World of Tanks (MMO)

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa newmi »

mArtinko5MB napísal: k RNG, je to normalna odchylka ktora dava hre "realny" feeling, ci mas pocit, ze v druhej svetovej vojne trafiali ruski vojaci vsetko na 100 % ? Ale no tak ... :) RNG je skoro v kazdej podobnej hre, smola je, ze niekedy nepraje ...
ale prosim ta. Je to len hra, ktora sa obcas tvari, ze simuluje realitu. Bohuzial realne to je arkada s vlastnymi pravidlami, obcas dost nepochopitelnymi.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

lol, navzajom sa osocujte kto comu nerozumie...

co sa tyka camo, ak si spravne spominam, par patchov dozadu bola zmena tych bonusov. Cize bonus napr. od camo net a camo nateru uz nezavisi na tom, ake camo ma tank.

edit2: Inak je to relativne komplikovany system, hlavne s tymi spotting checkmi, ktore maju periodu zavislu na vzdialenosti. MYslim ze sa to este nemenilo, ale maju to v plane ci ako.
Naposledy upravil/-a M1ch4l v St 19. Aug, 2015, 17:37, upravené celkom 2 krát.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
constant
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 15:29
Bydlisko: Trnava

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa constant »

No podla mna tomu naozaj rozumie aj tak iba SerB ;)
Si si tym isty? Pretoze aj v tej diskusii k tomu clanku spominaju, ze to od toho zavisi, nepostrehol som tu zmenu, ale moze byt. Ja si spominam len, ze nepremiovym TD znizili camo bonus a aj kricky nejak zoslabili.
No a ved tie spotting checky su tusim momentalne najvacsia zataz na server, tak to vraj nejak cele prerabaju ako spominas, aby to bolo castejsie a nie tak narocne.
WoT/AW - Hadent
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

som si isty, ze sa o takej zmene kecalo. Ci k nej doslo, si uz presne nepamatam. Myslim, ze hej.

Kazdopadne je v tom zmatok. Sice to nesledujem, ale myslim, ze WG uz dlho nevydalo ziadnu suhrnnu informaciu. Videa su stare, informacie na wiki su neaktualne, ...

Ten test som cely necital. Metodika je fajn, ale clovek co to robil tej camo mechanike uplne perfektne nerozumie, cize tam ma nejake chyby. Pripadne doplnim neskor, ze ake.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

M1ch4l napísal:co sa tyka camo, ak si spravne spominam, par patchov dozadu bola zmena tych bonusov. Cize bonus napr. od camo net a camo nateru uz nezavisi na tom, ake camo ma tank.
menilo sa akurat camo pre TD, inak to zavisi aj od vozidiel, pri pohybe, v stoji a pod. najlepsie camo ma light, ktoremu je jedno ci sa pohybuje alebo nie. Quickybaby to raz vysvetloval tak v rychlosti, vsetko je o percentach, ktore zvysuje typ vozidla, premium doplnky, posadka, pohyb, strelba. spotnut mozes max na 445m, avsak, pokial mas dohlad na 445m a pride k Tebe light s full camo posadkou, camo net a sttriela, musis prist napr na 50 % blizkosti svojho dohladu, aby si ho zazrel (kriky a podobne veci pridavaju do percent, krik 25 % (podla typu priehladnosti, je to isto aj viac) z celkoveho, zvaleny strom 15 %) defakto musis k light prist blizko na nejakych 100m aby si ho zazrel :) S krikmi to je veda :) to osobne neviem presne, lebo sa to neda ako zistit. ostatne je urcite a vsetky cisla su len priklad, nic som neprepocitaval

Sam som niekedy prekvapeny, ked strielam s su 122 44, ako camo drzi, aj na 200m ked som za krikom. kedze premium td camo sa nemenilo ...
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa lacika »

ja tu ART-15 misiu nedam...
mat top 3 dmg, exp a prezit, to sa neda. Z arty mam len T92 a FV304.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

mArtinko5MB napísal:menilo sa akurat camo pre TD, ..........

Sam som niekedy prekvapeny, ked strielam s su 122 44, ako camo drzi, aj na 200m ked som za krikom. kedze premium td camo sa nemenilo ...
nic nove som sa nedozvedel :) Naozaj si nespominam, ci sa tie camo bonusy z kamuflaze menili alebo nie a nechce sa mi to hladat.

Co sa tyka krikov, pri vystrele sa vynuluje camo od vsetkych krikov v 15m okruhu od vozidla (pripadne od konca hlavne, neviem). Aspon este ked som hral, to tak bolo. Inak kriky pridavaju nejaky bonus, zalezi to na velkosti kriku a tak. Viac neviem, ako to s nimi funguje. V praxi to vyzera tak, ze ak si za 2 liniami dobrych krikov, si prakticky nespotnutelny. To urcite dobre poznate.

Inak spotting system funguje podla mojho nazoru nepekne. Na tanku mas zopar miest, odkial vychadzaju luce. Dalej mas na tanku rozmiestnenych niekolko "znaciek". Luce sa testuju proti tymto znackam, ak nejaky luc zasiahne znacku (pricom sa samozrejme nejako aplikuje ten camo faktor), tank sa spotne. Celkom sa da ocakavat, ze nieco taketo zerie vela z vykonu serverov. Navyse zalezi na rozmiestneni znaciek, a to nikto nevie...urcite v tom maju bordel a kto vie, kde vsade su nejake chybky.

edit: BTW, k Type 5 HT
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
constant
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 15:29
Bydlisko: Trnava

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa constant »

Cize je v podstate na p... :D
WoT/AW - Hadent
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa stevo891 »

Ach to bude aka lahoda rozoberat tu hovadinu s ruskym medkom :D To ked sa ku tomu postavim z boku s t62a tak sa na mna moze akurat pozerat a plakat :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa M1ch4l »

No vyzera to velmi biedne. V podstate to cele kazia tie sikme kusky na bokoch. Bez nich by to bol silny tank na sidescrape a dal by sa dobre uhlovat. Takto sa da uhlovat len problematicky. Zadny pancier je prislaby a aj tam su tie sikme kusky, cize reverzny sidescrape nepojde ani tolko.

260mm pancier vpredu bez sklopenia znamena, ze s ruskymi medkami mas zhruba 50% sancu na prestrelenie, ked mieris kolmo.

Delo je relativne zaujimave, avsak pene je slaba a premium pene tiez (hoci su to AP, cize velka normalizacia, ale aj tak...). Taketo krabicky vo WOT proste moc dobre nefunguju, ak maju v pancieri nejake vacsie slabiny. Naviac je to este velka krava, cize blbe camo a lahky ciel. Celkovo je to slabe. Dojmom podobny tank ako japonske MT strednych urovni - za kazdu chybu ti da hra taku facku, ze ti zle pride. Carry velmi problematicke, pravdepodobne to bude chciet silny skill, aby clovek hral s tymto tankom efektivne.

Zhrnutie:
Blby pancier
Delo nic extra, no asi najlepsia vec na tanku
Ostatne staty tiez relativne bieda.

Je to taky akoby slabsi odvar z hybridu E-100 a Mausa a s japonskou prichutou (vychova fackovanim aj za drobne chyby). To je bieda aj z hladiska CW. Tam sa orientujem len slabsie, no Maus i E-100 tam maju svoju rolu. Type 5 sa zda byt v oboch tychto rolach slabsi, co je bieda.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
constant
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 15:29
Bydlisko: Trnava

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa constant »

A hlavne je to magnet na arty, pozeral som stream toho Anfielda, z test serveru, kde siel on a jeho kamos v CGC a riadne japoncikom davali, aj ked CGC da riadnu supu hocikomu.
WoT/AW - Hadent
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Spacepen »

Mam taku otazku - je T-34-3 naozaj taka zla ako ju mnohi tak popisuju?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Skus si ho na testovacom serveri :)
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa Spacepen »

Nemam prave pristup k pc, preto sa pytam ci ho tu niekto nema a aky ma nan nazor
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
constant
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 15:29
Bydlisko: Trnava

Re: World of Tanks (MMO)

Príspevok od používateľa constant »

No ak ho tu nikto nema, tak skusim aspon moje postrehy z Fochovho streamu, ten si ho prilis nepochvaluje, nadava na tu depresiu dela a zle soft staty dela (zameriavanie, rozptyl pri pohybe atd.), ale vysledky s nim ma dobre, tak ale je trosku iny kaliber hraca ako ja :D. Osobne neznasam tanky so zlym "gun handling" a to je asi ta hlavna slabina toho tanku, takze ja by som si ho nekupil. Ak sa s tym vies vyrovnat, tak skus.
WoT/AW - Hadent

Návrat na "Hry a problémy s nimi"