Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

mino cize podla teba je uplne v poriadku,ze niekto plati 10x tolko ako niekto iny a dostane presne 100% to iste... cize je vlastne podla teba v pohode,ze by si v obchode za ten isty nakup zaplatil 10x tolko LEN PRETO,ze si uspesnejsi a viac zarabas, hej?

pokial toto tvrdis s kludnym svedomim,tak potom zijem asi na uplne inej planete...

preco teda neni nastaveny solidarny strop 50eur pre kazdeho a za to kazdy dostane rovnaku starostlivost... zotrocovat vyssiu triedu len koli tomu,ze lepsie zaraba je rovnako chore ako cely tento stat (rozumej jeho fungovanie a pomery).

viac k tomu nemam co dodat. spravodlivy solidarny system nikdy nebol ani nebude a na pijavice vzdy doplacaju len ti ktori makaju.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

quicky, no a na dani z prijmu Ta v podstate taka ista "spravodlivost" nevytaca? Z mojich penazi ide na armadu ci vyzkum kozmu X, z Tvojich Y, kde je spravodlivost? (recnicka otazka)
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mino_85 »

Asi si teda na inej planéte, lebo podľa teba ak niekto maká 30 rokov a odvedie desatinu z toho čo niekto iný za taký čas, tak v prípade potreby nasadíš jednému chemoterapiu 1x a druhému 10x. Ak je to pre teba OK, tak ja k tomu tiež nemám čo dodať. Nič osobné, ale zjavne sa na toto pozeráme úplne inými očami. Ako teoretizovať o tom je OK, ale aplikovať to v praxi by mohla len utopistická spoločnosť na spôsob Equilibrium.

Spravodlivosť na tvoj spôsob, ak by sme mali byť úplne dôslední by bola len v prípade, že zrušíš všetky dane, odvody, komplet všetko a každý si bude platiť všetko z vlastného keď na to dôjde. No veľa šťastia s tým, asi by sme nemali ani komu zaplatiť.

Len mi príde divné, že o veciach čo sú omnoho menej adresné sa nebavíme, v podstate komplet vycucané čísla spotrebných a iných daní, čo sú odvody bez jasného cieľového využitia, proste len platba štátu ktorú "musíš" odovzdať. Čo z toho, kedy a v akej podobe dostaneš späť? Tak prečo zrovna v zdravotníctve ste tak upätí na to koľko dáš a koľko sa ti vráti... nejak v tom nevidím logiku. Keď sa bavíme v tejto rovine, tak sa fakticky bavíme o kompletnej zmene systému ako takého, nie len zdravotníctva. Proste vôbec nevidíte širší obraz toho prečo veci fungujú jak fungujú.

Definuj úspešnosť. Reči o "úspešných" a "neuspešných" sú vysoký level utopizmu. Neviem kde to vzniklo, ale je to fakt zábavný pohľad na svet. Bez tých "neúspešných" nedokáže fungovať žiadna spoločnosť, žiadny ekonomický model, deľba práce, nič. Ale kľudne sa hrajme na to, že je reálne mať 100% obyvateľstva "úspešných". Veľmi rád by som videl niekoho kto mi vysvetlí ako by taký model fungoval.

//edit: mirjak ma trochu predbehol
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

prekaza mi to vo vseobecnosti... ale nacata bola tema zdravotnictva,preto som do inych oblasti ako mino povedal nerypal, princip je vsade cca rovnaky, niekto prispieva,niekto to zneuziva a niekto to ma opodstatne...

nevadi mi na nieco prispievat, vobec s tym nemam problem, ale mam problem s ludmi ktori sa prizivuju na praci inych, na vlade, ktora rozkrada doslova bezocivo bez chrbtovej kosti... to ma principialne vytaca (nezblaznim sa z toho,ale nikdy s tym vnutorne suhlasit nebudem).

ako hovorim, mam rad spravodlivost ako taku (mozno pritiahnutu za vlasy) ... ale principialne mi prekaza aby som ja za nieco zaplatil 5x tolko ako niekto iny co dostane to iste... ked ja zaplatim za nieco 100korun tak ma naserie ak niekto to iste kupi za 50korun - ano je to nespravodlive, je to zivot, ano je...bude to inak? zrejme nie. stale sa tu bavime len v teoretickych rovinach a absolutne to do praxe nejdem pretavovat,lebo som neni "snilek" ze sa nieco zmeni k lepsiemu, som realista ake je to tu na p... a radsej bude "mozno" raz milo prekvapeny (aj ked skorej nie)

sory,ze nepisem ucelene myslienky, pisem to vacsinou za behu.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

tak potom staci obnovit §203 Trestného zakona:
Kto sa sústavne vyhýba poctivej práci a prostriedky na obživu si zadovažuje nekalým spôsobom, potresce sa odňatím slobody až na tri roky.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mino_85 »

quicky napísal:ako hovorim, mam rad spravodlivost ako taku (mozno pritiahnutu za vlasy) ... ale principialne mi prekaza aby som ja za nieco zaplatil 5x tolko ako niekto iny co dostane to iste...
To je OK, ale spravodlivosť nehľadaj na výplatnej páske. Poznám dosť ľudí, čo žijú z mesiaca na mesiac a neuprel by som im nič len preto, lebo prispeli menej. Niekedy skôr naopak. Ak sa bavíme o tých, čo majú úmyselne na saláme, tak to je iná vec.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

maniak napísal:felipe: este jedna malickost. Pises tu, ze platis rocne ca. 1000 eur do zdravotnictva. Ked si to prepocitame, je to nejakych 83 eur mesacne, t.j. platis z nejakych 600 eur hrubej mzdy. P.
vedla... moj plat je viac ako dvojnasobny.. a v kolonke zdravotne poistenie mam "len" 54eur...
nemocenske, starobne neratam, to je daco ine...
takze, si uplne mimo, s tymi sumami a prepoctami.

http://openiazoch.zoznam.sk/kalkulacky/ ... istej-mzdy

pozri sa vsak.. kolko plati zamestnavatel.. takze asi tak:D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

toto uz ani vtipne neni
http://sport.sme.sk/c/20405209/slovan-n ... c-eur.html

a tu sa ide niekto posrat, ze nejaky cigan ci bezdomovec, neplatic dostane osetrenie u lekara ako on. :furious:
ci nebodaj all time fav slovensky cry me a river, cigan ma vacsie davky ako biely zubozeny slovak, za ktoreho posrany zivot moze zapad s merkelovou na cele.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

A co si tym chcel ako basnik povedat? Ze vsetci prepacme lenivym spoluobcanom ze cicaju tento system a schvalujme to podporujme ich v tom napriek tomu ze su zdravi a mozu pracovat a z coho prispievat do systemu? A je uplne jedno ci je to Jano Fero Hassan alebo Laszlo. Ze niekto nema kvalifikaciu popr. ani nevie citat pisat za to mozem ja? Alebo quicky alebo mino? Ako s tym suvisia dlzoby bratislavskych mafianov? A akoze to trapi cloveka z pezinka. Ak tak o peniaze pride BA. To ze by za to maala byt vyvedena zodpovednost na urovni primatora je vec druha. Miesas piate cez deviate.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

a klasika, motas nepodstatne veci a obvynujes z nich druhych.
to ze nechapes suvislosti neni moj problem.

co to mas spolocne s tym ze mam na fore napisane pezinok. s ba mam viac spolocne, ako len tvoj nejaky cepeckarsky hejt.
a hlavne, je to odveci argument. wtf, co to ma s tym akoze spolocne.
snad si nechcel aby som tu teraz vypisal vsetky kauzy.
pretoze pointa je ta, ze sa tu ojebava na takych prachoch, ktore ked by inak mali normalne smerovanie, a slovakovi (kazdemu) sa tak dostalo normalnej sluzby a pristupu od statu vo vsetkom, nie len v zdravotnictve, tak tu nemusi nikto riesit to, ze preco ma mat pristup k zakladnemu ludskemu pravu KAZDY.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

To ze si nejake subjekty dlhuju 400000 je fakt big deal. Ze dlhuje hokejistom ma netrapi. Vsetci vedeli do coho idu. O kauzach ktore maju naozaj vyznam nic nepises a okresal si to na jeden link. to ze nejaky mafos dlzi 400000 mestu je z pohladu statu technicky dolezite asi jak burka v nocniku. To ze si tu kadejaky mafian robi co chce je principialne nebezpecne to ano. Ale preco by to malo nejako ospravedlnovat to o com hovorime niekolko stran? Taka suvislost mi ozaj unika.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

a Ty si akoze paranoid.asian myslis, ze ti, co neprispievaju do zdravotnictva kolko rocne z neho vycicaju...
400 000e v porovnani s vycicanym vyznie SMIESNE!
pomaly to niesu ziadne peniaze... ked dnes len za radu od lekara /mate okuliare, co tak ist na operaciu/ si ma narok lekar /prakticky/ vypytat 15€.
ludia, co nemaju pracu, co neprispievaju su u lekara ovela castejsie, ako ti, co pracuju. takze, si dovolim tvrdit, ze 1 000 000 pracujucich a 1 000 000 tych, co neprispievaju - ze ta druha polka vycerpa min. 2x tolko penazi zo systemu, ako ta prva, ak nie viac...

takze, suvislosti nechapes skor ty, pretoze, peniaze sa stracaju vsade - tak ako slovan dlhuje, tak nas system ozobracuju aj "nezamestnani".
a ti oberaju stat 2x! stat im jednak plati poistenie, ak su na urade prace, a jednak, maju vsetky vyhody

ale, koniec koncov, nestaci len peniaze "najst"..
ak slovan zaplati tych 400 000e,myslis si ze postavia garazove parkovisko alebo nieco ine pre ludi miesto toho? :D

houby, urobia zakazku co stoji 50 000, na papieri to bude 200 000 a peniazky sa rozdelia tu a tam. a to je tu ten problem.. nestaci len hladat, kde sa peniaze stracaju.. treba sa starat aj o to, ze ked sa "najdu", tak sa pouziju na take veci a takej hodnote, aku realne maju...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

vitaj v klube, to uz si druhy co absolutne nepochopil o com sa tu bavi niekolko stran.

tu nejde len o nejaky stadion, a sirokeho, ale vsetky kauzy, a vsetky peniaze z nich ktore idu niekam inam nez by mali.
ale paci sa mi, ako dokazete bez mihnutia oka tolerovat ojeby na najvyssich urovniach.
Ze dlhuje hokejistom ma netrapi. Vsetci vedeli do coho idu.
to akoze fakt? lol. to aj vedeli ti stavbari na dialnici co nedostali vyplaty do coho idu?

ano, je to nemala ciastna co ide na neplaticov, ale je fakt, ze ta ciastka sa ani len zdaleka nechyta na ukradnute prachy zmrdmi vo vlade.

https://dennikn.sk/616409/na-pode-pod-o ... vom-fonde/
ale predpokladam, ze sak je to len pol miliona, a o nic nejde.
aj basternak je vlastne nic v porovnani s tymi hnusnymi neplaticmi darmozracskymi co vyciciavaju tento nas bohaty stat.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

nikde nehovorim ze kauzy kedy na konanie politikov a vlady doplati danovy poplatnik je fajn. slovan dlhuje peniaze mestu. este ziadny obyvatel BA o nic neprisiel. ze to tebe nedochadza je tvoj problem. ak zaplatia mestu dlh obyvatelia mesta potom co je vysoko pravdepodobne tak to bude pruser a mal by za to kompetentni vziat zodpovednost. a ano vadi mi to.

to ze sa tu rozpravame o vyciciavacoch systemu je jedna vec a kulehy mafianov a politikov na roznych urovnaich druha. to ze je nieco zavaznejsie ako ine este neznamena ze to nieco budeme inym ospravedlnovat.

ano hokejisti vedeli do coho idu. odkedy je SBA v khl je to kazdu sezonu rovnaky scenar. viac ci menej. ak robis vzdy rovnaky pokus tak cakas ze vysledok sa bude lisit od tych predoslych?

jediny co tu nieco zlahcuje si ty. rovnako ma seru darmozraci co cakaju ze sa o nich nejaky populista solidar vo vlade postara a budu im padat pecene holuby rovno do ust, cicaju system ako darmozrac politik vo funkcii co si deli cudzie prasule medzi seba a "nasich ludi". ty si neni ten ktory bude ludom hovorit co im ma a nema vadit, a co maju alebo nemaju tolerovat.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Návrat na "Debata o všetkom"