Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

Scorp napísal:si práve pomenoval dieťa potencionálnym daňovým poplatníkom a usmrtené dieťa si nazval zrušeným potencionálnym daňovým poplatníkom? :)))
zamysli sa, a povedz mi, co je ti na tom divne

stat potrebuje $, aby ich mohol nejak "rozhajdakat" (alebo ked chces, preusporiadat do ruk inych majitelov *co si co budeme klamat, hornej vrstve*), idealne vsak tak, aby stredna vrstva vsetko platila, a bola dostatocne velka ... aby zabranila spodnej vrstve zabit/zlincovat tu hornu vrstvu
samozrejme, treba popritom robit vsetko pre to, aby spodna vrstva mala pocit, ze sa o nu stat stara, stredna vrstva mala pocit, ze to cele neplati, a ze je chranena a ma benefity od spolocnosti, do ktorej prispieva, a ze stat robi co najviac pre to, aby stredna vrstva sa mala lepsie (a mohla tak prispievat este viac)...
no a nakoniec je tu horna vrstva, ktora sa stara o spodnejsie 2 vrstvy, upravuje zakony tak, aby sa jej nic nestalo, pripadne aby uchlacholila spodnu vrstvu neh ich nezbije (vid epic-fail v Tunisku).

Neh sa na to pozeras ako chces, kazdy ti povie, ze cena ludskeho zivota je nevycislitelna ... iba statisticky urad ti povie presne cislo, kolko za svoj zivot prinesies do statnej kasy, a aky si naklad pre stat, nez zacnes zarabat, a takisto ti povedia, kolko to bude stat, az nahodou dojdes do dochodku, a priemerne dlho budes poberat priemerny dochodok. Samozrejme ak sa ich spytas na detaily, tak ti to rozpolozkuju na sluzby ktore si od statu dostal (administrativa, bezpecnost, zdravie, pravne naklady, vzdelanie), alebo priamo na materialne benefity, ktore si ziskal (napr. prispevok pri narodeni dietata, prispevok na vozidlo pre ZTP, socialna podpora, podpora v nezamestnanosti).

... a ano, mam dieta ... a hned po jeho narodeni dlh nasej domacnosti narastol o 1/3 ... a kedze niesom spodna vrstva, ani ta vrchna ... tak to holt budem musiet odmakat zase iba ja ... a tiez by ma sralo, kebyze mi ho nejaky trtko sepali v dedine v 130kmh. Ale co narobis?
lava, prava, lava, prava ...
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

Teraz neviem to s tym statom to je aj tvoj nazor ? alebo z akeho dovodu si to spomenul .. lebo ak tonieje tvoj osobny nazor ako vnimas tuto situaciu tak nechapem preco tu o tom pises .. lebo tvoj nazor beriem (ak je totozny) inak ma nezaujimaju zvasty okolo statu ... bolo to smerovane namna tak aby si nemyslel nieto ze tu nieco presadzujem ...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Papek napísal:tiez som to mal podobne... aj ked u mna to bolo este horsie, tatko je dost prchky a nema ten potrebny cit a trpezlivost, takze sme si uzili kopu srandy :D
v tomto smere som aj ja rad, ale zodovednost a sebakontrolu si musi clovek vybudovat sam, tam ti nepomoze ziadny tatko ani nikto iny, pri nom bude sekat clovek dobrotu, ale jak sadne do auta sam, alebo s kamosmi, tak je to uplne ine, navyse ked polka auta v jednom kuse hecuje stylom u*eb tomu, predbehni ho, ne*er sa, ty to nevies a pod...
ja som sa takto par dni dozadu neudrzal, som viezol jednu babu, co som akurat v ten vecer spoznal, tak ze nebudem ju desit, pekna, kludna jazda, ziadne brzdenie motorom, ani podradovanie a zrazu prisla krizovatka so stopkou a za nou kraasna dlha rovinka... a ona zrazu na krizovatke, ze "ty tomu ani neu*ebes"? takze som sa neudrzal, a uz to islo, 1-2-3 plny kotol a uz sme leteli 150
to je sice pekné, ale treba si uvedomit jednu vec >>> chlpatí dajú zápis a pokutu šoférovi, nie spolujazdcom..
na chytrákov spolujazdcov platí => pri sprostých rečiach zastaviť, a povedat nahlas "komu sa nelúbi môže íst stopom"
GARANTUJEM hrobové ticho na dlhý čas ;)
------------------------
suhlasim s FEAR-om, trest by mal byt taky, aby si dotycny UVEDOMIL co spravil.. (+vystraha pre ostatnych)
skoda je ze nemame take "teple" basy ako v americkych filmoch... chalan by mal "pekny a naucny " pobyt v base.. :laugh:
------------------------
a ozaj kde v <-> boli chlpatí, ked ho neodchytili ??
..ale striehnuť na "zárobkových miestach" s teplým fénom v ruke - to áno..
Polícia = VZČO vysoko zárobkovo činná organizacia
Naposledy upravil/-a Pietro sk v Št 20. Jan, 2011, 15:49, upravené celkom 3 krát.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

presne toto vravim sesternici, pretoze ona sa narodila uz mudra :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Pietro sk napísal:na chytrákov spolujazdcov platí => pri sprostých rečiach zastaviť, a povedat nahlas "komu sa nelúbi môže íst stopom"
GARANTUJEM hrobové ticho na dlhý čas ;)
kamosov uz taketo veci presli, v aute mam relativny klud, iba ta zenska mala dobre presvedcovacie "schopnosti" :red: a navyse vedela, co je honda, tak sa tiez vyzivala tom reve... ale ked som zacinal jazdit, tak som taketo reci pocuval pravidelne, inak ak blbnem, tak dakde kde sa to "da" - obchvaty, vypadovky, ... proste cesty, kde ublizim maximalne tak sebe (nechcem to teraz nijako obhajovat, vzdy je to riziko, no obcas to clovek pusti)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

ved to je to ... za "chyby"/hluposti by mal zaplatit kazdy sam .. nie ini no v tomto svete je miska vah naklonena asi skor pre tych druhych
Naposledy upravil/-a FEAR v Št 20. Jan, 2011, 18:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

ale to je ta ludska sprostost, ktoru vidavam kazdy den - debili letiaci 60-80 v zone 30, ani retarder nepomoze, tesne pred nim zastane, prejde a uz upaluje 80 k dalsiemu... predbiehanie na prechodoch, krizovatkach... alebo aj ked som chodil este na strednu, tak tam som to vidaval kazdy den, vzdy sa naslo zopar jedincov, ktori museli od skoly vystartovat v style f&f, dvaja aj tak dopadli - v zakrute im vyhodilo predok a napalili to do odparkovaneho auta, samozrejme to bola este k tomu zona 30
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ohladom retarderov. Pred nedavnom som sa vracal zo sluzobnej cesty na firemnom aute. Za podjazdom mame u nas v meste 2 pomerne dost vysoke retardery (pred a za predchodom pre chodcov), takze som spomalil (= takmer zastavil) aby som neposkodil napravy. V tom momente ma obehol strieborny Land Cruiser, ktory asi vobec nebrzdil. Pravdepodobne si ani nevsimol/nepostrehol, ze tam nejake spomalovace su umiestnene :D.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »






.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

mohol ukazat aj skodu na aute
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Inac ohladom tych dievcat,nenavidim ked niekto vystupi z autobusu a sere sa na druhu stranu cesty pred autobusom.
tejto situacie sa vzdy bojim aj ako spolujazdec,a vzdy hovorim vodicovi aby radsej spomalil a kukal pod autobus na nohy,nikdy nevies kto ti odtial vyskoci...
Mozno aj tie dievcata spoza neho vybehli a bohuzial uz nemal sancu zastavit...

Tymto sa nezastavam vodica,myslim si o nom svoje a dufam ze bude este vela trpiet... :furious2:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

tak jeden pribeh z hc.sk
RSKK napísal:Obrázok


Vcera som mal taku smolu vosiel som akurat do takej diery, kde sa mi vraj zaseklo koleso a rozdr... sa mi spodny cap. Auto potom uz zastavilo iba na ramene.
Na spodne capy som daval vzdy pozor (po mnohych vasich skusenostiach tu na fore), nikdy sa neozyvali ziadne zvuky, preto som ich nemenil, az teraz toto ...
Vytrhlo mi poloos, vnutorny klb sa rozpadol, nastastie staci len poskaldat vsetky loziska a kupit novú manzetu. Koleso mi strelilo do blatnika, ktory sa potom ohol.
Prisli dopravaci aj dispecer ciest, uznali zavadu na ceste, auto som dal odtiahnut pred otcov dom. Dnes boli aj z poistovni na obhliadke.

Takze, najskor pred domom vymenim capy, urobime poloos, a ked auto bude pojazdne tak ho dam do servisu na celkovu geometriu atd.
...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

:hmmm:

prepáčte, ale ja sa na viac nezmôžem...





.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

qq6600 napísal:Inac ohladom tych dievcat,nenavidim ked niekto vystupi z autobusu a sere sa na druhu stranu cesty pred autobusom.
tejto situacie sa vzdy bojim aj ako spolujazdec,a vzdy hovorim vodicovi aby radsej spomalil a kukal pod autobus na nohy,nikdy nevies kto ti odtial vyskoci...
Mozno aj tie dievcata spoza neho vybehli a bohuzial uz nemal sancu zastavit...

Tymto sa nezastavam vodica,myslim si o nom svoje a dufam ze bude este vela trpiet... :furious2:

Podla informacii boli cca 50m od autobusu ... takze zrejme nik neocakavane nevyskocil ... inak to beriem ... sam spomalujem ak minam stojaci autobus ..

btw keby si predstavim situaciu aku popisujes a siel by 50km/h tak ako je to tiez dost no vysledok by asi nebol rovnaky ... no ale uz zbytocne rozoberat .. no kazdopadne je rozdiel nabrat niekoho v 50tke a v 120-130tke
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa FEAR »

Papek napísal:tak jeden pribeh z hc.sk.......
ti asi odfotim nase cesty ..teda co znich ostalo. tak vypadnes zo stolicky ...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"