ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

frenky55 potom daj vedieť, že ako ti to pôjde ostatné dni :-)
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

mám pocit, že oni ti to neprídu dovtedy zapojiť, kým nebudeš mať podpísanú zmluvu.... skús ten orange ešte raz... :-)
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

Ja mam taky pocit ze aj keby som podpisal v telekome zmluvu alebo este raz v orange tak stanovisko bude rovnake kedze ten technik je z nasej dediny a on nepojde proti sebe ked sa uz raz tak vyjadril.
Co sa tyka telekomu skutocne ma byt technicke riesenie pred podpisom zmluvy ta pani vravela ze oni to prv preveruju a potom ak je to mozne sa podpisuje zmluva...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Osobne by som nahraval kazdy telefonat s telekomom a ked ti TECHNIK zavola a povie, ano vieme.. posunut ako dokazovy material Orangeu a posunut taktiez na SOI...
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

No budem musiet si nieco pripravit ked pride, ze co povie kazdopadne keby orange aj zamestnal par technikov nezaskodilo by to.
Napr. teraz by stacilo aby sa nejaky ich technik poobzeral do ustredne na ulicu atd a nebol by problem...
Používateľov profilový obrázok
robky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa robky »

Tak asi teľakom robí naozaj obštrukcie .... od zavedenia (6Mbit) a následne od plošného zvyšovania rýchlosti (10Mbit) mi net bežal bezproblémov. Až nedávno som reklamoval (aj som to tu spomínal) rýchlosť a výpadky/reštarty modemu.
Dnes mi sms-kou, po niekoľkotýždňovom tlf. riešení cez 905, prišlo - vzhľadom na, podľa vyjadrenia telekomu, nízku kvalitu linky ( pritom mi ťahali fungel nový kábel do domu) znižujeme rýchlosť na 5Mbit :furious2:

Pritom po celý čas od nahlásenia to bežalo so zníženým profilom linky na 8670kbit úplne bez problémov ..... a najviac nas*rie, že mi dnes asi trikrát zvonil mobil a na druhej strane automat ženským hlasom lákal na super-duper internet a televíziu a janeviemčoešte po DSL - samozrejme od Orange-u :facepalm:
Zalman GS1000SE, Asus M4A89GTD-Pro, Phenom II X4 945@3,8GHz, Scythe Mugen 2, Asus RX460 4GB, Seasonic X-560
Asus UX410UA
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

posli mi PMku s kvalitou linky, CRC a lokalitou, posuniem dalej..
som to pisal stranu dozadu
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

Tak zacal som to vybavovat u telekomu a vyzera to tak, ze fakt to nieje mozne pripojit.
Ale dnes mi ta pani volala zas s tym, ze zistila, ze je si mozne tzv. zaplatit pripojku aby to bolo mozne.
Zazil to uz niekto? a kolko to podla Vas bude stat? lebo este to musi zistit...
Kazdopadne ak budem mat DSL tak mi neostava nic ine len ho mat 2roky cez telekom :D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

nie, nezazil
pozri ak ho mozes mat cez Telekom, mozes aj cez Orange = KLAMU
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

No vraj je to tak, ze ta linka u mna to neumoznuje ze je tu nejaka rekreacna oblast ci co max pevna linka iba...
Ale, ze mozem si doplatit pripojku na to sa mi maju ozvat kolko by to vyslo...zrejme to odmietnem ked sa mam zaviazat na dva roky a platit dost velku sumu nebudem si platit este nejake pripojenie :D
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa frenky55 »

matuskorv napísal:frenky55 potom daj vedieť, že ako ti to pôjde ostatné dni :-)
Ide to zaujimavo, torrent CZ/SK 1,8-2,1 MB/s torrent TPB 1,3 MB/s maximalne, HTTP download 2,2 MB/s v SR, zahraničný do 1,9 MB/s,
ale na tieto rýchlosti môzem zabudnut vo vecernych hodinach a pocas vikendu cez den, vtedy to ide od 0,4 MB/s do 1MB/s, aj ked speedtest meria 17 Mbit download, ked zmenim server merania na zahranicny trebars nemecky ukazuje to uz realny download 4-10Mbit.

Aj tak to ide jak diabol, 70% z dna a nechcem sa vratit k 5 mbit. Siahnut 5GB za hodinu je dost v pohode, len to musi slapat.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

takže maximálne ti to ide okolo 17 mbit.. aj to nie stále... takže je tam nejaká agregácia v ústredni.. tak to vyzerá... a keď je preťažená ústredňa tak ten download padá.. čo by to spravilo zísť len na 15 mbitový program.. bohvie...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Kto ma znizeny profil, prosim PMka !!
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Dnes som si dal 15mbps na odskusanie od Orange, som zvedavy aj na ten upload. Rychlost nabehla do 4h..
Profil az 18780/1150kbps, SNRM 6,1dB.
Upload zatial fachci max 0,55mbps, download od 12-15mbps, nedela velka agregacia..
Overim, odskusam a napisem..
frenky55 napísal:
matuskorv napísal:frenky55 potom daj vedieť, že ako ti to pôjde ostatné dni :-)
Ide to zaujimavo, torrent CZ/SK 1,8-2,1 MB/s torrent TPB 1,3 MB/s maximalne, HTTP download 2,2 MB/s v SR, zahraničný do 1,9 MB/s

Co som dnes meral viac ako 1,2mbps na TPB som nedal..

EDIT :
Po par hodinach nabehol aj upload..

Obrázok

EDIT :
V noci to fachci plnych 16/1mbps.. Takze sluzba je v skutocnosti 16mbps !
SNR/M padlo na 1,5dB :hysterical: ... Takze pri restarte by nacitalo len okolo 17500kbps profil, takze rasdej nestartujem :D .. Alebo mozno len technik znizil.
boy1155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 03. Apr, 2013, 21:22

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa boy1155 »

No som tu po dlhom case asi pred mesiacom mi prislo postov od telekomu, ze to nieje mozne
Vcera sa objavil technik telekomu z objednavkou na spolufinancovani ze by to bolo mozne natiahnut z inej ulice pretoze z tej mojej aj ked uz je kabel to nieje mozne...
Uz kreslil plan odkial to pojde a musi to aj povolit starosta cize jedine telekom :D aj to budem rad ak bude platit to co vravel, ze vybavy aby som neplatil nic...

Návrat na "Siete"