Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Ak som dobre počul s mojou stredoškolskou nemčinou zaznelo tam niečo že testy prebehli alebo prebiehajú 3 roky od alebo do 2007, a video by tomu možno aj zodpovedalo - starý malý 4:3 LCD monitor v zábere a kvalita videa zodpovedajúca točeniu v SD rozlíšení a následnej komprimácii do starého kompresného kodeku s nízkym bitrate, navyše s interlace artefaktmi. Samozrejme sa môžem mýliť, ale určite by som to nebral ako nový, moderný test súčasných batérií :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prave preto som sa pytal, tiez som si vsimol nejake taketo veci. Ze je to video navrchu stranky neznamena ze vzniklo predvcerom.
Maly monitor by som nebral za smerodatny kedze moze ist o sucast nejakeho priemyselneho riesenia, nejakeho anciáša stroja na test baterii atd.

na obrovske prekvapenie vsak bateriu Moll M3 Plus K2 najdes v cennikoch aj u nas. Netvrdim ze je najlepsia, netvrdim vobec nic.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Okej, to video ignorujeme. Moll som uz viackrat videl v testoch pocas tych rokov, co mam auta a vzdy dobre dopadli (alebo minimalne nie zle). Maju aj AFB seriu, co je ich nahrada za AGM baterie, ale s wet konstrukciou. Bolo by zaujimave odskusat, len sa nepredava u nas. Jeden obchod ma vsetko vypredane, druhy hadam len jeden model a 3-7 dni doprava. A rozhodne nejdem objednavat akumulator niekde z Nemecka ci Polska. Kebyze to ma nejaky normalny obchod, uz davno ju mam v aute.

Takto... lebo som zase na zaciatku a neviem, co kupit:
  • 2017 GTÜ -- AGM: Varta Silver Dynamic, Banner Running Bull; EFB: OEM, Exide Start-Stop
  • 2012 GTÜ -- AGM: Banner Running Bull, Varta Start-Stop; Normalne: Exide Premium, Sonnenschein, Varta Silver Dynamic
  • 2012 ADAC -- AGM: Banner Running Bull (Vartu som ignoroval, lebo zle hodnotenie zivotnosti); EFB: Moll, Banner Running Bull (Banner, hoci na tretom mieste, je tahany dole Start-Stop hodnotenim, co je pre mna irelevantne; zvysok technickeho hodnotenia je lepsi)
  • ÖAMTC 2011 -- Exide aj Banner sa z 2010 failu zazracne zlepsili. Ani sam neviem, ci tomu verit, ale zase ÖAMTC prikladam aspon nejaku serioznost.
  • 2010 GTÜ -- Sonnenschein, Exide Premium, Moll M3 plus (tabulka je zoradena podla abecedy)
  • 2010 ADAC -- Moll M3 plus, Bosch Silver (Exide aj Banner vyfailovali)
  • 2007 ADAC -- OEM, Moll M3 plus, mozno Banner, mozno Arktis
  • 2004 ADAC -- OEM, Banner Power Bull, Moll Kamina, Arktis
  • 2002 ADAC -- Hoppecke, Moll M3 plus, Arktis, Banner Power Bull
Hadam ten zoznam pomoze niekomu aj v buducnosti. Ked prizmurim oci a pozriem sa na to, tak by som najradsej vyskusal ten Moll. U nas nie je realne dostupny, tak ako druhu moznost by som videl asi ten Banner...?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moc to prežívaš, ja som nikdy nevyberal bateriu podla vitazstva v teste, a nikdy mi neumrela mladsia ako priblizne 10 rokov. Auto nikdy negarazovane, v zime dokonca strasne malo jazdene (sucasny voz mi tyzden a pol stoji na mieste bez pohnutia, uz mam lišajník na brzdovych kotucoch. Proste som Bubliňák a nemam s tym autom kde ist ; stará ma svoje auto s ktorym sa jazdi podstatne viac : uz dvakrat tento tyzden niekam islo).

More to iste pneu... mas obutych vitazov testov ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Nemam obutych vitazov testov. Na Jeepe som podla skusenosti a vzhladu bral mne sympaticke Coopery (mam s nimi lepsie skusenosti ako s BFGoodrich). Su to offroadove pneu, ze jednu ledva zdvihnes rukou, do dezenu sa pomaly schova eurova minca a o nejakych brzdnych vlastnostiach na mokrej ceste sa tomu ani nesnivalo. Toboz, ked sa hybnost pocita z 2,5-tonovej krabice. Ale v offroade pohodka. Auto ma kategoriu M1G, tak mam vynimku a nemusim mat zimne pneu.

Mitsubishak mam Nexeny celorocne, lebo ma nebavi v nasich podmienkach byt buzerovany 2x rocne kvoli pneumatikam, lebo v kalendariku uz je toto cisielko. Nie su vobec top, ale viem, kde ma auto/pneu hranicu na ceste, skusal som aj nejaky ten smyk, viem kedy sa auto do smyku dostava a co robit, aby som to skorigoval a aky odstup si nechat na mokrej ceste. To mi uplne staci na jazdenie a kazdy by to tak mal vediet a nebolo by vodicov, ze napadne 0,5 cm snehu a niekto sa suchce 25 km/h po rovnej ceste lebo vsak KALAMITA!!!!1!1!1

Tu bateriu ale zdanlivo prezivam preto, lebo kym aj podpriemerne pneu vydrzia na aute aj 5 rokov (a aj cenovo su lacnejsie), tak napriklad taka Varta v Jeepe zdochla za 2 roky. A ked mam kupit za rovnaku cenu bateriu, co vydrzi 2 roky alebo 4-5 rokov, tak radsej chcem tu druhu (hlavne ked stoja rovnako). Ale okej, objednavam Banner a vyskusam.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dobra volba podla mna. Pocuvaj ale otazka - ked ti Varta zdochla za 2 roky a sucasna za 4.5 roka, nebude problem niekde inde nez v baterkach ?
To su ozaj strasidelne malinke zivotnosti pre auto BEZ startstopstartstopstopstopstartstart systemu, zrejme s obrovskym alternatorom (necakam tam 35A prďáčik).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Najskor by som si ujasnil aku baterku vobec kupujeme. Obycajnu "wet" nie. Agm by som kvoli tepelnemu stitu tiez nebral. Ostava EFB.

Teraz EFB od koho? Vatru by som sktrtol. To je zlo. Bosch je podla mojich informacii ta ista bateria co varta. Cize ten by som skrtol tiez. K moll sa vyjadrit neviem.

Ostava Exide, ten je vraj fajn, Banner lepsi. Aj ked ma banner vraj o nieco viac reklamacii. Este aj yuasa je vraj dobra, ale ta myslim EFB nepredava
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Bono83 »

Co nejaka optima red top, tie nie su ani ovela drahsie.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Ja som zvedavy kedy a ako umre baterka/-ky v pacifice, kedze ze a jazdi extra kratke trasy + vsetko na elektriku, oboje dveri otvorit zatvorit ked deti nasadaju atd.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aku tam mas ? Vo Voyadgeroch boli od novoty prave nad tebou spominane cervene Optimy - nasa vydrzala od roku 2004 do predminuleho roku, 270.000km, nikdy negarazovane, poslednych 15 rokov auto 99% jazd Bratislava prdka sem prdka tam.

50Ah stoji okolo 190,-eur takze su sakramentsky drahe. Holt cylindricka konstrukcia namiesto standartnych dosiek, v Amerike mali 7 years warranty no questions asked. Takze tak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Neviem, ci mi baterky odchadzaju casto. Ta predosla Varta bola este od povodneho majitela auta, ale uz si nepamatam seriu (kvalitu). Viem, ze bola tiez AGM. Tiez v zaciatkoch som o dost viac jazdil offroad = mozne vacsie tepelne namahanie. Alternator je v aute take bezne dynamo z bicykla ukrajina (160A).

Kazdopadne uz som dovymyslal a objednal som Banner. Celym menom Running Bull EFB PROfessional 585 11 (85Ah, 780A, 156,-€). Nasiel som obchod, kde je skladom na predajni v BA a mozem si ju osobne vyzdvihnut. Rovno im odovzdam staru bateriu a mam pokoj. Potom ju pekne nabijeme, strcime do auta a uz budeme len sledovat, kolko vydrzi. A je dost mozne, ze to auto predam skor, nez sa to dozvieme. Ale celkom som zvedavy na pokus s EFB a Bannerom.

Inak maju v tom obchode aj Optimy (zlte aj cervene), ale nepotrebujem ju. Za cenu 250-300,-€ si radsej kupim dve normalne baterie, ked na to pride.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Vartu blue som 2x kupil a 2x bola za 3-4r na odpis.
V toyote myslim bola ako OEM a po 4 rokoch a tyzdni statia uz v zime startovala tazsie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak. Cenovka za hentie Optimy je nenormalna.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Nebol dnes niekto okolo 16:00 autom na kruhacoch od hornbachu po ikeu? Sa mi v kruhaci šmýkalo jak na oleji. 2ja po mne kukali pneu + ci maji dotiahnute kolesa
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"