UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len nejak malo ich bolo otestovanych... treba viac, viac viac. Aby uz nebolo koho testovat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

https://twitter.com/visegrad24/status/1 ... 7015052292 Gas deliveries from Russia to Germany through the Nord Stream pipeline ceased today at 7 am.
Russia claims they need one month of maintenance, while Germany suspects that its just an excuse to make it impossible for Germany to fill up their gas reserves ahead of autumn & winter.
The Baltic states, Poland & Ukraine told Germany for years that Nord Stream will decrease security in Europe as Russia would use it for extortion.
Merkel always rejected the warnings with the same argument: “this a purely economic project, not a political one”
And here we are…

hovorim ze nemci osprostievaju, exponencialne od 90´
grinpiss s atomkami je :facepalm:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

dedko osral babku a ta teraz isto place v kute. ale scholz sa neda len tak lahko, zapnu s5 atomovky tipujem do konca roka
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa werwest »

to take lahke nebude, musia postavit nove
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemusia, ale nebude to lahke. Tie stroje bohuzial nemozu zostat stat X rokov ba dokonca ani mesiacov, a potom to nahodis vypinacom.
Nie nie, takto to nefunguje. Ale zapnut atomky vedia.

Ja sa cudujem ze belgicania idu vypinat tri svoje atomky (alebo uz vypli ??). To su neuveritelne zelene hlavy, skoda ze aj dute.

Uz by sme tym rusom fakt mohli zamavat ze papa, mame obnovitelne zdroje. Preco **** nekupi cela posrata Europa krajinu "Zapadna Sahara" kde neni ani holy kkt (na obrovskom uzemi 4 miliony ludi a tisice kilometrov osvieteneho piesku), a preco tam nepostavime solare, na mori vrtulniky a preco nevybereme ropu aj plyn z mora pri ich pobrezi ? Aby sme sa rozumeli - prakticky vsetky africke krajiny maju v mori ropu, a ti ktori nemaju len nevedia o tom ze ju maju.

Takze... ponukam riesenie energetickeho vsetkeho. Bude to stat asi tisic miliard na kabloch a tisic miliard na solarpaneloch a vrtulnikoch, avsak rocne posleme len sudruhom do Ruska cez 400 miliard. Takze to vlastne neni ani sest rokov navratnosti.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa werwest »

Vedia ale zapinat ich by bola blbost. Su stare, renovacia by stala tolko ze sa oplati postavit rovno nove
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa maniak »

Nemci mali palivo do reaktorov z ruska, cize tiez aktualne pase.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12330
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

@mp3turbo a vies preco nenakupia? Lebo v tomto kpnflikte nie su za jedno. Cela tato nezmyselna vojna a umieranie ludi je ignoracia EU a zapadu toho co sa na ukrajine dialo. Keby sa chceli realne odrezat od Ruska, mohlo sa tak spravit uz davnejsie, peniaze by sa na to urcite nasli
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak.
Poprve 28 krajin ci kolko nas je v Eurospolku nikdy nebude zajedno - tam ma Wladko vyhodu, on si proste cokolvek zmysli, buchne do stola a bude to. Ziadna diskusia. Ziadne nazory. Ziadna pluralita. Ziadne sledovanie vlastnych zaujmov a 28 rozlicnych.

Podruhe peniaze by sa nasli - je rozdiel nieco robit 5-10 rokov pomaly, alebo dnes zistit ze hupsik nebude cim kurit v zime. Niektore veci sa proste nedaju spravit za mesiac ani za rok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Najväčšia sranda je že Nemci prehovorili Kanadu aby predsa len poslala tú turbínu z NS1 ktorú mali u seba na generálke a zadržiavali kvôli sankciám lebo Rusi vraveli že ju potrebujú aby pustili NS1 na 100%, a Rusi na znak vďaky prišli s mesačnou odstávkou. Rozmýšľam koľkokrát si ešte Scholtz nechá nasrať na hlavu než mu konečne narastie chrbtová kosť a povie dosť, ale toho sa asi nedožijem...

Rovnako sa nedožijem času že by zelení pripustili že jadro predsa len nie je také fuj fuj, nie oni radšej naštartujú uhoľné ako jadrové, to je už aký fanatizmus. Btw to že brali jadro od Rusov nie je žiadna prekážka, Česi brali tiež od Rusov a už berú od západnej firmy, aj my môžme hneď ako sa pre to rozhodneme.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Po 11. Júl, 2022, 19:54 nemusia, ale nebude to lahke. Tie stroje bohuzial nemozu zostat stat X rokov ba dokonca ani mesiacov, a potom to nahodis vypinacom.
Nie nie, takto to nefunguje. Ale zapnut atomky vedia.

Ja sa cudujem ze belgicania idu vypinat tri svoje atomky (alebo uz vypli ??). To su neuveritelne zelene hlavy, skoda ze aj dute.

Uz by sme tym rusom fakt mohli zamavat ze papa, mame obnovitelne zdroje. Preco **** nekupi cela posrata Europa krajinu "Zapadna Sahara" kde neni ani holy kkt (na obrovskom uzemi 4 miliony ludi a tisice kilometrov osvieteneho piesku), a preco tam nepostavime solare, na mori vrtulniky a preco nevybereme ropu aj plyn z mora pri ich pobrezi ? Aby sme sa rozumeli - prakticky vsetky africke krajiny maju v mori ropu, a ti ktori nemaju len nevedia o tom ze ju maju.

Takze... ponukam riesenie energetickeho vsetkeho. Bude to stat asi tisic miliard na kabloch a tisic miliard na solarpaneloch a vrtulnikoch, avsak rocne posleme len sudruhom do Ruska cez 400 miliard. Takze to vlastne neni ani sest rokov navratnosti.
Pre porovnanie asi najhonosnejsi projekt aky bol zatial vybudovany: North Sea Link. Dlzka 720km. Kapacita 1400MW. Cena 2 000 000 000€.

Tvoj plan: Dlzka tak 2-3nasobna. Kapacita: potrebujes minimalne 10nasobky toho co kto hoc kedy pod morom potiahol... napr 1400MW je prd, to su tak 3 na slovensku pouzivane reaktory VVER 440(Len na slovensku ich zachvilu bude 8).

Nejaky dalsi plan?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12330
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

neodstavovat atmoky a ist spolocne ako europa do zmysluplneho energetickeho planu
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa maniak »

wingo napísal: Po 11. Júl, 2022, 21:34 Rovnako sa nedožijem času že by zelení pripustili že jadro predsa len nie je také fuj fuj, nie oni radšej naštartujú uhoľné ako jadrové, to je už aký fanatizmus. Btw to že brali jadro od Rusov nie je žiadna prekážka, Česi brali tiež od Rusov a už berú od západnej firmy, aj my môžme hneď ako sa pre to rozhodneme.
Jasne, preto Westinghouse povedal Slovensku, ze tak 3-4 roky vyvoj a testovanie tyci bude trvat. Cesi maju ine reaktory, ladili to uz davnejsie. Jadro je super zdroj, ale nie je to ako nahodit uholnu elektraren (radovo mesiace).
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Nejaky dalsi plan?

ziadny netreba. 400 miliard ROCNE posleme Rusom. Dnes, nabuduci rok to bude dvojnasobok a budeme skakat radostou.

Operujme nie s dvomi miliardami ako si napisal ty, to nikoho nezaujima v energetike - ked dnes ides stavat atomovu elektraren, 10 miliard ti nestaci a realita dokial ju dostavas je ajtak 25 miliard (pozri sa kolko Lukasenko zaplatil za tu svoju, ta je uplne cerstva a pozri aky rozpocet maju anglicania na tu co stavaju).

Ja tu nemusim narabat s dvomi miliardami alebo s dvadsiatimi miliardami. Na takyto projekt je DVESTO MILIARD UPLNE HOVNO.
ja tu potrebujem narabat s tisic miliardami penazi na zaciatok (to su prosim DVA ROKY co posielame Putinovi).

1GWp solaru ta dnes po obrovskom zdrazeni v Europe vyjde na 0.4 mld eur, vratane ciel, dph, zisku. Ked bude panely nakupovat spolocenstvo so vznesenym cielom a nebude to v Europe, za 0.25mld sa zmestis s prstom v riti. V Afrike panely vytlacia (vyprodukuju) dvojnasobok toho co v Europe a hlavne rozdiel medzi zimou a letom je relativne maly (na rozdiel od 6x v nasej zemepisnej sirke).

Za 100 miliard si dovolim odhadnut postavenie 350 GWp solaru. Pre pripomenutie, Mochovce jeden kotol maju 0.4 GW. Ano, solar nejde tolko hodin rocne ako atomka atd atd atd samozrejme ale 100 miliard je prdlajz. V energetike je to prdlajz. PRE ZACHRANU EUROPY JE TO ABSOLUTNY PRDLAJZ CO ANI NESTOJI ZA ZMIENKU.

Za osem rokov Putinovi posleme priblizne 3.200 miliard v dnesnych cenach A TO LEN ZA PLYN BEZ ROPY, pockaj kolko bude stat plyn v zime. Tie iste peniaze potrebujeme pretvorit na veterne a solarne elektrarne. NEtvrdim ze takato vec bude lacna, rychla alebo jednoducha. Jasne, ludom co maju plynove kotle v baraku a inak kurit nevedia bude treba tiez trosicku nieco nafutrovať... ale o kolko su ucinnejsie tepelne cerpadla ? Moj foter ma 15 rokov, mne vysvetlovat netreba, 12 stupnovu vodu ma cely rok v cerpadle.


Da sa to. Nie som zeleny blazon, elektroauta odmietam ako len mozem, solarne panely skripem zubami a nadavam (navratnost pri domacej instalacii okolo 10-12 rokov podla cenovky za aku stavas, foter ma na 10kWp system ponuky od 10.800 eur do 16.000 eur co je absolutny nezmysel). Neviem ake mame ine moznost. Lacny plyn od nikoho nekupime. Lacnu ropu tiez nie. Ani z Afriky. Ale zase pozor - Michalovce, solarna instalacia, navratnost 4.5 roku lebo mraziarensky podnik a zozerie 100.00% co vyprodukuje. V Afrike s dopravou do Europy ? Tri roky navratnost ? Kde sa mame vsetci podpisat ??? Cokolvek tam zaplatime, za tri roky je naspat a odvtedy sme "v pluse".

Kombinacia vetra a slnka mi prisla sice strasidelne tazka, ale realna. Do takej miery, ze by Vladko nemal co robit s tym plynom a bol by rad ze nam vobec volaco preda. Ostatne si moze strcit doriti zastruhanou raketou napred.

Ze som rojko a trepem ? Anglicania realizuju nejaky solarny projekt s nejakou krajinou, tusim Mauritania, nechce sa mi hladat. Zo stredu Afriky potiahnu kable az hore do Anglicka !!!! Australia zachvilu realizuje 100x100km solar projekt [!!!] a bude 4.000km podmorskym kablom krmit SINGAPUR.

Da sa to. Uplne zjavne. To su absolutne konkretne priklady ze to ide. Aj podmorskym kablom, aj dlhym, aj drahym.
Z Afriky poslat energiu (nielen slnecnu) do Portugalska, Spanielska, Francuzska, Talianska, Grecka, Chorvatska. Odtial dalej.

Dani idu realizovat 63GW umely ostrov [!!] a lifrovat veternu energiu zvrchu do Europy.

Da sa to.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa j0hny »

Myslim ze ziadny europsky spolocny projekt nebude. Lebo by nebol biznis, a na to sa kazdy vykasle.
Ak ak by sa nieco vybudovalo, tak vychodny europan to neuplati.
Nechcem si predstavit tu tarifu za "prenos" v X megavoltovej trase, ktora vlastne sirokodaleko okolo slovenska ani nieje.
Mat dvojnasobny plat zapadnych krajin a stat dvojnasobok v kase z dani, budis. Ale to tu velmi dlho (nikdy) nebude. Leda zeby vsetko este o 300percent zdrazelo, ako za poslednu dekadu. Ale platy ledva dvojnasobne
Takze to ostava len na nas, dokedy sa bude predavat slovenska (najma pracovna) sila za lacno, a nedostatky vo velkom nakupovat z vonku za draho.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy

Návrat na "Debata o všetkom"