Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co tam dodat ? skoda ze sa neprevratil cez strechu aspon 15krat a ze to nevybuchlo.
este predtym ako niekoho z nas zabije...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nove casopisy :


Obrázok


Obrázok


Obrázok


Obrázok
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Alebo si povedal ze to este stihnem obehnut 🤦
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Št 18. Máj, 2023, 08:54 bud mali obutych vitazov testov a co sa moze stať ...
alebo nemali a co sa moze stať :)

zlahka pouzit hlavu a spomalit ne, to sa v ziadnom pripade nenosi. Treba rubat ako na suchom.
A su ti vitazi testov s vami v miestnosti? Prihovaraju sa vam?


Da sa ist rychlejsie aj po vode, ale chce to dobre poznat cestu(mlacky, kolaje, potociky, zmeny asfaltu) a ked uz tak prelietavat hentie zhluky vody volantom rovno a pod jemnym plynom. Nekorigovat, len si plavat ako rybka dory v oceane :D A byt precizny ked si to dosadne na asfalt. A celkovo je to dost otravne a unavujuce byt vkuse napnuty ako struna a rozne to korigovat. Musi na to byt chut.

Tak ci tak, oni v tom aute vyzerali akoby bol slnecny den, preto som sa tak cudoval :D


Hento BMW v tomto momente este netusilo ze mu konci pruh. Klasika, webex na telefone a asistent jazdnych pruhov vedie auto.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Jeden znamy tak lietal 180 na vode. Z auta zostal taky vrak, ze hasici sa uz len pytali, kde je mrtvola. Nejakym zazrakom sedel na obrubniku. Rovna cesta, oktavka, moc tam nebolo co korigovat...
Cize pri 180 to isto bezpecne nie je, najskor ani pri 160, mozno pri 140...mozno nie. Staci jedno zle odvodnene miesto.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ved sa ani netahal do pruhu :D A kto ide ba-ke hentakych zuzeni si uzije. Neviem co s tym ma rychlost ked je to oznamene znackami, znizenou rychlostou a este to aj vidis. Ked ti nestacia 2km na vsimnutie si, tak radsej nic.

Co sa tyka presovskej dialnice tak vzdy sa tam niekto rozseka, ale lepsie auto/pneu/rozrazene mlaky vyhravaju. Raz mi tam po lejaku usla octa a to som siel.. bajoko 190 cely cas, cez Nemecko. Ono aj zalezi ci zacalo prsat alebo stoja mlaky. Ale tak za solidneho lejaku to takto plave vsade mozne po slovenskych dialniciach. Si jeden zvykne.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Len neviem kam sa vsetci furt ponahlate ze nutne musite jazdit 190+ po naprsanom... jakoze v pohode, na cintorinoch je miesta dost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Neda sa to takto zovseobecnovat ze mozno pri 140 to je bezpecne a pri 160 nie...

Schvalne som pozeral na akej vrstve vody sa testuje aquaplaning novych pneumatik... 5mm vrstva vody... a vitazi testov s novym 6,5mm vzorom odplavu na tych 5mm vody pri 80tke...

Davnejsie mal rasto chvala video(ktory mimochodom celkom vie soferovat) ako mu to na dialnici odplavalo v 110tke tak ze skoro dal wallride o zvodidla.


Tak ci tak, da sa strasne vela urobit pre to aby si to vpodstate ani korigovat nemusel. A tiez sa da strasne vela urobit na pre to aby ta roztocilo...


Vyletis na vodu, 10-20-30-40-50m ides rovno a potom si to sadne a ides dalej. Alebo mozes zacat panikarit, brzdit, pootocit volantom o 90° a vystrelit airbagy v 110tke.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Asi tolko
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

To je uz druhe asi tolko, a pritom dokopy nic
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hm, cize 1mm pneu sa na vrtstve vody pri 100kmh este dotyka vozovky, to nie je zle.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hmm a mozno to bolo upozornenie na to, ze ojazdena pneu sa ani nahodou nedotyka tolko ako rovnaka pneu nova/s vybornym dezenom

lebo toto si neuvedomuje 90% tych najrychlejsich...

edit : skoda ze tam nemaju ukazku pre nejaky 3-4mm dezen. Snad vela z nas nejazdi na jednom milimetri ; ked uz nic ine tak zakonny limit je vyssi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

https://youtu.be/DIMiqZpczjQ?t=180 no da sa ist za dazda aj 240... kym mas stastie...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Tak zákonný limit na letne pneu je 1.6 mm, čiže ta contact area je ešte nižšia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

S hentym by som sa bal ist aj 130 na suchu... Mal obute zimaky, quattro, vpodstate ani neprsalo a dialnica bola slusne odvodnena. Vdaka tomu ostal na tej lepsej strane stastistiky.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"