Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja sa neskutocne cudujem kazdemu politikovi, ktory je schopny urobit akusi blbost, ktora ide doslova proti istej, ale VELKEJ skupine ludi..

z poslednych kauz..
Danko - vlaky, xyz veci, nechat si zvysit hodnost...
Gajdos - zvysil hodnosti!
Rasi - parkovanie v KE s EEI atd...

Ja nechapem, ci su naozaj tak mimo, ze si neuvedomuju, ze v dalsich volbach ich cas skoncil? Nevravim, ze nebudu mat %nta, tie sa najdu.. ale vyhrat? pochybujem...

su to tak vazne veci, kauzy, ze ludom to v usiach zarezonuje, a proste, aj ked nemaju s vlakmi nic spolocne, pre tu skupinu, co ide volit, a nevie koho, sa pri istych menach tieto kauzy vybavia, a tito ludia hlas dostanu... ci sa mylim? nemyslim.

Takze otazka znie, naco sa Danko pcha do IC vlakov, komu co slubil, a co z toho ma, ked min. tu klientelu regiojetu /a to su TISICE LUDI/ urcite strati, lebo v ociach je vinnikom prave on.
Detto Rasi, tisice ludi proti EEI, isto vela jeho volicov, a teraz? To mu vobec nevadi, ze politicky skoncil /teda, aspon si to myslim../.

To niesu nedokazane kauzy ako Gorila, ale nieco, jasne spojene s ich menami....


LordKJ: ku kauze Regio vs ZSSK len dopisem.. Za posledny polrok som siel 5x KE-BA spiatocne, teda 10jazd. Kazda bola s RegioJetom... Ak to porovnam s minulostou, a mojimi cestami KE-BA so ZSSK vlakmi, tak TI napisem len tolko, ze pocas toho 5h sedenia je MNE osobne prijemnejsie dostat dajme tomu 2-3x kavu free, kupit si nejake obcerstvenie za smiesnych 0,50€, a mat v celom vlaku max polku WC z poctu voznov. Za ten posledny polrok soom len raz cakal na WCko asi 2minuty, kym sa uvolnilo, a veru, to ako vyzera WC v regiojete /aj v polke cesty/, a v takom ZSSK je na zamyslenie.. Toaletaky nalozene az po strop /len aby sa neminuli/, utierky detto.. Nieze v boxe, ale aj pod nim, kolko sa da. No ukaz mi vlak ZSSK kde je to podobne.. Dalej: za 500km cestu idem na WC 2, max 3x.. Aj to je mozno velakrat z nudy, len aby som sa presiel. Fakt som v RJ nemal problem s nedostupnostou, alebo obsadenostou (ale zasa, na WC nejdem pred zilinou, pred BA a pod., kedy sa tam chce natrepat pol vlaku). V ZSSK mas mozno viac WCiek, ale co z toho, ked to obcerstvenie, ktore ak si chces dat, Ta stoji dalsie +-3-4€? (kava,jeden keks)... Tak sa dostaneme na finalnu cenu viac ako 45€ za spiatocnu cestu KE-BA, vs 24€ konkurencia.
A dalsie vyhody RJ ktore som si za ten cas, co tu su vsimol??? Informativne SMSky dlho pred odchodom vlaku: naposledy mi v TT prisla SMSka o 14:00, ze vo vlaku s odchodom o 18-00 nebude s prev. dovodov poskytovany plny ale iba obmedzeny servis (ano, clovek sice nedostane vsetko z menu, ale zaroven ma 4hodiny na to, aby sa zariadil, nenastupil do vlaku bez pitia, jedla a vie, ze sa ma zariadit..) - videl si toto u ZSSK?

Polroka dozadu, SMSka den pred odchodom vlaku: vazeny cestujuci, vozen v ktorom mate rezervovane sedadlo xyz bude zameneny za iny typ, zmente si v pripade zaujmu sedadlo (ano, jasne ze to vedia tak skoro, lebo ked obeh vlaku KE-PRG trva 24+hodin, tak vedia den dopredu, aky vlak tam dovezu...

No videl si toto u ZSSK? Tam ked nebude mobilny vozik, ani ta nikto neupozorni. Takze, v roku 2017 a 21. storoci by som od takej spolocnosti ocakaval uplne ine inovacie.. A to naozaj NEMUSI BYT LEN KVALITA VOZNOV.. Regiojet ukazuje, ze byt prozakaznicky sa da aj s totalne smiesnymi sluzbami, ktorych nasadenie sa nerata s 10tkach tisic eur..

Ano, budem kus obhajovat aj ZSSK, lebo je jasne, ze ich ceny su nastavene na nase platy.. V takom Nemecku som siel 60km usek z Mnichova a zaplatil som 30€! a nebolo to ICE vlakom... Obycajny preplneny regiovlak... Je jasne, ze ked u nas za taky usek sa plati 2-3€, tak ZSSK to nema lahke. Avsak, ako pisem vyssie, byt prozakaznicky sa da aj "zalacno"... Kolko rokov dozadu bol mega problem kupit listok cez mobil?? Zeby uroblili zmyselnu appku, kde urobim tri kliky /podobne, ako to ma regiojet/, tak na to peniaze "niesu"? Alebo, nikto to nieje ochotny urobit za 5 000 000€ na papieri, aj ked to stoji 35 000€?
Dalej, porovnajme si pocet zamestnancov.. vo vlaku IC- myslim 3ja? (rusnovodica oddeleneho neratam), v regiojete v kazdom voze jeden plus teamleader.. A aj tak vie RJ jazdit lacnejsie? A tu podotknem, ze RJ ak by vyrovnal ceny jazdneho v ZSSK a odratal 10% by bol isto v pluse.. Dalej, bezpecnost, to, ze kazdy vie, kto v kupe je, nulova otravna kontrola listkov v kupe, ziadne "bezdak", potulujuci sa ludia vo vlaku, vyhodenie z miesta clovekom s miestenkou a pod.. to su veci, ktore clovek v RJ nezazije.. A ak ano, ma tam "cloveka", ktory to ma na starosti. Skuste v 11voznovom R400 vo vozni 1 hladat personal, ak je v poslednom vozni. Naozaj, ZSSK na RJ nema, a nechyta sa, ale chytat sa ani nechce.. asi tolko.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

No ukaz mi vlak ZSSK kde je to podobne..
to je bezne aj u ZSSK, skor nejde voda ako nie je papier :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja nechapem, ci su naozaj tak mimo, ze si neuvedomuju, ze v dalsich volbach ich cas skoncil?

ved prave preto ze uz su tu zrejme posledny krat... a to este nevies ake zmluvy sa podpisu druhu povolebnu noc s datumom tretej noci pred volbami... Kapsch by mohol vypravat, keby chcel. Ale 500 mega este nikomu nesmrdelo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

mam pocit, ze tito pani maju uplne ineho volica ako aml prochazka.. dost mozne, ze stratia len minimum. Alebo v horsom pripade prejdu ku bielemu exotovi.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Zubesuch »

kks tie wifiny tak to uz je moc. par stran dozadu som hovoril ako sa v statnej firme leju prachy :D. spomen hovno dojde smrad.

presne tak yesper, ja som uz davno zistil ze vacsina tych co volia Smer a podobnú zberbu by musel prist fico s kalinakom osobne navstivit a okradnut aj o posledne spodky aby pochopili ze su to vsetko kriváci. Proste rozmyslanie stylom, co nemam v penazenke nie su moje prachy. Ale toho pol miliona zaplati kto doprdele? Arogancia moci tychto pandrlakov v sakách už proste prekracuje vsetky medze. A furt sa ich bude niekto niekde zastávať a kalinak nam mazat med okolo huby, ze "skutok sa nestal".

Parlamentne volby by uz hádam ani nemali byt anonymne. Kazdemu kto volil tuto zberbu to vytetovat na celo aby sme vedli komu fakturovat tieto kulehy co tu vlady tejto chorej strany napachali.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

ked to ale vezmes v globale, wifiny su BAGATEL....

pritom, co sa tu deje, ake su tu kauzy, su wifiny zrnko v piesku..

ale, ja zas nehovorim, ze na to teba kaslat.. ee.. vsetky, male obchody, predrazene tendre, ked spojime dokopy, za cele volebne obdobie, tak dostaneme cisla take, za min. 50% statneho rozpoctu za 4vol. obdobia su peniaze, ktore nejdu nikde inde, ako do spravnych "vrecak"... a to sa bavime od predrazenych pier, fixiek, po predrazene dialnice, tunely za stovky milionov eur..

sranda, ze to nikomu nevadi.

po poslednych volbach uz neviem, ci sa da niekomu verit, ze to robit nebude. ak ked ano, iste strany do koalicie vstupit odmietli, a bolo im jedno, co "zato". nitky v pozadi tahaju uplne ine, neviditelne skupiny, a ja to vidim tak, ze aj fico a spol. maju z tychto obchodov len omrvinky.. pride iny fico, bude to rovnake.. nieje to roky dozadu presne takto??

suhlasim s davnejsim nazorom dajakeho politiloga, ze nieje pravica a lavica.. vsetko su to rovnake strany, s cielom zarobit do vrecak. ok, jak som napisal vyssie, je par stran, ktore sa tomu vymykaju - kollar? kotleba? a?..lenze taky kotleba svoju sancu premrhal, jeho strana je az prilis extremisticka, a nikdy sa to "vedenia" i ked aj s dalsimi stranami nedostane /neviem, kto by bol ochotny s nimi ist do koalicie, a sami na to nikdy percenta snad mat nebudu/, a riesia veci, ktore su totalnoe nerealisticke a utopisticke /vystupenie z EU, vystupenie z NATO - nerealne.../, neriesia problemy beznych ludi, alebo si to myslia..
A kollar? v opozicii tazko sudit kazdeho..kazdopadne, asi jeden z malo, co dodrzal slovo, a urobil co povedal.. /dobre, kotleba detto/

Koho by ste volili, keby boli zajtra volby?..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Filipe tych 50 perc. si mysel len obrazne, ze? :D

ale inak suhlasim :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

http://hry.fakju.sk/kapitan_andrej/
:D :D :D

to ale asi skor do vtipov :D
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa fobos »

toto je už moc :D
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Predseda parlamentu taktiež priblížil, pri akej príležitosti získal hodnosť kapitán. Mal ju dostať počas oslavy. „Keď prídete na oslavu a vojak, ktorý vám velil, a poviem vám, pán generál bol dosť tvrdý a často ma nechal kosiť a pocítili som aj jeho pevnú ruku, sa postaví a povie vám povie rozkaz ministra obrany k povýšeniu. Aj ja som sa potom pýtal, za čo to je, za čo to prináleží a či sa to dá vrátiť,“ opísal Danko.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kapitánom za kosenie :OO= :facepalm: :? :good: :rofl:

Mali mu kúpiť kosačku
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

felipe25 napísal:A kollar? v opozicii tazko sudit kazdeho..kazdopadne, asi jeden z malo, co dodrzal slovo, a urobil co povedal.. /dobre, kotleba detto/
a co take podla teba tito fesaci urobili? alebo teda ze nic neslubili tak ani nic nespravili a vlastne dodrzali slub, takto si to myslel? alebo to nove desko kollara? jedine co od kollara som zachytil bolo ohladne tych exekucii a osobneho bankrotu, co nakoniec presadila zitnanska lebo u kollara nie je nikto co by bol schopny napisat zmyslupny navrh zakona.
felipe25 napísal:Koho by ste volili, keby boli zajtra volby?..
keby boli zajtra tak sme vsetci v tazkej <> ale nastastie to takto nefunguje. vyzera to tak ze ludia ktorych som volil naposledy, resp. som ich volit chcel ale nemohol lebo kandidovali za ine strany si k sebe zacinaju najst cestu (beblavy, dubeci, lipsic je zial mimo, mozno konci v base), takze ak sa do roku 2020 dozijeme bez vojny tak by to mohlo byt trosku lepsie.
Zubesuch napísal:Parlamentne volby by uz hádam ani nemali byt anonymne. Kazdemu kto volil tuto zberbu to vytetovat na celo aby sme vedli komu fakturovat tieto kulehy co tu vlady tejto chorej strany napachali.
suhlas. ja uz dlhsie nad tym rozmyslam ze vo volbach by kazdy mal mat urcitu vahu hlasu primeranu jeho prinosu spolocnosti. podnikatel co zamestnava x ludi by si zasluzil mat vacsi vplyv na veci verejne ako nejaky ozran z krcmy. ked vidim vysledky testovania ziakov tak onedlho o nas budu rozhodovat ludia co neovladaju ani malu nasobilku a to nie je v poriadku.
minule som stretol svoju triednu z gympla a mi hovorila ze bezne deti prepadavaju na maturitach co v nasich casoch bolo nemyslitelne. a nie kvoli tazsiemu ucivu ale neschopnosti ucitelov. a toto bude iba horsie. skolstvo pre nikoho priorota nie je, tak o chvilu skoncime ako krajina idiotov, jedine riesenie je na cas dat mandat elite aby to dal do poriadku. len obavam sa ze na to aby k tomu doslo by to fakt musel nastat novy holokaust aby si vsetci uvedomili zodpovednost politikov a dali tam co idu realne nieco riesit, nie len naplnit vlastne vrecka.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Molnart len taka basnicka otazka...a ty si ta elita? Alebo kto urci kto ta elita je?

Mladi a hlupi? Prosim Ta, ked stretnem nejakeho mladeho SaSankara, tak je vzdy pozitivny, cool, swag, je scestovany, zorientovany, zivot mu lezi pri nohach atd...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

pri Kollarovi mam na mysli slub ohladom toho, s kym do vlady nepojde.. Taky MOST s belom nak....al volicom do huby.. asi tak.

Kollara sudit nebudem - je v opozicii, cize sa "sudit" neda. Jeho cinnost mi je ukradnuta, pretoze nic nezmeni, kym to nebude opacne. Ak bude vo vlade, uz to bude ine. Teraz vykazuje cinnost, max. svojimi navrhmi /cela strana.../.

Ano, Kotleba tiez splnil s kym nepojde do vlady - ok, ale jeho program, smerovanie, extremizmus je az moc. Nevravim, ze ta strana spleta vzdy somariny, ale...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

ak niekto voli stranu podla toho ze slubi ze nepojde do vlady tak sme v horsich srackach ako som myslel. ked niekto povie ze nepojde do vlady tym dopredu hovori ze jeho ambicie su 4 roky poberat poslanecky plat + priplatky za ucast vo vyboroch a dalsie pozicie ktore sa priklepuju opozicii (NKU apod). to je ak keby si isiel ty na pracovny pohovor a povedal si ze slubujes ze budes chodit do roboty, ale urcite ziadnu robotu nespravis. nikde by sa s tebou nebavili, ale vo volbach ocividne mozes dostat 15% :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"