo filmoch je viac asi....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takym treba povedat ze rusi nedodavali separatistom na Donbasse zbrane, ze ich nepodporovali financne a akokolvek sa len dalo aby vzniklo presne toto co teraz vzniklo. Lebo sa mi zda ze jedine rusi "uznali" tie uzasne nove ludovodemokraticke republiky a ze ziadna ina krajina na svete, ani Cina, ani Severna Kóreja, ani Madarsko ich neuznalo.

Hnusny Sorošov bratranec, ten ma prsty este aj v tomto. Provokater svinsky, vojnovy štváč.
Ti ludia su tak ebnuti, tak strasne ebnuti, a to vobec nie preto ze maju iny nazor ako mam ja - to nie je dolezite, prave naopak je to spravne, nemozeme mat vsetci jeden a ten isty nazor. Na tom nie je postavena "prurarita" spolocnosti, ako by povedal nejaky vedec z ich kruhov. Akoze ked mi niekto bude tvrdit ze tato zelena Oktavia je modry Golf a ja tomu uverim, tak uz to potom nie je chyba toho druheho, ale hadam trosicku aj moja.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

netreba hlavne polavit na mysli. ten zmrd nemoze vyhrat. proste nemoze. india a cina mu akurat vyciciavaju krajinu ale lietadla a nove stroje nema uz z coho ani servisovat. statne limuziny mu kto opravi? ale ak skonci na korea style tak to bude smutne no pre domacich. zastavit prijem akehokolvek ruskeho obcana do vecsiny sveta by mozno pomohlo.nech si uzivaju indiu a cinu aj turisti
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 770
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

Najhoršie je že ten zmrd profituje momentálne na vysokých cenách energií, čiže ak "trestá" niektoré krajiny znížením objemu plynu nemá to až taký tragicky dopad.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial spravne ; predame sotva polovicu z normalneho objemu a dostaneme daleko viac dukatov.

vyborne video bolo - ja som daval, aj niekto iny daval potom tiez - ten catastrophic oil & gas problem for Russia. Cina aj India instaluju obnovitelne zdroje nepredstavitelnym tempom, teraz nejaki dvaja indovia boli na obalke nejakeho Forbes alebo India Today casopisu ze ideme investovat 20 miliard do solarov a v buducich piatich rokoch strojnasobime. Zratajme si kolko je 60 miliard solaru, ked 1GWp stoji okolo 300 milionov U NAS, s clami, dopravou cez cely svet atd, v Indii kvoli blizkosti Cine to bude asi tak polovica.

0.15 mld za 1GWp... 60 miliard... = 400 GWp ZO SOLARU jedna posrata skupina. Dvaja ňikhaji. Pre pripomenutie - atomove bloky co mame su 0.44 GW, ano jasne atom ide 8760 dni v roku ak neni planovana odstavka, solar ide podstatne menej ale preboha 400 GWp !!!!

A Cina robi este viac. Nehovoriac o tom ze na svete vzniklo za poslednych 5 rokov asi 150 elektroautomobilovych startupov, z toho 148 v Cine.

Po kratkej geopolitickej odbocke : co budu predavat Rusi celemu svetu o 15 rokov ? Naftu ? Plyn ? Kolko ? Preziju z toho tak ako dnes ked to bude 30% sucasneho objemu ? Jasne, moznoze 30% vtedy bude daleko drahsich nez je 100% dnes tralala, ale proste toto nie je dlhodobo udrzatelny model ako sa krajina udrzi pri zivote.

15 rokov prejde ako voda. Dobre, nech 20 rokov alebo 25. Dnes maju ekonomiku velkosti Talianska (HDP). Cina DNES stava 51 atomovych reaktorov a to ze ich dostavaju A SPUSTIA do 6 rokov, tam to netrva 20 ako v Europe (vravela to p. Drabova, ta ceska fesanda na atomovu energiu takze tomu prakticky bezvyhradne verim).

A potom co ? Spolahne sa rusko na ruske high-tech ? Euro2 moskvice bez érbegov bez ábées ? Okej toto doriesia, kupia si vankuse z Indie, elektroniku z Ciny, to nie je ziadny problem, za rok za dva to dokazu. Nad emisiami mavnu rukou, MfP, nás mnógo, na zivotne prostredie sa hrat nebudu, lesov a tajg maju dost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Všade Rus šíri paniku ako sankcie nefungujú, a potom sa dozvieme že v skutočnosti príjmy Ruského štátneho rozpočtu z ropy a plynu klesli v máji na polovicu oproti maximu v apríli, nielen kvôli nižším dodávkam ale im uškodil aj ospevovaný vysoký oficiálny kurz rubľa blížiaci sa k 50RUB/USD :)
Do konca mája už federálny rozpočet čelil prudkému poklesu daní z ropy a plynu. V porovnaní s aprílom klesli o polovicu a v porovnaní s priemernou hodnotou za január až marec o tretinu na 871 miliárd rubľov.
https://www-moscowtimes-ru.translate.go ... r_pto=wapp

Mimochodom ľudia na nete robili trochu prieskum čo stojí zahraničný tovar, a veci v obchodoch či cez Aliexpress stoja cca toľko ako keby sa prepočítavali kurzom cca 150RUB/USD, koľko si vraj aj pýtajú "veksláci". Spomienky na roky dávno minulé, Rusi sa vracajú do doby Sovietskeho zväzu presne ako Putin vyhlásil, aj Lady bez airbagov zase začali vyrábať :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 770
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

Paráda ešte viac treba pritvrdiť na tento geneticky zdegenerovany nádor, pardón národ.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

netreba hlavne sirit nenavist, nicomu to nepomoze. hlavne brat rusko aj do buducna. vsetci vieme ako dopadlo DE po ww2 a ako sme na nich zavisli teraz. zavriet rusko na veky by uskodilo kazdemu. je nutne tam robit reformy a zmenit vedenie.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Lenže to nemôžeš spraviť zvonku lebo majú atomky, a snaha zmeniť ich ekonomickou previazanosťou očividne zlyhala (brali to ako slabosť a využili). Ak im nechceme donekonečna ustupovať zostáva len oplotiť a ignorovať rovnako ako Severnú Kóreu.

Ono vyrastala generácia v slobode ktorej sa do vojny moc nechcelo a chceli lepšie vzťahy so "západom", ale moc drží stará generácia baby boomerov, mladých je málo (nízka pôrodnosť) a starí snívajú o starých dobrých časoch keď boli veľmoc a nestrpia iný názor. Nová generácia príležitosť nedostala, a asi ani nedostane aj keď súčasné múmie vymrú lebo bude vygumovaná propagandou ako v Severnej Kórei.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Debata o všetkom"