Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

beardie napísal: Pi 05. Máj, 2023, 17:25 to jemne pribrzdenie o 44 km/h si si samozrejme odpustit nemohol
https://autobild.pluska.sk/poradca/tent ... vi-vodicak :)
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dam ti jeden lifehack: Ak nechces aby ta ludia povazovali za zaluda, musis citat viac ako bulvarny nadpis :) Snad nabuduce budes vdaka tejto rade uspesnejsi.

Pre pomstiteľa aj vychovávateľa svorne platí hneď nasledujúce písm. l), ktoré zakazuje „znížiť náhle rýchlosť jazdy alebo náhle zastaviť, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky. Pokuta je 50 eur.
https://www.minv.sk/?dokumenty-na-stiah ... bor=451787
V sadzobniku vidim 40€


Otazka je co je to nahle. Tazka otazka, ktoru v tomto dokumente zodpovedal forenzný expert Prof. Ing. Gustáv KASANICKÝ, CSc.
https://ja-sr.sk/sites/default/files/20 ... 8_2009.pdf
Je preto potrebné stanoviť hranicu, po ktorú je možné zmenu rýchlosti alebo smeru jazdy nazvať „náhlou“ a od ktorej by táto zmena bola tzv. "nenáhla“. Aby zmena smeru a rýchlosti jazdy bola úplne bezpečná z technického hľadiska, je možné prijať zásadu, že nenáhla zmena rýchlosti a smeru jazdy sa nesmie uskutočniť so spomalením, resp. bočným zrýchlením, väčším ako je 0,5a max.
Hodnotu a max. ti vypocita forenzny technik. Co je mimo pripadu nehody vpodstate vylucene. Ale aj ked sa zahrame na amaterskeho nepresneho technika, tak mozme predpokladat ze maximalne spomalenie na suchom asfalte bude okolo 10m/s^2. Teda 0,5nasobok maximalneho spomalenia bude 5m/s^2.

Pri 5m/s^2 by auto zo 152 na 108kmh spomalilo za 2,445sekundy
Na videu mozme vidiet ze v skutocnosti to spomalenie trvalo asi 7sekund. Co by predstavovalo 1.746m/s^2... Takmer 3x miernejsie spomalenie ako by podla zakona predstavovalo "nahle" a 5,7x miernejsie spomalenie ako by bolo pri brzde stlacenej na podlahe

Cize z pohladu zakona by sme to mali jasne. Ostava moralne hladisko. Well, blokoval ten lavy pruh hodne dlho. To sa stava. Ale podporit to prostrednikom. To neznie velmi priatelsky.


Obrázok
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

v sadzobniku je aka pokuta ked ides 120 na 80tke?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Viem že ty by si blbosť nepostol ale aspoň dajaký koment čo človek ide otvoriť? :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Vcera som si za 8 hodin po dialniciach takych exotov uzil az az.

Pruh sa zuzuje o 2km tak neni kkt aby sa odstupil, ale ked sa das vedla, zrazu ide podlahu aby si nevosiel, trubi na teba, svieti.. ale uz moze. :D
Dalsi sa ti natrepe do pruhu lebo sak ide obehovat a este sa cuduje ked musis NAHLE brzdit a blikas mu. Ale ked sa mu napchas ty do pruhu tak sa mu to nepaci.
Nejake kamiony na dialnici? Je jedno ze idu stovkou, kazdy tempomatovy luzer co ide aspon 99 sa musi hned napchat do laveho a ide obehovat sest kamionov s medzerami. Nakoniec si aj medzi sebou vojdu do cesty takze ideme 80 vlavo, kamiony idu rychlejsie.

Nanestastie sa mi nie vzdy chcelo rozrazat cestu tak sme sa striedali. :D

Aj tak nikdy nepochopim ze vidis v zrkadle auta co sa priblizuju nejak rychlo tak im vojdes do cesty lebo o chvilku dobehnes kamion co bude treba obehnut tak neostanes predsa vpravo. A este ked ides mozno aj o 20 viac ako ten kamion.

Ale najviac sa mi paci ked nejaky takyto ti potom blika ze si ho obehol sprava a ide v kufri. Vypalene heligonky a blika ti nimi niekde na zadny naraznik.. to si clovek vsimne len ked sa sustredi. :hysterical:
.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

U mna si uplny ***** na plnej ciare. Nemozem ist 160 lebo volvo tak zabrzdim ako opica pojebana.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

beardie napísal: Pi 05. Máj, 2023, 17:25 to jemne pribrzdenie o 44 km/h si si samozrejme odpustit nemohol
[/quo :bye: te]

Vies ako mohol byt vodic volva zaspaty, nevsimnut si, stane sa nebudeme ho cepovat, mame vykon dame z prava, nemame vykon pockame, nic sa nedeje...

Fakerajzik ale znamena challenge accepted a 80.0001km/h by som siel chvilocku bez rozblikania brzdovych svetiel, idealne zarovno s autom v pravom pruhu na odporucanie stiva...

Ja nie som zly na ceste, kym si to dakto nepyta... aj to obcas musim skusnut s pokorou, nie vzdy mam spravne a auto a spravnu posadku na spory na ceste
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

scream napísal: Pi 05. Máj, 2023, 21:40
beardie napísal: Pi 05. Máj, 2023, 17:25 to jemne pribrzdenie o 44 km/h si si samozrejme odpustit nemohol
Vies ako mohol byt vodic volva zaspaty, nevsimnut si, stane sa nebudeme ho cepovat, mame vykon dame z prava, nemame vykon pockame, nic sa nedeje...

Fakerajzik ale znamena challenge accepted a 80.0001km/h by som siel chvilocku bez rozblikania brzdovych svetiel, idealne zarovno s autom v pravom pruhu na odporucanie stiva...

Ja nie som zly na ceste, kym si to dakto nepyta... aj to obcas musim skusnut s pokorou, nie vzdy mam spravne a auto a spravnu posadku na spory na ceste
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

beardie napísal: Pi 05. Máj, 2023, 17:25 to jemne pribrzdenie o 44 km/h si si samozrejme odpustit nemohol
Vies ako ...mohol byt vodic volva zaspaty, nevsimnut si. Stane sa, nebudeme ho cepovat. Mame vykon, dame z prava, nemame vykon, pockame
Nic sa nedeje...

Fakerajzik ale znamena challenge accepted a 80.0001km/h by som siel chvilocku bez rozblikania brzdovych svetiel, idealne zarovno s autom v pravom pruhu na odporucanie stiva...

Ja nie som zly na ceste, kym si to dakto nepyta... aj to obcas musim skusnut s pokorou, nie vzdy mam spravne a auto a spravnu posadku na spory na ceste
[/quote]
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

jj to je spravny pristup, ked je niekto hovado tak treba tiez byt hovado :cool:

ja sa uhybam do praveho hned ako vidim, ze sa niekto rychlo priblizuje, ak sa rychlo priblizuje a aj este blika tak sa absolutne nebudem ponahlat do toho praveho pruhu
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

To ma zase 2 strany. Naschval 8 sekund ist dopravatak potom to trhne pred teba pripadne ta poobstrekuje vodou. :D Alebo len pojdete 4cm od seba.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

no nepomozes si nijak raz

uz som raz zazil experta na ktoreho som blikol ked ma obehol cez priecestie, ze o 2km v meste dal brzdu na podlahu zo 60 na 0.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

stanomx napísal: Pi 05. Máj, 2023, 21:24 U mna si uplny ***** na plnej ciare. Nemozem ist 160 lebo volvo tak zabrzdim ako opica pojebana.
Niekto obcas strati nervy a nie je to pribrzdenie o 44, ale zapiskajuce pneumatiky. Aspon sa nauci komu co ukazuje..

Ale ta dorovnana rychlost s autom vedla to sa mi paci, nemusia svietit ani brzdove svetla a ako to nasere ludi. :D A vravim, ked ti blika ani si to nevsimnes ked ti ide v kufri, pianko.

minule som tiez pocul ako niekto nieco ukazoval az dostal po hube, takze opatrne na tych cestach. :)

A idealne sa starat o seba, nie je normalne ze niekoho random obehnes na okreske s laktom na okne a so smerovkami a vyblikuje ti jak ked donho naburas. Tak neebe ti.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Sorry jako. U mna je to dane jasne. Ak niekto spravi chybu "omylom", nevsimne si ta, neda ti prednost atd... Vtedy to je v poriadku, ludia robia chyby. Nemam problem dobrzdit zo 60 na 0 autu co mi nedalo prednost, a s usmevom mu kyvnut ze poho, nic sa nestalo. Od toho su brzdy, aby brzdili.

Dobehnes niekoho v lavom pruhu? Pohoda, casto to su zeny nalepene na volante, ktore ani netusia ze robia nieco zle. Pockas, poblikas smerovkou dolava, prinajhorsom obides z prava a adios.


Ale aby ta niekto naschval blokoval, vychovaval, fakoval? Tak ten skoncil. Challenge accepted, ziadne zlutovanie. Zalezi len od neho kedy leavne hru, jediny limit je neskoncit v novinach, podmienecne odsudeny ani na zemi.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"