Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to cmudenie cyklistom je uber brutal. to az by som dal ze ublizenie na zdravi ale hej ja by som napr tie bicykle v niektorych castiach doslova zakazal. uzke cesty a nepriehladne a oni si idu chodnik cestaa je mu jedbo
hry- ps5
doma-HP probook
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

wingo napísal: Po 01. Máj, 2023, 17:11 Keď sme už pri cyklo. Začalo teplo, cyklisti vyšli na cesty, normálny jav na jar. Vidím v dostatočnom predstihu cyklistu, chcem ho obísť s dostatočným odstupom, oproti ide auto. Cesta široká, čakám kedy sa dá auto oproti trochu viac k svojej krajnici, však nepôjdem 10cm od riaditiek cyklistu stovkou. Nie, ten debil sa ešte viac nalepil na stredovú čiaru, brzdím jak blázon. Kúsok na to, ďalší cyklista, ďalšie auto oproti, ten istý jav. :facepalm:
na 2/4 kolesach som najazdil dost, bicykel cca 5000km rocne, vratane mtb v zime.
snazim sa brat ohlad aj na druhych, zaroven respektujem pravidlo co nechces aby ti druhi robili, nerob ani ty.
no neda sa... fakt sa neda ist po kraji cesty, ktore su fajne poprepadane, derave atd.. castokrat katastrofalny stav.
cim viacej som na kraji, tym viac auta pri obiehani sa pritlacia (sa vpichnu medzi auto oproti a bicykel :facepalm: ) soferi seru na pravidla odstupu >1,5m/>1m.
druhy dovod je ked clovek ma slusny bike, napr karbon kolesa stoja 7 kil aj vyse litra, nebude si majetok kur*it na rozbitej krajnici. nikto mu to nepreplati.
bohuzel ne vsude je moznost cyklostezky; stazujte sa u zupana. :)
treba si to vyskusat :
https://www.reddit.com/r/bicycling/comm ... d_this_to/ - https://www.youtube.com/watch?v=pa4qpLo ... icalIndian
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Dnes, Certovica. Krutili sme s kolegom hlavami, ze len masochista sa vyberie slapat do toho strmeho kopca. Drbkal sa do kopca svojimi 5.5 km/h. V zakrute semafor, cestari. Naskocila cervena, myslite ze zastal? Kdezeee, inac by neboli cisla do Stravy, ci s jakym bazmekom onanuje pred podobne postihnutymi.

Cyklista by sa mal vzdy spravat podla toho, ze je najzranitelnejsi ucastnik premavky. Takze nerobit blbosti, nezavadzat a v max miere sa vzdy odstupit ostatnej premavke. Pouzivat cyklotrasy ak je moznost. Pri stave Slovenskych ciest a intenzite premavky sa nemaju co rozculovat. Odstup 1.5m je na kope SK ciest neaplikovatelny.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bola by moznost napriklad ze ked viem ze slovenske cesty su nahouby, tak napriklad nekupim dve kolesa po tisic eur aby som ich hned rozbil na krajnici ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Strava sa ti na semafore pauzne.

Za tisic byvaju take menej dobre kolesa. Skor teda kus.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

kolko stoji skoda fabia novy kluc? mama stratila. vyskakovaci, na 2019 po FL fabia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uplne najradsej mam cyklistov na moste VSS. Asi najnehodovejsi a najvytazenejsi usek na vychode. Uzky, neprehladny. V poslednej dobe tam je sice 70tka ale 100tacho tam je dost bezne. Minule sa tam kamosovi pokazilo auto. Trvalo asi tak 30sekund kym mu kamion za piskania pneumatik tukol do tazneho. A do toho sa tam spawne cyklista iduci 20-30kmh iduci meter od kraja.

Na zaciatku mosta ho este auta len tak tak obchadzaju. Kym dojde na jeho koniec tak vytvori 50m kolonu takmer stojacich aut na konci ktorej pocut klaksony a piskajuce pneumatiky.

A on si ide spokojny, ved ma na to pravo.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja tak poviem, ze ked viete obist traktor, viete obist aj cyklistu. Na rychlostkach a dialniciach jazdit nemozu a po vesnici to treba strpiet. Ja ich rad nemam ale sam jazdim a obcas sa proste neda ist lesom dlhsia streka.
Ceste sa vyhybam ako mozem ale nikde neni napisane, ze cesta patri len 4 kolesam.
A uprimne, cim viac cyklistov a kolobezkarov v meste, tym menej cakam v zapche, takze super...
To, ze tu je pre to nulova infrastruktura, je chyba vedenia mesta/statu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ved ich trhnes cez protismer. Body za to nedostanes.

Horsie je ked su proste retardi. Nepriehladna zakruta bez krajnic a dvaja vedla seba alebo si to ide meter a pol od kraja. Lebo brzdit z 90 na 20 za 4 metre je proste v poho. Asi ako moje ostrekovace.
.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

scream: Vieme obist vsetko. Aj traktor, aj kravy na ceste, aj spiaceho bezdomovca v strede cesty. To neznamena, ze tam ma spat. Presne tento pristup je uplny obraz drbnuteho pumpickara - vsak ma viete obist, tak si tu budem pedalikovat a hotovo. Na ceste sa tak nejako snazis existovat s ostatnymi a urobit premavku plynulou. Takze okrem beznych pravidiel sa snazis pritlacit sa ku krajnici, ked auta oproti maju v pruhu prekazku a mozu ju obist bez zastavenia hoci aj castou auta v tvojom pruhu, alebo takto pustis motorkarov oproti aj spoza teba. Pripadne ked ides do T-ckovej krizovatky a niekto uz z dialky caka na teba, tak vyhodis blinker, nech vie, ze nemusi cakat a moze ist, lebo ty budes odbacat. Take detaily, ktore pomozu plynulosti na ceste a myslel som, ze ich kazdy ovlada, ale 2/3 ludi su jednoducho tupela, co vidia asi tak 3 metre pred svoje auto a dost. Situational awareness = 0.

Ten kombajn ci traktor na ceste ma nerozhodi, lebo ich stretavam PODSTATNE menej nez pumpickarov a zase chapem, ze sa musi svojou rychlostou presunut z miesta A do miesta B a inak to nejde. Co ma ale dokaze nasrat je, ked ide cez dediny, ma za sebou kolonu 15 aut a ani ho len nenapadne zastavit niekde na krajnici, na zastavke, na strku vedla cesty, aby tie auta pustil. Jeho to bude stat minutu casu a ostatni mozu ist dalej. Vies... ta plynulost na ceste. Vtedy sa meni "traktorista, co sa musi presunut" na "postihnuty dement".

Co sa tyka nulovej infrastruktury, tak to je pekne. Tiez tu nemam Autobahn, kde mozem ist 200, takze tak musim ist po obchvate a po dialnici. Chcem si obcas rychlo zajazdit. A taktiez v blizkom okoli BA uz nemam offroadove jazdenie. Kopec pod Petrzalkou rozobrali a skvele bahnite tereny v okoli Dunaja zavozili rovnym strkom a zastavali Luznym mostom. Takze asi budem musiet jazdit niekde v parku, vsak tu nemam infrastrukturu. Presne toto je ta mentalita pumpickara, presvedceneho o vlastnej dolezitosti. Sice nema kade jazdit, ale je extremne dolezity, tak MUSI zavadzat na ceste. A ostatni ho MUSIA tolerovat... co nevidia, aky je on dolezity? Histrionska porucha osobnosti. Zvycajne low IQ ludia.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Tak ty si sa dobre opustil
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Ohladom pustania kolon som raz videl dobru vec v dokumente o Novom Zelande. Tam vraj patri k dobrej vychove vodicov nakladakov, ze ked vidia, ze sa za nimi robi kolona aut (kludne stacia 3-4 auta), tak hned pri prvej moznosti sa odstavia na tych par sekund a auta pustia. Povazuju to za nieco normalne. Nie ako u nas, nakladak ani za svateho sa odpratat na ten kratky moment, on bud za sebou drzat 50 aut v kolone, lebo do kopca nevladze a z kopca nemoze ist rychlo, lebo by neubrzdil.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1623
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Heh to ibsa to tu stale dookola v kazdej skupine ci cyklisti alebo vodici sa najdu dementi aj normalny ludia
Ano je blbost ked sa niekto rozhodne ist na biku napr. popod strecno lebo vsak preco nie resp. Mam vybudovany cyklochodnik ale nie ja musim ist po ceste na druhu stranu zas chapem ze ked nie su ine moznosti aj ten cyklista je ucastnik dopravy a ma pravo sa po ceste pohybovat a ako vodic ho musim tolerovať.....ked proste nema inu moznost presunu tak to nejak prezijem...
Inak minule som dostal normalny sok ked sa mi kamionista hore na Šturci uhol na odpocivadlo a pustil ma toto sa mi hadam stane tak raz za dva tri roky narazit na takto uvedomeleho vodica ....aj ked ja ked taham 1.5t vozik a hore kopcom to netaha tiez radsej uhnem ked je možnosť
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Isteze najdu. Len ten pomer dementov na celkovy pocet ludi v danej skupine je nie ze vacsi pri pumpickaroch, ale uplne najviac zasadny. Moje opustenie (ak to tak nazveme) nevychadza z toho, ze som sa rano zobudil s tym, ze tuto skupinu ludi budem hejtovat, ale soferujem. Soferujem vela, kazdy jeden blby den, v meste i mimo mesta.

A to som este nezabrdol do diskusie pumpickari v BA (alebo vacsom meste?) a pumpickari niekde v malom meste. Pretoze ja som to nevedel, ale ocividne je uplne normalne v malom meste jazdit potme po ceste uplne neosvetleny. A nie ze jedneho som tak stretol, ale tretina ich tak ide. Takze mi je jedno ako opustene budem posobit, ale cele toto vychadza z doterajsich skusenosti. Inak okrem spomalenych sviatocnych vodicov mi nenapada ziadna dalsia skupina, ktora by bola pre mna zla. Auta a pomer dementov je v norme, rychlo jazdiaci vodici ma neohrozuju, motorkari hadam ani raz za cely zivot, chodci chodia viacmenej zodpovedne a co si pamatam, tak len zopar sa mi zacalo strkat pod auto mimo prechod. Asi nemam co viac napisat a chapem, ze toto je nepopularny mensinovy nazor a som jelito a hnusny agresivny vodic.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Teraz rozmyslam, ci ti napisem ako chodim z mesta v lete nadrbany domov alebo nie.... Hint: kolobezka/bajk
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"