Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Jaj, takto - a to sa skusa zasadne pri kamione, nie na volnej ceste hej ? Ani sa nepytame co by nahodou bolo keby nevysiel autorovi myslienky predpoklad / zamer ze by sa masina mohla zhupnut pol metra, ale keby sa zhupla cojaviem meter alebo meter a pol. Ze by stratila kontakt s vozovkou tak, ako to autor myslienky nenaplanoval.

No nechajme tak, dajme nejaku veselsiu stanicu.


Obrázok

.
.
Obrázok

.
.

Obrázok

.
.

Obrázok


.
.
Obrázok
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Caute, otázka ohľadom autorádia a repro, kúpil som nové repro že trošku vylepšiť zvuk v aute, samozrejme už keď to mam rozobraté budem dávať tlmenie, reproduktory prišli a pozeram že sú tam výhybky, chapem správne že kabel z radia ide na výhybky a z vyhybky ide na stredobas a na vyskac, lenže tu sa mi kladie otázka, keď origo rádio už ma aj stredobas, aj vyskace, kde sa zapojí výhybka? Resp rádio už bude mať asi svoje nie? A výhybky úplne vynechať? Diky
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Tak keď máš káble zvlášť k výskam aj k stredom, tak výhybku vynechaj.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Vybral som staré repro a pozeram že aj stredobas a aj vyskac majú kondiky nejaké pri sebe, neni práve to vyhybka?
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

A viem ja v čom sa vŕtaš a čo chceš pripojiť ? :D Treba byť konkrétnejší poprípade to odfotiť.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Nevŕtam nič :D Staré za nové len mením, staré, origo repro majú kondiky na sebe, vid foto: https://imgur.com/a/U3SHMDt , nové mam Hertz CK165
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

To bude niečo jak filtrácia, v každom prípade, to odíde so strarými reproduktormi.
V manuály to máš nakreslené
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

No lenže ja som vynechal tu výhybku, keďže mam kabelaz aj k stredobassu aj vyskovemu, čiže hádam to ma rádio už origo poriesene. A tiež čítam že kondiky k repro na nejakú filtráciu slúžia, ako hovoríš, odišli so starými, a na staru kabelaz normálne len tie nové som dal, zatiaľ len jedne dvere pretoze s tým vytlmenim to je riadna babračka :D zajtra zoberiem druhe, a uvidím či sa bude meniť aj vzadu a vytlmovat, myslím že už by sa patrilo asi komplet dvere.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

No ale stále sa mi nechce veriť, že máš priamo káble z rádia do výškového repráku. Ja byť tebou, tak tú výhybku tam dám, a kábel nehladiac na origo inštaláciu natiahnem k výškovému priamo z tej výhybky. Aby si tie výškové nedal hneď do smútku, keď im tam pustíš fullrange signál.
Do čoho ho montuješ ? Ford Smax ? (to mi našlo podla čísla dielu na tom repráku pôvodnom, tak len tipujem). Rádio je origo ?
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Montujem na Ford Kuga 2018, lenže čo nechám kabel ktorý je pri vyskaci len tak? A nový naťahovať z dverí do A stĺpika? To je podľa mňa blbosť, resp brutal roboty ďalší kabel ťahať z dverí hore, veď s origo reprakmi ked to tam tak je, bolo, tak dakde vyhybka musí byt nie? A ano, rádio je origo, všetko od výroby.

Edit:
Čo tak čítam teraz po forach atd, tak práve tie kondiky boli na filtráciu, resp slúžia ako vyhybka, čiže ja keď som tam skúšal dať len čisto tweeter bez toho tak musel dostať plný signal, fuck, hrať to hralo, neskúšal som to dlho, tweeter stále hraje, hádam sa mu nič nestalo, čiže tu origo výhybku čo bola k reprakom pravdepodobne musím zapojiť, keďže tieto repro nemali žiadne kondiky.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

"tie kondiky" na tych origo reprakoch su to iste co ta "vyhybka u novych repro ( akurát ze je to v jednej skatulke dokopy)

Neviem jak je to riesene a ako su tahane kable, to by bolo dobre na nejakom Ford fore informovat, podla mna to bude v paralelne s tymi stredobasmi, akurat sa budes musiet dostat k miestu, kde sa tie kable "delia" na vetvu pre stredobass a ten twiter, tipnem si niekde pod tym Ackovym stlpikom.

A to tieto 95 RMS repraky chces bez zosilovaca davat iba na radio ? Ja ti nechcem brat radost, ale tie repraky potrebuju uz zosik, inak su to vyhodene peniaze, urcite si nejako extra zvukovo nepomozes.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Kupoval som tie repro na základe recenzií, a článkov že sú celkom citlivé čiže sú vhodne aj na original radia, ahifi.sk majú celkom peknú recenziu o nich, reku že vyskúšam, keby nebol žiadny rozdiel, išiel by som potom určite cestou zosilovaca, lenže zatiaľ som chcel proste staré vytiahnuť, založiť nové. Ďalšia vec, staré boli 25w, rádio hádam ma output tých štandardných 4x45w, čiže mohlo by to oproti 25w starým zahrať lepšie, uvidím keď nahodim všetky. Len dnes musím opäť jednu stranu zhodiť a pobaviť sa práve s tou výhybku, dúfam že nový vyškač bude ok, a že som ho včerajším menším testom trochu nepoondil :D
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5880
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Rozdiel bude brutálny. Ja som menil na lacnejšie Hertz K 165 tiež bez zmeny továrenského rádia a rozdiel nebe a dudy.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

No bodaj by, ale silne o tom pochybujem, že to bude extra rozdiel. Ale zas lepšie to bude už len kvôli tomu že to vytlmuje, ale to by bolo aj a origo repro.
Priamo na rádio, bez vízie buduceho zosiku, s prehľadom stačia repro s vysokou citlivosťou do 50 rms.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa |lucas| »

Ach, do strašnej blbosti som sa pustil, asi sa na to aj vyseriem a nechám staré repro s tými kondikmi, kabel od dverí prevliect do autá to je asi nereálne, keď nechcem rozobrať pol auta, a bez výhybky nové repro nemôžu ísť, takže ostanem asi len pri tom vytlmeni a povodne repro.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"