ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

si tam volal co ? :D :hysterical: a znizili na 3,5mbps ? :D
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Nie práve že som bol spokojný takéto hodnoty som mal keď mi blbol net a už cca 8 mesiacov to ide v pohode a len tak som si kukol hodnoty keďže sa tu sťažujete a kleslo mi to na tie predchádzajúce takže budem musieť znovu nažhaviť linku a prišlo mi to akúrat vhod nakoľko chcem u ních predčasne zrušiť viazanosť na mobil čo mi navrli oni samy a môžem si vybrať program podľa uváženia a v prípade novej viazanosti môžem vybrať aj ďalší telefón.
To mi navrhli nakoľko evidovali moje sťažnosti a niekedy sa oplatí pokecať aj s tou pracovníčkou čo vyvoláva ako je človek spokojný a či by ich odporúčal aj ostatným tak som bol spokojný tak na 3.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Ty ale ked nato pozeram.. mas nejaky stary profil :D.. 706 upload.. kolko ti ide upload ? :O
A zavolaj tam..
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Nie nové hodnoty sú tieto:

SNR Margin:6.0/16.0 db
Data Rate:4608/576 kbps
Max Rate:4576/1384 kbps

Tie s vyšším SNR Margin a Max Rate sú staré hodnoty skúsim ešte vyresetovať router až bude menej zaťažená linka cca. 01:00 a pozriem aké sú potom hodnoty. Preto to chcem preveriť lebo podľa toho usudzujem že sa my zhoršila kvalita linky nakoľko my poklesli hodnoty a hlavne Max Rate ktoré mi ani neumožňuje dosiahnuť 5Mbps.
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
denial
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 18. Aug, 2012, 22:51

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa denial »

neviete kolko je pokuta ked majitel orange dsl nezaplati fakuru a dojde to az tak daleko, ze zastavia/odpoja internet, co sa potom deje, ked sa to vyplati po splatnosti dodatocne po odpojeni?


> nac neviem ci viete, ale ked ho mate na najom, mate NEOBMEDZENU zaruku.
co tym myslis?
specificky som sa orangu pytal, ci pri prenajatom dsl routeri je zaruka/poisteny aj voci prepatiu/blesku a povedali mi ze NIE, ze to ma riesit moje poistenie domacnosti (ktore nemame a nedavno nam jeden dsl router zhorel pocas burky).
takze keby zhori prenajaty a nemam poistenie, mozem si zaobstarat iny a ked im ho po viazanosti vratim nefunkcny, este mozu odo mna ziadat nahradu skody ...

inak vcera 3.6. o 23:16 vypadlo dslko, parkrat na chvilu naskocilo a potom bolo dolu az do 3:35 rano dneska 4.6.; modem nasledne uz potom ukazoval (pocas vypadku) Test ADSL Synchronization: FAIL, takze predpokladam vypadok na strane telekomu, kedze potom to aj same naskocilo a zopar restartov modemu nepomohlo.

este taka zaujimavost:
zacal nam raz nejak vypadavat dost internet, tak som zavolal do orange, ze problem, chceli najprv so mnou prechadzat nejake nastavenia routera, ked som trval na tom, ze tam nebude chyba, poslali technika, ktory prisiel dost skoro (par dni na to) - z telekomu. ten to u nas doma vsetko premeral, nic nezistil a poznamenal, ze linka je vo vybornom stave a zvladla by aj 20 Mbps. ked odisiel, tak to aj prestalo vypadavat. a pocas tej chvilu co tu bol, dokonca aj speedtest ukazal takmer 5 Mbps, akurat ze ked odisiel uz som taku hodnotu nevedel dosiahnut - divne.
pricom par mesiacov predtym som reklamoval pomalu rychlost - max 3.5 Mbps a ich odpoved bola, ze to je MAXIMUM LINKY, ze mi ani rychlejsi program nepomoze!
denial
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 18. Aug, 2012, 22:51

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa denial »

.
neviete kolko je pokuta ked majitel orange dsl nezaplati fakuru a dojde to az tak daleko, ze zastavia/odpoja internet, co sa potom deje, ked sa to vyplati po splatnosti dodatocne po odpojeni?


> nac neviem ci viete, ale ked ho mate na najom, mate NEOBMEDZENU zaruku.
co tym myslis?
specificky som sa orangu pytal, ci pri prenajatom dsl routeri je zaruka/poisteny aj voci prepatiu/blesku a povedali mi ze NIE, ze to ma riesit moje poistenie domacnosti (ktore nemame a nedavno nam jeden dsl router zhorel pocas burky).
takze keby zhori prenajaty a nemam poistenie, mozem si zaobstarat iny a ked im ho po viazanosti vratim nefunkcny, este mozu odo mna ziadat nahradu skody ...

aby som netaral, tu je citat z odpovede ktoru mi poslali (feb2012): Prenájom modemu nie je podmienkou spísania zmluvy, je len na Vás či sa rozhodnete pre prenájom alebo budete využívať vlastné zariadenie. V prípade prenájmu zariadenia je potrebné modem vrátiť po ukončení zmluvy o pripojení. Modem poistený voči prepätiu nie je, na túto situáciu by Vám malo slúžiť poistenie na domácnosť.


inak vcera 3.6. o 23:16 vypadlo dslko, parkrat na chvilu naskocilo a potom bolo dolu az do 3:35 rano dneska 4.6.; modem nasledne uz potom ukazoval (pocas vypadku) Test ADSL Synchronization: FAIL, takze predpokladam vypadok na strane telekomu, kedze potom to aj same naskocilo a zopar restartov modemu nepomohlo.

este taka zaujimavost:
zacal nam raz nejak vypadavat dost internet, tak som zavolal do orange, ze problem, chceli najprv so mnou prechadzat nejake nastavenia routera, ked som trval na tom, ze tam nebude chyba, poslali technika, ktory prisiel dost skoro (par dni na to) - z telekomu. ten to u nas doma vsetko premeral, nic nezistil a poznamenal, ze linka je vo vybornom stave a zvladla by aj 20 Mbps. ked odisiel, tak to aj prestalo vypadavat. a pocas tej chvilu co tu bol, dokonca aj speedtest ukazal takmer 5 Mbps, akurat ze ked odisiel uz som taku hodnotu nevedel dosiahnut - divne.
pricom par mesiacov predtym som reklamoval pomalu rychlost - max 3.5 Mbps a ich odpoved bola, ze to je MAXIMUM LINKY, ze mi ani rychlejsi program nepomoze!
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

takže nie len mne sa hrali s hodnotami.. ale mne aspoň nepoklesla rýchlosť... :-D len šaškujú telekomáci...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

Denial, ja som predtým tiež bojoval s nimi o rýchlejšiu rýchlosť. Speedtesty mi namerali cca 4,7 mbit a som dal niečo sťahovať a išlo to max 380kbyt/s... ak prišiel technik ku mne z telekomu, tak povedal, že je to v pohode... nakoniec som tam ešte raz volal, že mi znižuje rýchlosť dosahuje cca 570 - 580 kbyt/s pri sťahovaní (podľa telekomu problém na kábli :-D) ... takže s tým ich treba otravovať infolinku ....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Inac vdaka za to VPI/VCI.. A mal som zapnuty aj dalsi virtualny okruh PV0 8/35 a kazdu minutu - minutu a pol ma odpajalo z hry - CALL FAILED.. tak som prehodil na prvy virtualny okruh 1/32 a vypol ostatne a uz fachci... takze pozor nato ! Ak mate nejake problemy moze to byt aj virtualnymi okruhmi..
denial
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 18. Aug, 2012, 22:51

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa denial »

caute, viete mi narychlo poradit, ktory modem z tychto dvoch je lepsie zobrat:

Wi-fi router D-link model:DSL-2641R (na fotke vyzera trochu osupany)

D-Link DSL-2641B ADSL2+ modem (vraj takmer novy nepouzivany, ale zarucak nema)

je medzi nimi vobec nejaky rozdiel?
cena je rovnaka - 10 eur

diky
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

velky..
ber 2641B
denial
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 18. Aug, 2012, 22:51

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa denial »

nuz... tiez som sa rozhodol pre ten "B"-ckovy, lebo sa mi podla googlu zdal novsi typ.

dosiel som tam, typek mi ukazal krabicu a zacal predo mnou rozlepovat a otvarat ... kukam - to este nebolo otvarane?
"nie, nie! ved som vam to vravel!"
bolo tam vsetko a na prvy rychly pohlad to vyzeralo ok.

potom doma som si vsimol, ze je to vlastne taktiez iba ten 2641R !
a po bokoch bola ponalepovana lepiaca paska, ale ked som sa uz doma lepsie pozrel, tak igelity vnutri boli uz ponacinane a router dokonca bol zaheslovany na nezname heslo, takze som ho musel vyresetovat (zjavne pouzivane).

jedine stastie, ze ten pristroj funguje.
(medzi prvymi som upgradol fw z roku 2009 v1.05 na novsi z roku 2011 v1.07 - pribudla kopa moznosti v menu)

takze pozor - podvodnici su, zial, vsade.

http://pc.bazos.sk/inzerat/26064761/D-L ... -modem.php

edit:
hmm, zda sa mi, ze ten router ma nejaky slabsi hardware, lebo ked som spustil firefox asi so 100 tabmi, ktore zacalo naraz nacitavat, tak zacal vypadavat internet, aj ping, ked donatahovalo, zas sa vsetko rozbehlo.
dufam, ze len nestiha routerova cast - prepojim to s hw routerom N750 (WDR4300) a dufam, ze aspon modemova cast v tom 2641R bude stihat...
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ak chceš aby ti tam fungoval dobre dsl internet od orangu a dobre aj wifina, že neznižovalo to výkon.. a stačí ti tie obmedzené funkcie routru tak si tam daj verziu 1.05... na 1.07 blbne tento net... a na 1.09 blbne wifina... že čím si ďalej od routru ide ti pomalšie net..
denial
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 18. Aug, 2012, 22:51

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa denial »

tak to si ma teda nepotesil. ako sa prejavuje to blbnutie internetu s fw 1.07 s 2641r?

nastastie som nasiel aj tu prvu verziu, tak niekedy mozem skusit downgrade, zatial mi to slape prijatelne. asi jeden parminutovy vypadok som zaznamenal.

1.05
http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_ ... SKV105.ras

1.07
https://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-p ... dsl-2641r/

1.09
ftp://ftp.dlink.cz/dsl/dsl-2641r/driver_software/

akurat ta rychlost sa furt drzi okolo 3.5 Mbps, teraz vyskocilo na 3.8; ping pod 50ms

toto je v poriadku?

ADSL Statistics

Mode: ADSL2 PLUS
Type: ANNEX_B
Status: Showtime

Downstream Upstream
Rate (Kbps): 5760 kbps 574 kbps

SNR Margin (dB): 27.5 17.9
Attenuation (dB): 15.0 13.7
Output Power (dBm): 0.8 -11.6

downstream rate ukazuje dostatocnu hodnotu, ale net tolko nejde, znamena to, ze telekom dal rychlost linky dobru, ale brzdi to orange?
upload je okolo 0.46
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

prejavuje sa to tak.. že blbnú youtube a flash videá a niekedy pribrzďuje internet.. majú nejaké iné nastavenie ako orange internet... povedz mi reálne sťahovanie (napr. cez stahuj.cz) .. ale malo by ti to ísť okolo 4, 6 - 4, 9 mbit/s rýchlosti (560 - 590 kbyt/s).. aspoň mne to ide tak.. ja som mal problém s rýchlosťami max tých 380 kbyt/s.. buzeroval som ich kým mi to nevyriešili.. treba im povedať nižšie rýchlosti že ti to nedosahuje to čo má.. to nerobí orange... telekom to umelo pribrzďujú.. rieš tú rýchlosť cez infolinku..

Návrat na "Siete"