Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa zoom »

Pozeral som to Volvo 960/S90 a vyzera doost v pohode. Klasicky volvacky hranaty vzhlad, ktory neprehliadnes. Nie ako dnes, ze z vacsej vzdialenosti nevies ani len rozlisit, o ake auto sa jedna, lebo vsetci pouzivaju univerzalne unisex zaoblene prvkya neviem co. Rozmerovo tiez OK. Kazdy hovori, ze tieto auta su velke. Podla mna to je blbost. Toto su NORMALNE auta, do ktorych sa pohodlne nasada, v ktorych sa pohodlne odvezu aj styria ludia a vzadu nemusia sediet vojnovi invalidi bez noh. Naopak, dnesne auta su male. Ja hovorim, ze o 20 rokov, ked sa tu budu premavat tie malicke piko-auta "do mesta", tak popri vodicaku bude povinny aj kurz jogy, aby sa clovek do toho nejako naskladal.

A ten radovy sestvalec schvalujem. I6, V12 a V16 su tusim jedine stvortaktne motory, ktore su uplne samocinne vyvazene. To znaci, ze idu uplne hladucko, netrasu, no paradicka - asi takto alebo takto. No a potom na pozretie, takto to vyzera so zdvihnutou kapotou a takto potom zvnutra so zapnutym sportovym modom na prevodovke.

Inak ten kick-down pri 5000 otackach som nepozeral, normalne v tolkych otackach ani nie som. V meste tak 1000-1300 rpm, na dialnici mozno 3500-4000 rpm pri rychlosti okolo 160-180 kmh, pretoze to auto netoci 5000 otacok ani pri 200 kmh. Akurat raz som skusal kickdown pri 180 kmh a auto si normalne podradilo a islo dopredu, pri 200 kmh som to potom usekol.

Ja osobne by som radsej uprednostnil automat, lebo ten "vyuzijem" pri jazde podstatne castejsie, nez kick-down pri 5000 rpm. Ale ved vsak je to tvoje auto a tvoje peniaze, kupis si, co chces.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa jararak »

zoom gratulujem ku tomuto "drobcovi", kedy sa s nim pochvalis na klube? dufam ze ta uvidim na nejakom velkom zraze :) a ze moje uz bude cele po "tukanci". btw ten kickdown je super, hlavne ten v ladariderovi :P

btw volwo jedine nad cim by som rozmyslal kebyze nejdem do bmw. ale s tou jogou si to poriadne okorenil :D
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
---Diablo---
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: So 23. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava (22)

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa ---Diablo--- »

Pridam jeden kusok ktory si kupil brat ktory zije momentalne v anglicku,tiez ma rad baworaky a ma dobry pocit z nich
je to v poradi treti co ma prvy bol BMW E30 320i coupe druhy ktory este ma je BMW E21 316 a ten co kupil v UK je BMW E30 325i kombi 160 koni znizeny podvozok,paradne vozenie to je

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Fester182 »

to jak docahne na volant ked ho ma na druhej strane ? :hysterical:

//Snake: ze otvoriii dvere, vystuuupi, zavre dvere, obíííííde káááár, otvorí dvere , zavre ****t volant pred ním neeee? :D

//Fester182: :hysterical: cakal som kto bude prvy co to napise :D :hysterical: :D
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa jaffar »

No ale to neni sranda... Už sa mi tiež zadarilo, suverénne nastupujem ako spolujazdec a kkt volant predomnou :OO= na také si treba zvyknúť no :red:

Anywayz od dnes veľmi pravdepodobne do vozového parku pribudne Volvo 480S '95 2 liter v skoro plnej
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa kramer »

Brachove stare Felicia 1,6MPI
Obrázok Obrázok
teraz ma novu Ibizu

Moje prve AUTO Rapid 136
Obrázok Obrázok
Moje terajsie AUTO Alfa Romeo 33 1,7 16V Priamy vstrek Boxer 130k
Obrázok
A sluzobne AUTO
Obrázok :red:
Naposledy upravil/-a kramer v Št 17. Sep, 2009, 12:52, upravené celkom 1 krát.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa koco11 »

Sluzobne Opel Zafira 2.2 DTI 2003 rocnik fulka bez koze 92 kW nieco okolo 125 mustangov :)
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa DrPokus »

328i / 99 / +vybavicka jak sa patri
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa lezgy »

no dnes som nahyodou natrafil na toto video
http://www.youtube.com/watch?v=0iK7S4jnIPk
bral by som obe ale na mieste bugatiho sa hambim ako pes a zalezem niekam
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa FLP »

Preco by si sa hambil na mieste bugatiho?
Veyron ma 1001k a 1888kg a McLaren ma 680k a 1140kg takze sa aj dalo cakat,ze start bude mat lepsi lahsie auto o 748kg+ to auto soferoval M. Sumacher ale to je jedno.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2233
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa _Mato_ »

@ FLP: Odkial vies ze McLaren riadil M.Schumacher? V tom videu bolo mozne vidiet iba cloveka v bielej kombineze a prilbe (alias Stig), Bugatti riadil Richard Hammond. Asi narazas na jednu z epizod TG, v ktorej mali v studiu akoze Stiga, z ktoreho sa vyklul M.Schumacher.

Inak nie nadarmo je McLaren F1 doteraz povazovany za jedno z najrychlejsich (produkcnych) aut na svete (vyrabat sa zacal v roku 1992). Gordon Murray je jednoducho PAN konstrukter.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa FLP »

Cital som komentar na internete k videu ale nehovoril som,ze je to na 100% takze zato som napisal, ze je to jedno.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa Jofo »

Tak mam za sebou svojich prvych 100KM (nie sto tisic). Sice nemam vlastne, ale okusil som

- Opel Astra combi
- totalne rozbity Renault Megane coupe
- Peugeot Partner

Treba nejako zacat, no nie? :D
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa lezgy »

FLP napísal:Preco by si sa hambil na mieste bugatiho?
Veyron ma 1001k a 1888kg a McLaren ma 680k a 1140kg takze sa aj dalo cakat,ze start bude mat lepsi lahsie auto o 748kg+ to auto soferoval M. Sumacher ale to je jedno.

lebo vyhrat o tolko na takej trati o kolko vyhral bugati oproti autu ktore je starsie tusim 13-15 rokov?
jj vela konstrukterov a odbornikov ..ale skutocnych nie redaktorv v sme.sk :? a pod sa zhodlo ze toto auto je to naj co sa kedy vyrobilo
no ale mne musi stacit aj to co mam :P polku menej valcov aj techniky :red:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ake mate auto?

Príspevok od používateľa faugusztin »

lezgy, vies, nie kazde auto je zamerane na akceleraciu (kde je McL lepsie), ved si pozri test v 5th Gear :
http://www.youtube.com/watch?v=zlyGW9mx6zo" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"